Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Τι κάνετε κοριτσια, πως τα πάτε; Εμεις εχουμε σίγουρα μια εβδομαδα που δεν κοιμόμαστε καλα. Ξυπνάει αμέτρητες φορές το βράδυ. Όχι απαραιτήτως γιατι πεινάει, του αρκούν δυο βόλτες ως το σαλόνι για να ξανακοιμηθεί. Χτες κοιμήθηκε 9:00-12:30, 12:30-2:30 και απο εκεί και πέρα ανα μισάωρο έκλαιγε . Δεν του αρκεί που τον παίρνω στο κρεβάτι μας. Μονο πάνω μου κοιμήθηκε λιγο παραπανω.

Καλησπέρα!! Εμείς ευτυχώς κλείνουμε 10ωρο ύπνο σερί! Είχα διαβάσει σε ένα μπλογκ ότι πριν τον βραδυνο ύπνο να μένει ένα 4ωρο ξύπνιος όποτε κάνουμε το απόγευμα τα πολλά παιχνίδια και την γυμναστική! Μετά κάνουμε μπάνιο, του δίνω 150ml φόρμουλα και τον παιρνει βαθύς ύπνος πριν προλάβει να τελειώσει το μπουκάλι! Τώρα βέβαια αν έχει πονάκια ή ενοχλήσεις δεν νομίζω να πιάσει αυτό! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nancy_ είπε:

Καλησπέρα!! Εμείς ευτυχώς κλείνουμε 10ωρο ύπνο σερί! Είχα διαβάσει σε ένα μπλογκ ότι πριν τον βραδυνο ύπνο να μένει ένα 4ωρο ξύπνιος όποτε κάνουμε το απόγευμα τα πολλά παιχνίδια και την γυμναστική! Μετά κάνουμε μπάνιο, του δίνω 150ml φόρμουλα και τον παιρνει βαθύς ύπνος πριν προλάβει να τελειώσει το μπουκάλι! Τώρα βέβαια αν έχει πονάκια ή ενοχλήσεις δεν νομίζω να πιάσει αυτό! 

Φτού φτού  να μην σας ματιάσω!!! Σαν όνειρο μου φαίνεται!

 Ο γλυκούλης σημερα κοιμήθηκε 4-8 το απογευμα κι εχει τρέλα κέφια τωρα, δύσκολο το βλέπω το βράδυ.

κανει κακά μια φορα καθε τρεις μερες τωρα τελευταια και πιστεύω οτι αυτο παίζει σημαντικό ρόλο.

5 ώρες πρίν, ranial83 είπε:

Καλημέρα! Τα βραδια κοιμαται 8 ωρες μεσο ορο συνεχομενα αναμεσα μας στο κρεβατι μας.Τα πρωινα ειναι δυσκολα. Κοιμαται τεταρτακια ή μισαωρα 3-4 φορες. Εχει λιγο γκρινια και πλεον ειναι σιγουρο οτι φταινε τα ουλακια της. Για να την παρει ο υπνος παντα αγκαλιτσα και πολλες φορες πιστολακι. Δεν ξερω την χαλαρωνει.

Νομιζω ειναι ενα λογικό προγράμμα αυτο που εχετε. Για τα ούλα μετα τον 4ο μας ειπε ο παιδίατρος.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Φτού φτού  να μην σας ματιάσω!!! Σαν όνειρο μου φαίνεται!

 Ο γλυκούλης σημερα κοιμήθηκε 4-8 το απογευμα κι εχει τρέλα κέφια τωρα, δύσκολο το βλέπω το βράδυ.

κανει κακά μια φορα καθε τρεις μερες τωρα τελευταια και πιστεύω οτι αυτο παίζει σημαντικό ρόλο.

Νομιζω ειναι ενα λογικό προγράμμα αυτο που εχετε. Για τα ούλα μετα τον 4ο μας ειπε ο παιδίατρος.

