Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, pap88 είπε:

Με τα γαλακτοκομικα βλεπω διαφορα στις γουλιες του. Κανει πολυ λιγοτερες

μηπως να το δοκιμαζες δυο τρεις μερες; Εχω καταλαβει οτι αυτα θελουν πειραματισμο

εμεις σημερα ξεκινησαμε σιδηρο κ καταλαβαινω πως ειναι πιθανο ενμας κανει δυσκοιλιοτητα :mad:

Το σιδηρο ποιος το ξεκίνησε εσυ ή το μωρο;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 hours ago, pap88 said:

Με τα γαλακτοκομικα βλεπω διαφορα στις γουλιες του. Κανει πολυ λιγοτερες

μηπως να το δοκιμαζες δυο τρεις μερες; Εχω καταλαβει οτι αυτα θελουν πειραματισμο

εμεις σημερα ξεκινησαμε σιδηρο κ καταλαβαινω πως ειναι πιθανο ενμας κανει δυσκοιλιοτητα :mad:

Τι να πω .. ας το δοκιμάσω κάποιες μέρες. Γουλιές ευτυχώς δεν κάνουν. 
Ναι ο Σίδηρος λογικα θα το κάνει αυτό. Και εμένα πρέπει μάλλον να ξεκινήσει ο μπέμπης σιδηρο αλλά μου είπε η παιδίατρος να περιμένουμε λίγο να στρώσουν τα υπόλοιπα εντερικά και μετά. 

Link to comment
Share on other sites

On 22/2/2021 at 6:19 ΜΜ, pap88 είπε:

Καλη επιτυχια!!

Το καναμε κ εμεις πριν μερικες ωρες!! Το μαναρακι μου το πηρα αγκαλια για να του το κανει, κ μολις το εκανε εριξε ενα κλαμα.. δεν τον εχω ξαναδει ετσι!!

μας ειπε οτι το 95%, δεδομενου οτι τα εμβολια ειναι προηγμενα, δεν εχουν συμπτωματα.. γοα να δουμε!

Κάναμε και εμείς το εμβόλιο έκλαψε ελάχιστα και δεν παρουσίασε κανένα σύμπτωμα!! Πιο πολύ εμείς φοβόμασταν τλκ!! Φτάσαμε 6 κιλά και 61 πόντους!!! Ψηλό μωράκι μας είπε, από ποιον πήρε δεν ξέρω χαχαχαχα επίσης ξεκινησε να λέει ασυναίσθητα βέβαια αγκου και έχουμε λιώσει!!

πως είστε κατά τα αλλά;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Καντι said:

Το σιδηρο ποιος το ξεκίνησε εσυ ή το μωρο;

Το μωρο

1 hour ago, chris79 said:

Τι να πω .. ας το δοκιμάσω κάποιες μέρες. Γουλιές ευτυχώς δεν κάνουν. 
Ναι ο Σίδηρος λογικα θα το κάνει αυτό. Και εμένα πρέπει μάλλον να ξεκινήσει ο μπέμπης σιδηρο αλλά μου είπε η παιδίατρος να περιμένουμε λίγο να στρώσουν τα υπόλοιπα εντερικά και μετά. 

Chris μου πολυ πιθανο να παιζει ρολο που ειναι προωρακια τα ζουζουνια σου


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, pap88 είπε:

Με τα γαλακτοκομικα βλεπω διαφορα στις γουλιες του. Κανει πολυ λιγοτερες

μηπως να το δοκιμαζες δυο τρεις μερες; Εχω καταλαβει οτι αυτα θελουν πειραματισμο

εμεις σημερα ξεκινησαμε σιδηρο κ καταλαβαινω πως ειναι πιθανο ενμας κανει δυσκοιλιοτητα :mad:

Σίδηρο γιατί ξεκινήσατε;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nancy_ said:

Κάναμε και εμείς το εμβόλιο έκλαψε ελάχιστα και δεν παρουσίασε κανένα σύμπτωμα!! Πιο πολύ εμείς φοβόμασταν τλκ!! Φτάσαμε 6 κιλά και 61 πόντους!!! Ψηλό μωράκι μας είπε, από ποιον πήρε δεν ξέρω χαχαχαχα επίσης ξεκινησε να λέει ασυναίσθητα βέβαια αγκου και έχουμε λιώσει!!

