Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Γκάλοπ!! Πόσα κιλά ξεκινήσατε κ πόσα φτάσατε στην εγκυμοσύνη σας?


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 137
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ele@n είπε:

Α δεν είναι τίποτα. Κι εγώ ανατριχθαζα κι έβαζα τον μπαμπά να τον καθαριζει αλλά είναι νεκρό σημείο σαν νύχι.

Βόλτα στο σπίτι ε; Προσέξτε μην το παρακάνεις γιατί κι εμείς το ίδιο κάναμε και τώρα η μέση έχει βγει από τη θέση της

Ασε..24 μερων σκατουλι κι εδω και 10 μερες σε πληροφορω, γουρλωνει ματακια και κοιταει καλα καλα κι ολο περιεργεια γυρω γυρω, παιρνει και σοβαρο υφος...και σου λεω τρελαινεται να επεξεργαζεται με το βλεμμα το καθετι στο σπιτι...και μολις κατσω στον καναπε, παραπονο και γκρινιες...μολις σηκωθω παλι και την παω να χαζεψει κατι...τσουπ...ησυχαζει. εμενα ηδη με πιανει η μεση και σκεψου ειναι 4κιλα ακομη...τι να τηνε κανω ομως; δεν μου παει η καρδια να την αφηνω και να διαμαρτυρεται μονη...τα ξερεις καλα...  

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Η χαλάρωση των κοιλιακών τοιχωμάτων είναι προφανώς, αλλά φαίνεται σαν φούσκωμα. Χθες έβλεπα τις φωτο από το μαιευτήριο και η κοιλιά ήταν σαν 6 μηνών. Τώρα έχω πέσει ένα μήνα, μοιάζω με πέντε μηνών. :D Κι εσένα έφυγε στο εξάμηνο; Εμένα μου πήρε  δύο μήνες για να φτάσω στα κιλά που είχα στη χοριακή. Τώρα θέλω να χάσω και άλλα 3 που πήρα χωρίς να το καταλάβω μετά την ωοληψία. Μα, μετά την ωοληψία;;; Όλοι οι φυσιολογικοί άνθρωποι αν πάρουν, παίρνουν όσο κάνουν τις ενέσεις. Εγώ τα πήρα μετά. Η ανωμαλία!!!!:D 

Εμένα η κοιλιά δεν ήταν μεγάλη κ σε κάνα τρίμηνο ήταν οκ( δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ο τρόπος που γέννησαμε) ωστόσο η χαλάρωση έμεινε κάνα χρόνο κ επί της ουσίας ποτέ δεν έγινα όπως πριν..η λεκάνη επανήλθε πολύ αργότερα του τριμήνου σε μένα κ πάλι όχι όμως όπως πριν.  

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Pagotoula είπε:

Ασε..24 μερων σκατουλι κι εδω και 10 μερες σε πληροφορω, γουρλωνει ματακια και κοιταει καλα καλα κι ολο περιεργεια γυρω γυρω, παιρνει και σοβαρο υφος...και σου λεω τρελαινεται να επεξεργαζεται με το βλεμμα το καθετι στο σπιτι...και μολις κατσω στον καναπε, παραπονο και γκρινιες...μολις σηκωθω παλι και την παω να χαζεψει κατι...τσουπ...ησυχαζει. εμενα ηδη με πιανει η μεση και σκεψου ειναι 4κιλα ακομη...τι να τηνε κανω ομως; δεν μου παει η καρδια να την αφηνω και να διαμαρτυρεται μονη...τα ξερεις καλα...  