Δες στο ινσταγκραμ τη σελίδα takingcarababies δίνει ωραίες συμβουλές για τον ύπνο!!
Ενοχλήσεις στα ούλα δεν έχουμε ακόμα  αλλά ξεκίνησαν τα πολλά σάλια! 
Τι παιχνίδια έχετε για τα μωράκια σας; 
εγω έχω πάρει βρεφικό γυμναστήριο, ένα πιανακι που το χτυπάει με τα πόδια και το μομπιλε! Έχετε πάρει τίποτα άλλο καλό που να έχουν δείξει ενδιαφέρον;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Φτού φτού  να μην σας ματιάσω!!! Σαν όνειρο μου φαίνεται!

 Ο γλυκούλης σημερα κοιμήθηκε 4-8 το απογευμα κι εχει τρέλα κέφια τωρα, δύσκολο το βλέπω το βράδυ.

κανει κακά μια φορα καθε τρεις μερες τωρα τελευταια και πιστεύω οτι αυτο παίζει σημαντικό ρόλο.

Νομιζω ειναι ενα λογικό προγράμμα αυτο που εχετε. Για τα ούλα μετα τον 4ο μας ειπε ο παιδίατρος.

Τι να σου πω...της τα τριβω λιγακι και την βλεπω να της αρεσει πολυ. Οταν βγαλω το δαχτυλο μου βαζει σχεδον ολη την χουφτα της μεσα....και μου γελαει,οσο μπορει σε αυτην την κατασταση (μπουκωμενη) ευτυχισμενη.

Just now, Nancy_ είπε:

Δες στο ινσταγκραμ τη σελίδα takingcarababies δίνει ωραίες συμβουλές για τον ύπνο!!
Ενοχλήσεις στα ούλα δεν έχουμε ακόμα  αλλά ξεκίνησαν τα πολλά σάλια! 
Τι παιχνίδια έχετε για τα μωράκια σας; 
εγω έχω πάρει βρεφικό γυμναστήριο, ένα πιανακι που το χτυπάει με τα πόδια και το μομπιλε! Έχετε πάρει τίποτα άλλο καλό που να έχουν δείξει ενδιαφέρον;

Τα ιδια εχουμε και εμεις περιπου. Και ομως σημερα εδειξε ενα τρελο ενδιαφερον που της χτυπησα δυο κουταλια μεταξυ τους. Μιση ωρα βαραγαμε κουταλια και πλεον ανακαλυπτω οτι στα πιο απλα κολλανε. Ο ανηψιος μου ενα βουνο παιχνιδια με τα ταπερ,τις κατσαρολες και τις κουταλες την εβρισκε!

  • Μου αρέσει 1

ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ είπε:

Δες στο ινσταγκραμ τη σελίδα takingcarababies δίνει ωραίες συμβουλές για τον ύπνο!!
Ενοχλήσεις στα ούλα δεν έχουμε ακόμα  αλλά ξεκίνησαν τα πολλά σάλια! 
Τι παιχνίδια έχετε για τα μωράκια σας; 
εγω έχω πάρει βρεφικό γυμναστήριο, ένα πιανακι που το χτυπάει με τα πόδια και το μομπιλε! Έχετε πάρει τίποτα άλλο καλό που να έχουν δείξει ενδιαφέρον;

 

Just now, ranial83 είπε:

Τι να σου πω...της τα τριβω λιγακι και την βλεπω να της αρεσει πολυ. Οταν βγαλω το δαχτυλο μου βαζει σχεδον ολη την χουφτα της μεσα....και μου γελαει,οσο μπορει σε αυτην την κατασταση (μπουκωμενη) ευτυχισμενη.

Τα ιδια εχουμε και εμεις περιπου. Και ομως σημερα εδειξε ενα τρελο ενδιαφερον που της χτυπησα δυο κουταλια μεταξυ τους. Μιση ωρα βαραγαμε κουταλια και πλεον ανακαλυπτω οτι στα πιο απλα κολλανε. Ο ανηψιος μου ενα βουνο παιχνιδια με τα ταπερ,τις κατσαρολες και τις κουταλες την εβρισκε!

Σαλάκια εμεις ιδιαίτερα δεν εχουμε ακομα. Πιπιλα δεν δέχεται, γλύφει βεβαια λιγο την μπουνιτσα του, αλλα όχι ιδιαίτερα.

