Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, vikib είπε:

      εχεις παιδακι;

      ηταν οι μοναδικες εγκυμοσυνες σου;καιρος προσπαθειων;

      κ η αλλη ετσι τοσο νωρις ηταν;ειχες κανει υπερηχο;

      ενδοκρινολογο μπορεις να πας,κ αιματολογο-ανοσολογο

      κ καποιες βασικες εξετασεις ο συζυγος

      για βιοχημικη μπορει να ειναι κ θεμα προγεστερονης μηπως ειχες ελεγξει;η στη μητρα αλλα πιστευω θα σου ειχε πει κτ ο γιατρος

      Εχω ενα παιδακι ναι...μετραω 3 εγκυμοσυνες πλεον και οι 2 οδηγησαν σε αποβολη...η πρωτη μου εγκυμοσυνη ηταν πολυ ευκολη δεν ειχα τετοιου ειδπυς θεματα και ηταν πριν 3 χρονια...η 2η και η 3η ηταν μια τον οκτωβρη και μια τωρα...δεν δυσκολευτηκα στην συλληψη...στην 2η στον 2ο μηνα προσπαθειων και τωρα στον 1ο μηνα κατευθειαν...αλλα και οι 2 δεν πηγαν καλα...τωρα στην τριτη εγκυμοσυνη με ειχε ξεκινησει απο την αρχη utrogestan ο γιατρος..

Μανούλες Νοεμβρίου 2020


Recommended Posts

@Despoina Mar κορίτσι μου έχεις δίκιο, όλοι προσπαθούμε για το καλύτερο για τα παιδάκια μας..νομίζω όλες δοκιμαστηκαμε πια σε αυτή την ομάδα! η μυκητιαση ειλικρινά δεν παλευοταν καθόλου, πολύ πόνος! Να σας ζήσει το κοριτσάκι σας, να ναι πάντα γερό!@Argyroula σ ευχαριστώ κορίτσι μου για τα υποστηρικτικά σου λόγια πραγματικα είναι ότι χρειάζομαι τις δύσκολες ώρες αυτες, να μας ζήσουν τα παιδάκια μας, γερά και τυχερά να ναι όλα! Καλά τα ξενύχτια ήταν θανατηφόρα, μπορεί τις πρώτες 15 μέρες να κοιμόμουν 2 ώρες την μέρα μονο..ναι έχω θηλαστρο ηλεκτρικό αλλά όχι το νοσοκομειακό.. βγάζω 50ml στα 40 λεπτά και από τις 2 πλευρές..νομίζω είναι πολύ λίγο, προσπαθώ να το αυξήσω κάνοντας πιο συχνές αντλησεις..ξέρετε αν διαφέρει το νοσοκομειακό και μου βγάζει πιο πολύ;αν αξίζει να νοικιάσω αν είναι.. @MumMaria κορίτσι μου εσύ είσαι ηρωίδα, δεν ξερω τι να πω; Τα έχουμε ξαναπεί και τότε με το νεφρακι, είσαι μαχητρια και ειλικρινά τα λόγια σου ήταν μια "ένεση" ψυχολογικά για μένα! Εύχομαι για την μικρούλα να ήταν η πρώτη και η τελευταία της φουρτούνα!Όλες γύρω μας μιλάνε με τόσο πορωση για τον θηλασμό που και εγώ το είχα πάρει πολύ ζεστά..όταν είδα την μικρή μου να μου χαμογελά πλατιά μετά από ένα ολόκληρο γεύμα σκόνη, είπα αυτό ήθελε το παιδί μου! Να φάει το καημένο και εγώ από πείσμα την κρατούσα νηστικιά την καημενουλα..Μαράκι μου αν ξέρεις για το νοσοκομειακό πες μου, εγώ έχω απλό ηλεκτρικό..αν όντως γνωρίζεις αν μου αυξήσει την παραγωγή θα ήθελα να το παλέψω και να κάνω αντλήσεις να της δίνω και δικό μου εννοείται!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

kEWVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Υβόννη

    2014

  • MumMaria

    1926

  • Gogo1994

    1397

  • Despoina K

    1058

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Argyroula είπε:

@Despoina MarΚι εμάς πολλά σάλια και μου είπε η γιατρός ότι μπορεί να είναι από τα δόντια (θα τρελαθώ) . Ελπίζω να μην είναι κάτι γαστρεντερικο. Γενικά ελπίζω να μην είναι όλα αυτά κατΙ αλλο και να περάσουν... Υπομονή λοιπόν σε όλες μας!!! 