Πάρε μάρσιπο εργονομικό...κι εμένα δεν μου αρέσει να τον αφήνω να γκρινιάζει και τον πιάνω στα παιχνίδια...τον αφήνω στο παρκοκρέβατο για πέντε λεπτά. μόλις αρχίσει να γκρινιάζει πάω από πάνω του και του μιλάω λίγο και ξεχνιέται. Ξαναφεύγω, κάθεται πέντε λεπτά, γκρινιάζει, εμφανίζομαι πάλι για λίγο... Και κάνω μισή ώρα να στρώσω ένα κρεββάτι...χαχαχα:D! Και πού να δεις περιέργεια σε ένα μήνα. 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Πάρε μάρσιπο εργονομικό...κι εμένα δεν μου αρέσει να τον αφήνω να γκρινιάζει και τον πιάνω στα παιχνίδια...τον αφήνω στο παρκοκρέβατο για πέντε λεπτά. μόλις αρχίσει να γκρινιάζει πάω από πάνω του και του μιλάω λίγο και ξεχνιέται. Ξαναφεύγω, κάθεται πέντε λεπτά, γκρινιάζει, εμφανίζομαι πάλι για λίγο... Και κάνω μισή ώρα να στρώσω ένα κρεββάτι...χαχαχα:D! Και πού να δεις περιέργεια σε ένα μήνα. 

εχουμε πανεξυπνα μωρακια που θελουν απο βρεφη απασχοληση κι εξερευνηση..χαχαχαχ τι ειναι το εργονομικο μαρσιπο; αυτο το μαι ται, μει ται;;

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, island1 είπε:

Εμένα η κοιλιά δεν ήταν μεγάλη κ σε κάνα τρίμηνο ήταν οκ( δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ο τρόπος που γέννησαμε) ωστόσο η χαλάρωση έμεινε κάνα χρόνο κ επί της ουσίας ποτέ δεν έγινα όπως πριν..η λεκάνη επανήλθε πολύ αργότερα του τριμήνου σε μένα κ πάλι όχι όμως όπως πριν.  

Τώρα μάλιστα...εμένα ήταν ταμπούρλο κανονικό. Αφού τη βλέπω τώρα στις φωτογραφίες και ενώ τότε μου φαινόταν μικρή, συνειδητοποιώ ότι λίγο ακόμα και θα έσκαγα. χαχα.. και δεν μου αρέσει και η γυμναστική μπας και τη βοηθήσω λίγο... τουλάχιστον ενώ δεν φημίζομαι για τη ελαστικότητα στο δέρμα, δεν έκανα ραγάδες. Κάτι είναι και αυτό. Η λεκάνη κι εγώ τη βλέπω ότι σε εκατοστά είναι ακόμα ανοιχτή. Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει ο τρόπος της γέννας. Έχει να κάνει με τον άνθρωπο και το σώμα. Έχω δύο φίλες που στους 8 μήνες είχαν και οι δύο κοιλιά πλάκα και χωρίς γυμναστική και η μία ήταν γεματούλα σαν εμένα από τις ορμόνες της εξωσωματικής και αυτή όταν ξεκίνησε. 

Just now, Pagotoula είπε:

εχουμε πανεξυπνα μωρακια που θελουν απο βρεφη απασχοληση κι εξερευνηση..χαχαχαχ τι ειναι το εργονομικο μαρσιπο; αυτο το μαι ται, μει ται;;

Ναι!!! Είναι πολύ βολικοί, όλη μέρα στο σπίτι με αυτόν είμαστε!

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Τώρα μάλιστα...εμένα ήταν ταμπούρλο κανονικό. Αφού τη βλέπω τώρα στις φωτογραφίες και ενώ τότε μου φαινόταν μικρή, συνειδητοποιώ ότι λίγο ακόμα και θα έσκαγα. χαχα.. και δεν μου αρέσει και η γυμναστική μπας και τη βοηθήσω λίγο... τουλάχιστον ενώ δεν φημίζομαι για τη ελαστικότητα στο δέρμα, δεν έκανα ραγάδες. Κάτι είναι και αυτό. Η λεκάνη κι εγώ τη βλέπω ότι σε εκατοστά είναι ακόμα ανοιχτή. Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει ο τρόπος της γέννας. Έχει να κάνει με τον άνθρωπο και το σώμα. Έχω δύο φίλες που στους 8 μήνες είχαν και οι δύο κοιλιά πλάκα και χωρίς γυμναστική και η μία ήταν γεματούλα σαν εμένα από τις ορμόνες της εξωσωματικής και αυτή όταν ξεκίνησε. 

Ναι!!! Είναι πολύ βολικοί, όλη μέρα στο σπίτι με αυτόν είμαστε!

