Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Argyroula είπε:

Εμενα τα επιθέματα δεν με βοηθούν. Κόλλαει πάνω ή πληγιτσα και το αίματακι. Οπότε δεν επουλωνεται! Δες τα κοχύλια καλύτερα. Δεν ακουμπάει η θηλή πουθενά. Εμείς έχουμε ζυγαριά ακριβείας και πάμε πολύ καλά. Φτάσαμε προχθες 11 ημερών το βάρος γέννησης οπότε η παιδίατρος μου είπε super. Και αυτό το λέω γιατι αν δεν την είχαμε δεν θα πίστευα οτι πάει καλά! Γιατί τρώει όπως να ναι! Μια τρώει 40 λεπτά... Μια 15! 

Ουαου 40?? Εμένα τ πολυ 20 λεπτά έχει παειι χιχι


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Despoina Mar είπε:

Ουαου 40?? Εμένα τ πολυ 20 λεπτά έχει παειι χιχι

Δεν ξέρω γιατί τόσο πολύ! Συνήθως κι εμένα στο 20λεπτο έχει φάει κι εχει απόκοιμηθεί. Στο 40λεπτο δνε ξερω το κάνει... ρουφάει πιο αργά... Έχω λιγότερο γάλα... Δεν καταλαβαίνω. 

  • Μου αρέσει 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια , ελπίζω να είστε όλες καλά κ όσες ήδη είστε μανούλες να απολαμβάνετε τη μητρότητα κ όσες δεν είστε ακόμη με το καλό να γίνετε, με έναν πόνο κ ευκολία.

εμεις με τη μπεμπα κατά κύριο λόγο δίνουμε συμπλήρωμα..το δικό μου δε φτάνει ούτε για ζήτω.συνεχιζω βέβαια κ αντλώ με θηλαστρο κ ο,τι βγάζω της το δίνω..

σημερα είναι κ εμείς να κόψουμε τον βραχύ χαλινο της γλώσσας.. @Argyroula διάβασα ότι κ εσείς τον κόψετε..πως ήσασταν μετά;έχω ένα άγχος για αυτό σημερα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sousamaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια , ελπίζω να είστε όλες καλά κ όσες ήδη είστε μανούλες να απολαμβάνετε τη μητρότητα κ όσες δεν είστε ακόμη με το καλό να γίνετε, με έναν πόνο κ ευκολία.

εμεις με τη μπεμπα κατά κύριο λόγο δίνουμε συμπλήρωμα..το δικό μου δε φτάνει ούτε για ζήτω.συνεχιζω βέβαια κ αντλώ με θηλαστρο κ ο,τι βγάζω της το δίνω..

σημερα είναι κ εμείς να κόψουμε τον βραχύ χαλινο της γλώσσας.. @Argyroula διάβασα ότι κ εσείς τον κόψετε..πως ήσασταν μετά;έχω ένα άγχος για αυτό σημερα

Σε καταλαβαίνω. Εγώ ή χαζή έτοιμη να τα μπηξω ήμουν. Ομως δεν ήταν τίποτα! Κράτησε 3 Δευτέρα, εκλαψε  άλλο ένα δευτερόλεπτο του έβαλε η νοσηλεύτρια το δαχτυλο της με γάζα στο στόμα να το πιπίλαει και αποκοιμήθηκε  αμεσως. Η διαφορά σε μας ήρθε 3 μέρες μετά. Τις πρώτες μέρες πνίγοταν και συνέχιζε να με δαγκώνει (ήταν χειρότερα δηλαδή) τώρα τα πάμε καλά αλλά ξεχνιέται καμιά φορά ακόμα και τρώει με το στόμα κλειστό κατω και του το ανοίγω εγώ.πανρως δεν με πληγώνει. Όσο για το θέμα της μελλοντικής εξέλιξης του χάλινου. Έχω δει πολλά παιδάκια να κάνουν χρόνια λογοθεραοεια και να μήν έχουν εξέλιξη εξαιτίας αυτού (και αργότερα πρέπει να κάνεις κανονικό χειρουργείο). Οπότε θεωρω ότι είναι η καλύτερη κίνηση να το κάνεις τώρα έστω και προληπτικά. Ποστευω μετά την επεμβαση αν τραβάς και με θήλαστρο κι αν την βάζεις έστω για λίγο μπορεί να βγάλεις κι άλλο γάλα. Μπορεί να της έφταιγε και το χάλινο πάντως που δεν θηλάζει. Μην ενοχοποιειςντον εαυτό σου για το γάλα. Είναι όλα μια αλυσίδα!!! Με το καλό να πάτε και να τελειώσετε αμέσως και ανώδυνα!! 

