Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Κοριτσια όσες δινετε συμπλήρωμα ποσα ml φτιάχνετε; Εχω αρκετό καιρό που φτιάχνω 100, μηπως να του δίνω λιγο παραπανω; Γενικως ο μικρός δεν αρνείται φαγητό και όλη μερα στο στήθος ειναι αλλα απο δίκη μου ανασφάλεια του δίνω δυο μπουκάλια.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Κοριτσια όσες δινετε συμπλήρωμα ποσα ml φτιάχνετε; Εχω αρκετό καιρό που φτιάχνω 100, μηπως να του δίνω λιγο παραπανω; Γενικως ο μικρός δεν αρνείται φαγητό και όλη μερα στο στήθος ειναι αλλα απο δίκη μου ανασφάλεια του δίνω δυο μπουκάλια.

@ΚαντιΚαλημερα! Εμεις που ειμαστε 61 ημερων και θηλαζουμε παιρνουμε και δυο μπιμπερο σκονη. Ενα στις 2 μμ 90 μλ και ενα στις 10 μμ 150 μλ. Αλλα πιστευω και παραπανω να του δωσω θα τα πιει. Γεννηθηκε μικρουλης βεβαια και προσπαθω να του αναπληρωσω το βαρος.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Lou_ είπε:

@ΚαντιΚαλημερα! Εμεις που ειμαστε 61 ημερων και θηλαζουμε παιρνουμε και δυο μπιμπερο σκονη. Ενα στις 2 μμ 90 μλ και ενα στις 10 μμ 150 μλ. Αλλα πιστευω και παραπανω να του δωσω θα τα πιει. Γεννηθηκε μικρουλης βεβαια και προσπαθω να του αναπληρωσω το βαρος.

Σε καταλαβαινω απόλυτα κι εμενα μικρουλης κι ενώ ξεκινησα αποκλειστικά με ξένο γάλα , μετα τις 45 μερες μου κατέβηκε καλα το δικο μου και το εχω ανατρέψει.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Καντι είπε:

Σε καταλαβαινω απόλυτα κι εμενα μικρουλης κι ενώ ξεκινησα αποκλειστικά με ξένο γάλα , μετα τις 45 μερες μου κατέβηκε καλα το δικο μου και το εχω ανατρέψει.

Εγω προσπαθω να αυξησω την ποσοτητα γάλατος μου αλλά τιποτα. Φοβαμαι να βαλω θηλαστρο γιατι αλλες λενε αυξανει την παραγωγη άλλες λενε την μειωνει... αλλα αν παιρνουν βαρος τα μωρα, ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lou_ είπε:

Εγω προσπαθω να αυξησω την ποσοτητα γάλατος μου αλλά τιποτα. Φοβαμαι να βαλω θηλαστρο γιατι αλλες λενε αυξανει την παραγωγη άλλες λενε την μειωνει... αλλα αν παιρνουν βαρος τα μωρα, ολα καλα!

Εγώ πάλι εχω 5 μερες που εχω μειώσει τις σντλησεις. Με κούρασε πολυ το θηλαστρο. Πολυ γάλα δεν εχω ειδικά γύρω στις 8 το βράδυ ειναι αισθητά μειωμένο. Πίνω τσάι θηλασμού , βιταμίνες pregnacare breastfeed και 9 fenugreek . Kai εχω τελειώσει τρεις συσκευασίες piulate που νομιζω οτι με βοήθησαν στην αύξηση, απλα ειναι ασύμφορες οικονομικά.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 2/26/2021 at 12:37 AM, Καντι said:

Κοριτσια όσες δινετε συμπλήρωμα ποσα ml φτιάχνετε; Εχω αρκετό καιρό που φτιάχνω 100, μηπως να του δίνω λιγο παραπανω; Γενικως ο μικρός δεν αρνείται φαγητό και όλη μερα στο στήθος ειναι αλλα απο δίκη μου ανασφάλεια του δίνω δυο μπουκάλια.

Εγω του δινω καθε βραδυ μετα το μπανιο ενα μπουκαλι 190μλ (μου χει πει η παιδιατρος να βαζω παντα συν 10 μλ νερο). Το πινει σχεδον ολο. 

Τις αντλησεις τις σταματησα κ εγω γιατι με κουραζε. Ολη μερα τρωει στηθος οποτε θελει.

το μπουκαλι θεωρω οτι τον χορταινει πολυ κ ετσι κοιμαται σχεδον τετραωρο σερι. Με στηθος αποκλειω να κοιμοταν τοσο

απ τη στιγμη Καντι μου που παιρνει βαρος δε χρειαζεται ν ανησυχεις... αν ηθελες δοκιμαστικα προσεθεσε του 1 δοση. Η δικη μας παιδιατρος λεει οτι ειναι σημαντικο το μπουκαλι να μη το στραγγιζει και να αφηνει λιγο. Αν το στραγγιζει σημαινρι οτι πειναει

  • Μου αρέσει 2

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως τα ίδια κι εμεις με το μπουκάλι των 12 ξυπνάει συνήθως στις 4 και μετα ανα δίωρακια με βυζι.

 Σωστή την βρίσκω την τοποθέτηση της παιδιάτρου σας! Ο δικος μας παιδίατρος μου ειπε οτι αφου παμε πολυ καλα στο βάρος να συνεχίσω οτι ακριβως κανω, γιατι του ειπα οτι ειχα 3 εβδομάδες που άφησα μονο δυο συμπληρώματα. Στην αλλη παιδίατρο που πήγαμε για να με βοηθησει με τον θηλασμό μου ειπε να του δίνω απο 70-90 ml. Φαντάζομαι για να μην κανει μεγάλες μεταπτώσεις απο το δικο μου και το ξένο.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! καναμε κ μεις τα πρωτα μας εμβολια μας χθες! μια χαρα η μικρη. 60 ποντους κ 5800. 