Βολευει περισσοτερο απο αυτους με τα κλιψακια; Γιατι μου φαινονται πιο ασφαλεις... εχεις καποια μαρκα να προτεινεις; το κακο τωρα ειναι οτι δεν μπορω να παω να τους δοκιμασω κιολας..μονο αγορα on line.. και δεν ειναι και φτηνοι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Τώρα μάλιστα...εμένα ήταν ταμπούρλο κανονικό. Αφού τη βλέπω τώρα στις φωτογραφίες και ενώ τότε μου φαινόταν μικρή, συνειδητοποιώ ότι λίγο ακόμα και θα έσκαγα. χαχα.. και δεν μου αρέσει και η γυμναστική μπας και τη βοηθήσω λίγο... τουλάχιστον ενώ δεν φημίζομαι για τη ελαστικότητα στο δέρμα, δεν έκανα ραγάδες. Κάτι είναι και αυτό. Η λεκάνη κι εγώ τη βλέπω ότι σε εκατοστά είναι ακόμα ανοιχτή. Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει ο τρόπος της γέννας. Έχει να κάνει με τον άνθρωπο και το σώμα. Έχω δύο φίλες που στους 8 μήνες είχαν και οι δύο κοιλιά πλάκα και χωρίς γυμναστική και η μία ήταν γεματούλα σαν εμένα από τις ορμόνες της εξωσωματικής και αυτή όταν ξεκίνησε. 

Ναι!!! Είναι πολύ βολικοί, όλη μέρα στο σπίτι με αυτόν είμαστε!

Ούτε εγώ είχα ραγαδες.εβαχα αμυγδαλελαιο θυμάμαι...καλέ μη σκας θα φύγει...αυτό  που θυμάμαι κ γελάω πολλές φορές είναι ότι όταν γέννησα για μια δυο βδομάδες ξεχνιομουν κ χαιδευα την κοιλιά....χαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Βολευει περισσοτερο απο αυτους με τα κλιψακια; Γιατι μου φαινονται πιο ασφαλεις... εχεις καποια μαρκα να προτεινεις; το κακο τωρα ειναι οτι δεν μπορω να παω να τους δοκιμασω κιολας..μονο αγορα on line.. και δεν ειναι και φτηνοι.

Εγώ πήρα το αστεράκι. Μένω επαρχία και δεν μπορούσα να τον δοκιμάσω οπότε τον πήρα μόνο με βιντεάκια που είδα ηλεκτρονικά. Αν και είναι πανί είναι πολύ ασφαλείς. Σκέψου ότι σκύβω και στρώνω κρεββάτι με τον μικρό στον μάρσιπο. Εγώ θα σου πω τι με δυσκολεψε στην αρχή. Πρώτον επειδή έχει πολύ μακρυά πανιά θέλει εξάσκηση μέσα στο σπίτι πώς να βάζεις το μωρό όταν πχ είσαι βόλτα. Δηλαδή να τον φτιάχνεις π΄ρωτα πάνω σου και μετά να βάζεις το μωρό. Υπάρχει βιντεάκι γι αυτό. Εγώ στην αρχή που δεν στήριζε κεφάλι το έκανα απλά. Ούτως ή άλλως δεν χρειάστηκε να βφούμε έξω με τον μάρσιπο. Τώρα που μεγάλωσε λιγάκι, κάνω πρόβες μέσα στο σπίτι και έχω βρει το κόλπο όταν πχ θα τον βγάζω από το αυτοκίνητο για να τον βάζω στον μάρσιπο. Δέυτερη δυσκολία που έχουν όλοι οι μάρσιποι επειδή είναι πάνω σου καταλαβαίνεις ότι τους καλοκαιρινούς μήνες την ημέρα που έχει ζέστη αν κατέβεις πχ στα μαγαζιά με μάρισπο θα ζεσταθείς. Τα υφάσματα είναι πολύ ανθεκτικά. Επειδή είναι καινούριοι τον πλένω κανονικά με τα δικά μας ρούχα για να φύγει το πολύ χρώμα μην ξεβάψει στα ρούχα μου. Είναι πολύ στιβαροί και δεν τους φαίνεται. Το μωρό μπορεί να κάθεται εκεί με τις ώρες και κοιμάται κιόλας άνετα. Μπορείς παράλληλα να θηλάζεις. Και το πιο σημαντικό για μένα είναι ότι θα τον έχω για χρόνια, ενώ ένας άλλος που μας είχαν φέρει και τελικά τον γύρισα  είχε ημερομηνία λήξης μετά από κάποια κιλά. Επεδή υπάρχουν πολλές κατηγορίες δες σε βιντεάκια τι σε βολεύει.