εννοειται το γυμναστήριο ειναι επένδυση! Και το μομπιλε για λιγο. Τρώει κόλλημα με ενα γάντι που εχω και καθε δάχτυλο εχει αλλο ζωάκι και τα παίζω και κανω άλλες φωνούλες και πάνω απο την αλλαξιερα εχω μια κρεμάστρα με θήκες και η καθε μια εχει φιγούρες με ελεφαντάκια του δείχνω τις φιγούρες και φτιάχνω ιστορίες. Τα μαλακα βιβλιαράκια δεν τα παρακολουθεί ακομα καλα. Και κουδούνιστρες με φασαρία του αρέσουν.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι καλα που σας κοιμουνται οκτω και δεκα ωρες σερι συνεχως!!

Εμεις πεφτουμε κατα τις δεκα το βραδυ και συνηθως ξυπναει στις 2 κ στις 5 για φαγητο. Μετα ξανακοιμαται!!

μες την μερα μου κοιμαται δυωρακια, βαρια βαρια δυομισαωρο αν κανουμε βολτα με καροτσι

On 3/12/2021 at 12:29 AM, Nancy_ said:

Δες στο ινσταγκραμ τη σελίδα takingcarababies δίνει ωραίες συμβουλές για τον ύπνο!!
Ενοχλήσεις στα ούλα δεν έχουμε ακόμα  αλλά ξεκίνησαν τα πολλά σάλια! 
Τι παιχνίδια έχετε για τα μωράκια σας; 
εγω έχω πάρει βρεφικό γυμναστήριο, ένα πιανακι που το χτυπάει με τα πόδια και το μομπιλε! Έχετε πάρει τίποτα άλλο καλό που να έχουν δείξει ενδιαφέρον;

Κ εμεις πολλα σαλια γινεται μουσκεμα. 

Γυμναστηριο μας αρεσει και μομπιλε λατρευει. Στο ριλαξ που εχει παιχνιδακι καθεται ησυχος μονο οταν τρωμε μεσημεριανο ή βραδυνο (το σεβεται χαχα)

εμενα του αρεσει παρα πολυ ενα μουσικο βιβλιο που εχουμε που του τραγουδαω και σκαει στα γελια. Επισης του αρεσει να του κουναω τα παιχνιδακια που κανουνε χρατσα χρουτσα

On 3/12/2021 at 12:34 AM, ranial83 said:

Οταν βγαλω το δαχτυλο μου βαζει σχεδον ολη την χουφτα της μεσα....

Κ εμενα του αρεσει να βαζει σχεδον ολη τη χουφτα του. Εγω του το βγαζω αν κ διαβασα οτι πρεπει να το αφηνεις για να ανακαλυπτει τον κοσμο. Γενικα απ τα ρουχακια του μαζευει σαν μαυριλα αναμεσα στα δαχτυλακια του κ με ενοχλει να το εχει στο στομα του αλλα οκ...!!

On 3/12/2021 at 12:34 AM, ranial83 said:

Και ομως σημερα εδειξε ενα τρελο ενδιαφερον που της χτυπησα δυο κουταλια μεταξυ τους. 

Θα το δοκιμασω :mrgreen:

On 3/12/2021 at 12:58 AM, Καντι said:

Τρώει κόλλημα με ενα γάντι που εχω και καθε δάχτυλο εχει αλλο ζωάκι

Χιχι θα κοιταξω κ για τετοιο ακουγεται διασκεδαστικο

  • Μου αρέσει 2

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Constance_79 είπε:

Το δικό μου γιατί δε δίνει καμία σημασία στο γυμναστήριο;;; Μήπως κάνω κάτι λάθος;

Του εχεις δείξει οτι ολα τα παιχνιδάκια κανουν κάποιο ήχο; Τα φτάνει με τα χέρια του να τα χτυπήσει; 

Που του αρέσει να κάθεται ή που παίζετε;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται! Αλλά δεν του κεντρίζουν το ενδιαφέρον. Μόνο το mobile, τον κάνει τόσο ευτυχισμένο όπως κ ένα σπιράλ λούτρινο της κούνιας, το οποίο έχει ένα κεφαλάκι. Επίσης, στο ριλαξ δεν κάθεται, παρά μόνο λίγο με το ζόρι