  • Ευχαριστώ 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα... Σήμερα γίναμε ενος.... Πόσα μωράκια έκλεισαν μήνα??? Ελάτε μαμάδες περιμενω να σηκώσετε τα χέρια χαχαχαχαχ

Αντε βρε ψυχές; μου

Ποτε περασε ο καιρό; και τα χουμε αγκαλιτσα απίστευτο... Έχουν ξεκινήσει τα αγχη αν έχουν κολικους, αν τρώνε, αν κοιμουνται, σε λίγο θα παμε στα εμβόλια και μετά στα δόντια... Τρομερό οι

Και πριν καλά καλά το καταλάβουμε θα περπατανε και θα σβήνουμε τα πρωτα τους κεράκια.... 

Κορίτσια την έβαλα πρωτη φορα στο γυμναστήριο της.. Και ασχολήθηκε κανα δεκάλεπτο να κοίτα τα παοχνιδια.. Μετά την πήρε ο υπνος... Γενικά κοιμαυαι παρα πολλες ώρες ακόμα... Για πειτε κι εσείς... Περιμένω νεααα

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα αγαπημενες μου! Σας διαβαζω καθε μερα, κυριως οσο θηλαζω ή οσο τον αλλαζει ο αντρας μου μεταξυ των θηλασμων!!!!! Μου λειπετε πολυ κοριτσακια μου! Δε σας ξεχναω, αλλα ειναι κουκουβαγια ι γιοκας μοθ! Κοιμαται πολυ λιγο μεσα στη μερα με αποτελεσμα οταν κοιμαται να κοιταξω να φαω, να κανω καμια δουλεια, να ξεκουραστω λιγο! Αυτος ειναι ο λογος οου δεν γραφω συχνα! Σιγα σιγα βρισκουμε ρυθμο ομωςκαι ευχομαι.να σας πρηξω ξανα με τα κατεβατα μου!!! Παντως κοριτσια μια οι ορμονες, μια το μωρο οου καποιες μερες ειναι δυσκολος, το κλαμα στο τσεπακι το εχω! Χτες ομως δεν εκλαψα! Προοδος αχαχαχ!

@fairy-maryνα σου ζησει το κοριτσακι σου! Γερη και τυχερη να ειναι!!! Με το θηλασμο κι εγω εδινα συμοληρωμα μεχρι να κατεβει το γαλα μου! Μετα απο λιγες μερες το στανατησαμε! Να τη βαζεις συνεχεια στηθος κοριτσι μου και να δινεις συμπληρωμα μετα αν δεις οτι πειναει. Επισγς τσαγαγι θηλασμου και πολλα υγρα! Χαλαρα ομως γλυκια μου! Μη στεναχωριεσαι εσυ!

@Sousamaki γλυκι μου κοριτσι λυπηθηκα πολυ οου σου φερθηκαν ετσι στο μαιευτηριο...Ευχιμαι να το αφησες πισω σου τωρα...Χαλινο εκοψε και εμας ςτο μαιευτηριο! Τιποτα δεν ειναι κοριτσι μου! Βεβαια εγω οηγα παραπερα να μην κοιταω...Ισα που εκλαψε λιγο και αυτο ηταν! Δημιουργει πολλα θεματα μελλοντικα καλυτερα να το κοψετε τωρα να ηρεμησει το παιδακι!

