Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Filicine


Recommended Posts

Just now, Stefi M είπε:

Εγώ που έκανα την μετατροπή, τα 5mg είναι 5.000μg (ενώ τα folidex είναι 400μg δηλαδή 0.4mg) αλλά εχθές πήγα στο φαρμακείο μήπως πάρω τα folidex και μου είπε η φαρμακοποιός αυτό που λες.. Ίδια περιεκτικότητα... Δεν μπορώ να το καταλάβω! Τελικά συνεχίζω filicine :p

Σε μένα το λες; Μονίμως με σερβιετάκι είμαι πολλά χρόνια τώρα.. Έχω γενικά αρκετά υγρά τις περισσότερες μέρες του κύκλου. Μακάρι να είναι εγκυμοσύνης! 

Έκανα σήμερα το πρωί χοριακή αλλά λόγω κορωνοϊου κλείνουν νωρίτερα και θα βγουν τα αποτελέσματα αύριο μεσημέρι. Ξεπρηστηκε λίγο και το στήθος (δεν είχα που δεν είχα άλλα συμπτώματα, πάει κι αυτό) χα χα

Είμαι να σκάσω!

Δεν ήξερα ότι έχουν τόσα πολλά τεστ μέσα. Νόμιζα 1-2 όπως τα τεστ εγκυμοσύνης. Έτσι συμφέρει... 

@Stefi M Μη σκας και μη προσεχεις  καθολου τα συμπτωματα.αυτα ή ερχονται και φευγουν ή δεν εχεις καθολου ή εχεις πολλα .ειναι αναλογα τον οργανισμο.. οτι ναναι δηλαδη.ποτε δε ξερεις αυριο θα μαθεις να παμε ολα καλά!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα! Μακαρι να είσαι έγκυος, αλλά όπως και να έχει θα πω το κοινό αλλά και θαυματουργο: "μην το σκέφτεσαι όσο γίνεται! Απασχόλησε το μυαλό σου με άλλα πράγματα και εκεί που δεν θα το περιμένεις τσουπ θα γίνει". Εμένα η γυναικολόγος μου μου είχε προτείνει αν θελω να παίρνω κάποιες βιταμίνες που μέσα είχαν και φυλλικό οξύ. Λέγονται pregnacare his and her conception. Είναι και για τον άντρα. Αν δεν θέλει ο άντρας σου να παίρνει υπάρχει και το σκέτο μόνο για εσένα. Κάνουν βέβαια γύρω στα 20€ (από internet) και έχει μέσα από 30*2 χάπια. Το σκέτο έχει τη μισή τιμη περίπου.

Όσο για τα τεστ ωορρηξίας να σου πω δεν έχω κάνει ποτέ, ούτε καν στη διαδικασία της θερμοκρασίας δεν είχα μπει. Θεωρώ όμως πως θα με αγχωνε πολύ αυτή η διαδικασια και τη θεωρώ ψυχοφθορα. Γνώμη δική μου. Επίσης, αν δεν έχεις σταθερό κύκλο πιστεύω θα είναι ακόμα πιο δύσκολο να σε βοηθήσει. Ωστόσο, από την στιγμή που υπάρχουν κοπέλες που βοηθήθηκαν και στο προτείνουν, μπορείς να δοκιμάσεις αν λειτουργεί και σ' εσένα. Θεωρώ ότι πρέπει να είσαι όμως έτοιμη ψυχολογικά για αυτήν την διαδικασία και αν δεις πως όλο αυτό σου δημιουργεί μια παραπάνω εμμονή καλύτερα να μην το συνεχίσεις γιατί θα κάνεις κακο, πάρα καλό! Στα λέω αυτά γιατί λες πως οι εξετάσεις σου είναι πολύ καλές, επομενως ίσως χρειάζεται να το χαρείς και να μην αγχώνεσαι. Θετική σκέψη!

(Μακάρι να τα γράφω όλα αυτά τζάμπα και να είσαι ήδη έγκυος...χαχαχα).

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, V_baby είπε:

Καλησπέρα! Μακαρι να είσαι έγκυος, αλλά όπως και να έχει θα πω το κοινό αλλά και θαυματουργο: "μην το σκέφτεσαι όσο γίνεται! Απασχόλησε το μυαλό σου με άλλα πράγματα και εκεί που δεν θα το περιμένεις τσουπ θα γίνει". Εμένα η γυναικολόγος μου μου είχε προτείνει αν θελω να παίρνω κάποιες βιταμίνες που μέσα είχαν και φυλλικό οξύ. Λέγονται pregnacare his and her conception. Είναι και για τον άντρα. Αν δεν θέλει ο άντρας σου να παίρνει υπάρχει και το σκέτο μόνο για εσένα. Κάνουν βέβαια γύρω στα 20€ (από internet) και έχει μέσα από 30*2 χάπια. Το σκέτο έχει τη μισή τιμη περίπου.

