Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Filicine


Recommended Posts

πρίν από 46 λεπτά , Nantia1286 είπε:

@V_baby και @Blonde με το καλο να κρατήσετε στην αγκαλιά σας τα αγγελούδια σας! Μέσα από την καρδιά μου σας εύχομαι να έχετε μια εύκολη και τελιόμηνη εγκυμοσύνη!

Σχετικά με το γιατρό σίγουρα θα αλλάξω ! Ο συγκεκριμένος είναι της "σχολής" κάνω χοριακή μετά από 15 μέρες καθυστέρηση... Αν προσπαθείς καιρό, αν είχες ατυχίες δεν νομίζω οτι καμία μας μπορεί να περιμένει τόσες μέρες! Τις προηγούμενες φορές που έμεινα έγκυος και δεν εξελίχθηκαν καλά για πολύ καιρό βασανιζόμουν οτι κάτι έκανα εγώ και το προκάλεσα.. Δεν είχα κόψει εγκαίρως το τσιγάρο, δεν πρόσεξα όσο έπρεπε, ίσως αν είχα κάνει κάτι διαφορετικά να άλλαζε  και το αποτέλεσμα... Οπότε θα έπρεπε να μπορείς να καταλάβεις πόσο αγχωμένη είμαι ...

Μίλησα τηλεφωνικά με άλλον γιατρό στον οποίο πηγαίνει η κουμπαρα μου και μου είπε να ηρεμήσω, να ξεκινήσω το utrogestan πρώι βράδυ  και σε 10 μέρες να πάω από εκεί να με δει! (εκτός φυσικά αν παραηρήσω κάτι διαφορετικό οπότε να τον ενημερώσω άμεσα)

Κορίτσια να σας ρωτήσω.. Σε ποια εβδομάδα ήσασταν όταν πήγατε την πρώτη φορά στο γιατρό?

@Nantia1286 Αρχικά σου εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και σε λίγους μήνες να κρατάτε αγκαλιά το πρώτο σας μωράκι!!

Έκανες πολύ καλά που άλλαξες γιατρό! Και εγώ έκανα τεστ εγκυμοσύνης τη μέρα που περίμενα περίοδο γιατί ένιωθα πολύ περίεργα και διαφορετικά από ότι συνήθως! Και χωρίς να έχω άγχος ή κάποιο προηγούμενο με αποβολές κλπ.

Πήρα κατευθείαν το γιατρό μου και μου είπε συγχαρητήρια!! Μου είπε επίσης την άλλη μέρα το πρωί να πάω για μία χοριακη και μετά από 2 εβδομάδες να πάω για υπέρηχο.. 

Πήγα λοιπόν πρώτη φορά 6 εβδομάδων όπου είδαμε σάκο και μετά από 10 μέρες ξαναπήγα και ακούσαμε καρδούλα!! 

Δεν έχει νόημα να πας πολύ νωρίς γιατί μπορεί να μη δεις κάτι και να αγχωθείς χωρίς να υπάρχει κανένας λόγος.. Οπότε αν τα υπολογιζω καλά, μια χαρά σου είπε ο άλλος γιατρός να πας για πρώτη επίσκεψη! 

Πάντως κοπέλα μου το αίμα που είδες μπορεί να είναι και της εμφύτευσης που συνήθως γίνεται γύρω από τις μέρες που περιμένουμε να αδιαθετησουμε, πολλές γυναίκες βλέπουν! Επίσης πολλές γυναίκες έχουν βιοχημικές, αποβολές κλπ χωρίς ουσιαστικό λόγο και μετά πετυχαίνουν κανονικότατα εγκυμοσύνη χωρίς προβλήματα! Η 1 στις 4 εγκυμοσύνες χάνονται πριν καν ακουστεί η καρδούλα, οπότε καταλαβαίνεις πόσο συνηθισμένο είναι και πως δεν σημαίνει απολύτως τίποτα από μόνο του! 

Σου εύχομαι ότι καλύτερο!!! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και εγω έκανα το τεστ την 1η μέρα που θα είχα περίοδο Γτ είχα συμπτώματα. Δεν μου έκανε καν χοριακή, βλέπαμε το μπέμπη με υπέρηχο. Και εγω είχα ξεκινήσει φιλισιν ένα 2μηνο πριν μείνω εγκυος όσο ήμασταν στην προσπάθεια :)

Καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις.


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...