Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Filicine


Recommended Posts

14 ώρες πρίν, λουκουμαδακι είπε:

Τέλεια. Είσαι 5η εβδομάδα +- κάποιες μέρες γιατί υπάρχει και μια αμφιβολία για την πρώτη μέρα περιόδου. Είσαι σούπερ. Καλή εγκυμοσύνη! 

Ευχαριστώ πολύ αν και είχα καφέ υγρά σήμερα από χθες.. Είχε καμιά σας; Δεν μπορώ να πάω και σε γιατρό, περιμένουμε το επίδομα από Τετάρτη ως Παρασκευή. Θα τρελαθώ δεν ξέρω τι μπορεί να είναι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 30 λεπτά , Stefi M είπε:

Ευχαριστώ πολύ αν και είχα καφέ υγρά σήμερα από χθες.. Είχε καμιά σας; Δεν μπορώ να πάω και σε γιατρό, περιμένουμε το επίδομα από Τετάρτη ως Παρασκευή. Θα τρελαθώ δεν ξέρω τι μπορεί να είναι 

Καλημέρα και συγχαρητήρια ! Πάρε το γιατρό σου ένα τηλέφωνο δε χρειάζεται από την αρχή να πας να σε δει ! Πάρε και πες του για τα καφέ που έχεις μήπως χρειαστεί να σου δώσει προγεστερονη !!

  • Ευχαριστώ 1

hkTMp3.png?t=1&Bu24n0LK

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Stefi M είπε:

Ευχαριστώ πολύ αν και είχα καφέ υγρά σήμερα από χθες.. Είχε καμιά σας; Δεν μπορώ να πάω και σε γιατρό, περιμένουμε το επίδομα από Τετάρτη ως Παρασκευή. Θα τρελαθώ δεν ξέρω τι μπορεί να είναι 

Μην αγχώνεσαι είναι πολύ συχνό το καφέ αίμα στην αρχή της εγκυμοσύνης.μην σηκώνεις βάρη,ξεκουράσου κ πάρε τον γιατρό μήπως πάρεις προγεστερόνη.ολα καλά θα είναι.ο γιατρός μου ,μου είχε πει ότι οι μισές έγκυες κάποια στιγμή θα έχουν αυτά τα καφέ.;-)

Link to comment
Share on other sites

Just now, MumMaria είπε:

Μην αγχώνεσαι είναι πολύ συχνό το καφέ αίμα στην αρχή της εγκυμοσύνης.μην σηκώνεις βάρη,ξεκουράσου κ πάρε τον γιατρό μήπως πάρεις προγεστερόνη.ολα καλά θα είναι.ο γιατρός μου ,μου είχε πει ότι οι μισές έγκυες κάποια στιγμή θα έχουν αυτά τα καφέ.;-)

Ευχαριστώ πολύ και μακάρι να μην είναι τίποτα. Προς το παρόν δεν υπάρχει μία, ούτε για ένα κουτί με χάπια. Περιμένουμε το επίδομα τώρα από βδομάδα να δούμε τι θα κάνουμε. Προγεστερόνη δίνουν και χωρίς να σε εξετάσουν; Μέσω τηλεφώνου; 

1 ώρα πρίν, Lady_m είπε:

Καλημέρα και συγχαρητήρια ! Πάρε το γιατρό σου ένα τηλέφωνο δε χρειάζεται από την αρχή να πας να σε δει ! Πάρε και πες του για τα καφέ που έχεις μήπως χρειαστεί να σου δώσει προγεστερονη !!

Χωρίς να πάω να με δει μπορεί να μου δώσει προγεστερόνη; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stefi M είπε:

Ευχαριστώ πολύ και μακάρι να μην είναι τίποτα. Προς το παρόν δεν υπάρχει μία, ούτε για ένα κουτί με χάπια. Περιμένουμε το επίδομα τώρα από βδομάδα να δούμε τι θα κάνουμε. Προγεστερόνη δίνουν και χωρίς να σε εξετάσουν; Μέσω τηλεφώνου; 

Χωρίς να πάω να με δει μπορεί να μου δώσει προγεστερόνη; 

Μπορεί ναι ! Πάρε τον τηλέφωνο μη το καθυστερείς !

