Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Καλησπέρα κορίτσι. Με το θηλαστρο επιβαρύνεις την κατάσταση γιατί ο οργανισμός παράγει περισσότερο. Όταν νιώθεις ότι πρήζεται και θες να αφήσεις το μπεμπακι να κοιμηθεί αφαίρεσε λίγο με το χέρι σου μέχρι να ανακουφιστείς. Με τις μέρες θα πάρει το μήνυμα ο οργανισμός να παράγει λιγότερο. Κάνε υπομονή κάποιες μέρες...

 

Αχ μακάρι!! Ναι αυτό με το θήλαστρο μου το είπε και η παιδιατρος. Αλλά ο γυναικολόγος μου είπε να μην το ξαναφησω να πετρωσε να βγάζω έστω για 2 με 3 λεπτά. Νταξει μια φορά την ημέρα κάνω αλλά θα το σταματήσω αν δεν φτάσει πάλι στα όρια του το θέμα. Με το χέρι βγάζω αλλά μάλλον βγαίνει λίγο γιατί ο μπεμπης πνίγεται και με δαγκώνει ενω γενικά έχει καλή λαβή πια. Πφφ τι δύσκολος ο θηλασμός... Κάθε γευμα αγώνας... 

11 ώρες πρίν, ΕΥΑ! είπε:

Αργυρουλα μου εγω κ ειδικα οταν ξυπναω η το πρωι η κ οποτε μπορεσω να κοιμηθω μες την μερα.κανω κομπρεσες ζεστες κ αν κοιμαται ο μπεμπης βγαζω με το χερι μεχρι λιγο να αποφορτιστω.αυτο το γαλα το κραταω κ αν πειναει παραπανω του το δινω.τωρα ειμαι καλυτερα κ εχει μαλακωσει.αλλα πρεπει οποτε το νοιωθεις βαρυ να βγαζεις κ θα στρωσει.ακου να μην πινεις υγρα,ειπαμε.

Αχχ... Μακάρι να ηρεμησω. Πόσο βγάζεις με το χέρι γιατί μου το λένε όλοι αλλά δεν καταλαβαίνω πόσο να πιέσω. Και πως το αποθηκεύεις με το χέρι? 


yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια !!καλη Κυριακή ν έχετε με ηρεμα μωράκια !!!Δεν γνωριζω πολλά από θηλασμό για να σας βοηθήσω ,,,το μοναδικό που έχω ν πω είναι υπομονη !!!θα σας οδηγήσει το μωρό ποσό κ ποτέ θέλει να τρώει !κ εμένα μου κάνει νούμερα τελευταία ,,,θα το βρούμε ελπιζω ,,,Να είναι γερα ,,κι ας μας παιδεύουν !!!

  • Μου αρέσει 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, Argyroula είπε:

Αχ μακάρι!! Ναι αυτό με το θήλαστρο μου το είπε και η παιδιατρος. Αλλά ο γυναικολόγος μου είπε να μην το ξαναφησω να πετρωσε να βγάζω έστω για 2 με 3 λεπτά. Νταξει μια φορά την ημέρα κάνω αλλά θα το σταματήσω αν δεν φτάσει πάλι στα όρια του το θέμα. Με το χέρι βγάζω αλλά μάλλον βγαίνει λίγο γιατί ο μπεμπης πνίγεται και με δαγκώνει ενω γενικά έχει καλή λαβή πια. Πφφ τι δύσκολος ο θηλασμός... Κάθε γευμα αγώνας... 

Αχχ... Μακάρι να ηρεμησω. Πόσο βγάζεις με το χέρι γιατί μου το λένε όλοι αλλά δεν καταλαβαίνω πόσο να πιέσω. Και πως το αποθηκεύεις με το χέρι? 

