Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Συγνώμη αν κάνω χαζή ερώτηση αλλά δεν έχω δει παλιότερα posts. Γιατί θα γεννήσεις μέσα στο μήνα? Πότε θα σε δει ο εμβρυολογος?

      Συμφωνώ! 🥰Το να φτάσω ποτέ 30 βδομάδες το θεωρώ απίστευτο και όνειρο!

      😁🙏

      ειμαι με περιδεση από 22η εβδομάδα λογω τραχήλου και με συσπάσεις από 17η ! ε λίγο αυτό λίγο το μωράκι είναι χαμηλά, λίγο ο γιατρός μου κάτι βλέπει και υπολογίζει τα δικά του! ε μου είπε μέχρι 35η εβδομαδα!  τρίτη εχω ραντεβού 

Γκάλοπ!! Πόσα κιλά ξεκινήσατε κ πόσα φτάσατε στην εγκυμοσύνη σας?


Recommended Posts

Εγώ να κάνω και μία άλλη ερώτηση: Αυτή η κοιλιά πότε επανέρχεται στα σύγκαλά της; Δεν λέω ότι είχα κοιλιακούς, αλλά στο σημείο της τομής έχω κάνει ένα καρουμπαλάκι κοιλιά και δεν πε΄φτει το άτιμο με τίποτα. 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 137
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Mum to be είπε:

4 κιλά σε όλη την εγκυμοσυνη;μπράβο ρε συ.πρέπει να έτρωγες πολυ σωστά. 

Και είναι κ 48!! Ε όταν ακούω τέτοια νούμερα πως να μη κομπλεξαρομαι η έγκυος?! Ελπίζω να έχει ύψος 1.30!! Χαχαχα 

πρίν από 16 λεπτά , Ele@n είπε:

Εγώ να κάνω και μία άλλη ερώτηση: Αυτή η κοιλιά πότε επανέρχεται στα σύγκαλά της; Δεν λέω ότι είχα κοιλιακούς, αλλά στο σημείο της τομής έχω κάνει ένα καρουμπαλάκι κοιλιά και δεν πε΄φτει το άτιμο με τίποτα. 

Αγαπούλα δεν έχω (ακόμη εστω,) προσωπική εμπειρία πάντως όσες γνωρίζω μετά από κάτι μήνες ισιωσαν..νομίζω λένε πως θέλει το σώμα να φτιάξει όσους μηνες "άνοιγε" (9 δλδ..) ας ελπίσουμε τόσο θα ναι..

Πότε γεννησες..?

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Εγώ να κάνω και μία άλλη ερώτηση: Αυτή η κοιλιά πότε επανέρχεται στα σύγκαλά της; Δεν λέω ότι είχα κοιλιακούς, αλλά στο σημείο της τομής έχω κάνει ένα καρουμπαλάκι κοιλιά και δεν πε΄φτει το άτιμο με τίποτα. 

Καλημέρα,παρόλο που από το μαιευτήριο έφυγα με τα ίδια κιλά που είχα πριν μείνω έγκυος η κοιλιά μου επανήλθε μετά από 6 μήνες 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Εγώ να κάνω και μία άλλη ερώτηση: Αυτή η κοιλιά πότε επανέρχεται στα σύγκαλά της; Δεν λέω ότι είχα κοιλιακούς, αλλά στο σημείο της τομής έχω κάνει ένα καρουμπαλάκι κοιλιά και δεν πε΄φτει το άτιμο με τίποτα. 

Εννοεις το πρηξιματακι και τα γρομπαλακια που μπορει να υπαρχουν εσωτερικα της τομης; Ο γιατρος μου ειπε εως 4 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Renez είπε:

Και είναι κ 48!! Ε όταν ακούω τέτοια νούμερα πως να μη κομπλεξαρομαι η έγκυος?! Ελπίζω να έχει ύψος 1.30!! Χαχαχα 

Αγαπούλα δεν έχω (ακόμη εστω,) προσωπική εμπειρία πάντως όσες γνωρίζω μετά από κάτι μήνες ισιωσαν..νομίζω λένε πως θέλει το σώμα να φτιάξει όσους μηνες "άνοιγε" (9 δλδ..) ας ελπίσουμε τόσο θα ναι..

Πότε γεννησες..?

