Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Γκάλοπ!! Πόσα κιλά ξεκινήσατε κ πόσα φτάσατε στην εγκυμοσύνη σας?


Recommended Posts

Just now, V_baby είπε:

Καλησπέρα και από εμένα!!! Διάβαζα και εγώ τα σχόλια σας και στην αρχή πήρα μια απογοήτευση η αλήθεια ειναι!!χαχαχα.. Βέβαια εγώ δεν έχω γεννήσει και αργώ (μανούλα Ιουλίου), αλλά κορίτσια είμαι στην 25η εβδομάδα και έχω πάρει τουλάχιστον ως τώρα 8 κιλά!!! Ξεκίνησα στα παχουλά μου, 68-69 κιλα (ύψος 1,73) και πλησιάζω τα 77 τωρα! Ο γιατρός μου είχε πει να φτάσω ως τα 83 το πολυ. Χλωμό το βλέπω :mellow: Ειδικά απ'οταν μπήκαμε στην καραντίνα πήρα 3-4 κιλά μαζεμένα. Όλη την ώρα μαγείρευα και έτρωγα. Τελικά τα περιόρισα όσο γίνεται γιατί έβλεπα ότι δεν πάει άλλο και απ'οταν ανοιξε λίγο ο καιρός πηγαίνουμε στην ερημιά για περπατημα. Και έχω εδώ και 1 βδομάδα που έχει κολλήσει η ζυγαριά στα 76,8 και 77,2. Αν έχω πάρει τόσα κιλά ως τώρα τι θα κάνω αργότερα;;; Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω :( εντάξει λένε περίπου τα 10 τα χάνεις εύκολα μετά τη γεννα, γιατί είναι τα υγρά κλπ, αλλά με τα υπόλοιπα τι γίνεται;;; Ας πούμε αισιόδοξα ότι χάνεις και άλλα 2-3 από το θηλασμό. Και πάλι θα μείνει υπόλοιπο....Αχ αχ!!! Ε δεν πειράζει!!! Τα μωράκια μας να είναι καλά και μετά θα ξεκινήσουμε διατροφή...

 

 

Αν με όσα ζούμε τελευταία +την εγκυμοσύνη μας αγχωνόμαστε κ για τα κιλα....άσε να τις κόψω τώρα να τελειώνουμε!!

Όχι φίλη,αισιόδοξες σκέψεις,ναι μεν να μην παραγουρουνιαζουμε αλλααααα θα φάμε κυρία μου! Κ όπως είπες,μετά θα έχουμε χρόνο για διατροφή..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 137
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, V_baby είπε:

Καλησπέρα και από εμένα!!! Διάβαζα και εγώ τα σχόλια σας και στην αρχή πήρα μια απογοήτευση η αλήθεια ειναι!!χαχαχα.. Βέβαια εγώ δεν έχω γεννήσει και αργώ (μανούλα Ιουλίου), αλλά κορίτσια είμαι στην 25η εβδομάδα και έχω πάρει τουλάχιστον ως τώρα 8 κιλά!!! Ξεκίνησα στα παχουλά μου, 68-69 κιλα (ύψος 1,73) και πλησιάζω τα 77 τωρα! Ο γιατρός μου είχε πει να φτάσω ως τα 83 το πολυ. Χλωμό το βλέπω :mellow: Ειδικά απ'οταν μπήκαμε στην καραντίνα πήρα 3-4 κιλά μαζεμένα. Όλη την ώρα μαγείρευα και έτρωγα. Τελικά τα περιόρισα όσο γίνεται γιατί έβλεπα ότι δεν πάει άλλο και απ'οταν ανοιξε λίγο ο καιρός πηγαίνουμε στην ερημιά για περπατημα. Και έχω εδώ και 1 βδομάδα που έχει κολλήσει η ζυγαριά στα 76,8 και 77,2. Αν έχω πάρει τόσα κιλά ως τώρα τι θα κάνω αργότερα;;; Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω :( εντάξει λένε περίπου τα 10 τα χάνεις εύκολα μετά τη γεννα, γιατί είναι τα υγρά κλπ, αλλά με τα υπόλοιπα τι γίνεται;;; Ας πούμε αισιόδοξα ότι χάνεις και άλλα 2-3 από το θηλασμό. Και πάλι θα μείνει υπόλοιπο....Αχ αχ!!! Ε δεν πειράζει!!! Τα μωράκια μας να είναι καλά και μετά θα ξεκινήσουμε διατροφή...