πως είστε κατά τα αλλά;;;

Εμεις 6 κιλα και 64 ποντους. Αλλαξαμε κ νουμερο στα ρουχα. Νιωθω ασχημα γιατι δε το ειχα καταλαβει οτι ειχε παρει τοσο κ του φορουσα ακομη το 0-3 που ειναι μεχρι 62. το 3-6 το γεμιζει ηδη αρκετα καλα!!

  • Μου αρέσει 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! 
ειμαι από τις μαμάδες Φεβρουαρίου που όμως γέννησα τα διδυμάκια μου πρόωρα στις 25/12. Ήθελα να ρωτήσω αν και τα δικά σας μωράκια που είναι αντίστοιχης ηλικίας έχουν θεμα με την κοιλιτσα τους. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που τα δικά μου είναι πρόωρα αλλά με έχουν γονατίσει ... όλο κλαίνε και όλο αέρια. Τόσες εβδομάδες που τα έχω σπίτι ειδικά η Μπέμπα όλο κλάμα και πρόβλημα με το θέμα αυτό. Έχω αρχίσει και προβληματίζομαι.
Δε θυμαμαι και τι έκανε αντίστοιχα ο γιος μου που είναι τώρα 6,5... είναι και 2 τα μωρά τώρα και η κατάσταση είναι μια τρέλα. 
Εσεις λέτε για γελάκια αλλά εμείς ακόμη τίποτα ... σα να είναι νεογέννητα ακόμη. 

Να σου ζήσουν τα μωράκια!!! 
Εγω δίνω πλέον μόνο φόρμουλα όποτε δεν έχω εμπειρία με τον θηλασμό να σου πω! Αυτό που σε εμάς ταίριαξε είναι ότι μόνο με την φόρμουλα το μωρό ήταν πλέον πιο χορτάτο και ήρεμο και κοιμάται το βράδυ σερί 8 ώρες! Δίνω το humana! Μήπως μα δοκιμάσεις κάποιο άλλο γάλα; Η κάποιο άλλο μπιμπερό;; Δεν είχαμε θέμα με κολικούς κλπ για να σε βοηθήσω.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ said:

Σίδηρο γιατί ξεκινήσατε;;

Ο αντρας μου ελεγε οτι ειναι χλωμος τελευταια, κ μολις τον ειδε η παιδιατρος το ειπε κ εκεινη. Ειπε οτι τα μεγαλα μωρα που θηλαζουν κανουν αναιμια κ γι αυτο ειναι λιγο χλωμουλης - δε του επαρκει ο σιδηρος απ τον θηλασμο - συν του οτι πηρε πολυ υψος και στον δευτερο μηνα, αναφεροντας επισης οτι και τα αιμοπεταλια χρειαζονται σιδηρο για να αναπτυχθουν 

  • Μου αρέσει 2

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

Εμεις 6 κιλα και 64 ποντους. Αλλαξαμε κ νουμερο στα ρουχα. Νιωθω ασχημα γιατι δε το ειχα καταλαβει οτι ειχε παρει τοσο κ του φορουσα ακομη το 0-3 που ειναι μεχρι 62. το 3-6 το γεμιζει ηδη αρκετα καλα!!

Ααααα ψηλΑ παιδιά κ εσείς!!! Ναι εγώ τα έχω μαζέψει ήδη τα 0-3 μηνών Γτ και με Το στεγνωτήριο μαζεύουν κ λίγο! Μάζεψα και τις πιπίλες που ήταν 0-2 μηνών! Ποτε πέρασε ο καιρός ούτε που το κατάλαβα!! Αλλά κάθε πρωί μου φαίνεται ότι μεγάλωσε κ άλλο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ said:

Ααααα ψηλΑ παιδιά κ εσείς!!! Ναι εγώ τα έχω μαζέψει ήδη τα 0-3 μηνών Γτ και με Το στεγνωτήριο μαζεύουν κ λίγο! Μάζεψα και τις πιπίλες που ήταν 0-2 μηνών! Ποτε πέρασε ο καιρός ούτε που το κατάλαβα!! Αλλά κάθε πρωί μου φαίνεται ότι μεγάλωσε κ άλλο!!