Just now, island1 είπε:

Ούτε εγώ είχα ραγαδες.εβαχα αμυγδαλελαιο θυμάμαι...καλέ μη σκας θα φύγει...αυτό  που θυμάμαι κ γελάω πολλές φορές είναι ότι όταν γέννησα για μια δυο βδομάδες ξεχνιομουν κ χαιδευα την κοιλιά....χαχα

 Εγώ έβαζα μία κρέμα της frezyderm την είχα δει σε διαφημιστικό στον γυναικολόγο. Αχ δεν ξέρεις πόσο μου λείπει!!! Τον πρώτο καιρό κι εγώ τη χαίδευα...μα ήταν τέλεια... Και βλέπω και τις φωτογραφίες που ευτυχώς με τραβούσε ο σύζυγος γιατί με τις ακεφιές που είχα δεν θα είχα τίποτα να θυμάμαι. Μ αρέσει που την έλεγα και κομψή! Για κανένα λόγο...πιο μπάλα πεθαίνεις...αλλά ήταν τέλεια!!! Μακάρι να μας αξιώσει ο Θεός να το ξαναζήσουμε.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Εγώ πήρα το αστεράκι. Μένω επαρχία και δεν μπορούσα να τον δοκιμάσω οπότε τον πήρα μόνο με βιντεάκια που είδα ηλεκτρονικά. Αν και είναι πανί είναι πολύ ασφαλείς. Σκέψου ότι σκύβω και στρώνω κρεββάτι με τον μικρό στον μάρσιπο. Εγώ θα σου πω τι με δυσκολεψε στην αρχή. Πρώτον επειδή έχει πολύ μακρυά πανιά θέλει εξάσκηση μέσα στο σπίτι πώς να βάζεις το μωρό όταν πχ είσαι βόλτα. Δηλαδή να τον φτιάχνεις π΄ρωτα πάνω σου και μετά να βάζεις το μωρό. Υπάρχει βιντεάκι γι αυτό. Εγώ στην αρχή που δεν στήριζε κεφάλι το έκανα απλά. Ούτως ή άλλως δεν χρειάστηκε να βφούμε έξω με τον μάρσιπο. Τώρα που μεγάλωσε λιγάκι, κάνω πρόβες μέσα στο σπίτι και έχω βρει το κόλπο όταν πχ θα τον βγάζω από το αυτοκίνητο για να τον βάζω στον μάρσιπο. Δέυτερη δυσκολία που έχουν όλοι οι μάρσιποι επειδή είναι πάνω σου καταλαβαίνεις ότι τους καλοκαιρινούς μήνες την ημέρα που έχει ζέστη αν κατέβεις πχ στα μαγαζιά με μάρισπο θα ζεσταθείς. Τα υφάσματα είναι πολύ ανθεκτικά. Επειδή είναι καινούριοι τον πλένω κανονικά με τα δικά μας ρούχα για να φύγει το πολύ χρώμα μην ξεβάψει στα ρούχα μου. Είναι πολύ στιβαροί και δεν τους φαίνεται. Το μωρό μπορεί να κάθεται εκεί με τις ώρες και κοιμάται κιόλας άνετα. Μπορείς παράλληλα να θηλάζεις. Και το πιο σημαντικό για μένα είναι ότι θα τον έχω για χρόνια, ενώ ένας άλλος που μας είχαν φέρει και τελικά τον γύρισα  είχε ημερομηνία λήξης μετά από κάποια κιλά. Επεδή υπάρχουν πολλές κατηγορίες δες σε βιντεάκια τι σε βολεύει.