Βγαζω ελαχιστα ισα ισα να μαλακωσει λιγο.στο θηλαστρο το βαζω στην χοανη απλα δεν το χω να δουλευει.στην ουσια χρησιμοποιω το κυπελακι του.θα το καταλαβεις ποτε θα νοιωσεις καλυτερα.ενω οταν δουλευει το θηλαστρο δεν μπορεις να το καταλαβεις.στο μαιευτηριο μου το χαν πει κ οντως βοηθαει

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Argyroula εγώ κάποια στιγμή φλερταρα σοβαρά με τη μαστίτιδα. Θα σου πω τι μου συστήθηκε να κάνω (από μαία)  και με έσωσε. Πριν από κάθε θηλασμό κάνεις μασάζ έντονο ,ακόμα κι αν αυτό σημαίνει επίπονο, έτσι ώστε να σπάνε όλα τα σκληρά σημεία . Συνήθως ταυτόχρονα τρέχει και γάλα... Αμέσως μετά θηλάζεις και μετά κατευθείαν βάζεις πολύ κρύα κομπρεσα που σταματάει την παραγωγή. Το θηλαστρο σε τακτική βάση θα επιδεινώσει την κατάσταση.  (Επίσης ,να σημειώσω ότι εγώ θηλάζω από ένα στήθος σε κάθε γεύμα και το έκανα στο ένα στήθος κάθε φορά). Οπότε για περίπου δύο 24ωρα το έκανα σε κάθε θηλασμό με ευλάβεια και ρυθμίστηκε κατευθείαν η παραγωγή. 

Ελπίζω να σε βοηθήσει κι εσένα! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες καλή εβδομάδα να έχουμε!! Πως ειστε?? Πως τα πατε τα κορίτσια π περιμενουν?? Εμείς ίδια κατάσταση ανυσηχια πολυ , πολλα αερια και πονακια!! 

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλημερα μανουλες καλή εβδομάδα να έχουμε!! Πως ειστε?? Πως τα πατε τα κορίτσια π περιμενουν?? Εμείς ίδια κατάσταση ανυσηχια πολυ , πολλα αερια και πονακια!! 

Καλημέρα σε όλες!!!

Μια απ τα ίδια Δεσποινακι. Πολλά αέρια κι εμείς και γκρίνια. Σήμερα μας ξύπνησε απ τος 6:00. Είναι και πρωινός τύπος χαχαχαχαχα.. Εμείς ξεκινήσαμε σταγόνες και νομίζω λίγο βοηθανε..
 

  • Μου αρέσει 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini1988 είπε:

Καλημέρα σε όλες!!!

Μια απ τα ίδια Δεσποινακι. Πολλά αέρια κι εμείς και γκρίνια. Σήμερα μας ξύπνησε απ τος 6:00. Είναι και πρωινός τύπος χαχαχαχαχα.. Εμείς ξεκινήσαμε σταγόνες και νομίζω λίγο βοηθανε..
 

Εγώ κάνω ασκησουλες με τα ποδαρακια κ θ παρω σήμερα κ τη κρέμα της φρετζιντερμ για τους κολικους.. Αυριο θ παμε κ στο γιατρό οπότε θα τον ρωτήσω κ για τις σταγονες.. Υπομονηηη

  • Μου αρέσει 3

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...πήγανε παιδίατρο σήμερα...μας είπε όλα καλά η ανάπτυξη τα κιλακια πήγαμε 4700

Κ μας είπε ότι θα έχει κύστη κόκκυγα κ να κάνουμε σε κάνα δυο μήνες ένα υπέρηχο για το τυπικό του θέματος λέει ότι δεν ενώνεται με τον νωτιαίο κ δε θα χει στο περπάτημα θέμα....

Μου είπε δε πρόκειται να χει εγώ το βλέπω ..

Λεω μου άρχισαν πάλι με τα τυπικά..

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου...

Εγω εδω στην αναμονη..γενικα εχω πονους περιοδου...να πλησιαζει η ωρα;;η θα με παει ετσι αλλες 3 εβδομαδες; για να δουμε...την αλλη τεταρτη εχω ραντεβου με τον γιαττο...


BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι μανούλα Ιανουαρίου 2021 αλλά σας παρακολουθώ για να ξέρω τι θα ακολουθήσει. 

Ήθελα τη συμβουλή σας εάν έχετε χρόνο γιατί σήμερα ξαφνικά ένιωσα έναν πανικό. Έχω κάποιες απορίες λοιπόν:tongue:

1. Στο μαιευτήριο πήρατε μαζί σας και κανονικά εσώρουχα; Προτιμάτε τα εσώρουχα μιας χρήσης? Πάνες ακράτειας που είναι σαν βρακάκια ααή σερβιετες ειδικές για λόχεια; έχω διαβάσει κάπου για τις πάνες ακράτειας ότι είναι πολύ βολικες ενώ τα εσώρουχα όχι τόσο. Επίσης στα ιδιωτικά μαιευτήρια θυμάμαι ότι δίνουν εσώρουχα μιας χρήσης οπότε μάλλον περιττό να ψωνίσω. Αν ξέρει κάποια να μου πει.

