Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Just now, ElektraGr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Στην αρχή της κύησης ο θυροειδή 2.50 και τωρα δεύτερο τρίμηνο 1.12 ! Παραξενεύτηκα πάρα πολύ ! Μου είπαν από το μικροβιολογικό πως σαν ορμόνη θα ναι μια έτσι μια αλλιώς...Είχατε κάτι παρόμοιο ;

Καλο ειναι αυτο, οσο χαμηλότερα τοςο καλυτερα.

Just now, Mts_dreamer είπε:

24 Δεκεμβρίου έχουμε ΠΗΤ . Είμαι τόσο μα τόσο αγχωμένη γιατί θέλω να αρχίσω να νιώθω το νινί μας, που η παρεούλα σας μου έκανε κλικ και νομίζω πως θα χαλαρώσω λίγο αν ακούσω τις γνώμες σας κορίτσια!!!

Α ειμαστε πολυ κοντα 27 μου βγαζει, αλλα δεν το βλέπω! Εγω καμια αγωνία να το νιώσω, να ειναι καλα μονο. Μετα νομιζω πιο πολυ θα αγχώνομαι οταν δεν θα το ακούω.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 21/5/2020 at 3:38 ΠΜ, Athina28 είπε:

 Γεια σας! Ένα ακόμα μέλος στο club μανούλες Δεκεμβρίου 2020! Την Παρασκευή μπαίνω στην 10η βδομάδα κύησης!Η αλήθεια είναι η κοιλιτσα δεν έχει μεγαλώσει και ότι είναι το ίδιο όπως τότε που το έμαθα!5 Ιουνίου πάω για αυχενική!Άγχος τρομερό καθώς πριν λίγους μήνες εχασα ένα άλλο κυτταρακι λόγω θρομβοφιλιας την οποία δεν γνώριζα μέχρι να έρθει αυτή η εγκυμοσύνη!Εσείς πως τα πάτε κορίτσια;

Καλησπέρα. Έχω κι εγώ θρομβοφιλία και κάνω ενεσούλες. 

Just now, Καντι είπε:

Καλο ειναι αυτο, οσο χαμηλότερα τοςο καλυτερα.

Α ειμαστε πολυ κοντα 27 μου βγαζει, αλλα δεν το βλέπω! Εγω καμια αγωνία να το νιώσω, να ειναι καλα μονο. Μετα νομιζω πιο πολυ θα αγχώνομαι οταν δεν θα το ακούω.

Αχ εγώ θέλω πάρα πολύ για να ξρεμήσω λιγουλάκι.Τόσο αγχώδης και φοβιτσιάρα είμαι !!!! Χαχαχα ναι είμαστε πολύ κοντά!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mts_dreamer είπε:

Καλησπέρα. Έχω κι εγώ θρομβοφιλία και κάνω ενεσούλες. 

Αχ εγώ θέλω πάρα πολύ για να ξρεμήσω λιγουλάκι.Τόσο αγχώδης και φοβιτσιάρα είμαι !!!! Χαχαχα ναι είμαστε πολύ κοντά!! 

Με το καλο κοριτσι μου! Σε καναν μηνα λογικα θα το νιωσεις το μωρακι σου αλλα πιστεψε με οπως λεει κ η Καντι μετα θα αγχωνεσαι οταν θα κοιμαται κ δεν θα κανει εντονες κινησεις. 

 

Καλησπερα κοριτσια!! 

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mts_dreamer είπε:

24 Δεκεμβρίου έχουμε ΠΗΤ . Είμαι τόσο μα τόσο αγχωμένη γιατί θέλω να αρχίσω να νιώθω το νινί μας, που η παρεούλα σας μου έκανε κλικ και νομίζω πως θα χαλαρώσω λίγο αν ακούσω τις γνώμες σας κορίτσια!!!

3 Δεκεμβρίου αλλά νιώθω πολύ ήρεμη!! Το περιμένω πως κ πως!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όσες κάνετε ενεσούλες για θρομβοφιλία, τις κάνετε στην κοιλιά;

Γιατί εγώ τις κάνω στην κοιλιά όμως τώρα που σκλήρυνε λίγο η κοιλίτσα, μου είναι λίγο παραπάνω επώδυνο.

Επίσης,να συμπληρώσω πως κατά 80% ο γιατρός μας είδε στην αυχενική (9/6) πως έχουμε κοριτσάκι. Το ραντεβού μου είναι 30 του μηνός και δεν κρατιέμαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mts_dreamer είπε:

Κορίτσια όσες κάνετε ενεσούλες για θρομβοφιλία, τις κάνετε στην κοιλιά;

Γιατί εγώ τις κάνω στην κοιλιά όμως τώρα που σκλήρυνε λίγο η κοιλίτσα, μου είναι λίγο παραπάνω επώδυνο.

Επίσης,να συμπληρώσω πως κατά 80% ο γιατρός μας είδε στην αυχενική (9/6) πως έχουμε κοριτσάκι. Το ραντεβού μου είναι 30 του μηνός και δεν κρατιέμαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Κι εγω αποκλειστικά στην κοιλιά, μου φαίνεται πολυ ανατριχιαστικό το πόδι. Εμεις 15/6 αυχενική και ηταν πολυ σίγουρος για αγόρι δεν εδωσε καν ποσοστό. Εμεις 1/7 ραντεβού !