 Εγώ έβαζα μία κρέμα της frezyderm την είχα δει σε διαφημιστικό στον γυναικολόγο. Αχ δεν ξέρεις πόσο μου λείπει!!! Τον πρώτο καιρό κι εγώ τη χαίδευα...μα ήταν τέλεια... Και βλέπω και τις φωτογραφίες που ευτυχώς με τραβούσε ο σύζυγος γιατί με τις ακεφιές που είχα δεν θα είχα τίποτα να θυμάμαι. Μ αρέσει που την έλεγα και κομψή! Για κανένα λόγο...πιο μπάλα πεθαίνεις...αλλά ήταν τέλεια!!! Μακάρι να μας αξιώσει ο Θεός να το ξαναζήσουμε.

Σε υπερευχαριστω για τις πληροφοριες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

@Pagotoula και @Rafaelatarzan τι είναι το ΓΟΠ που λέτε στην ομάδα σας..?

***Ραφαέλα τώρα πρόσεξα όλο σου το όνομα..Ταρζάν ρε φίλη?! Ταρζάν?! Χαχαχα

χαχχαχααο ναι ειμαι ολίγον τι...αχαχχαχαχαχα σαν το σκύλο μ....ετσι τον λένε....

γαστροοισοφαγικη παλινδρόμηση είναι. ( αν δεν κάνω λάθος κ εγώ).

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/4/2020 at 1:04 ΜΜ, Renez είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες!! Καθώς συζηταγα σήμερα με την ομαδουλα μου το θέμα των κιλών (μπήκαμε στον 4ο μήνα εμεις) θα ήθελα να μας πείτε κ εσείς που έχετε ήδη γεννήσει αλλά κ οι εγκυουλες πόσα κιλά ξεκινησατε στην εγκυμοσύνη σας κ πόσα πήρατε? Τα χάσατε εύκολα μετά όσες γεννησατε?

Στην 1η μου εγκυμοσυνη ξεκινησα απο 65 κ εφτασα 77..12 κιλα δηλ που τα πρωτα εφυγαν πανευκολα..κ τα υπολοιπα σιγα σιγα..κ το καταευχαριστηθηκα γιατι ετρωγα τα παντα κ τα εχανα λογο θηλασμου..ημουν 35

Τωρα στα 37 κ κατι σ αυτη τηβ εγκυμοσυνη τη 2η..ξεκινησα με 63 κ εφτασα 85..22 κιλα..παλι θηλαζα..εφτασα πολυ ευκολα στα 72.5 κιλα στισ πρωτεσ 40μερεσ..αλλα μετα κολλησα..πηγα σε διατροφολογο κ περιπου στουσ 2 μηνεσ εχασα τα 6.5..ειμαι πλεον 66 κ περασαν 5 μηνεσ απο τοτε που γεννησα ..η διατροφολογοσ θελει να φτασω τα 60..εγω με τα 63 θα μουν ευχαριστημενη..

Παντωσ στα 85 κιλα που εφτασα δεν ηταν καθολου ευκολο..22 κιλα πανω δεινοπσθησα στο τελοσ..ειχα κ την μεγαλη μου κορη να με τρεχει..ουτε να σηκωθω δεν μπορουσα προσ το τελοσ..κ το χειροτερο δεν εξναι που παιρνουμε κιλα..παιζει ρολο στο χειρουργειο..εγω ημουν με καισαρικη..

On 9/4/2020 at 1:23 ΜΜ, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα...Εγώ ξεκίνησα με 60 κιλά...πηγα 67 όπου κ γέννησα κ τώρα 15 μερες  μετά ειμαι 57...

Να σου ζησει!!!

On 9/4/2020 at 4:02 ΜΜ, Renez είπε:

Ρε θα μας τρελάνετε ??? Πήρες 3 κιλά σε όλη την εγκυμοσύνη???

Δε περιγράφω άλλο!!

Πωπω...κ εγω οσο επαιρνα τα κιλα ανα.ντουζινεσ..κατι τετοια διαβαζα..χαχα..