 

 

Επειδη ειχα βαλει πολλα κιλα στη 2η εγκυμ.23..θα σου πω οσο μπορεισ να προσεχεισ απο δω κ περα..απο 63 εφτασα 85..πραγματικα στο τελοσ δυσκολευομουν παρα πολυ..ουτε απο το κρεβατι δεν μπορουσα ευκολα να σηκωθω..

Κ εννοειται πωσ θα τα χασουμε..

ομωσ τουσ γιατρουσ δεν τουσ ενδιαφερει το αισθητικο κομματι..αλλα.μπορει να χει επιπλοκεσ στη γεννα.(παραπανω δεν το ανελυσα γιατι δεν με συνεφερε..χαχα..)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν συμφωνώ και τόσο με το '' μια φορά είμαι έγκυος θα το ευχαριστηθώ θα φάω με την ψυχή μου δεν θα στερηθω τίποτα το μόνο που με νοιάζει είναι να είναι καλά το μωρό μου '' διότι αυτά είναι αλληλένδετα για να είναι καλά και υγιεις τα μωρα μας πρέπει να τρώμε σωστά και υγιεινά να γυμναζομαστε έτσι θα παιρνουν θρεπτικά συστατικά γιατί τρώνε από εμάς και στην τελικη έτσι θα έχουμε και εμείς καλύτερη ψυχολογία και χαρούμενα μωρά!! Τώρα αν δεν κρατιεστε τι να πω ρε κορίτσια να φάτε λίγο παραπάνω μια στο τόσο χάχα!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Και στις δύο εγκυμοσύνες πήρα 18 κιλά. Και τις δύο φορές ξεκίνησα 59-60, δηλαδή στα φυσιολογικά μου. Στην πρώτη τα έχασα όλα, στην δεύτερη (γέννησα πριν 22 ημέρες) έχω ήδη χάσει 14. Τρώγοντας γλυκά φουλ γιατί θηλάζω. Βέβαια δεν συνιστώ την διατροφή που έκανα εγώ, απλά βασίζομαι πάντα στον καλό μου μεταβολισμό.


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Renez είπε:

Αν με όσα ζούμε τελευταία +την εγκυμοσύνη μας αγχωνόμαστε κ για τα κιλα....άσε να τις κόψω τώρα να τελειώνουμε!!

Όχι φίλη,αισιόδοξες σκέψεις,ναι μεν να μην παραγουρουνιαζουμε αλλααααα θα φάμε κυρία μου! Κ όπως είπες,μετά θα έχουμε χρόνο για διατροφή..

Χαχαχα...είναι θέμα αυτό με την καραντίνα! Μας κατέστρεψε!!!

πρίν από 52 λεπτά , tzeni82 είπε:

Επειδη ειχα βαλει πολλα κιλα στη 2η εγκυμ.23..θα σου πω οσο μπορεισ να προσεχεισ απο δω κ περα..απο 63 εφτασα 85..πραγματικα στο τελοσ δυσκολευομουν παρα πολυ..ουτε απο το κρεβατι δεν μπορουσα ευκολα να σηκωθω..

Κ εννοειται πωσ θα τα χασουμε..

ομωσ τουσ γιατρουσ δεν τουσ ενδιαφερει το αισθητικο κομματι..αλλα.μπορει να χει επιπλοκεσ στη γεννα.(παραπανω δεν το ανελυσα γιατι δεν με συνεφερε..χαχα..)

Το ξέρω..αυτό μου είπε και ο γιατρός! Εμεις δεν τα θέλουμε για ιατρικούς λόγους, εσείς για αισθητικούς! Και εγώ προσπαθώ να κρατιέμαι όσο μπορώ από εδώ και πέρα. Άσε που έχω ήδη πόνους στη μέση από τον 4ο με αποτέλεσμα να σκέφτομαι πως αν βαρύνω την έχω πατήσει μέχρι το τέλος!!!