Φλεβάρη γέννησα, βλέπω τις φωτογραφίες του Φλεβάρη και του Μάρτη και βλέπω διαφορά, αλλά απορώ θα προλάβω να βάλω μαγιό το καλοκαίρι;;;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ele@n είπε:

Φλεβάρη γέννησα, βλέπω τις φωτογραφίες του Φλεβάρη και του Μάρτη και βλέπω διαφορά, αλλά απορώ θα προλάβω να βάλω μαγιό το καλοκαίρι;;;

Στη χειριστή για να νιώθεις καλύτερα κοτσαρεθς ένα ωραιότατο ολόσωμο που είναι κ της μόδας ξανά τα τελευταία χρόνια κ είσαι μια χαρά κούκλα!!;)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Mamaloulou είπε:
πρίν από 40 λεπτά , Pagotoula είπε:

Εννοεις το πρηξιματακι και τα γρομπαλακια που μπορει να υπαρχουν εσωτερικα της τομης; Ο γιατρος μου ειπε εως 4 μηνες.

Καλημέρα,παρόλο που από το μαιευτήριο έφυγα με τα ίδια κιλά που είχα πριν μείνω έγκυος η κοιλιά μου επανήλθε μετά από 6 μήνες 

Ελπιδοφόρο αυτό. Εγώ αυτό τον μήνα έφτασα στα κιλά πριν. Άρα κάνω υπομονή μέχρι να καλοκαιριάσει κανονικά!! Εντάξει υπάρχει ελπίδα!!!:wub:

Γρομπαλάκια δεν έχω επιχειρήσει να ψάξω, αλλά είναι σαν να κάνει δίπλα η κοιλιά πάνω από την τομή. Σίγουρα είναι οι νεκρές νευρικές απολήξεις που κόπηκαν με την τομή. Το σημείο αυτό δεν το αισθάνομαι όταν το τσιμπάω...η μαία μου είπε σε 6 μήνες ξανά, άρα συμφωνέι και με το χρόνο επούλωσης;

Just now, Renez είπε:

Στη χειριστή για να νιώθεις καλύτερα κοτσαρεθς ένα ωραιότατο ολόσωμο που είναι κ της μόδας ξανά τα τελευταία χρόνια κ είσαι μια χαρά κούκλα!!;)

Σωστή η παίκτρια!!! Και έχω χρόνια να βάλω!!!!


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Ελπιδοφόρο αυτό. Εγώ αυτό τον μήνα έφτασα στα κιλά πριν. Άρα κάνω υπομονή μέχρι να καλοκαιριάσει κανονικά!! Εντάξει υπάρχει ελπίδα!!!:wub:

Γρομπαλάκια δεν έχω επιχειρήσει να ψάξω, αλλά είναι σαν να κάνει δίπλα η κοιλιά πάνω από την τομή. Σίγουρα είναι οι νεκρές νευρικές απολήξεις που κόπηκαν με την τομή. Το σημείο αυτό δεν το αισθάνομαι όταν το τσιμπάω...η μαία μου είπε σε 6 μήνες ξανά, άρα συμφωνέι και με το χρόνο επούλωσης;

Σωστή η παίκτρια!!! Και έχω χρόνια να βάλω!!!!

κι εμενα κανει μια μικρη διπλα οπως λες.. στις δυο ακρες εχω κ γρομπαλακια . ολα τα καλα.. χαχαχ

κι εγω φετος μονο ολοσωμο παντως...καλα..κατσε να δουμε κ αν θα κανουμε μπανια με τον κωλοιο... μας κοβω με το ντετολ να,απολυμαινουμε τις ξαπλωστρες στην καλυτερη!!

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

κι εμενα κανει μια μικρη διπλα οπως λες.. στις δυο ακρες εχω κ γρομπαλακια . ολα τα καλα.. χαχαχ

κι εγω φετος μονο ολοσωμο παντως...καλα..κατσε να δουμε κ αν θα κανουμε μπανια με τον κωλοιο... μας κοβω με το ντετολ να,απολυμαινουμε τις ξαπλωστρες στην καλυτερη!!

 

Καλά ναι, παίζει και αυτό το σενάριο. Αλλά και τα ρούχα ενώ μου κάνουν, δεν μου αρέσει που πετάγεται η κοιλιά. Προς το παρόν κάνω ότι δεν τη βλέπω αλλά αν περάσουμε το εξάμηνο μετά θα τσακωθώ μαζί της.