Χιχι ναι!! Εντυπωσιαζομαι κ απ το ποσο καλα κραταει το κεφαλι του!!!

εμας οι πιπιλες ειναι 0-3, λες να τις αλλαξω; 

Του δινω και ενα μπουκαλι το βραδυ και αλλαξα την θηλη σε μεγαλυτερη, αλλα μου φαινεται οτι δε του αρεσει τοσο. Κ εμεις humana δινουμε

  • Μου αρέσει 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επίσης αυτή η ξηροδερμία που εχουμε Στο κεφαλάκι μας είπε η παιδίατρος ότι είναι νινιδα τλκ και να βαζουμΕ μπόλικο λαδακι και καλό ξέπλυμα στο μπάνιο! Έχετε βγάλει εσείς;;

Just now, pap88 είπε:

Χιχι ναι!! Εντυπωσιαζομαι κ απ το ποσο καλα κραταει το κεφαλι του!!!

εμας οι πιπιλες ειναι 0-3, λες να τις αλλαξω; 

Του δινω και ενα μπουκαλι το βραδυ και αλλαξα την θηλη σε μεγαλυτερη, αλλα μου φαινεται οτι δε του αρεσει τοσο. Κ εμεις humana δινουμε

Τις πιπίλες τις άλλαξα Γτ μου φαινόταν πια πολύ μικρές για το στόμα του!! Αλλά ήταν 0-2 μηνών, όποτε δες το! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ said:

πίσης αυτή η ξηροδερμία που εχουμε Στο κεφαλάκι μας είπε η παιδίατρος ότι είναι νινιδα τλκ και να βαζουμΕ μπόλικο λαδακι και καλό ξέπλυμα στο μπάνιο! Έχετε βγάλει εσείς;;

Εμεις δεν εχουμε. Και καπου αλλου διαβασα στο φορουμ οτι μαμα βαζει λαδακι κ εχει βοηθησει!!

  • Μου αρέσει 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

Χιχι ναι!! Εντυπωσιαζομαι κ απ το ποσο καλα κραταει το κεφαλι του!!!

εμας οι πιπιλες ειναι 0-3, λες να τις αλλαξω; 

Του δινω και ενα μπουκαλι το βραδυ και αλλαξα την θηλη σε μεγαλυτερη, αλλα μου φαινεται οτι δε του αρεσει τοσο. Κ εμεις humana δινουμε

Καλησπέρα!ΠΕτάγομαι σφήνα. Τις πιπίλες τις αλλάζεις βάσει της ηλικίας του μωρού. Αφού έχεις το 0-3 θα τις αλλάξεις όταν κλείσει τον 3ο μήνα. Προσαρμόζονται στο μέγεθος της γνάθου.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n said:

Καλησπέρα!ΠΕτάγομαι σφήνα. Τις πιπίλες τις αλλάζεις βάσει της ηλικίας του μωρού. Αφού έχεις το 0-3 θα τις αλλάξεις όταν κλείσει τον 3ο μήνα. Προσαρμόζονται στο μέγεθος της γνάθου.

Τελεια. Σ ευχαριστω πολυ :x

  • Μου αρέσει 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nancy_ είπε:

Επίσης αυτή η ξηροδερμία που εχουμε Στο κεφαλάκι μας είπε η παιδίατρος ότι είναι νινιδα τλκ και να βαζουμΕ μπόλικο λαδακι και καλό ξέπλυμα στο μπάνιο! Έχετε βγάλει εσείς;;

Τις πιπίλες τις άλλαξα Γτ μου φαινόταν πια πολύ μικρές για το στόμα του!! Αλλά ήταν 0-2 μηνών, όποτε δες το! 

Ναι εμεις βγάλαμε νινιδα του βάζουμε το λαδακι της frezyderm, το αφήνεις μισή με μια ώρα αφου κανεις μασάζ και μετα μπανακι, μερα παρά μερα.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...