Just now, Brigitt είπε:

Εγώ δεν συμφωνώ και τόσο με το '' μια φορά είμαι έγκυος θα το ευχαριστηθώ θα φάω με την ψυχή μου δεν θα στερηθω τίποτα το μόνο που με νοιάζει είναι να είναι καλά το μωρό μου '' διότι αυτά είναι αλληλένδετα για να είναι καλά και υγιεις τα μωρα μας πρέπει να τρώμε σωστά και υγιεινά να γυμναζομαστε έτσι θα παιρνουν θρεπτικά συστατικά γιατί τρώνε από εμάς και στην τελικη έτσι θα έχουμε και εμείς καλύτερη ψυχολογία και χαρούμενα μωρά!! Τώρα αν δεν κρατιεστε τι να πω ρε κορίτσια να φάτε λίγο παραπάνω μια στο τόσο χάχα!! 

Μα ούτε και εγώ ήμουν αυτής της λογικής. Ίσα ίσα που χαιρομουν που στην αρχή της εγκυμοσύνης τα είχα πάει σχετικά καλά. Αλλά μετά ξέφυγα γιατί όλη μερα μέσα μαγείρευα και ο άντρας μου δεν είναι πολύ φαγανος με αποτέλεσμα να τα τρώω όλα εγώ!!! Έχω ξεκινήσει κάθε μέρα από 30-45' περπάτημα και όσο μπορώ έχω μειώσει τις ποσότητες φαγητού. Τα γλυκά τα έχω μειώσει και αυτα. Τι να κάνουμε; Πρέπει να υπάρξει ένα στοπ γιατί θα έχουμε πρόβλημα με την εγκυμοσύνη.

Just now, Sweet_child είπε:

Και στις δύο εγκυμοσύνες πήρα 18 κιλά. Και τις δύο φορές ξεκίνησα 59-60, δηλαδή στα φυσιολογικά μου. Στην πρώτη τα έχασα όλα, στην δεύτερη (γέννησα πριν 22 ημέρες) έχω ήδη χάσει 14. Τρώγοντας γλυκά φουλ γιατί θηλάζω. Βέβαια δεν συνιστώ την διατροφή που έκανα εγώ, απλά βασίζομαι πάντα στον καλό μου μεταβολισμό.

Μακάρι να μπορώ να βασιστώ και εγώ στον καλό μου μεταβολισμό. Δεν είναι και πολύ χάλια. Αλλά δεν τα χάνω και όπως 20 χρόνων. Τώρα στα 28 ζοριζομαι λίγο! Το θέμα είναι να μην πάρω άλλα γιατί όπως είπαμε θα εχουμε θέμα στη γέννα κλπ. 

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, V_baby είπε:

Χαχαχα...είναι θέμα αυτό με την καραντίνα! Μας κατέστρεψε!!!

Το ξέρω..αυτό μου είπε και ο γιατρός! Εμεις δεν τα θέλουμε για ιατρικούς λόγους, εσείς για αισθητικούς! Και εγώ προσπαθώ να κρατιέμαι όσο μπορώ από εδώ και πέρα. Άσε που έχω ήδη πόνους στη μέση από τον 4ο με αποτέλεσμα να σκέφτομαι πως αν βαρύνω την έχω πατήσει μέχρι το τέλος!!!

Μα ούτε και εγώ ήμουν αυτής της λογικής. Ίσα ίσα που χαιρομουν που στην αρχή της εγκυμοσύνης τα είχα πάει σχετικά καλά. Αλλά μετά ξέφυγα γιατί όλη μερα μέσα μαγείρευα και ο άντρας μου δεν είναι πολύ φαγανος με αποτέλεσμα να τα τρώω όλα εγώ!!! Έχω ξεκινήσει κάθε μέρα από 30-45' περπάτημα και όσο μπορώ έχω μειώσει τις ποσότητες φαγητού. Τα γλυκά τα έχω μειώσει και αυτα. Τι να κάνουμε; Πρέπει να υπάρξει ένα στοπ γιατί θα έχουμε πρόβλημα με την εγκυμοσύνη.

