Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Γκάλοπ!! Πόσα κιλά ξεκινήσατε κ πόσα φτάσατε στην εγκυμοσύνη σας?


Recommended Posts

Μπράβο ρε κορίτσια... εγώ πήρα σχεδόν 20 κιλά στην πρώτη κι αυτό ενώ έκανα εμετό ως τον 6ο. Η αλήθεια είναι πως μετά με πήρε ο ανήφορος. Από τον 7ο έπαιρνα ένα κιλό την εβδομάδα.. Αλλά με είχε φάει η στέρηση πιο πριν και δε μπορούσα να συγκρατηθώ..! Για τον θηλασμο μη μιλήσω... μου έλεγαν χάνεις 500θερμιδες την ημέρα αλλά δεν λένε ποσες παραπάνω παίρνεις! Μιλάμε ότι κατέβαζα και αγελάδα ψητή ολόκληρη αν την είχα μπροστά μου! Τίποτα δεν με χόρταινε! Ωστόσο δεν θα τον άλλαζα με τίποτα. Θηλασα 14 μήνες και μακάρι να θηλασω και το επόμενο! 

Σε αυτή την εγκυμοσύνη βλέπω να παίρνω περισσότερα. Ήδη βλέπω πως ίσως μου σταματήσουν οι εμετοί πιο πριν και κάνω όνειρα να αδειάσω τα ζαχαροπλαστεία! 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 137
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ωχ δράμα αυτό το θέμα, ξεκίνησα 54 κιλά με πολυ υγιεινή διατροφή, γυμναστήριο 3-4 τη βδομάδα, είμαι 8 μηνών και έχω φτάσει 70 κιλά. Πριν την εγκυμοσυνη καπνιζα 1-1, 5 πακετο την ημέρα, την ώρα που έκανα το τεστ και βγήκε θετικό, πεταξατο πακετο και από τότε δεν έχω ξαναβάλει τζουρα στο στόμα μου. Για να αντιμετωπισω το θέμα του τσιγάρου πλακώθηκα στο φαΐ.Δυσκολευτηκα πολυ και ακόμη θέλω σαν τρελη να καπνισω αλλά κρατιέμαι.Από γυμναστική κάνω μια ώρα περπατημα την ημέρα. Αν δεν εκανα και αυτό δεν ξέρω που θα είχα φτάσει. Ελπίζω μέχρι να γεννήσω να μην παρω και αλλά κιλα. Έχω σκοπό μόλις γεννήσω να ξεκινήσω διατροφή και χαλαρή γυμναστική στην αρχή. Ελπίζω ότι θα επανέλθω γρήγορα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Ωχ δράμα αυτό το θέμα, ξεκίνησα 54 κιλά με πολυ υγιεινή διατροφή, γυμναστήριο 3-4 τη βδομάδα, είμαι 8 μηνών και έχω φτάσει 70 κιλά. Πριν την εγκυμοσυνη καπνιζα 1-1, 5 πακετο την ημέρα, την ώρα που έκανα το τεστ και βγήκε θετικό, πεταξατο πακετο και από τότε δεν έχω ξαναβάλει τζουρα στο στόμα μου. Για να αντιμετωπισω το θέμα του τσιγάρου πλακώθηκα στο φαΐ.Δυσκολευτηκα πολυ και ακόμη θέλω σαν τρελη να καπνισω αλλά κρατιέμαι.Από γυμναστική κάνω μια ώρα περπατημα την ημέρα. Αν δεν εκανα και αυτό δεν ξέρω που θα είχα φτάσει. Ελπίζω μέχρι να γεννήσω να μην παρω και αλλά κιλα. Έχω σκοπό μόλις γεννήσω να ξεκινήσω διατροφή και χαλαρή γυμναστική στην αρχή. Ελπίζω ότι θα επανέλθω γρήγορα. 

