Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Γκάλοπ!! Πόσα κιλά ξεκινήσατε κ πόσα φτάσατε στην εγκυμοσύνη σας?


Recommended Posts

Just now, dinaki23 είπε:

Να σκεφτεις ειχα κ οριακο ζαχαρο μετα την καμπυλη αλλα δεν με πτοεισαι ουτε αυτο τρομαρα μου!!!Βεβαια μετα δεν ξαναειχα,επεσε...ελπιζω να φυγουν τουλαχιστον τα μισα αμεσως κ με τα αλλα θα παλεψω ως συνηθως...σκεψου ειχα χασει 10 γιατι παντρευομουν κ εμεινα αμεσως εγκυος οποτε ξεκινησα στα αδυνατα μου!!

Η κοιλια ρε κοριτσια πεφτει αμεσως;ξεφουσκωνει;εχω φιλη που ειχε γεννησει κ μετα απο τεσσερις μηνες της ευχοταν " με το καλο" ακομα

Εμενα στο νοσοκομειο μετα τη γεννα ειχε μεινει ελαχιστη, σα να παραφαγα και μου ξεφουσκωσε τελειως στη 1 βδομαδα, ηταν τελειως πλακα δηλαδη. Αλλα εχει μεινει ενα εσωτερικο οιδημα στις δυο ακρες της τομης, το οποιο ειναι στα ραμματα των εσωτερικων στρωματων και ο γιατρος μου ειπε οτι θα απορροφηθει μετα απο λιγους μηνες. Απλα λογω καισαρικης η περιοχη ειναι μονιμως μουδιασμενη γιατι εχουν κοπει ολα τα νευρα κι αυτη η αισθηση ειναι πολυ περιεργη, σιγουρα ομως χρειαζονραι κοιλιακοι για να σφιξουν παλι οι μυες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 137
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Renez είπε:

Ρε θα μας τρελάνετε ??? Πήρες 3 κιλά σε όλη την εγκυμοσύνη???

Δε περιγράφω άλλο!!

Χαχαχαχαχα!! Ειχα παρει παραπανω αλλα εχασα κιολας με τη διατροφη! Αν δεν ειχα διαβητη θα ειχα παρει σιγουρα πανω απο 15-20!! Ειμαι φαγανη αλλα για το μωρο εκανα υπομονη!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Renez είπε:

Λ

Θες να μας τρελάνεις τελείως τώρα εσύ?? 4 κιλά πήρες??? Το μωρό πόσο ήταν? Ι πλακούντας? Η μήτρα σου? Τπτ??? Ααααα εγώ άνοιξα το θέμα για συμπαράσταση κ μου βγήκατε όλες μοντέλα!! Θα το σβήσω!!:mrgreen:

Να το σβήσεις!! μπουκιά δε θα μπορούμε να βάλουμε στο στόμα μας με αυτά που διαβάζουμε!! χαχαχαχα Μπράβο στα κορίτσια που δεν έβαλαν κιλά παρά ελάχιστα!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πρώτη μου κύηση την ξεκίνησα 52 κιλά με 1,68 ύψος. Όταν μπήκα για να γεννήσω ήμουν 59. Κανένα τρίμηνο μετά είχα πάει 49 κιλά από το θηλασμό. Όταν τον σταμάτησα πήγα 53 κιλά όπου ξεκίνησα κ την δεύτερη εγκυμοσύνη μου τόσο κ μέχρι το τέλος (είπα να φάω όσα δεν έφαγα στην πρώτη) έφτασα 69. Στο τετράμηνο εφτασα τα 54 κ τώρα που κοντεύει 11 μηνών πήγα πάλι στα 53. Λέω να χάσω όμως κάνα 1-2 ακόμα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Είμαι η μόνη μάλλον.. Ξεκίνησα την εγκυμοσύνη 78.5 κιλά, ύψος 1.70. Έφτασα στις αρχές του ένατου μήνα όπου γέννησα πρόωρα τα 93. Βγήκα από το νοσοκομείο 88 κιλά και σήμερα ένα μήνα μετά έχω κολλήσει στα 85.. Το κανονικό μου βάρος θα πρεπε να είναι κάτω των 70. Α και θηλάζω, όχι αποκλειστικά βέβαια γιατί δίνω και συμπλήρωμα, αλλά πεινάω βρε κορίτσια.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jerina είπε:

Να το σβήσεις!! μπουκιά δε θα μπορούμε να βάλουμε στο στόμα μας με αυτά που διαβάζουμε!! χαχαχαχα Μπράβο στα κορίτσια που δεν έβαλαν κιλά παρά ελάχιστα!!