  • Ευχαριστώ 1

hkTMp3.png?t=1&Bu24n0LK

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάρε τηλ, κ θα σου πει

Το καφέ είναι παλιό αίμα, μπορεί από υπολείμματα περιοδου

Είχα κ εγω δυο φορες. Χρειάστηκα προγεστερονη αλλα δ ειναι κ υποχρεωτικο

Προσπάθησε να ξεκουράζεται, κ οχι πολλά βάρη κ δουλειες

(επειδή αναφέρεις για το οικονομικό, συγνώμη κιόλας, αλλά αν δ ειναι ο γιατρος σου στο δημόσιο καλό θα ήταν να βρεις έναν εκεί. Γτ κακα τα ψέμματα η εγκυμοσύνη έχει αρκετά έξοδα. Αν κ λογω ιού είναι λίγο δύσκολη κ η πρόσβαση στα νοσοκομεία) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stefi M είπε:

Ευχαριστώ πολύ και μακάρι να μην είναι τίποτα. Προς το παρόν δεν υπάρχει μία, ούτε για ένα κουτί με χάπια. Περιμένουμε το επίδομα τώρα από βδομάδα να δούμε τι θα κάνουμε. Προγεστερόνη δίνουν και χωρίς να σε εξετάσουν; Μέσω τηλεφώνου; 

Χωρίς να πάω να με δει μπορεί να μου δώσει προγεστερόνη; 

Ναι κοπέλα μου.πολλοι το δίνουν κ προληπτικά σκέψου.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Πάρε τηλ, κ θα σου πει

Το καφέ είναι παλιό αίμα, μπορεί από υπολείμματα περιοδου

Είχα κ εγω δυο φορες. Χρειάστηκα προγεστερονη αλλα δ ειναι κ υποχρεωτικο

Προσπάθησε να ξεκουράζεται, κ οχι πολλά βάρη κ δουλειες

(επειδή αναφέρεις για το οικονομικό, συγνώμη κιόλας, αλλά αν δ ειναι ο γιατρος σου στο δημόσιο καλό θα ήταν να βρεις έναν εκεί. Γτ κακα τα ψέμματα η εγκυμοσύνη έχει αρκετά έξοδα. Αν κ λογω ιού είναι λίγο δύσκολη κ η πρόσβαση στα νοσοκομεία) 

Ναι άστα να πάνε. Πήρα στο ιπποκράτειο πριν λίγο και μου είπαν δε χρειάζεται να πάω, να πάω αύριο στο γιατρό μου. Μου είπε όμως χωρίς να με δουν να μην πάρω προγεστερόνη. 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Ναι κοπέλα μου.πολλοι το δίνουν κ προληπτικά σκέψου.

Μου έδωσε εχθές ο γιατρός μου utrogestan 100mg 3 την ημέρα και σήμερα έχω ραντεβού να με δει. 

 

Για το utrogestan πρέπει να είμαι φαγωμένη;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stefi M είπε:

Μου έδωσε εχθές ο γιατρός μου utrogestan 100mg 3 την ημέρα και σήμερα έχω ραντεβού να με δει. 

 

Για το utrogestan πρέπει να είμαι φαγωμένη;; 

Καθε  8 ωρο να το παιρνεις και νομιζω μου ειχε πει θελει καλό φαγητό βεβαια εγω τα επαιρνα κ νηστική καμια φορα διοτι ποσο να ετρωγα ..κ επαιρνα 25 χαπια τη μερα τοτε..αν καταλαβα καλα εισαι εγκυουλα  κατσε ξαπλα κ μη κουραζεσαι καθολου κ ολα καλά θα ειναι! Ρωτα κ το γιατρο να επιβεβαιωθώ κ να μας πεις κ μας μετα να ξερουμε.:-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Stefi M είπε:

Μου έδωσε εχθές ο γιατρός μου utrogestan 100mg 3 την ημέρα και σήμερα έχω ραντεβού να με δει. 