@ΕΥΑ! Εννοείς για να κοιμηθώ η για να δω τι φταιει!? Δεν έχει χρειαστεί μέχρι στιγμής... Έχω στην κατάψυξη γύρω στα 800 ml και έχω πετάξει αρκετό...  θα πάω κομμωτήριο την Τετάρτη και θα κάνω γενικό ρεκτιφιέ κανά τρίωρο  οπότε αναγκαστικά θα πιει μπουκάλι να δούμε κ πως το πάρει...βέβαια έχω ένα άγχος γιατί αυτό το γάλα είναι αυτό που βγάζω το πρώτο και φοβάμαι μην τον φουσκώσει. 

Για να του δίνεις το βράδυ που τον βάζεις στο στήθος και δυσκολεύεται σκεφτόμουν μήπως το δοκιμάσεις.παρασκευη κ εγώ κομμωτήριο χαχα η μέρα του ρεκτιφιε

  • Μου αρέσει 2

oru1p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΕΥΑ! είπε:

Για να του δίνεις το βράδυ που τον βάζεις στο στήθος και δυσκολεύεται σκεφτόμουν μήπως το δοκιμάσεις.παρασκευη κ εγώ κομμωτήριο χαχα η μέρα του ρεκτιφιε

Λες ε? Δεν ξέρω να σου πω επειδή δεν το έχουμε δοκιμάσει δεν θέλω να μπω στην διαδικασία του μπουκαλιού... Βαριέμαι λίγο. Τωρα βέβαια θα το φάει θέλει δεν θέλει γιατί η μανούλα από το πολύ λοκνταουν και την γενικότερη υστερικη αντιμετώπιση του φόβου του κορονοιου κουράστηκε και ΘΈΛΕΙ ΝΑ ΦΤΙΆΞΕΙ ΜΑΛΑΚΙΙΙΙΙ!!!!! έχω να τα κουρέψω 6 μήνες και να τα βάψω 1 χρόνο! 

  • Μου αρέσει 2

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα! Αυτο με το θηλασμο ειναι ενα μεγαλο θεμα.... και εγω οταν γεννησα τον γιο μου ειχα.στο μυαλο.μου να θηλασω αποκλειστικα.  Θυμαμαι χαρακτηριστικα οτι μια κοπελα διπλα μου δεν ηθελε.να θηλασει αλλα να αντλει με νοσοκομειακο θηλαστρο και να δινεινστο.μωρο της.μιας.και ειχε αλλα 3 παιδακια και επρεπε να γυρισει συντομα στη δουλεια της. Οταν περασε η υπευθυνη θηλασμου ηταν τοσο επικριτικη με.την κοπελα.ολοκληρη ανακριση. Οταν γυρισα στο σπιτι ολα ηταν μαυρα.... ο μικρος δεν επερνε βαρος 15 μερες ειχε χασει κιολας. Σηκωνομουν και προσπαθπυσα να αντλησω γαλα και εβγαζα 10 ml  και με το ζορι ..... εκλαιγα απο τις τυψεις και δεν ηθελα καθολου να ασχολουμαι με το.μωρο. ο παιδιατρος ελεγε να συνεχισω ολοι γυρω μου το ιδιο..... Θα σας πω κατι..... Τα παιδακια μεγαλωνουν και με φορμουλα.... το σημαντικο ειναι να ειμαστε καλα ψυχολογικα. Περασα πολλες τυψεις, ακουγα οτι δεν ειναι καλες οι μαμαδες που δεν θηλαζουν και δεν προσπαθουν πιεστηκα πολυ. Τωρα ξερω πως ειμαι καλη μαμα γτ για εμενα το πιο σημαντικο ηταν να τρωει το παιδι μου....  

Σε καμια περιπτωση δε λεω οτι δεν ειναι το καλυτερο να θηλαζεις. Φυσικα και ειναι τελειο να θηλαζεις για πολλους λογους. Αλλα δεν ειναι αυτο που κανει μια μαμα καλη..... 

Να ειστε καλα ψυχολογικα.και χωρις τυψεις να κανετε το.καλυτερο για εσας.και το.μωρο σας.... 