Τέλος, όταντον βάζω μπρούμυτα, δεν πολυ-προσπαθει να σηκώσει το κεφαλάκι. Τεμπελακος μου φαίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Constance_79 είπε:

Εννοείται! Αλλά δεν του κεντρίζουν το ενδιαφέρον. Μόνο το mobile, τον κάνει τόσο ευτυχισμένο όπως κ ένα σπιράλ λούτρινο της κούνιας, το οποίο έχει ένα κεφαλάκι. Επίσης, στο ριλαξ δεν κάθεται, παρά μόνο λίγο με το ζόρι

Τέλος, όταντον βάζω μπρούμυτα, δεν πολυ-προσπαθει να σηκώσει το κεφαλάκι. Τεμπελακος μου φαίνεται!

Άρα εχει βρει αγαπημένα παιχνίδια αξιοποίησε αυτα. Στο ριλαξ εμενα εχει 10 μερες που κάθεται μεχρι στιγμής σπάραζε. Οποτε δοκίμασε , αλλάζουν τα γούστα τους. Επισης στην αλλαξιερα δεν ηθελε καθόλου , έβρισκε  βασανιστήριο την αλλαγή πάνας γιατι εμεις ήμασταν αμαθοι και αμήχανοι.. Πλεον του αρέσει πολυ. Επισης τεμπελάκος με την άσκηση , έριχνε απίστευτες ξάπλες. Ενώ τωρα πλεον κορδώνεται. Καταλαβαινω οτι καθε παιδακι εχει τον ρυθμό του να ωριμάσει.

ποτε γεννήθηκε εσενα;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Καντι είπε:

Άρα εχει βρει αγαπημένα παιχνίδια αξιοποίησε αυτα. Στο ριλαξ εμενα εχει 10 μερες που κάθεται μεχρι στιγμής σπάραζε. Οποτε δοκίμασε , αλλάζουν τα γούστα τους. Επισης στην αλλαξιερα δεν ηθελε καθόλου , έβρισκε  βασανιστήριο την αλλαγή πάνας γιατι εμεις ήμασταν αμαθοι και αμήχανοι.. Πλεον του αρέσει πολυ. Επισης τεμπελάκος με την άσκηση , έριχνε απίστευτες ξάπλες. Ενώ τωρα πλεον κορδώνεται. Καταλαβαινω οτι καθε παιδακι εχει τον ρυθμό του να ωριμάσει.

ποτε γεννήθηκε εσενα

Γεννήθηκε στις 21/12 στο Έλενα με καισαρική 38w+4d.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Επίσης!

Τελικά είχες δίκιο, κ στο ριλαξ έκατσε κ έπαιξε με τα παιχνιδάκια που κρέμονται μπροστά του! 

Επί τη ευκαιρία, πιο εμβόλιο θα κάνετε τώρα στο τρίμηνο; 

Το κεφαλάκι το κρατάει;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Constance_79 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Επίσης!

Τελικά είχες δίκιο, κ στο ριλαξ έκατσε κ έπαιξε με τα παιχνιδάκια που κρέμονται μπροστά του! 

Επί τη ευκαιρία, πιο εμβόλιο θα κάνετε τώρα στο τρίμηνο; 

Το κεφαλάκι το κρατάει;

Εμάς σήμερα καθόταν στο ριλαξ και μας κοιτούσε που τρώγαμε, που δεν υπήρχε περιπτωση να κάτσει χωρις να ασχολούμαστε μαζι του.

 Το κεφαλάκι του το κρατούσε απο νεογεννητο, μας το ειπε και η μαια στο μαιευτήριο και ο παιδίατρος οταν ηρθε σπίτι το σχολίασε. Σπάνιο απ οτι καταλαβαινω. Πλεον κανει γέφυρα με το κορμί του και οταν τον εχω όρθιο στην αγκαλιά σπιλώνει πόδια και κεφάλι σε ευθεία.

Θα κάνουμε το prevenar 13 , εσεις;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...