@Argyroula μου χαιρομαι που εστρωσαν οι ορμονες σου!!!! Θηλασμοι φουλ κι εσυ, με τα βυζια εξω ε; Κι εδω τα ιδια!!! Ο Σπυρος τι λεει με το νεο μελος; Εχει ξετρελαθει;

@Despoina MarMar περαστικα κοριτσακι μου στη μικρουκα νε τη στοματιτιδα. Ειναι πολυ συνηθες9! Η θηκη η δεξια και εμενα ειναι πληγωμενη λιγο. Βαζω σπαθελαιο και κατι γινεται!!!! Ολα θα στρωσουν σε λιγο καιρο!!!!!

Just now, Nina13 said:

Κορίτσια μου καλημέρα... Σήμερα γίναμε ενος.... Πόσα μωράκια έκλεισαν μήνα??? Ελάτε μαμάδες περιμενω να σηκώσετε τα χέρια χαχαχαχαχ

Αντε βρε ψυχές; μου

Ποτε περασε ο καιρό; και τα χουμε αγκαλιτσα απίστευτο... Έχουν ξεκινήσει τα αγχη αν έχουν κολικους, αν τρώνε, αν κοιμουνται, σε λίγο θα παμε στα εμβόλια και μετά στα δόντια... Τρομερό οι

Και πριν καλά καλά το καταλάβουμε θα περπατανε και θα σβήνουμε τα πρωτα τους κεράκια.... 

Κορίτσια την έβαλα πρωτη φορα στο γυμναστήριο της.. Και ασχολήθηκε κανα δεκάλεπτο να κοίτα τα παοχνιδια.. Μετά την πήρε ο υπνος... Γενικά κοιμαυαι παρα πολλες ώρες ακόμα... Για πειτε κι εσείς... Περιμένω νεααα

Καλημερα!!! Μα τι καλο κοριτσι εια ιναυτι; Και κοιμαται και γυμναζεται! Παρα πολυ ωραια τα νεακια σας μου ακουγονται! Βλεπω και ο μεγαλος αδερφος μοα χαρουλα ειναι! Μπραβι κοριτσι μου!

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

Κλείσαμε κι εμείς μήνα προχθες!! Εγώ @Nina13 το σήκωσα το χεράκι μου. Περιμένουμε και τις υπόλοιπες χαχαχαχαχα

Χθες πήγαμε παιδίατρο. Ο μπεμπουλης έφτασε τα 4260 κιλά μεγάλη πρόοδος από τα 3100 που γεννήθηκε! Ένιωσα πολύ περήφανη που τα καταφέραμε. Το παλέψαμε πολύ με το θηλασμό και ανταμειφτήκαμε.. Όλα τα βρήκε πολύ καλά. Είναι δραστήριο μωράκι κι όλα πάνε καλά. Του βρήκε και αρκετές μυξουλες όποτε από δω και πέρα θα κάνουμε περισσότερες πλύσεις με φυσιολογικό όρο μην τυχόν μας κάνει βρογχιολίτιδα. 
@Υβόννη σε είχα στο μυαλό μου αυτές τος μέρες. Δεν σε είχαμε ακούσει καθόλου... Χαίρομαι πολύ που όλα πάνε καλά. Οι ορμόνες αρχίζουν και στρώνουν σιγά σιγά. Εγώ κλαίω λιγότερο πάντως όποτε ελπίζω χαχαχαχα

@fairy-mary καλό κουράγιο κορίτσι μου! Τι πρώτες μέρες κι εμείς περάσαμε πολύ δύσκολα. Το μωρό θήλαζε άπειρες ώρες. Κάποιες φορές φτάσαμε σε σύνολο πάνω από ώρα! Η μαία μου ειπε ότι ρυθμίζει την παραγωγή. Στον ύπνο είχαμε το ίδιο θέμα. Τις πρώτες μέρες κοιμόμασταν με βάρδιες. Σωθήκαμε όταν πήραμε λίκνο και το ενώσαμε στο κρεβάτι μας. Το μωρό ήθελε να μας νιώθει δίπλα του. Επίσης μας βοήθησε πολύ και η κουκουβάγια Ollie που κάνει ήχο καρδιάς και τον νανουρίζει. Με το που τον βάζουμε στο λίκνο την ενεργοποιούμε.