 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Sofaki_88 είπε:

@Despoina Mar κορίτσι μου έχεις δίκιο, όλοι προσπαθούμε για το καλύτερο για τα παιδάκια μας..νομίζω όλες δοκιμαστηκαμε πια σε αυτή την ομάδα! η μυκητιαση ειλικρινά δεν παλευοταν καθόλου, πολύ πόνος! Να σας ζήσει το κοριτσάκι σας, να ναι πάντα γερό!@Argyroula σ ευχαριστώ κορίτσι μου για τα υποστηρικτικά σου λόγια πραγματικα είναι ότι χρειάζομαι τις δύσκολες ώρες αυτες, να μας ζήσουν τα παιδάκια μας, γερά και τυχερά να ναι όλα! Καλά τα ξενύχτια ήταν θανατηφόρα, μπορεί τις πρώτες 15 μέρες να κοιμόμουν 2 ώρες την μέρα μονο..ναι έχω θηλαστρο ηλεκτρικό αλλά όχι το νοσοκομειακό.. βγάζω 50ml στα 40 λεπτά και από τις 2 πλευρές..νομίζω είναι πολύ λίγο, προσπαθώ να το αυξήσω κάνοντας πιο συχνές αντλησεις..ξέρετε αν διαφέρει το νοσοκομειακό και μου βγάζει πιο πολύ;αν αξίζει να νοικιάσω αν είναι.. @MumMaria κορίτσι μου εσύ είσαι ηρωίδα, δεν ξερω τι να πω; Τα έχουμε ξαναπεί και τότε με το νεφρακι, είσαι μαχητρια και ειλικρινά τα λόγια σου ήταν μια "ένεση" ψυχολογικά για μένα! Εύχομαι για την μικρούλα να ήταν η πρώτη και η τελευταία της φουρτούνα!Όλες γύρω μας μιλάνε με τόσο πορωση για τον θηλασμό που και εγώ το είχα πάρει πολύ ζεστά..όταν είδα την μικρή μου να μου χαμογελά πλατιά μετά από ένα ολόκληρο γεύμα σκόνη, είπα αυτό ήθελε το παιδί μου! Να φάει το καημένο και εγώ από πείσμα την κρατούσα νηστικιά την καημενουλα..Μαράκι μου αν ξέρεις για το νοσοκομειακό πες μου, εγώ έχω απλό ηλεκτρικό..αν όντως γνωρίζεις αν μου αυξήσει την παραγωγή θα ήθελα να το παλέψω και να κάνω αντλήσεις να της δίνω και δικό μου εννοείται!

Κοπέλα μου πες μου αν θες να σου στείλω πμ για να σου πω πληροφορίες για το νοσοκομειακό θηλαστρο.εκανα κ στα δύο μου τα παιδάκια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου.εμεις σήμερα πήγαμε για την επαναληπτική εξέταση του Σταυρουλη.Παντα πίστευα στη θετική ενέργεια αυτού του γκρούπ στείλτε μας και σήμερα αν μπορείτε

Εγώ εν τω μεταξύ δε μπόρεσα να κάνω δεύτερη φορά περίοδος σε ένα μήνα.Για τα καλά με θυμήθηκε κοριτσιααα

  • Μου αρέσει 5

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gogo1994 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.εμεις σήμερα πήγαμε για την επαναληπτική εξέταση του Σταυρουλη.Παντα πίστευα στη θετική ενέργεια αυτού του γκρούπ στείλτε μας και σήμερα αν μπορείτε

Εγώ εν τω μεταξύ δε μπόρεσα να κάνω δεύτερη φορά περίοδος σε ένα μήνα.Για τα καλά με θυμήθηκε κοριτσιααα

Γωγω μου θα είναι όλα τέλεια με τον μπεμπακο σας!!!! Στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια προς Κρήτη μεριά ❤️

  • Μου αρέσει 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 είπε:

Γωγω μου θα είναι όλα τέλεια με τον μπεμπακο σας!!!! Στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια προς Κρήτη μεριά ❤️

Ευχαριστώ Γεωργία μου πολύ πολύ. :x

Εν τω μεταξύ κορίτσια του πήραν αίμα εκεί που γέννησαμε κ επειδή ήταν μικρός στην μαιευτική.Αχχχ έπαθα ένα σοκ που τα ξαναείδα όλα αυτά.Την αίθουσα νεογνών τις θερμοκοιτίδες τις μανουλες τα μικρακια που έκλαιγαν κ έλεγα τόσο μικρούλης ήταν κ ο δικός μου?είναι πολύ πρόσφατο το θαύμα μας κορίτσια.Συγκινηθηκα απίστευτα μου έρχονταν όλα στο μυαλό έβαζα τον εαυτό μου στη θέση όλων αυτών που έβλεπα.Μεγαλο θαύμα κ μεγάλη εμπειρία κοριτσια

  • Μου αρέσει 5

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gogo1994 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.εμεις σήμερα πήγαμε για την επαναληπτική εξέταση του Σταυρουλη.Παντα πίστευα στη θετική ενέργεια αυτού του γκρούπ στείλτε μας και σήμερα αν μπορείτε