Αχ κάτι τέτοιες είστε η λιαχτιδα ελπίδας μου :P πέρα τη πλάκα αγάπη 16 κιλά αν μείνεις εδώ θα είσαι μια χαρά αν κ νομίζω πως στον 9ο είναι αδύνατο να μη πάρεις έστω αλλά δύο..μη τρελαίνεσαι όμως γτ εφόσον ήσουν της υγιεινής κ της γυμναστικής θα τα ξανά βάλεις στη ζωή σου κ θα επανέλθεις!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Μπράβο ρε κορίτσια... εγώ πήρα σχεδόν 20 κιλά στην πρώτη κι αυτό ενώ έκανα εμετό ως τον 6ο. Η αλήθεια είναι πως μετά με πήρε ο ανήφορος. Από τον 7ο έπαιρνα ένα κιλό την εβδομάδα.. Αλλά με είχε φάει η στέρηση πιο πριν και δε μπορούσα να συγκρατηθώ..! Για τον θηλασμο μη μιλήσω... μου έλεγαν χάνεις 500θερμιδες την ημέρα αλλά δεν λένε ποσες παραπάνω παίρνεις! Μιλάμε ότι κατέβαζα και αγελάδα ψητή ολόκληρη αν την είχα μπροστά μου! Τίποτα δεν με χόρταινε! Ωστόσο δεν θα τον άλλαζα με τίποτα. Θηλασα 14 μήνες και μακάρι να θηλασω και το επόμενο! 

Σε αυτή την εγκυμοσύνη βλέπω να παίρνω περισσότερα. Ήδη βλέπω πως ίσως μου σταματήσουν οι εμετοί πιο πριν και κάνω όνειρα να αδειάσω τα ζαχαροπλαστεία! 

Κορίτσι περιμένεις το δεύτερο;;; Συγχαρητήρια!!! Σε διάβαζα όταν ήσουν έγκυος στη μικρή!!! Πολύ χάρηκα!! Με το καλό!!

Κιλά ε;; Λοιποοοον...εγώ ξεκίνησα 75... με την εξωσωματική έφτασα στα 77 μέχρι την πρώτη χοριακή. Αν και είχα εμετούς δεν έχασα, απλά δεν έβαζα. Γέννησα 39+ και έφτασα αισίως στα 90!!!Ω ναι!!! Πολύ κατακράτηση!!! Πρησμένη όσο δεν παίρνει και δεν έτρωγα περισσότερο από ότι πριν μείνω έγκυος. Δύο βδομάδες μετά είχα χάσει 8. Τώρα δύο μήνες μετά είμαι στα 77. Θέλω να χάσω άλλα 4.  Εμένα ο θηλασμός με βοήθησε, σαν να μου έχει αλλάξει τον μεταβολισμό. Υπό άλλες συνθήκες αν έτρωγα ό,τι τρώω τώρα δεν θα χωρούσα ούτε από παράθυρο...πεινάω τρελά..όληηηηη μέρα....τρώω και τις πόρτες...γι' αυτό και η κοιλιά δεν έχει επανέλθει τελείως...

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ele@n είπε:

Κορίτσι περιμένεις το δεύτερο;;; Συγχαρητήρια!!! Σε διάβαζα όταν ήσουν έγκυος στη μικρή!!! Πολύ χάρηκα!! Με το καλό!!

Κιλά ε;; Λοιποοοον...εγώ ξεκίνησα 75... με την εξωσωματική έφτασα στα 77 μέχρι την πρώτη χοριακή. Αν και είχα εμετούς δεν έχασα, απλά δεν έβαζα. Γέννησα 39+ και έφτασα αισίως στα 90!!!Ω ναι!!! Πολύ κατακράτηση!!! Πρησμένη όσο δεν παίρνει και δεν έτρωγα περισσότερο από ότι πριν μείνω έγκυος. Δύο βδομάδες μετά είχα χάσει 8. Τώρα δύο μήνες μετά είμαι στα 77. Θέλω να χάσω άλλα 4.  Εμένα ο θηλασμός με βοήθησε, σαν να μου έχει αλλάξει τον μεταβολισμό. Υπό άλλες συνθήκες αν έτρωγα ό,τι τρώω τώρα δεν θα χωρούσα ούτε από παράθυρο...πεινάω τρελά..όληηηηη μέρα....τρώω και τις πόρτες...γι' αυτό και η κοιλιά δεν έχει επανέλθει τελείως...