@Depykal και @Sofaki_88 εσείς μείνατε πλέον! Με το καλό κορίτσια μου..

Σας αφήνω για να ετοιμάσω pancakes. Να γιορτάσουμε τη γιορτή του άντρα μου..

Τα φιλιά μου!!!

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 2

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου! Σας διαβαζω καθε μερα, κυριως οσο θηλαζω ή οσο τον αλλαζει ο αντρας μου μεταξυ των θηλασμων!!!!! Μου λειπετε πολυ κοριτσακια μου! Δε σας ξεχναω, αλλα ειναι κουκουβαγια ι γιοκας μοθ! Κοιμαται πολυ λιγο μεσα στη μερα με αποτελεσμα οταν κοιμαται να κοιταξω να φαω, να κανω καμια δουλεια, να ξεκουραστω λιγο! Αυτος ειναι ο λογος οου δεν γραφω συχνα! Σιγα σιγα βρισκουμε ρυθμο ομωςκαι ευχομαι.να σας πρηξω ξανα με τα κατεβατα μου!!! Παντως κοριτσια μια οι ορμονες, μια το μωρο οου καποιες μερες ειναι δυσκολος, το κλαμα στο τσεπακι το εχω! Χτες ομως δεν εκλαψα! Προοδος αχαχαχ!

@fairy-maryνα σου ζησει το κοριτσακι σου! Γερη και τυχερη να ειναι!!! Με το θηλασμο κι εγω εδινα συμοληρωμα μεχρι να κατεβει το γαλα μου! Μετα απο λιγες μερες το στανατησαμε! Να τη βαζεις συνεχεια στηθος κοριτσι μου και να δινεις συμπληρωμα μετα αν δεις οτι πειναει. Επισγς τσαγαγι θηλασμου και πολλα υγρα! Χαλαρα ομως γλυκια μου! Μη στεναχωριεσαι εσυ!

@Sousamaki γλυκι μου κοριτσι λυπηθηκα πολυ οου σου φερθηκαν ετσι στο μαιευτηριο...Ευχιμαι να το αφησες πισω σου τωρα...Χαλινο εκοψε και εμας ςτο μαιευτηριο! Τιποτα δεν ειναι κοριτσι μου! Βεβαια εγω οηγα παραπερα να μην κοιταω...Ισα που εκλαψε λιγο και αυτο ηταν! Δημιουργει πολλα θεματα μελλοντικα καλυτερα να το κοψετε τωρα να ηρεμησει το παιδακι!

@Argyroula μου χαιρομαι που εστρωσαν οι ορμονες σου!!!! Θηλασμοι φουλ κι εσυ, με τα βυζια εξω ε; Κι εδω τα ιδια!!! Ο Σπυρος τι λεει με το νεο μελος; Εχει ξετρελαθει;

@Despoina MarMar περαστικα κοριτσακι μου στη μικρουκα νε τη στοματιτιδα. Ειναι πολυ συνηθες9! Η θηκη η δεξια και εμενα ειναι πληγωμενη λιγο. Βαζω σπαθελαιο και κατι γινεται!!!! Ολα θα στρωσουν σε λιγο καιρο!!!!!

Καλημερα!!! Μα τι καλο κοριτσι εια ιναυτι; Και κοιμαται και γυμναζεται! Παρα πολυ ωραια τα νεακια σας μου ακουγονται! Βλεπω και ο μεγαλος αδερφος μοα χαρουλα ειναι! Μπραβι κοριτσι μου!