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mts_dreamer είπε:

Κορίτσια όσες κάνετε ενεσούλες για θρομβοφιλία, τις κάνετε στην κοιλιά;

Γιατί εγώ τις κάνω στην κοιλιά όμως τώρα που σκλήρυνε λίγο η κοιλίτσα, μου είναι λίγο παραπάνω επώδυνο.

Επίσης,να συμπληρώσω πως κατά 80% ο γιατρός μας είδε στην αυχενική (9/6) πως έχουμε κοριτσάκι. Το ραντεβού μου είναι 30 του μηνός και δεν κρατιέμαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

καλησπερα, εγω οταν ξεκινησα να εχω κοιλιτσα γυρω στον 5ο, επειδη μου ηταν δυσκολο να κανω την πτυχωση, τις εκανα πλεον στο εσωτερικο των μηρων. στην αρχη θα σου φαινεται περιεργο, αλλα νομιζω ολα θεμα συνηθειας ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εμενα εχουν ωραιο,πωπουδακι και δε μπορουμρ να δουμε με τπτ τι ειναι .Και στην αυχενικη μας ηταν ζορικα για να κανει τις μετρησεις χιχιχιχχ

Ειμαστε 16+3!

Την προηγουμενη βδομαδα που τα δαμε 15+2


ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ElektraGr είπε:

Κοριτσια εμενα εχουν ωραιο,πωπουδακι και δε μπορουμρ να δουμε με τπτ τι ειναι .Και στην αυχενικη μας ηταν ζορικα για να κανει τις μετρησεις χιχιχιχχ

Εμενα τον ερμο τον τράνταξε για να τον γυρίσει κι αυτός γύριζε τον έκανε πολλές σβούρες. Συνήθως σε βάζουν να φας  μια σοκολάτα για να γυρίσει.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ElektraGr είπε:

Κοριτσια εμενα εχουν ωραιο,πωπουδακι και δε μπορουμρ να δουμε με τπτ τι ειναι .Και στην αυχενικη μας ηταν ζορικα για να κανει τις μετρησεις χιχιχιχχ

Ειμαστε 16+3!

Την προηγουμενη βδομαδα που τα δαμε 15+2

Κορίτσι μου δ ξερω αν με θυμάσαι, συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Με το καλο τα μωρακια σου!! Διδυμα βλέπω; 

Με το καλο σε όλες κοριτσια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13/12 ΠΗΤ αλλά αρχίζω και κουράζομαι γιατί έχω ένα τετράχρονο και ξυπνάω από τις 6&30 για να πάω παιδικό το μικρό και μετά δουλειά... Ο γιατρός μου είπε στην αυχενική ότι μάλλον για αγόρι πάμε! 

Link to comment
Share on other sites

On 6/16/2020 at 2:44 AM, Καντι said:

Μια χαρουλα περιμένουμε τις αιματολογικές τωρα.

γεια σας κορίτσια! καλώς ήρθατε οι καινούργιες στην παρέα!

θα θυμάστε που σας είπα ότι χθες είχα λίγο αίμα... τελικά αυτό ήταν τίποτα άλλο... οπότε ηρέμησα... βγήκαν και τα πρώτα αποτελέσματα των μοριακών ελέγχων είναι καλά και είναι αγοράκι. Εχω ΠΗΤ 18/12/20. Να βγουν και τα υπολοιπα να ηρεμήσω....

καλά αποτελέσματα σε όλες όσες έχουν αυχενική τώρα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Κορίτσι μου δ ξερω αν με θυμάσαι, συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Με το καλο τα μωρακια σου!! Διδυμα βλέπω; 

Με το καλο σε όλες κοριτσια

Νι νι σε θυμάμαι !Σε ευχαριστώ,πολύ κοπελα μου !


ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mts_dreamer είπε:

Καλησπέρα. Έχω κι εγώ θρομβοφιλία και κάνω ενεσούλες. 

Αχ εγώ θέλω πάρα πολύ για να ξρεμήσω λιγουλάκι.Τόσο αγχώδης και φοβιτσιάρα είμαι !!!! Χαχαχα ναι είμαστε πολύ κοντά!! 

Εγώ το αντιμετωπίζω προς το παρών με σαλοσπιρ 160!Μετα την Β επιπέδου μου είπε ο γιατρός θα πάω στην αιματολόγο να δει αν χρειάζεται να κάνω ενέσεις ή να συνεχίσω με το Σαλοσπίρ!

Σήμερα κορίτσια έμαθα ότι περιμένω αντράκι!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina28 said:

Εγώ το αντιμετωπίζω προς το παρών με σαλοσπιρ 160!Μετα την Β επιπέδου μου είπε ο γιατρός θα πάω στην αιματολόγο να δει αν χρειάζεται να κάνω ενέσεις ή να συνεχίσω με το Σαλοσπίρ!

Σήμερα κορίτσια έμαθα ότι περιμένω αντράκι!!!

Αθηνά και εγώ...πότε έχεις ΠΗΤ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...