Μακάρι να μπορώ να βασιστώ και εγώ στον καλό μου μεταβολισμό. Δεν είναι και πολύ χάλια. Αλλά δεν τα χάνω και όπως 20 χρόνων. Τώρα στα 28 ζοριζομαι λίγο! Το θέμα είναι να μην πάρω άλλα γιατί όπως είπαμε θα εχουμε θέμα στη γέννα κλπ. 

Κ εγώ που είμαι 27 έχω ήδη δει διάφορα στον μεταβολισμό..όπως κ έχει αλλάξει το σώμα μου από τα 18 κ μετά..πριν είχα κόκαλο πόδια κ έπαιρνα μόνο σε λίγο κοιλίτσα κ μετά τα 18 άρχισα να ανοίγω κάτω κ να γίνεται πλάκα η κοιλιά μου..σαν κλεψύδρα το σώμα μου πλέον..βέβαια με την εγκυμοσύνη ήδη εξαφανίστηκε η μέση μου κ μοιάζω με μήλο :-/ να δω πως θα γίνει μετά την εγκυμοσύνη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, V_baby είπε:

Χαχαχα...είναι θέμα αυτό με την καραντίνα! Μας κατέστρεψε!!!

Το ξέρω..αυτό μου είπε και ο γιατρός! Εμεις δεν τα θέλουμε για ιατρικούς λόγους, εσείς για αισθητικούς! Και εγώ προσπαθώ να κρατιέμαι όσο μπορώ από εδώ και πέρα. Άσε που έχω ήδη πόνους στη μέση από τον 4ο με αποτέλεσμα να σκέφτομαι πως αν βαρύνω την έχω πατήσει μέχρι το τέλος!!!

Μα ούτε και εγώ ήμουν αυτής της λογικής. Ίσα ίσα που χαιρομουν που στην αρχή της εγκυμοσύνης τα είχα πάει σχετικά καλά. Αλλά μετά ξέφυγα γιατί όλη μερα μέσα μαγείρευα και ο άντρας μου δεν είναι πολύ φαγανος με αποτέλεσμα να τα τρώω όλα εγώ!!! Έχω ξεκινήσει κάθε μέρα από 30-45' περπάτημα και όσο μπορώ έχω μειώσει τις ποσότητες φαγητού. Τα γλυκά τα έχω μειώσει και αυτα. Τι να κάνουμε; Πρέπει να υπάρξει ένα στοπ γιατί θα έχουμε πρόβλημα με την εγκυμοσύνη.

Μακάρι να μπορώ να βασιστώ και εγώ στον καλό μου μεταβολισμό. Δεν είναι και πολύ χάλια. Αλλά δεν τα χάνω και όπως 20 χρόνων. Τώρα στα 28 ζοριζομαι λίγο! Το θέμα είναι να μην πάρω άλλα γιατί όπως είπαμε θα εχουμε θέμα στη γέννα κλπ. 

Καλά κάνεις!! Το σχόλιο μου γενικά πήγαινε πάντως προς όλες την μελλοντικές μανούλες όχι σε κάποιον προσωπικά, δεν θα μπορούσα να το πω σε κάποιον προσωπικά γτ η κάθεμια μπορεί να κάνει ότι εκείνη θεωρεί σωστό για τον εαυτό της απλά εμένα στην αρχή της εγκυμοσύνης μου πολλοι με συμβούλευαν λανθασμένα να μην στερηθω τίποτα και διαπίστωσα πως είναι λάθος σκέψη γι αυτό το έγραψα από προσωπική εμπειρία!! Γιατί με αυτόν τον τρόπο εγώ προσωπικά δεν ένιωθα στην τελική καλά.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Renez είπε:

Αν με όσα ζούμε τελευταία +την εγκυμοσύνη μας αγχωνόμαστε κ για τα κιλα....άσε να τις κόψω τώρα να τελειώνουμε!!

Όχι φίλη,αισιόδοξες σκέψεις,ναι μεν να μην παραγουρουνιαζουμε αλλααααα θα φάμε κυρία μου! Κ όπως είπες,μετά θα έχουμε χρόνο για διατροφή..