Αχ αγαπημένη να προσπαθεις να μη κλαις τόσο... Όλα θα στουντιο μετά το πρωτο τρίμηνο θα δεις... Θα ναι τέλεια... Η κουραση βέβαια και η αυπνια θα αργήσουν να φυγουν αλλά υπομονή και επιμονή... Και όλα θα ναι τέλεια.. 

Είναι πολυ καλη... Σου λέω πεντε ώρες κάθεται ξυπνια την ημέρα.. Αντε και στα γευματα της... Αν και ορισμένα τα πινει κοιμισμένη χαχαχαχ

Όλα καλά πανε δόξα τον Θεό... Και το κυριότερο... Δεν έχω κλάψει ουτε ενα λεπτο σε αυτή την λοχία

Βέβαια ώρες ώρες είναι πτωμα αλλά κάνω υπομονή γιατί περναει αμέσως ο καιρός.. Αυτό σκέφτομαι μόνο οι

Just now, Eirini1988 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

Κλείσαμε κι εμείς μήνα προχθες!! Εγώ @Nina13 το σήκωσα το χεράκι μου. Περιμένουμε και τις υπόλοιπες χαχαχαχαχα

Χθες πήγαμε παιδίατρο. Ο μπεμπουλης έφτασε τα 4260 κιλά μεγάλη πρόοδος από τα 3100 που γεννήθηκε! Ένιωσα πολύ περήφανη που τα καταφέραμε. Το παλέψαμε πολύ με το θηλασμό και ανταμειφτήκαμε.. Όλα τα βρήκε πολύ καλά. Είναι δραστήριο μωράκι κι όλα πάνε καλά. Του βρήκε και αρκετές μυξουλες όποτε από δω και πέρα θα κάνουμε περισσότερες πλύσεις με φυσιολογικό όρο μην τυχόν μας κάνει βρογχιολίτιδα. 
@Υβόννη σε είχα στο μυαλό μου αυτές τος μέρες. Δεν σε είχαμε ακούσει καθόλου... Χαίρομαι πολύ που όλα πάνε καλά. Οι ορμόνες αρχίζουν και στρώνουν σιγά σιγά. Εγώ κλαίω λιγότερο πάντως όποτε ελπίζω χαχαχαχα

@fairy-mary καλό κουράγιο κορίτσι μου! Τι πρώτες μέρες κι εμείς περάσαμε πολύ δύσκολα. Το μωρό θήλαζε άπειρες ώρες. Κάποιες φορές φτάσαμε σε σύνολο πάνω από ώρα! Η μαία μου ειπε ότι ρυθμίζει την παραγωγή. Στον ύπνο είχαμε το ίδιο θέμα. Τις πρώτες μέρες κοιμόμασταν με βάρδιες. Σωθήκαμε όταν πήραμε λίκνο και το ενώσαμε στο κρεβάτι μας. Το μωρό ήθελε να μας νιώθει δίπλα του. Επίσης μας βοήθησε πολύ και η κουκουβάγια Ollie που κάνει ήχο καρδιάς και τον νανουρίζει. Με το που τον βάζουμε στο λίκνο την ενεργοποιούμε.

@Depykal και @Sofaki_88 εσείς μείνατε πλέον! Με το καλό κορίτσια μου..

Σας αφήνω για να ετοιμάσω pancakes. Να γιορτάσουμε τη γιορτή του άντρα μου..

Τα φιλιά μου!!!

Μπραβο κορίτσι μου.. Τα πας περιφημα

Σου αξίζει ένα μεγάλο μπράβο

Σας θαυμάζω όλες εσας που θηλαζετε τα μωράκια σας!!! Ευγε

Λοιπόν να φιλησεις το κουκλί σας και keep going μανουλα!!! 

  • Ευχαριστώ 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Κάπως καλύτερα τα πράγματα αλλά εξακολουθεί να κάθεται ώρες στο στήθος και μετά να πεινάει...

2 ώρες την είχα το πρωί και μετά ρουφηξε και 60 ml.