το μονο θεμα μας ειναι οτι κανει πολλες αναγωγες. Αλλα δεν κλαιει αυτο ειναι καλο. 

για τα ml πινει γυρω στα 80 -100 οταν της δινουν με μπιμπερο τις ωρες που λειπω.

Κοιμαται προς το παρον 7ωρο σερι αλλα εχει τυχει κ 8ωρο, με θηλασμο. Μακαρι να το κρατησει αυτο!

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! 

Τα βραδυα κοιμαστε στο σκοταδι ή εχετε φως;

Εγω αφηνωπαντα φως - μας κοπηκε το ρευμα το βραδυ και ενω εγω φοβηθηκα οτι θα επηρρεασει τον μικρο, μου εχει κοιμηθει 4,5 ωρες σερι με θηλασμο!!!! Μηπως θελει σκοταδι τελικα;;

Ευχομαι μια ομορφη Κυριακη σε ολες :D


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! καναμε κ μεις τα πρωτα μας εμβολια μας χθες! μια χαρα η μικρη. 60 ποντους κ 5800. 

το μονο θεμα μας ειναι οτι κανει πολλες αναγωγες. Αλλα δεν κλαιει αυτο ειναι καλο. 

για τα ml πινει γυρω στα 80 -100 οταν της δινουν με μπιμπερο τις ωρες που λειπω.

Κοιμαται προς το παρον 7ωρο σερι αλλα εχει τυχει κ 8ωρο, με θηλασμο. Μακαρι να το κρατησει αυτο!

Τα πάτε υπέροχα και απο διαστάσεις και απο ύπνο , μπραβο σας!!!

9 ώρες πρίν, pap88 είπε:

Καλημερα!! 

Τα βραδυα κοιμαστε στο σκοταδι ή εχετε φως;

Εγω αφηνωπαντα φως - μας κοπηκε το ρευμα το βραδυ και ενω εγω φοβηθηκα οτι θα επηρρεασει τον μικρο, μου εχει κοιμηθει 4,5 ωρες σερι με θηλασμο!!!! Μηπως θελει σκοταδι τελικα;;

Ευχομαι μια ομορφη Κυριακη σε ολες :D

Κοιμάται στο δωμάτιο μας , εχω φωτακινυκτος στον διάδρομο που με αυτο κοιμόμαστε κι εμεις. Αρκετά σκοτεινά θα ελεγα. Αλλα και στην φωλίτσα με φώτα στο σαλόνι πάλι κοιμάται.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, pap88 είπε:

Καλημερα!! 

Τα βραδυα κοιμαστε στο σκοταδι ή εχετε φως;

Εγω αφηνωπαντα φως - μας κοπηκε το ρευμα το βραδυ και ενω εγω φοβηθηκα οτι θα επηρρεασει τον μικρο, μου εχει κοιμηθει 4,5 ωρες σερι με θηλασμο!!!! Μηπως θελει σκοταδι τελικα;;

Ευχομαι μια ομορφη Κυριακη σε ολες :D

Καλησπέρα!! Εμείς είχαμε στην αρχή φωτακι νυχτός αλλά πλέον κοιμάται το βράδυ με απόλυτο σκοτάδι στο λίκνο δίπλα σε μας! 
το μεσημέρι κοιμάται με φως στο σαλόνι στην φωλιά του! 
πιστεύω ότι το τελείως σκοτάδι βοηθάει να καταλάβει ότι είναι νύχτα να κάνει τον βαθύ ύπνο! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ είπε:

Καλησπέρα!! Εμείς είχαμε στην αρχή φωτακι νυχτός αλλά πλέον κοιμάται το βράδυ με απόλυτο σκοτάδι στο λίκνο δίπλα σε μας! 
το μεσημέρι κοιμάται με φως στο σαλόνι στην φωλιά του! 
πιστεύω ότι το τελείως σκοτάδι βοηθάει να καταλάβει ότι είναι νύχτα να κάνει τον βαθύ ύπνο! 

Κι εγω το πιστεύω αυτο. Τοβραδυ που ξυπνάει πχ στις 3 δεν ανοίγω φως τον θηλάζω στα σκοτάδια να καταλάβει οτι ειναι νύχτα και πρεπει να ξανακοιμηθεί.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Τι κάνετε κοριτσια, πως τα πάτε; Εμεις εχουμε σίγουρα μια εβδομαδα που δεν κοιμόμαστε καλα. Ξυπνάει αμέτρητες φορές το βράδυ. Όχι απαραιτήτως γιατι πεινάει, του αρκούν δυο βόλτες ως το σαλόνι για να ξανακοιμηθεί. Χτες κοιμήθηκε 9:00-12:30, 12:30-2:30 και απο εκεί και πέρα ανα μισάωρο έκλαιγε . Δεν του αρκεί που τον παίρνω στο κρεβάτι μας. Μονο πάνω μου κοιμήθηκε λιγο παραπανω.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τα βραδια κοιμαται 8 ωρες μεσο ορο συνεχομενα αναμεσα μας στο κρεβατι μας.Τα πρωινα ειναι δυσκολα. Κοιμαται τεταρτακια ή μισαωρα 3-4 φορες. Εχει λιγο γκρινια και πλεον ειναι σιγουρο οτι φταινε τα ουλακια της. Για να την παρει ο υπνος παντα αγκαλιτσα και πολλες φορες πιστολακι. Δεν ξερω την χαλαρωνει.

  • Μου αρέσει 2

ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...