Δεν θελω να σε απογοητευσω...αλλα εγω στο 1ο μου παιδι..ουτε για μπανιο ειχα χρονο..ουτε για να μου κανω σωστη διατροφη.κ επειδη ολεσ τισ ωρεσ με ετρεχε η μικρη..οταν επιτελουσ ερχοταν η ωρα να φαω..καταλαβαινεισ την πεινα μου...επεφτα με τα μουτρα.ετρωγα διχωσ αυριο ...ευτυχωσ τα εχασα ευκολα....

Τωρα με το 2ο ειμαι πιο "προπονημενη"..ειναι κ το μωρο καλοβολο..κ ευτυχωσ καταφερνω να τητησω το προγραμμα τησ διατροφολογου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον οι περισσότερες που πηραν κιλα κρυφτηκαν στο λαγουμι τους σε αυτο το θεμα. Χαχα

Επειδη ομως μας διαβαζουν πολλές μανουλες, νομθζω πρεπει να αναφερθεί οτι σε μια εγκυμοσυνη χωρις διαβητη κύησης ή υπερενεση το αναμενομενο και ιατρικα ενδεδειγμενο ειναι μια εγκυμονούσα με φυσιολογικο βαρος πριν την κυηση να παρει 10 με 14 κιλα, τα οποια η φυση φροντίζει να φυγουν πολυ γρήγορα. Σε μια εγκυμοσυνη χωρις θεματα δεν ειναι σωστο να επιδιωκεται προσληψη βαρους 5- 6 κιλων. Το λενε ολοι οι γιατροί 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καραμελακι είπε:

Μάλλον οι περισσότερες που πηραν κιλα κρυφτηκαν στο λαγουμι τους σε αυτο το θεμα. Χαχα

Επειδη ομως μας διαβαζουν πολλές μανουλες, νομθζω πρεπει να αναφερθεί οτι σε μια εγκυμοσυνη χωρις διαβητη κύησης ή υπερενεση το αναμενομενο και ιατρικα ενδεδειγμενο ειναι μια εγκυμονούσα με φυσιολογικο βαρος πριν την κυηση να παρει 10 με 14 κιλα, τα οποια η φυση φροντίζει να φυγουν πολυ γρήγορα. Σε μια εγκυμοσυνη χωρις θεματα δεν ειναι σωστο να επιδιωκεται προσληψη βαρους 5- 6 κιλων. Το λενε ολοι οι γιατροί 

Θα συμφωνήσω! Νομίζω μέχρι 13-14 κιλά είναι υγιές. Το παραπάνω είναι το θέμα <_< 


Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, V_baby είπε:

Θα συμφωνήσω! Νομίζω μέχρι 13-14 κιλά είναι υγιές. Το παραπάνω είναι το θέμα <_< 

Εννοείται κορίτσια μου!! Εμένα που ειμαι σε φυσιολογικά κιλά(60) ,υγιής κ με καλή εγκυμοσύνη μου είπε 10-15 θα είμαι μια χαρά!! :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ καλή Ανασταση!

Έχουμε κ λέμε:

1η εγκυμοσύνη: ξεκίνησα 60, πήγα 55 το πρώτο 5μηνο κ μενα φουλ γκάζι φτάσαμε 77. +15 ή 17 δεν ξερω πως μετράνε. Τα έχασα σε 1,5 χρόνο σταδιακά γτ δεν το πάλεψα λόγω δύσκολων συνθηκών.

2η: 64 - > 72, +8 δλδ, έφυγαν 7 στην γέννα + με το πρώτο 40ήμερο κ τέλεια ψυχολογία πήγα στα 62!

3η: 64 -> 72, +78 πάλι, έφυγαν 6 στην γέννα, 1 το πρώτο 40ήμερο, τώρα θέλει γυμναστικούλα κ δεν υπάρχει χρόνος ακόμα με μικρό μωράκι χεχε..

Σημειοτέον στην 1η δεν είχα αυστηρό γιατρο έτρωγα όοτι μου κατέβει. Στις άλλες 2 ελάχιστη ως καθόλου ζάχαρη κ περπάτημα μπόλικο.