 

2. Σε ιδιωτικό μαιευτήριο η βαλίτσα καμπίνας, δλδ η μικρή επαρκεί?

 

3. Κοιτάζω αλλαξιερες. Δεν θα ψωνίσω συρταριερα γιατί έχω δική μου. Έλεγα να πάρω αυτό το στρωματακι και να το μετακινώ από δωμάτιο σε δωμάτιο και κυρίως στο μπάνιο πάνω στο πλυντήριο σκεφτόμουν ότι βολεύει δίπλα από το νιπτήρα. Τι λέτε; Πρέπει να βάζω και κάποιο κάλυμμα από πάνω αδιάβροχο?

 

4. Πιπίλες πρέπει να έχω μόλις γεννηθεί; Είναι οκ για το θηλασμό ή παίζει να μπερδευτεί; Και αν πάρω πιπίλες παίρνω και απιστειρωτή????

 

Αυτααααάα! Φρίκη σήμερα!!! 

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ και να σας ζήσουν τα ζουζούνια.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Depykal είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου...

Εγω εδω στην αναμονη..γενικα εχω πονους περιοδου...να πλησιαζει η ωρα;;η θα με παει ετσι αλλες 3 εβδομαδες; για να δουμε...την αλλη τεταρτη εχω ραντεβου με τον γιαττο...

Με το καλό κορίτσι μου κ εσύ.καλη λευτεριά...λίγη υπομονή ξέρω την προσμονή που νιώθεις όσο περνάνε οι μέρες...θα δεις σε λίγο καιρό θα νιώθεις τόσο γεμάτη θα καθαρίσει το μυαλό από όλο το άγχος της εγκυμοσύνης.να μας πεις νέα από το γιατρό...

Just now, dpilo είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι μανούλα Ιανουαρίου 2021 αλλά σας παρακολουθώ για να ξέρω τι θα ακολουθήσει. 

Ήθελα τη συμβουλή σας εάν έχετε χρόνο γιατί σήμερα ξαφνικά ένιωσα έναν πανικό. Έχω κάποιες απορίες λοιπόν:tongue:

1. Στο μαιευτήριο πήρατε μαζί σας και κανονικά εσώρουχα; Προτιμάτε τα εσώρουχα μιας χρήσης? Πάνες ακράτειας που είναι σαν βρακάκια ααή σερβιετες ειδικές για λόχεια; έχω διαβάσει κάπου για τις πάνες ακράτειας ότι είναι πολύ βολικες ενώ τα εσώρουχα όχι τόσο. Επίσης στα ιδιωτικά μαιευτήρια θυμάμαι ότι δίνουν εσώρουχα μιας χρήσης οπότε μάλλον περιττό να ψωνίσω. Αν ξέρει κάποια να μου πει.

 

2. Σε ιδιωτικό μαιευτήριο η βαλίτσα καμπίνας, δλδ η μικρή επαρκεί?

 

3. Κοιτάζω αλλαξιερες. Δεν θα ψωνίσω συρταριερα γιατί έχω δική μου. Έλεγα να πάρω αυτό το στρωματακι και να το μετακινώ από δωμάτιο σε δωμάτιο και κυρίως στο μπάνιο πάνω στο πλυντήριο σκεφτόμουν ότι βολεύει δίπλα από το νιπτήρα. Τι λέτε; Πρέπει να βάζω και κάποιο κάλυμμα από πάνω αδιάβροχο?

 

4. Πιπίλες πρέπει να έχω μόλις γεννηθεί; Είναι οκ για το θηλασμό ή παίζει να μπερδευτεί; Και αν πάρω πιπίλες παίρνω και απιστειρωτή????

 

Αυτααααάα! Φρίκη σήμερα!!! 

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ και να σας ζήσουν τα ζουζούνια.

Γεια σου κορίτσι μου με το καλό με ένα πόνο κ σύντομα με ένα γλυκό αφράτο μωράκι στην αγκαλιτσα σου .λοιποοον θα στα πω ολααα από τη δική μου προσωπική πρόσφατη εμπειρία.