@Υβόννη για πόσες μέρες έδινες συμπλήρωμα δηλαδή;

Δε θέλω βρε κορίτσια να χάσω το θηλασμό και αυτή τη φορά


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα αγαπημενες μου! Σας διαβαζω καθε μερα, κυριως οσο θηλαζω ή οσο τον αλλαζει ο αντρας μου μεταξυ των θηλασμων!!!!! Μου λειπετε πολυ κοριτσακια μου! Δε σας ξεχναω, αλλα ειναι κουκουβαγια ι γιοκας μοθ! Κοιμαται πολυ λιγο μεσα στη μερα με αποτελεσμα οταν κοιμαται να κοιταξω να φαω, να κανω καμια δουλεια, να ξεκουραστω λιγο! Αυτος ειναι ο λογος οου δεν γραφω συχνα! Σιγα σιγα βρισκουμε ρυθμο ομωςκαι ευχομαι.να σας πρηξω ξανα με τα κατεβατα μου!!! Παντως κοριτσια μια οι ορμονες, μια το μωρο οου καποιες μερες ειναι δυσκολος, το κλαμα στο τσεπακι το εχω! Χτες ομως δεν εκλαψα! Προοδος αχαχαχ!

@fairy-maryνα σου ζησει το κοριτσακι σου! Γερη και τυχερη να ειναι!!! Με το θηλασμο κι εγω εδινα συμοληρωμα μεχρι να κατεβει το γαλα μου! Μετα απο λιγες μερες το στανατησαμε! Να τη βαζεις συνεχεια στηθος κοριτσι μου και να δινεις συμπληρωμα μετα αν δεις οτι πειναει. Επισγς τσαγαγι θηλασμου και πολλα υγρα! Χαλαρα ομως γλυκια μου! Μη στεναχωριεσαι εσυ!

@Sousamaki γλυκι μου κοριτσι λυπηθηκα πολυ οου σου φερθηκαν ετσι στο μαιευτηριο...Ευχιμαι να το αφησες πισω σου τωρα...Χαλινο εκοψε και εμας ςτο μαιευτηριο! Τιποτα δεν ειναι κοριτσι μου! Βεβαια εγω οηγα παραπερα να μην κοιταω...Ισα που εκλαψε λιγο και αυτο ηταν! Δημιουργει πολλα θεματα μελλοντικα καλυτερα να το κοψετε τωρα να ηρεμησει το παιδακι!

@Argyroula μου χαιρομαι που εστρωσαν οι ορμονες σου!!!! Θηλασμοι φουλ κι εσυ, με τα βυζια εξω ε; Κι εδω τα ιδια!!! Ο Σπυρος τι λεει με το νεο μελος; Εχει ξετρελαθει;

@Despoina MarMar περαστικα κοριτσακι μου στη μικρουκα νε τη στοματιτιδα. Ειναι πολυ συνηθες9! Η θηκη η δεξια και εμενα ειναι πληγωμενη λιγο. Βαζω σπαθελαιο και κατι γινεται!!!! Ολα θα στρωσουν σε λιγο καιρο!!!!!

Καλημερα!!! Μα τι καλο κοριτσι εια ιναυτι; Και κοιμαται και γυμναζεται! Παρα πολυ ωραια τα νεακια σας μου ακουγονται! Βλεπω και ο μεγαλος αδερφος μοα χαρουλα ειναι! Μπραβι κοριτσι μου!

Κορίτσι μου καλό!!! Τι ωραία που σε ακούμε!! Λοιπόν Ο Σπύρος έχει ξετρελαθεί!!Κάνει τα πάντα (εκτός από τον θηλασμο πιυ αν μπορούσε θα το έκανε χάχα). Είμαι πολύ τυχερή!! Και να σας πω την αλήθεια νιώθω τυχερή τελικά και γι αυτό το λοκνταουν. Αν δεν γινόντουσαν έτσι τα πράγματα δεν θα τα κατάφερνα την πρώτη βδομάδα σπίτι μόνη μου. Τώρα ξεκίνησαν οι κολικοι και χθες δεν κοιμηθηκαμε καλά αλλά γενικά τα πάμε πολύ καλύτερα. Κι εσείς χάλινο ε?? Άρα σε θέρισε κι εσένα. 