 

Για το utrogestan πρέπει να είμαι φαγωμένη;; 

Κοπέλα μου εγώ τα έβαζα από τον κόλπο σαν υπόθετα γιατί από το στομα με ενοχλούσαν στο στομάχι.σχεδον πάντα νηστική,γιατί είχα πολλούς εμετούς κ αναγουλες.καλυτερα αν τα παίρνεις από το στόμα,να είσαι φαγωμενη.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Nephelie είπε:

Καθε  8 ωρο να το παιρνεις και νομιζω μου ειχε πει θελει καλό φαγητό βεβαια εγω τα επαιρνα κ νηστική καμια φορα διοτι ποσο να ετρωγα ..κ επαιρνα 25 χαπια τη μερα τοτε..αν καταλαβα καλα εισαι εγκυουλα  κατσε ξαπλα κ μη κουραζεσαι καθολου κ ολα καλά θα ειναι! Ρωτα κ το γιατρο να επιβεβαιωθώ κ να μας πεις κ μας μετα να ξερουμε.:-)

 

8 ώρες πρίν, Nephelie είπε:

Καθε  8 ωρο να το παιρνεις και νομιζω μου ειχε πει θελει καλό φαγητό βεβαια εγω τα επαιρνα κ νηστική καμια φορα διοτι ποσο να ετρωγα ..κ επαιρνα 25 χαπια τη μερα τοτε..αν καταλαβα καλα εισαι εγκυουλα  κατσε ξαπλα κ μη κουραζεσαι καθολου κ ολα καλά θα ειναι! Ρωτα κ το γιατρο να επιβεβαιωθώ κ να μας πεις κ μας μετα να ξερουμε.:-)

Ναι, φαγωμένη και ανά 8ωρο. Ξάπλα, καθόλου δουλειές για δύο εβδομάδες γιατί έχω μικρή αποκόλληση πλακούντα αλλά όχι κάτι σοβαρό απ'ότι μου είπε.. Είμαι 5 εβδομάδων και σε 9 μέρες αν όλα πάνε καλά θα ακούσουμε καρδούλα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Με το καλο! Ο δικος μ γιατρος και στις 2 εγκυμοσυνες μου εδινε utrogestan, 3 φορες την ημερα.

Κολπικα τα εβαζα,κανει αμεση απορροφηση και αποφευγεις και την ζαλαδα, το στομαχοπονο που προκαλει.

Ολα να πανε καλα μαμα του Νοεμβρη_Δεκεμβρη!


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stefi M είπε:

 

Ναι, φαγωμένη και ανά 8ωρο. Ξάπλα, καθόλου δουλειές για δύο εβδομάδες γιατί έχω μικρή αποκόλληση πλακούντα αλλά όχι κάτι σοβαρό απ'ότι μου είπε.. Είμαι 5 εβδομάδων και σε 9 μέρες αν όλα πάνε καλά θα ακούσουμε καρδούλα. 

ΜπραΒο ,ολα να παμε μια χαρα!!! :-)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stefi M είπε:

 

Ναι, φαγωμένη και ανά 8ωρο. Ξάπλα, καθόλου δουλειές για δύο εβδομάδες γιατί έχω μικρή αποκόλληση πλακούντα αλλά όχι κάτι σοβαρό απ'ότι μου είπε.. Είμαι 5 εβδομάδων και σε 9 μέρες αν όλα πάνε καλά θα ακούσουμε καρδούλα. 

Μήπως έχεις αποκόλληση σάκου??? Γιατί είναι πολύ νωρίς για πλακούντα. Όπως κ να χει ξεκούραση πολύ όπως σου λένε οι κοπέλες και όχι δουλειές. Σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά... Σου μιλάω εγώ που ήμουν σε ακινησία από την 7η βδομάδα κύησης μέχρι το τέλος του 4ου μήνα με ουτροτζεσταν 3 τη μέρα κολπικά κ. Όλα πήγαν καλά. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...