Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Just now, xxolga είπε:

κορίτσια καλησπέρα, είμαι στη δουλειά μου και μόλις πήγα τουαλέτα και είδα λίγο καφέ αίμα.... πήρα τον γιατρό μου και μου είπε να μην ανησυχώ αλλά καταλαβαίνετε αγωνία που έχω.......το έχει πάθει καμία;

Δεν μου έχει συμβεί!Αλλα υποθέτω ότι θέλει ξεκούραση ξάπλα και να αποβάλλεις το άγχος ή την αγωνία σου!Καθως περνάει και στο μπεμπακι αυτό!Δεν σου έδωσε ultrogestan?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, xxolga είπε:

κορίτσια καλησπέρα, είμαι στη δουλειά μου και μόλις πήγα τουαλέτα και είδα λίγο καφέ αίμα.... πήρα τον γιατρό μου και μου είπε να μην ανησυχώ αλλά καταλαβαίνετε αγωνία που έχω.......το έχει πάθει καμία;

 

Just now, Nantia1286 είπε:
Just now, xxolga είπε:

κορίτσια καλησπέρα, είμαι στη δουλειά μου και μόλις πήγα τουαλέτα και είδα λίγο καφέ αίμα.... πήρα τον γιατρό μου και μου είπε να μην ανησυχώ αλλά καταλαβαίνετε αγωνία που έχω.......το έχει πάθει καμία;

 

Ειχα καφε αιματακι απο την αρχη της εγκυμοσυνης μεχρι κ σχεδον τη 12 εβδομαδα κ το μωρακι μου ειναι μια χαρα! Ο γιατρος μου ειχε πει οτι ειναι πολυ συνηθισμενο τους πρωτους μηνες κ οτι το κοκκινο αιμα ειναι το "επικινδυνο". 

Μην στεναχωριεσαι...Προσπαθησε να ξαπλωσεις και να ξεκουραστεις λιγακι κ να δεις που θα εισαι μια χαρα!! Περιμενουμε τα νεα σου!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, xxolga είπε:

κορίτσια καλησπέρα, είμαι στη δουλειά μου και μόλις πήγα τουαλέτα και είδα λίγο καφέ αίμα.... πήρα τον γιατρό μου και μου είπε να μην ανησυχώ αλλά καταλαβαίνετε αγωνία που έχω.......το έχει πάθει καμία;

Εγω ειχα μια σταγόνα κόκκινο αιμα μολις μπηκα στην 11 εβδομαδα και τιποτα αλλο απο τότε. Υποψιάζομαι οτι εγινε γιατι ανέβηκα σκάλες.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina28 said:

Δεν μου έχει συμβεί!Αλλα υποθέτω ότι θέλει ξεκούραση ξάπλα και να αποβάλλεις το άγχος ή την αγωνία σου!Καθως περνάει και στο μπεμπακι αυτό!Δεν σου έδωσε ultrogestan?

όχι... μου είπε οτι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας ...

Just now, Nantia1286 said:

Ειχα καφε αιματακι απο την αρχη της εγκυμοσυνης μεχρι κ σχεδον τη 12 εβδομαδα κ το μωρακι μου ειναι μια χαρα! Ο γιατρος μου ειχε πει οτι ειναι πολυ συνηθισμενο τους πρωτους μηνες κ οτι το κοκκινο αιμα ειναι το "επικινδυνο". 

Μην στεναχωριεσαι...Προσπαθησε να ξαπλωσεις και να ξεκουραστεις λιγακι κ να δεις που θα εισαι μια χαρα!! Περιμενουμε τα νεα σου!!

εγώ δεν είχα καθόλου μέχρι σήμερα γι αυτό ανησύχησα... θα το παρακολουθώ και ίσως του ζητήσω να με δει...

Just now, Καντι said:

Εγω ειχα μια σταγόνα κόκκινο αιμα μολις μπηκα στην 11 εβδομαδα και τιποτα αλλο απο τότε. Υποψιάζομαι οτι εγινε γιατι ανέβηκα σκάλες.

εγώ δεν έκανα τίποτα όσον αφορά έντονη (ουτε ήπια εδώ που τα λέμε) άσκηση. ούτε βάρος κουβάλησα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, xxolga είπε:

όχι... μου είπε οτι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας ...

εγώ δεν είχα καθόλου μέχρι σήμερα γι αυτό ανησύχησα... θα το παρακολουθώ και ίσως του ζητήσω να με δει...

εγώ δεν έκανα τίποτα όσον αφορά έντονη (ουτε ήπια εδώ που τα λέμε) άσκηση. ούτε βάρος κουβάλησα...

Παρακολούθησε το και ανάλογα πας ή όχι. Εγω δεν του το ανέφερα καν με την λογική οτι ηταν αυτο και τιποτα αλλο φαντάστηκα οτι έσπασε κάποιο αγγειακι.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, xxolga είπε:

όχι... μου είπε οτι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας ...

εγώ δεν είχα καθόλου μέχρι σήμερα γι αυτό ανησύχησα... θα το παρακολουθώ και ίσως του ζητήσω να με δει...

εγώ δεν έκανα τίποτα όσον αφορά έντονη (ουτε ήπια εδώ που τα λέμε) άσκηση. ούτε βάρος κουβάλησα...

Τότε όλα καλά θα πάνε καλή μου...Την επόμενη φορά που θα στείλεις εύχομαι να είναι όλα καλά τότε....:):)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anast20 είπε:

Ήρθα κ εγώ στην παρέα σας!!!! 

Καλώς ήρθες! Ποτε εχεις πητ;

11 ώρες πρίν, manoulaMeXara είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω όσες κάνετε πολλούς εμετούς.. σας έχει δώσει κάποια χάπια γι'αυτό το θέμα ο γιατρός, κ ποια;

Εγω δεν ειχα τέτοιο θεμα αλλα λένε οτι και τα βραχιολάκια και κανουν δουλειά.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Καντι είπε:

Άντε να μαζευόμαστε , εσεις ποτε καταφτανετε;

24 Δεκεμβρίου έχουμε ΠΗΤ . Είμαι τόσο μα τόσο αγχωμένη γιατί θέλω να αρχίσω να νιώθω το νινί μας, που η παρεούλα σας μου έκανε κλικ και νομίζω πως θα χαλαρώσω λίγο αν ακούσω τις γνώμες σας κορίτσια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/4/2020 at 3:00 ΜΜ, valkyrie είπε:

Λέω να φτιάξω μια ομάδα στο fb για πιο άμεση επικοινωνία. Θέλετε; :)

Kaλησπέρααα! Είμαι καινούρια στην παρέα και διαβάζω όλα τα μηνύματα απο την αρχή. Τελικά κάνατε σελίδα στο fb???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Στην αρχή της κύησης ο θυροειδή 2.50 και τωρα δεύτερο τρίμηνο 1.12 ! Παραξενεύτηκα πάρα πολύ ! Μου είπαν από το μικροβιολογικό πως σαν ορμόνη θα ναι μια έτσι μια αλλιώς...Είχατε κάτι παρόμοιο ;


ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...