 

Με το καλό τα μωράκια σας όσες περιμένετε κορίτσια κ να σας ζήσουν όσες γεννήσατε!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο δράμα αυτο. Ξεκίνησα 72 κιλά. Δεν πρόσεχα και πολύ με τη διατροφή μου και έβαλα 20 κιλα. Αν και έχασα 10 κιλα μετά την γέννα έβαλα ξανά 4 κιλά και δεν μπορώ να τα χάσω τώρα . Αν και δεν τρώω πολύ ουτε τρωω συχνα απο εξω, εχω κολλησει και δεν μπορω να χάσω ουτε γραμμάριο. Και δεν με ενοχλεί τοσο ότι εβαλα κιλά αλλα το ότι δεν μου κάνουν τα παντελόνια μου:???: Μονο μερικα ελαστικά που εχω. Με ποιον τρόπο χάσατε εσείς κιλά. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Μεγάλο δράμα αυτο. Ξεκίνησα 72 κιλά. Δεν πρόσεχα και πολύ με τη διατροφή μου και έβαλα 20 κιλα. Αν και έχασα 10 κιλα μετά την γέννα έβαλα ξανά 4 κιλά και δεν μπορώ να τα χάσω τώρα . Αν και δεν τρώω πολύ ουτε τρωω συχνα απο εξω, εχω κολλησει και δεν μπορω να χάσω ουτε γραμμάριο. Και δεν με ενοχλεί τοσο ότι εβαλα κιλά αλλα το ότι δεν μου κάνουν τα παντελόνια μου:???: Μονο μερικα ελαστικά που εχω. Με ποιον τρόπο χάσατε εσείς κιλά. 

Πωωω αυτό το να μη σου κάνουν τα ρούχα είναι τρελά!! Εδω τώρα που δε μου κουμπωνουν εμένα τρελαίνομαι κ ας ξέρω ότι είμαι έγκυος γυναίκα!!

Για να ξεκολλήσει ο μεταβολισμός σου θέλει ένα σοκ δλδ άσκηση που λογικά δεν κάνεις κ διατροφή κ θα ξεκολλήσεις..στην αρχή "πρέπει" να πεινάσεις λίγο δλδ το βράδυ μόνο σαλάτα ή φρουτάκια για να λειτουργεί ξανά ο μεταβολισμός,επίσης χάρισε στον εαυτό σου ένα free day τη βδομάδα για να μην νιώσεις καταπίεση από τη διατροφή!! Εγώ έτσι κάνω πάντα διατροφή κ πιάνει :-)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Renez είπε:

Πωωω αυτό το να μη σου κάνουν τα ρούχα είναι τρελά!! Εδω τώρα που δε μου κουμπωνουν εμένα τρελαίνομαι κ ας ξέρω ότι είμαι έγκυος γυναίκα!!

Για να ξεκολλήσει ο μεταβολισμός σου θέλει ένα σοκ δλδ άσκηση που λογικά δεν κάνεις κ διατροφή κ θα ξεκολλήσεις..στην αρχή "πρέπει" να πεινάσεις λίγο δλδ το βράδυ μόνο σαλάτα ή φρουτάκια για να λειτουργεί ξανά ο μεταβολισμός,επίσης χάρισε στον εαυτό σου ένα free day τη βδομάδα για να μην νιώσεις καταπίεση από τη διατροφή!! Εγώ έτσι κάνω πάντα διατροφή κ πιάνει :-)

Η μόνη άσκηση που κανω ειναι για καμιά ωρα περπάτημα  μαζι με το μωρό στο καρότσι. Δεν ειναι σπουδαίο αλλά περπαταω σχετικά γρήγορα. Να δείτε που επειδή ειπα εγω να πάω γυμναστήριο βάλανε τα μέτρα:lol: . Προσπαθώ να μην τρώω λιπαρά φαγητά και αν φάω τα τρώω το μεσημέρι. Με τις διατροφές δεν τα παω καλα. Οσες φορες εχω ξεκινήσει μετα απο ενα μήνα βαριέμαι και την χαλάω . Με το καλό αν χαλαρώσουν τα μέτρα παραπάνω θα ξεκινήσω πάλι ποδήλατο που έκανα συνέχεια πριν την εγκυμοσύνη μηπως και χάσω κανένα κιλό

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...