Εγώ εν τω μεταξύ δε μπόρεσα να κάνω δεύτερη φορά περίοδος σε ένα μήνα.Για τα καλά με θυμήθηκε κοριτσιααα

Καλά αποτελέσματα!! Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά! ♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Gogo1994 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.εμεις σήμερα πήγαμε για την επαναληπτική εξέταση του Σταυρουλη.Παντα πίστευα στη θετική ενέργεια αυτού του γκρούπ στείλτε μας και σήμερα αν μπορείτε

Εγώ εν τω μεταξύ δε μπόρεσα να κάνω δεύτερη φορά περίοδος σε ένα μήνα.Για τα καλά με θυμήθηκε κοριτσιααα

Κορίτσι μου όλα καλά να πανε!!! Έχεις μπόλικη θετική ενέργεια κ από δω!!! Περιμένουμε να μας πεις!!! Εσύ για το ουρικο περιμένεις να ξανακάνεις?? 

  • Μου αρέσει 1

yi9jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσιααα μου δόξα το Θεό είναι φυσιολογικα τα λευκά του.Μια Χαρα όλα.

Σας υπερευχαριστω όλες για ακόμα μια φορά που είστε στήριγμα κ πάντα εδώ.Να σφιζουν από υγεία τα μωράκια σας κ όλα τα μωράκια του κόσμου.Να τα φροντίζει η Παναγίτσα.

@Argyroula Αργυρώ μου ναι για ουρικό θυροειδή κυρίως κ για να κοιτάξουμε αν αυξήσουμε το σίδηρο.Βεβαια τον είχα κόψει τόσες μέρες για να τις κάνω κ τώρα τζιφος.αντε πάλι από την αρχή με τη περίοδο

  • Μου αρέσει 7

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γωγουλα πολυ χαρηκα με το μωρακι σου...

Τι κανετε κοριτσια μου;;εμενα ο μπεμπης αρχισε να μειωνει τις φορες που κανει κακα κ το καημενο ζοριζεται,σφιγγεται κ ποναει...χτες το βραδυ δεν ακουσα το ξυπνητηρι κ εμεινε 7 ωρες χωρις φαγητο κ επειδη δεν ειχε κατουρησει απ την τελευταια φορα που τον αλλαξα με επιασαν τυψεις οτι δεν το ταισα κ επαθε αφυδατωση...κατα τα αλλα βαραινει κ θελει περισσοτερο αγκαλια κ ορθιος οχι ξαπλωτος...

  • Μου αρέσει 1

BDoAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Γωγουλα πολυ χαρηκα με το μωρακι σου...

Τι κανετε κοριτσια μου;;εμενα ο μπεμπης αρχισε να μειωνει τις φορες που κανει κακα κ το καημενο ζοριζεται,σφιγγεται κ ποναει...χτες το βραδυ δεν ακουσα το ξυπνητηρι κ εμεινε 7 ωρες χωρις φαγητο κ επειδη δεν ειχε κατουρησει απ την τελευταια φορα που τον αλλαξα με επιασαν τυψεις οτι δεν το ταισα κ επαθε αφυδατωση...κατα τα αλλα βαραινει κ θελει περισσοτερο αγκαλια κ ορθιος οχι ξαπλωτος...

Ο μικρός κοιμόταν; Δεν ξύπνησε καθόλου ;


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Depykal είπε:

Γωγουλα πολυ χαρηκα με το μωρακι σου...

Τι κανετε κοριτσια μου;;εμενα ο μπεμπης αρχισε να μειωνει τις φορες που κανει κακα κ το καημενο ζοριζεται,σφιγγεται κ ποναει...χτες το βραδυ δεν ακουσα το ξυπνητηρι κ εμεινε 7 ωρες χωρις φαγητο κ επειδη δεν ειχε κατουρησει απ την τελευταια φορα που τον αλλαξα με επιασαν τυψεις οτι δεν το ταισα κ επαθε αφυδατωση...κατα τα αλλα βαραινει κ θελει περισσοτερο αγκαλια κ ορθιος οχι ξαπλωτος...

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.

Μην αγχώνεσαι καθόλου που δεν άκουσες ξυπνητήρι.Ειναι ένα μεταβατικό στάδιο κ αφού δε ξύπνησε μόνος του δε το έχει ανάγκη.ωριμαζει κ εγκέφαλος κ δε ξυπνάνε πια συχνά το βράδυ κάποια μωράκια.

Επίσης αυτό με τα καλά συμβαίνει συχνά μπορεί κ 3 μέρες κ μια βδομάδα έτυχε σε μια φίλη.Εμενα πολλές φορές κάνει ανά 3 μέρες

  • Μου αρέσει 1

yRr5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...