Λοιπόν εσώρουχα μιας χρήσης χρειάζεσαι κυρίως για τη περίπτωση της καισαρικής τα θέλουν μετά να σε ντύσουν.εγω είχα πάρει αλλά μου βγήκαν σχετικά λεπτά κ μετά όταν με άλλαζαν ήθελαν κάτι πιο μεγάλα σαν πάνες βρακάκια ασεεε θα τα βάλουμε κ αυτά τα σέξυ.χαχα τη τρίτη μέρα δε θα έχεις τόσο πολύ αίμα κ θα μπορείς να βάλεις εσώρουχα κανονικά αλλά μεγάλα εννοείται να σε πιάνουν καλά με μεγάλες σερβιετες κ όσο περνάνε οι μέρες θα χρειαστείς κανονικές σερβιετες νυκτός που βάζουμε κ στη περίοδο.Οποτε ένα μεγάλο πακέτο από μεγάλες σερβιετες σε φτάνουν.

Γενικά εμένα μου χρειάστηκαν δύο σακβουαγιαζ ένα εμένα ένα του μικρού κ από ότι διαπίστωσα δεν ήταν κάτι περιττό...τώρα μπορείς να μου πεις τι θες να βάλεις μέσα να σου πω αν και δε το χρειάζεσαι ίσως αλλά εγώ που νόμιζα ότι πήρα πολλά όλα τα χρειάστηκα 

Αλλαξθερα κ εγώ πήρα και στην αρχή την είχα στην συσρταριερα κ με το που ήρθα σπίτι με το μικρό λέω Παναγία μου αυτό θα κάνω πέρα δώθε με το πλύσιμο? Δε γίνεται για κανένα λόγο (άσε που τα αγοράκια κάνουν κ τσισα συνέχεια χαχα) και αμέσως μπήκε στο πλυντήριο πάνω κ βολεύει φουλ.Επισης να έχεις γύρω σου όλα όσα χρειάζεσαι να μην μετακινεισαι εκείνη την ώρα κ το αφήνεις μόνο του καθόλου.Δηλαδη σαμπουαν αφρολουτρο παμπερς κρέμα για το συγκαμα οινόπνευμα βαμβάκι για τον ομφαλό το πρώτο καιρό.πετσετα ..

Αποστειρωτη να πάρεις σου προτείνω και για Μπίμπερο γιατί μπορεί να χρησιμοποιησεις να δώσεις κ συμπλήρωμα είναι γρήγοροι μέσα σε 6-7 λεπτά στα αποστειρωνει.αμα πάρεις κ πιπίλες ναι βάζε κ αυτές μέσα.

Πιπίλες είχα πάρει πριν κ εγώ της avent τις πρώτες μέρες δεν του έδινα ...τώρα λίγο αραιά κ που κυρίως όταν βγούνε για το παιδίατρο η αν το βράδυ τα έχουμε δοκιμάσει όλα κ έχει υπερένταση.Αλλα δεν έχω παρατηρήσει να έχω θέμα στο θηλασμό από τη πιπίλα.κ ο παιδίατρος είπε δεν υπάρχει θέμα.τωρα το άλλο βέβαια είναι ότι δεν ξέρεις τι θα το βόλεψει.εμενα πχ του πέφτουν βαριές αυτές της avent κ έχει βολευτει dr brown και mam.οποτε πάρε 1-2 κ βλέπεις μετά .ότι άλλο θέλεις εδώ είμαστε όλες να σου πούμε μετά χαράς

 

 

 

 

 

Κορίτσια μου λείψατε όλες...μου έλειψαν οι συζητήσεις μας οι απειρεςςς.θελω νέα από όλες σας.φιλακια στα αφράτα μωράκια σας

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dpilo είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι μανούλα Ιανουαρίου 2021 αλλά σας παρακολουθώ για να ξέρω τι θα ακολουθήσει. 

Ήθελα τη συμβουλή σας εάν έχετε χρόνο γιατί σήμερα ξαφνικά ένιωσα έναν πανικό. Έχω κάποιες απορίες λοιπόν:tongue:

1. Στο μαιευτήριο πήρατε μαζί σας και κανονικά εσώρουχα; Προτιμάτε τα εσώρουχα μιας χρήσης? Πάνες ακράτειας που είναι σαν βρακάκια ααή σερβιετες ειδικές για λόχεια; έχω διαβάσει κάπου για τις πάνες ακράτειας ότι είναι πολύ βολικες ενώ τα εσώρουχα όχι τόσο. Επίσης στα ιδιωτικά μαιευτήρια θυμάμαι ότι δίνουν εσώρουχα μιας χρήσης οπότε μάλλον περιττό να ψωνίσω. Αν ξέρει κάποια να μου πει.