  • Μου αρέσει 2

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κορίτσια Μ.. Υπομονή σε όλες!! Εμείς χτες είχαμε χάλια νυχτα η μικρή Μ πσρστηρησα ότι έβγαζε λίγες σταγονες από κακά να το πω έτσι λες και της έφευγαν στα τσίσα και όταν έκανε προυτς.. Κατευθείαν σκέφτηκα ότι τη πείραξε κάτι π έφαγα.. Κ έχει αέρια.. Λερώνει κ καθαρή πανα με ένα προυτς κ μια σταγόνα από κακά συνέχεια όμως.. Την αλλάζω κ τ ξανακάνει.. Μίλησα Μ τ γιατρό κ Μ είπε ν περιορισω τα γαλακτοκομικα.. 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Despoina Mar είπε:

Μην ανυσηχεις κ εγώ ετσι ξεκίνησα κ σιγά σιγά άφηνε στο μπουκάλι περισσοτερο στο τέλος κ μετα απο λίγες μέρες δεν έδωσα καν γτ έβλεπα ότι χορταινε από εμένα.. Όσο το βάζεις στο στήθος τόσο θα αυξανεις τη παραγωγη σου!! 

Μετα απο ποσο καιρο εγινε αυτο;


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλημερα κορίτσια Μ.. Υπομονή σε όλες!! Εμείς χτες είχαμε χάλια νυχτα η μικρή Μ πσρστηρησα ότι έβγαζε λίγες σταγονες από κακά να το πω έτσι λες και της έφευγαν στα τσίσα και όταν έκανε προυτς.. Κατευθείαν σκέφτηκα ότι τη πείραξε κάτι π έφαγα.. Κ έχει αέρια.. Λερώνει κ καθαρή πανα με ένα προυτς κ μια σταγόνα από κακά συνέχεια όμως.. Την αλλάζω κ τ ξανακάνει.. Μίλησα με τον γιατρό κ μου είπε ν περιορισω τα γαλακτοκομικα.. 

Ωχ αλήθεια? Πωπω εγώ τρώω όλο βλακειες. Πολλά γαλακτοκομικα και σοκολάτες. Το ξέρω ότι δεν πρέπει αλλά ξέρετε τωρα από τν στέρηση έχω πάθει τραλαλα! Τα ίδια έχουμε κι εμείς μόνο 3-4 πάνες κανονικά κακά και όλες οι υπόλοιπες με προυτσ και κερματακι(έτσι το λέμε εμείς γιατί βγάζει ένα μικρό στρογγυλό μόνο). Παρά πολλά αέρια και ζόρισμα πολύ και κλάμα βέβαια. Προχθές λίγο και χθες 4 ώρες συνεχόμενα. Σήμερα ξεκινάμε σταγόνες  προβιοτικων. 


yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, fairy-mary είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Κάπως καλύτερα τα πράγματα αλλά εξακολουθεί να κάθεται ώρες στο στήθος και μετά να πεινάει...

2 ώρες την είχα το πρωί και μετά ρουφηξε και 60 ml.

@Υβόννη για πόσες μέρες έδινες συμπλήρωμα δηλαδή;

Δε θέλω βρε κορίτσια να χάσω το θηλασμό και αυτή τη φορά

Στο στήθος κοιμάται? Εμένα στα 5-10 λεπτά έχει κλείσει ματιά και αν δεν τον πειράζω στις πατουσιτσες και στο μάγουλο κάθεται εκεί και πιπίλαει. Δεν ξέρω αν είναι άσχετο με τν δική σας περίπτωση αλλά προσπάθησε να την ενεργοποίησεις αν βοηθάει. 


yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...