Κοριτσια οσες δεν βαλαμε κιλα δεν ειχαμε μυστικη συνταγη ουτε μαγικο κολπο..αν δεις σε ολες ειναι θεμα αυστηροτατης διατροφης λογω διαβητη η λογω εμετων ως τον 9ο. Δεν το επιλεξαμε θελω να πω. Πιστεψτε με παντως οποιαδηποτε εκανε τοσο αυστηρη διατροφη, κιλα δεν θα εβαζε. Σας το εγγυωμαι!!!απλα οταν εισαι υγιης, γιατι να καταπιεστεις ετσι;;;; ουτε εγω θα καταπιεζομουν... Κι εγω πηρα 4 και το μωρο ηταν 3060, γι αυτο κι εχασα κατευθειαν 6, γιατι επι της ουσιας ειχα χασει ηδη κιλα (υγρα, πλακουντας κλπ). Πιστεψτε με ομως κι η καισαρικη ηρθε και με θερισε γιατι δεν ειχα καμια αντοχη και δυναμη και σωματικα ειχα μεινει υπερβολικα αδυνατη ακομα και στο προσωπο πχ..κι ωραια δεν ειμαι ετσι. εμενα δηλαδη με χαλαει!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jerina είπε:

Να το σβήσεις!! μπουκιά δε θα μπορούμε να βάλουμε στο στόμα μας με αυτά που διαβάζουμε!! χαχαχαχα Μπράβο στα κορίτσια που δεν έβαλαν κιλά παρά ελάχιστα!!

Η αλήθεια είναι ότι όσες δεν βάλαμε κιλά είχαμε κάποιο θέμα ή διαβήτη κύησης ή πολλούς εμετούς εγώ έκανα σε καθημερινή βάση 15-20 εμετούς δεν άντεχα τίποτα γλυκό ούτε καν μια κουταλιά ζαχαρη στο τσάι μου, με ενοχλούσαν οι μυρωδιές του κρέατος μέχρι τον ένατο φαντάσου μήνα Αύγουστο δεν άνοιγα παραθυράκι στο σπίτι μετά τις 8 γιατί έχει στη γειτονιά μου σουβλατζίδικο και μου ερχόταν η μυρωδιά, δεν άντεχα καθόλου τα τηγανητά. Το μόνο που έτρωγα ήταν από φρούτα μηλα,αχλαδια,καρπουζι όλα τα άλλα τα έβγαζα και λαχανικά στον ατμό,ρύζι και στο πολύ κέφι κάνα μακαρόνι και φρυγανιές και ψάρι. Αφού όταν γέννησα δεν ήξερα τι να πρωτοφαω:). Και όλα αυτά ενώ είχα πάρει και φαρμακευτική αγωγή που επιτρέπεται ούτε αυτό βοήθησε...

Αφού κάνω πλάκα στον άντρα μου ότι θα φάω ότι γουστάρω τώρα στην καραντίνα γιατί τον Οκτώβριο-Νοέμβριο θα βάλουμε μπρος το δεύτερο οπότε θα ξαναρέψω.

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα...ωραίο θέμα ανοίξατε....Εγώ από τώρα αγχώνομαι και για τα κιλά από κι πως θα ειν7 μετά το σώμα μας..Εγώ ξεκίνησα 61 κιλά.εχασ 6 κιλά λόγο εμετων και τώρα μπήκα στον πέμπτο μην και είμαι 59 κιλά.. Αλλά οι εμετοι έχουν μειωθεί παρα πολυ και αν και δεν δέχομαι όλα τα φαγητά έχω αρχίσει και τρώω όχι κανονικές μερίδες αλλά λιγότερο γιατί νιώθω ότι ένα φούσκωμα αν δω πολύ.και με αυτό το λιγο που τρώω από 56 πήγα 59...να ανησυχώ?

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MarakiKakkin είπε:

Είμαι η μόνη μάλλον.. Ξεκίνησα την εγκυμοσύνη 78.5 κιλά, ύψος 1.70. Έφτασα στις αρχές του ένατου μήνα όπου γέννησα πρόωρα τα 93. Βγήκα από το νοσοκομείο 88 κιλά και σήμερα ένα μήνα μετά έχω κολλήσει στα 85.. Το κανονικό μου βάρος θα πρεπε να είναι κάτω των 70. Α και θηλάζω, όχι αποκλειστικά βέβαια γιατί δίνω και συμπλήρωμα, αλλά πεινάω βρε κορίτσια.

Λογικό είναι να πεινάς με τον θηλασμό. Τα κιλά θα φύγουν σιγά σιγά δε τρέχει κάτι. Εγώ που σε όλη την εγκυμοσύνη ήθελα να φάω και δε μπορούσα...:sad: απελπισία...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα! Στην πρώτη ξεκίνησα 56 κ γέννησα 85!!! Ενώ είχα πολλούς εμετούς... βγήκα από το νοσοκομείο 71 νομίζω.έτρωγα ότι μπορούσα  να κρατήσω(μπισκότα,κρουασαν ,κρακερ κτλ)Μετά από 1 χρόνο έφτασα τα 61  . Τώρα είμαι 16 εβδομάδων έγκυος ξανά κ 60 κιλά. Πιστεύω ότι πάλι θα πάω σίγουρα 20 κιλά άλλα δεν με απασχολεί πολύ γτ θα τa χάσω.  