 

2. Σε ιδιωτικό μαιευτήριο η βαλίτσα καμπίνας, δλδ η μικρή επαρκεί?

 

3. Κοιτάζω αλλαξιερες. Δεν θα ψωνίσω συρταριερα γιατί έχω δική μου. Έλεγα να πάρω αυτό το στρωματακι και να το μετακινώ από δωμάτιο σε δωμάτιο και κυρίως στο μπάνιο πάνω στο πλυντήριο σκεφτόμουν ότι βολεύει δίπλα από το νιπτήρα. Τι λέτε; Πρέπει να βάζω και κάποιο κάλυμμα από πάνω αδιάβροχο?

 

4. Πιπίλες πρέπει να έχω μόλις γεννηθεί; Είναι οκ για το θηλασμό ή παίζει να μπερδευτεί; Και αν πάρω πιπίλες παίρνω και απιστειρωτή????

 

Αυτααααάα! Φρίκη σήμερα!!! 

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ και να σας ζήσουν τα ζουζούνια.

Γεια σου!!οπως σου τα εγραψε η Γωγω. πανες βρακακι ειχα παρει αλλα δρν τα χρησιμοποιησα.ειχα μεγαλα εσωρουχα βαμβακερα κ τις μεγαλες σερβιετες της tena.μετα απο λιγες μερες βολευουν κ οι κλασικες σερβιετες.ειχα ενα μικρο σακουβαγιαζ για το μικρο κ ενα μεγαλο για μενα.γενικα ειχα παρει αρκετα μαζι αλλα ολα ηταν χρησιμα.4 νυχτικα,ρομπα,πετσετες,παντοφλες κ σαγιοναρες για το ντους.καλυμμα για το καπακι τουαλετας,κ προσωπικα ειδη.οτι θελεις μας ρωτας.

@Gogo1994 κ εμενα μου εχετε λειψει ολες!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Γεια σου!!οπως σου τα εγραψε η Γωγω. πανες βρακακι ειχα παρει αλλα δρν τα χρησιμοποιησα.ειχα μεγαλα εσωρουχα βαμβακερα κ τις μεγαλες σερβιετες της tena.μετα απο λιγες μερες βολευουν κ οι κλασικες σερβιετες.ειχα ενα μικρο σακουβαγιαζ για το μικρο κ ενα μεγαλο για μενα.γενικα ειχα παρει αρκετα μαζι αλλα ολα ηταν χρησιμα.4 νυχτικα,ρομπα,πετσετες,παντοφλες κ σαγιοναρες για το ντους.καλυμμα για το καπακι τουαλετας,κ προσωπικα ειδη.οτι θελεις μας ρωτας.

@Gogo1994 κ εμενα μου εχετε λειψει ολες!!

Πως πάτε κοριτσάκι μου εσείς?


yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου κ εσύ.καλη λευτεριά...λίγη υπομονή ξέρω την προσμονή που νιώθεις όσο περνάνε οι μέρες...θα δεις σε λίγο καιρό θα νιώθεις τόσο γεμάτη θα καθαρίσει το μυαλό από όλο το άγχος της εγκυμοσύνης.να μας πεις νέα από το γιατρό...

Γεια σου κορίτσι μου με το καλό με ένα πόνο κ σύντομα με ένα γλυκό αφράτο μωράκι στην αγκαλιτσα σου .λοιποοον θα στα πω ολααα από τη δική μου προσωπική πρόσφατη εμπειρία.

Λοιπόν εσώρουχα μιας χρήσης χρειάζεσαι κυρίως για τη περίπτωση της καισαρικής τα θέλουν μετά να σε ντύσουν.εγω είχα πάρει αλλά μου βγήκαν σχετικά λεπτά κ μετά όταν με άλλαζαν ήθελαν κάτι πιο μεγάλα σαν πάνες βρακάκια ασεεε θα τα βάλουμε κ αυτά τα σέξυ.χαχα τη τρίτη μέρα δε θα έχεις τόσο πολύ αίμα κ θα μπορείς να βάλεις εσώρουχα κανονικά αλλά μεγάλα εννοείται να σε πιάνουν καλά με μεγάλες σερβιετες κ όσο περνάνε οι μέρες θα χρειαστείς κανονικές σερβιετες νυκτός που βάζουμε κ στη περίοδο.Οποτε ένα μεγάλο πακέτο από μεγάλες σερβιετες σε φτάνουν.