Εντάξει φαντάζομαι φταιγανε κ οι ορμόνες όπως είπες άρα τα 15 που πήρες δεν είναι και τρελός αριθμός!! Ούτως η άλλως οι γιατροί όταν είμαστε σε κανονικό βάρος λένε συνήθως από 11-15 κιλά να πάρουμε οπότε μια χαρά :-) θα χάσεις κ τα υπόλοιπα εφόσον ήδη έχεις δει διάφορα στο Μεταβολισμό σου με σε νοιάζει,βέβαια με μέτρο οι ατασθαλίες ε..?! :-)

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια!!εγω ξεκινησα 55 κιλα και εχω φτασει 73 και διανυω τον ενατο μηνα προς τα τελη:)η κοιλια μονο εχει φουσκωσει φουλ:-D περιμενω μετα τη γεννα να δω πως θα ειναι και κατα ποσο εκανα ραγαδες!λιγα η πολλα καλα να ναι τα μωρακια μας φιλια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Renez είπε:

Αχ κάτι τέτοιες είστε η λιαχτιδα ελπίδας μου :P πέρα τη πλάκα αγάπη 16 κιλά αν μείνεις εδώ θα είσαι μια χαρά αν κ νομίζω πως στον 9ο είναι αδύνατο να μη πάρεις έστω αλλά δύο..μη τρελαίνεσαι όμως γτ εφόσον ήσουν της υγιεινής κ της γυμναστικής θα τα ξανά βάλεις στη ζωή σου κ θα επανέλθεις!!

Αχ κορίτσι μου το ελπίζω γιατί δεν με βλέπω καλά. Παντως πολλες φίλες μου που γέννησαν έχασαν όλα τα κιλά της εγκυμοσυνης συν τα περιττα που είχαν από πριν χωρις αυστηρή δίαιτα. Η ενασχόληση με το παιδι πρεπει να καταναλώνει τεράστια ενέργεια. Όποτε είμαι πολυ αισιόδοξη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Κορίτσι περιμένεις το δεύτερο;;; Συγχαρητήρια!!! Σε διάβαζα όταν ήσουν έγκυος στη μικρή!!! Πολύ χάρηκα!! Με το καλό!!

Κιλά ε;; Λοιποοοον...εγώ ξεκίνησα 75... με την εξωσωματική έφτασα στα 77 μέχρι την πρώτη χοριακή. Αν και είχα εμετούς δεν έχασα, απλά δεν έβαζα. Γέννησα 39+ και έφτασα αισίως στα 90!!!Ω ναι!!! Πολύ κατακράτηση!!! Πρησμένη όσο δεν παίρνει και δεν έτρωγα περισσότερο από ότι πριν μείνω έγκυος. Δύο βδομάδες μετά είχα χάσει 8. Τώρα δύο μήνες μετά είμαι στα 77. Θέλω να χάσω άλλα 4.  Εμένα ο θηλασμός με βοήθησε, σαν να μου έχει αλλάξει τον μεταβολισμό. Υπό άλλες συνθήκες αν έτρωγα ό,τι τρώω τώρα δεν θα χωρούσα ούτε από παράθυρο...πεινάω τρελά..όληηηηη μέρα....τρώω και τις πόρτες...γι' αυτό και η κοιλιά δεν έχει επανέλθει τελείως...