Όσο για τα τεστ ωορρηξίας να σου πω δεν έχω κάνει ποτέ, ούτε καν στη διαδικασία της θερμοκρασίας δεν είχα μπει. Θεωρώ όμως πως θα με αγχωνε πολύ αυτή η διαδικασια και τη θεωρώ ψυχοφθορα. Γνώμη δική μου. Επίσης, αν δεν έχεις σταθερό κύκλο πιστεύω θα είναι ακόμα πιο δύσκολο να σε βοηθήσει. Ωστόσο, από την στιγμή που υπάρχουν κοπέλες που βοηθήθηκαν και στο προτείνουν, μπορείς να δοκιμάσεις αν λειτουργεί και σ' εσένα. Θεωρώ ότι πρέπει να είσαι όμως έτοιμη ψυχολογικά για αυτήν την διαδικασία και αν δεις πως όλο αυτό σου δημιουργεί μια παραπάνω εμμονή καλύτερα να μην το συνεχίσεις γιατί θα κάνεις κακο, πάρα καλό! Στα λέω αυτά γιατί λες πως οι εξετάσεις σου είναι πολύ καλές, επομενως ίσως χρειάζεται να το χαρείς και να μην αγχώνεσαι. Θετική σκέψη!

(Μακάρι να τα γράφω όλα αυτά τζάμπα και να είσαι ήδη έγκυος...χαχαχα).

Μακάριιι, σε 3 ώρες θα ξέρω. Όχι ότι το σκέφτομαι αλλά...περίμενε...έμειναν 2 ώρες, 50 λεπτά και...23,22,21,....... Χα χα χα 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stefi M είπε:

2274.10 mIU/ml είναι η χοριακή μου! 

Με τελευταία περίοδο 3 Απριλίου. Είναι φυσιολογική; Εσάς πόσο ήταν σε αυτόν τον χρόνο θυμάστε; 

Μπράβο κοπέλα μου!!!συγχαρητηριααααα!!πόσες μέρες έχεις καθυστέρηση δλδ;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Stefi M είπε:

2274.10 mIU/ml είναι η χοριακή μου! 

Με τελευταία περίοδο 3 Απριλίου. Είναι φυσιολογική; Εσάς πόσο ήταν σε αυτόν τον χρόνο θυμάστε; 

Συγχαρητήρια με το καλό το μπεμπάκι σου!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stefi M είπε:

Σήμερα 8η μέρα... Ευχαριστώ πολύ! 

Μου φαίνεται μια χαρά η τιμή της χοριακης.βεβαια αυτό που μετράει είναι ο διπλασιασμός της κάθε 48-72 ώρες.οποτε μην αγχώνεσαι.κ κοπέλες με χοριακη 50 ειχανε στην πορεία μια χαρά εγκυμοσυνη:wink:

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Συγχαρητήρια! Με το καλο! 

Λογικά θα είσαι 5εβδ

Θα φαίνεται σάκος ηδη

Δεν ξέρω... Με μπέρδεψε λίγο η τελευταία περίοδος. Από 3 Απριλίου είχα υγρά πολύ απαλό καφέ σαν φαιό χρώμα. Φορούσα σερβιετάκι, δε χρειαζόμουν σερβιέτα. 6 Απριλίου το βράδυ ήρθε κόκκινο αίμα κανονικά. 

Από πότε να μετρήσω την περίοδο; 

Just now, MumMaria είπε:

Μου φαίνεται μια χαρά η τιμή της χοριακης.βεβαια αυτό που μετράει είναι ο διπλασιασμός της κάθε 48-72 ώρες.οποτε μην αγχώνεσαι.κ κοπέλες με χοριακη 50 ειχανε στην πορεία μια χαρά εγκυμοσυνη:wink:

 

Άντε να δούμε.. Εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσι μου μπράβο!!! Με το καλό!!! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις!!! Η χοριακη σου είναι τελεια! Να καλέσεις τον γιατρό σου να σου πει ποτέ να πας για τον πρώτο υπέρηχο και να τον ρωτήσεις ό,τι θέλεις και ο,τι σε ανησυχεί. Στις 6 εβδομάδες περίπου ακούς και καρδούλα! Αχχχχ..τζάμπα καθόμουν τελικά και έγραφα χθες τέτοιο κατεβατο!!! Χαχαχα... όλα να πάνε καλά!!!


Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Stefi M είπε:

Δεν ξέρω... Με μπέρδεψε λίγο η τελευταία περίοδος. Από 3 Απριλίου είχα υγρά πολύ απαλό καφέ σαν φαιό χρώμα. Φορούσα σερβιετάκι, δε χρειαζόμουν σερβιέτα. 6 Απριλίου το βράδυ ήρθε κόκκινο αίμα κανονικά. 

Από πότε να μετρήσω την περίοδο; 

Άντε να δούμε.. Εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Απο 6θα μετρήσεις που κατέβηκε το αίμα. Θα δείτε την ηλικια της κύησης κ υπερηχογραφικα

Σε καμια δεκαρια μέρες λογικα θα μπορείς να ακούσεις κ καρδια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Stefi M είπε:

2274.10 mIU/ml είναι η χοριακή μου! 

Με τελευταία περίοδο 3 Απριλίου. Είναι φυσιολογική; Εσάς πόσο ήταν σε αυτόν τον χρόνο θυμάστε; 

Δεν ήταν περίοδος 6 Απρίλη. Μάρτη πότε αδιαθέτησες; 

  • Μου αρέσει 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stefi M είπε:

3 Μαρτίου ήθελα να πω συγνώμη.. 

Τέλεια. Είσαι 5η εβδομάδα +- κάποιες μέρες γιατί υπάρχει και μια αμφιβολία για την πρώτη μέρα περιόδου. Είσαι σούπερ. Καλή εγκυμοσύνη! 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...