  • Χαχα 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Εγώ να κάνω και μία άλλη ερώτηση: Αυτή η κοιλιά πότε επανέρχεται στα σύγκαλά της; Δεν λέω ότι είχα κοιλιακούς, αλλά στο σημείο της τομής έχω κάνει ένα καρουμπαλάκι κοιλιά και δεν πε΄φτει το άτιμο με τίποτα. 

Χαχα

Ξεκίνησα 59 τερμάτισα 68.Βγηκα από το μαιευτήριο 63. Κ πριν το σαραντισμο ήμουν 58.Εαν δεν έχεις βοήθεια τα χάνεις σε χρόνο ρεκορ

Just now, Ele@n είπε:

Καλά ναι, παίζει και αυτό το σενάριο. Αλλά και τα ρούχα ενώ μου κάνουν, δεν μου αρέσει που πετάγεται η κοιλιά. Προς το παρόν κάνω ότι δεν τη βλέπω αλλά αν περάσουμε το εξάμηνο μετά θα τσακωθώ μαζί της.

Εννοείς τη χαλάρωση ή το φούσκωμα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, island1 είπε:

Χαχα

Ξεκίνησα 59 τερμάτισα 68.Βγηκα από το μαιευτήριο 63. Κ πριν το σαραντισμο ήμουν 58.Εαν δεν έχεις βοήθεια τα χάνεις σε χρόνο ρεκορ

Εννοείς τη χαλάρωση ή το φούσκωμα;

Η χαλάρωση των κοιλιακών τοιχωμάτων είναι προφανώς, αλλά φαίνεται σαν φούσκωμα. Χθες έβλεπα τις φωτο από το μαιευτήριο και η κοιλιά ήταν σαν 6 μηνών. Τώρα έχω πέσει ένα μήνα, μοιάζω με πέντε μηνών. :D Κι εσένα έφυγε στο εξάμηνο; Εμένα μου πήρε  δύο μήνες για να φτάσω στα κιλά που είχα στη χοριακή. Τώρα θέλω να χάσω και άλλα 3 που πήρα χωρίς να το καταλάβω μετά την ωοληψία. Μα, μετά την ωοληψία;;; Όλοι οι φυσιολογικοί άνθρωποι αν πάρουν, παίρνουν όσο κάνουν τις ενέσεις. Εγώ τα πήρα μετά. Η ανωμαλία!!!!:D 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια.Να ξερετε οτι ι κοιλια και τα κοκαλα τις λεκανις κανουν απο 6 εως 12 Μηνες να επανελτουν μετα τι γεννα .Στο μικρο εβαλα 5 κιλα (ειχα υπερεμεσι) κι κοιλια μικρι.Μολις γεννισα εφυγε ι κοιλια αλλα  στα τζιν μπικα 8 μινες μετα.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακια.Να ξερετε οτι ι κοιλια και τα κοκαλα τις λεκανις κανουν απο 6 εως 12 Μηνες να επανελτουν μετα τι γεννα .Στο μικρο εβαλα 5 κιλα (ειχα υπερεμεσι) κι κοιλια μικρι.Μολις γεννισα εφυγε ι κοιλια αλλα  στα τζιν μπικα 8 μινες μετα.

Μαχαιριά στη καρδιά αυτό που είπες για τα τζιν!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Από ότι διαβάζω δεν έχουμε ελπίδες... Βόδια θα γίνουμε και το θέμα είναι να μην παραμείνουμε... χαχαχαχα αχ αυτά τα τζίν... Έχω και κάτι πιο παλιά τζιν όταν ήμουν φοιτήτρια...τα φορούσα μέχρι πριν πέντε χρόνια...μετά φακλανιασα από μόνη μου χωρίς εγκυμοσύνη... Δεν βλέπω να τα φοράω ποτέ!!! :(


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jerina είπε:

Καλημέρα!! Από ότι διαβάζω δεν έχουμε ελπίδες... Βόδια θα γίνουμε και το θέμα είναι να μην παραμείνουμε... χαχαχαχα αχ αυτά τα τζίν... Έχω και κάτι πιο παλιά τζιν όταν ήμουν φοιτήτρια...τα φορούσα μέχρι πριν πέντε χρόνια...μετά φακλανιασα από μόνη μου χωρίς εγκυμοσύνη... Δεν βλέπω να τα φοράω ποτέ!!! :(

Ποτέ μη λες ποτέ φίλη!! Μπορεί τα παιδιά μας να έχουν σκοπό να μας ξεζουμισουν χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...