Σ ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!! Κι εγώ χαιρομαι για εσένα!! Να σου ζήσει το παιδάκι σου! Και με το καλό αν το επιθυμείς να κανεις και τα επόμενα! Κι ας μείνουν και κιλά! Με λίγη προσπάθεια θα χαθούν κι αυτά! Εγώ τώρα προσεύχομαι να πάνε όλα καλά κι ας πάω και 100!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ξεκίνησα 58 κιλά και έφτασα 73. Τώρα που διανύω τη δεύτερη (τριτη στην πραγματικότητα) εγκυμοσύνη μου ξεκίνησα 55.5 και είμαι ήδη 69. Τρώω πολύ κ πολλά γλυκά σε αυτή την εγκυμοσύνη. Να δω πόση θα γίνω μέχρι να γεννήσω. :(

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Τονι@ είπε:

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ξεκίνησα 58 κιλά και έφτασα 73. Τώρα που διανύω τη δεύτερη (τριτη στην πραγματικότητα) εγκυμοσύνη μου ξεκίνησα 55.5 και είμαι ήδη 69. Τρώω πολύ κ πολλά γλυκά σε αυτή την εγκυμοσύνη. Να δω πόση θα γίνω μέχρι να γεννήσω. :(

Δε πειράζει αγάπη μου όπως τα έχασες από τη πρώτη έτσι κ από αυτήν :-)

Κ εγώ τα σκεφτόμουν τα κιλά κ φρικαρα(στον 4ο κοντεύω +3 κιλά!!) Αλλά όταν ακούω μανουλες που είναι όλη μέρα με εμετούς κ μυρωδιές άσχημες τοτε λέω...έλα εδώ τσουρεκαρα μου!!!

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Renez είπε:

Δε πειράζει αγάπη μου όπως τα έχασες από τη πρώτη έτσι κ από αυτήν :-)

Κ εγώ τα σκεφτόμουν τα κιλά κ φρικαρα(στον 4ο κοντεύω +3 κιλά!!) Αλλά όταν ακούω μανουλες που είναι όλη μέρα με εμετούς κ μυρωδιές άσχημες τοτε λέω...έλα εδώ τσουρεκαρα μου!!!

Δεν μπορώ να καταλάβω την ανησυχία σου μια χαρά κιλά έχεις πάρει έως τώρα εμένα μέχρι τον 3ο με είχε πιάσει ένα πράγμα είμαι έγκυος θα φάω τα πάντα και όντως έτρωγα τα ΠΆΝΤΑ έβαλα 5 κιλά σε 3 μήνες τα οποίο φυσικά μπήκαν στον σώμα μου και μετά με κοιτούσα στον καθρέφτη και λέω μα καλά πως έγινα εγώ έτσι αν συνεχίσω θα πάθω κατάθλιψη τελικά και άρχισα διατροφή μαχαίρι τα γλυκά από τότε και έχω φτάσει στο ένατο και αυτή τη στιγμή είμαι ακόμα με πεντε κιλά (είχα φτάσει 6 αλλά έχασα και ένα κιλό πάλι τώρα στον ένατο) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εγω πηρα 18 ωραιότατα κιλα!!! Ξεκινησα 50 και τετματισα 68!!!ουχουχου.σα μπαλα ειχα γίνει βεβαια το ευχαριστηθηκα έφαγα με την ψυχη μου. Ουτε εμετους ουτε αναγουλες ειχσ. Γύρισα απο το μαιευτηριο με μολις μειον τέσσερα κιλα. Σοκ. Βεβαια σε δυο μηνες ειχα χάσει τα περισσοτερα ως δια μαγείας, θηλαζα ομως. Ωστοσο τα τελευταια 5 κιλα δεν τα εχασα ποτέ μου εχουν μεινει ενθυμιο. Μαλλον ειναι αυτα τα 5 που ειχα παρει το πρωτο τριμηνο γι αυτό δεν ξεκουνιουνται. Ατιμα κιλα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mum to be είπε:

4 κιλά σε όλη την εγκυμοσυνη;μπράβο ρε συ.πρέπει να έτρωγες πολυ σωστά. 

Ναι παρα πολύ σωστά τι να σου πω χαχαχχαψαψα πήγαιναν οι πιτογυροι και τα φαγητά όλα τα βρώμικα Χαχχαχαχαζχαχαχαχχαχαα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...