Γενικά εμένα μου χρειάστηκαν δύο σακβουαγιαζ ένα εμένα ένα του μικρού κ από ότι διαπίστωσα δεν ήταν κάτι περιττό...τώρα μπορείς να μου πεις τι θες να βάλεις μέσα να σου πω αν και δε το χρειάζεσαι ίσως αλλά εγώ που νόμιζα ότι πήρα πολλά όλα τα χρειάστηκα 

Αλλαξθερα κ εγώ πήρα και στην αρχή την είχα στην συσρταριερα κ με το που ήρθα σπίτι με το μικρό λέω Παναγία μου αυτό θα κάνω πέρα δώθε με το πλύσιμο? Δε γίνεται για κανένα λόγο (άσε που τα αγοράκια κάνουν κ τσισα συνέχεια χαχα) και αμέσως μπήκε στο πλυντήριο πάνω κ βολεύει φουλ.Επισης να έχεις γύρω σου όλα όσα χρειάζεσαι να μην μετακινεισαι εκείνη την ώρα κ το αφήνεις μόνο του καθόλου.Δηλαδη σαμπουαν αφρολουτρο παμπερς κρέμα για το συγκαμα οινόπνευμα βαμβάκι για τον ομφαλό το πρώτο καιρό.πετσετα ..

Αποστειρωτη να πάρεις σου προτείνω και για Μπίμπερο γιατί μπορεί να χρησιμοποιησεις να δώσεις κ συμπλήρωμα είναι γρήγοροι μέσα σε 6-7 λεπτά στα αποστειρωνει.αμα πάρεις κ πιπίλες ναι βάζε κ αυτές μέσα.

Πιπίλες είχα πάρει πριν κ εγώ της avent τις πρώτες μέρες δεν του έδινα ...τώρα λίγο αραιά κ που κυρίως όταν βγούνε για το παιδίατρο η αν το βράδυ τα έχουμε δοκιμάσει όλα κ έχει υπερένταση.Αλλα δεν έχω παρατηρήσει να έχω θέμα στο θηλασμό από τη πιπίλα.κ ο παιδίατρος είπε δεν υπάρχει θέμα.τωρα το άλλο βέβαια είναι ότι δεν ξέρεις τι θα το βόλεψει.εμενα πχ του πέφτουν βαριές αυτές της avent κ έχει βολευτει dr brown και mam.οποτε πάρε 1-2 κ βλέπεις μετά .ότι άλλο θέλεις εδώ είμαστε όλες να σου πούμε μετά χαράς

 

 

 

 

 

Κορίτσια μου λείψατε όλες...μου έλειψαν οι συζητήσεις μας οι απειρεςςς.θελω νέα από όλες σας.φιλακια στα αφράτα μωράκια σας

Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για τις απαντήσεις!!?

Just now, ΕΥΑ! είπε:

Γεια σου!!οπως σου τα εγραψε η Γωγω. πανες βρακακι ειχα παρει αλλα δρν τα χρησιμοποιησα.ειχα μεγαλα εσωρουχα βαμβακερα κ τις μεγαλες σερβιετες της tena.μετα απο λιγες μερες βολευουν κ οι κλασικες σερβιετες.ειχα ενα μικρο σακουβαγιαζ για το μικρο κ ενα μεγαλο για μενα.γενικα ειχα παρει αρκετα μαζι αλλα ολα ηταν χρησιμα.4 νυχτικα,ρομπα,πετσετες,παντοφλες κ σαγιοναρες για το ντους.καλυμμα για το καπακι τουαλετας,κ προσωπικα ειδη.οτι θελεις μας ρωτας.

@Gogo1994 κ εμενα μου εχετε λειψει ολες!!

Χίλια ευχαριστώ!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Πως πάτε κοριτσάκι μου εσείς?

Με σκαμπανεβασματα ειμαστε,μια ειναι ηρεμος μια γκρινια.πχ χτες ηταν ενα καλο βραδυ,κοιμηθηκαμε χαχα! Σε γενικες γραμμες καλα,καπως ξεκουραστηκα κ εγω.

  • Μου αρέσει 1

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...