Ελα εχεισ κ μενα....χαχα..ακομη παλευω να τα χασω κ ειναι αχεδον 6 μηνων

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Στην 1η μου εγκυμοσυνη ξεκινησα απο 65 κ εφτασα 77..12 κιλα δηλ που τα πρωτα εφυγαν πανευκολα..κ τα υπολοιπα σιγα σιγα..κ το καταευχαριστηθηκα γιατι ετρωγα τα παντα κ τα εχανα λογο θηλασμου..ημουν 35

Τωρα στα 37 κ κατι σ αυτη τηβ εγκυμοσυνη τη 2η..ξεκινησα με 63 κ εφτασα 85..22 κιλα..παλι θηλαζα..εφτασα πολυ ευκολα στα 72.5 κιλα στισ πρωτεσ 40μερεσ..αλλα μετα κολλησα..πηγα σε διατροφολογο κ περιπου στουσ 2 μηνεσ εχασα τα 6.5..ειμαι πλεον 66 κ περασαν 5 μηνεσ απο τοτε που γεννησα ..η διατροφολογοσ θελει να φτασω τα 60..εγω με τα 63 θα μουν ευχαριστημενη..

Παντωσ στα 85 κιλα που εφτασα δεν ηταν καθολου ευκολο..22 κιλα πανω δεινοπσθησα στο τελοσ..ειχα κ την μεγαλη μου κορη να με τρεχει..ουτε να σηκωθω δεν μπορουσα προσ το τελοσ..κ το χειροτερο δεν εξναι που παιρνουμε κιλα..παιζει ρολο στο χειρουργειο..εγω ημουν με καισαρικη..

Να σου ζησει!!!

Πωπω...κ εγω οσο επαιρνα τα κιλα ανα.ντουζινεσ..κατι τετοια διαβαζα..χαχα..

Ελα εχεισ κ μενα....χαχα..ακομη παλευω να τα χασω κ ειναι αχεδον 6 μηνων

Χαχαχα ναι τρελενομαι με κάτι τέτοια :D

Σταματαααα μια χαρά τα πήγες εσύ φίλη κ έχεις μόλις 6μηνες που γεννησες κ έμειναν τι? 3 κιλά?σούπερ !!

Αρκεί μη πας για 3ο παιδάκι γτ βλέπω ότι σε κάθε εγκυμοσυνη δεκαπλάσιαζεις χαχα:P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!!! Διάβαζα και εγώ τα σχόλια σας και στην αρχή πήρα μια απογοήτευση η αλήθεια ειναι!!χαχαχα.. Βέβαια εγώ δεν έχω γεννήσει και αργώ (μανούλα Ιουλίου), αλλά κορίτσια είμαι στην 25η εβδομάδα και έχω πάρει τουλάχιστον ως τώρα 8 κιλά!!! Ξεκίνησα στα παχουλά μου, 68-69 κιλα (ύψος 1,73) και πλησιάζω τα 77 τωρα! Ο γιατρός μου είχε πει να φτάσω ως τα 83 το πολυ. Χλωμό το βλέπω :mellow: Ειδικά απ'οταν μπήκαμε στην καραντίνα πήρα 3-4 κιλά μαζεμένα. Όλη την ώρα μαγείρευα και έτρωγα. Τελικά τα περιόρισα όσο γίνεται γιατί έβλεπα ότι δεν πάει άλλο και απ'οταν ανοιξε λίγο ο καιρός πηγαίνουμε στην ερημιά για περπατημα. Και έχω εδώ και 1 βδομάδα που έχει κολλήσει η ζυγαριά στα 76,8 και 77,2. Αν έχω πάρει τόσα κιλά ως τώρα τι θα κάνω αργότερα;;; Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω :( εντάξει λένε περίπου τα 10 τα χάνεις εύκολα μετά τη γεννα, γιατί είναι τα υγρά κλπ, αλλά με τα υπόλοιπα τι γίνεται;;; Ας πούμε αισιόδοξα ότι χάνεις και άλλα 2-3 από το θηλασμό. Και πάλι θα μείνει υπόλοιπο....Αχ αχ!!! Ε δεν πειράζει!!! Τα μωράκια μας να είναι καλά και μετά θα ξεκινήσουμε διατροφή...

 

 


Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...