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα...ωραίο θέμα ανοίξατε....Εγώ από τώρα αγχώνομαι και για τα κιλά από κι πως θα ειν7 μετά το σώμα μας..Εγώ ξεκίνησα 61 κιλά.εχασ 6 κιλά λόγο εμετων και τώρα μπήκα στον πέμπτο μην και είμαι 59 κιλά.. Αλλά οι εμετοι έχουν μειωθεί παρα πολυ και αν και δεν δέχομαι όλα τα φαγητά έχω αρχίσει και τρώω όχι κανονικές μερίδες αλλά λιγότερο γιατί νιώθω ότι ένα φούσκωμα αν δω πολύ.και με αυτό το λιγο που τρώω από 56 πήγα 59...να ανησυχώ?

Αν έχουν μειωθεί οι εμετοί λογικό είναι να έχεις βάλει λίγο βάρος σκέψου ότι με τους εμετους χάνονται και πολλά υγρά από το σώμα μας όποτε επηρεάζει και αυτό. Εύχομαι να σταματήσουν εντελώς και να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Η αλήθεια είναι ότι όσες δεν βάλαμε κιλά είχαμε κάποιο θέμα ή διαβήτη κύησης ή πολλούς εμετούς εγώ έκανα σε καθημερινή βάση 15-20 εμετούς δεν άντεχα τίποτα γλυκό ούτε καν μια κουταλιά ζαχαρη στο τσάι μου, με ενοχλούσαν οι μυρωδιές του κρέατος μέχρι τον ένατο φαντάσου μήνα Αύγουστο δεν άνοιγα παραθυράκι στο σπίτι μετά τις 8 γιατί έχει στη γειτονιά μου σουβλατζίδικο και μου ερχόταν η μυρωδιά, δεν άντεχα καθόλου τα τηγανητά. Το μόνο που έτρωγα ήταν από φρούτα μηλα,αχλαδια,καρπουζι όλα τα άλλα τα έβγαζα και λαχανικά στον ατμό,ρύζι και στο πολύ κέφι κάνα μακαρόνι και φρυγανιές και ψάρι. Αφού όταν γέννησα δεν ήξερα τι να πρωτοφαω:). Και όλα αυτά ενώ είχα πάρει και φαρμακευτική αγωγή που επιτρέπεται ούτε αυτό βοήθησε...

Αφού κάνω πλάκα στον άντρα μου ότι θα φάω ότι γουστάρω τώρα στην καραντίνα γιατί τον Οκτώβριο-Νοέμβριο θα βάλουμε μπρος το δεύτερο οπότε θα ξαναρέψω.

 Εγώ όταν γέννησα , εκείνα γάλα κ νερό γτ μου είχαν λειψει μετά από τόσο εμετό.. 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα...ωραίο θέμα ανοίξατε....Εγώ από τώρα αγχώνομαι και για τα κιλά από κι πως θα ειν7 μετά το σώμα μας..Εγώ ξεκίνησα 61 κιλά.εχασ 6 κιλά λόγο εμετων και τώρα μπήκα στον πέμπτο μην και είμαι 59 κιλά.. Αλλά οι εμετοι έχουν μειωθεί παρα πολυ και αν και δεν δέχομαι όλα τα φαγητά έχω αρχίσει και τρώω όχι κανονικές μερίδες αλλά λιγότερο γιατί νιώθω ότι ένα φούσκωμα αν δω πολύ.και με αυτό το λιγο που τρώω από 56 πήγα 59...να ανησυχώ?

Δε νομίζω.πηρες όσα έχασες κ τα είχε ανάγκη ο οργανισμός κ το νινι σου Φώφη μου :)

Just now, Ασία είπε:

Ξεκίνησα 52 και έφτασα 70!

Δυνατή!!!

Just now, ada32 είπε:

Καλησπέρα! Στην πρώτη ξεκίνησα 56 κ γέννησα 85!!! Ενώ είχα πολλούς εμετούς... βγήκα από το νοσοκομείο 71 νομίζω.έτρωγα ότι μπορούσα  να κρατήσω(μπισκότα,κρουασαν ,κρακερ κτλ)Μετά από 1 χρόνο έφτασα τα 61  . Τώρα είμαι 16 εβδομάδων έγκυος ξανά κ 60 κιλά. Πιστεύω ότι πάλι θα πάω σίγουρα 20 κιλά άλλα δεν με απασχολεί πολύ γτ θα τa χάσω.  

Κ βασικό να τα έχεις χαρεί :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα...ωραίο θέμα ανοίξατε....Εγώ από τώρα αγχώνομαι και για τα κιλά από κι πως θα ειν7 μετά το σώμα μας..Εγώ ξεκίνησα 61 κιλά.εχασ 6 κιλά λόγο εμετων και τώρα μπήκα στον πέμπτο μην και είμαι 59 κιλά.. Αλλά οι εμετοι έχουν μειωθεί παρα πολυ και αν και δεν δέχομαι όλα τα φαγητά έχω αρχίσει και τρώω όχι κανονικές μερίδες αλλά λιγότερο γιατί νιώθω ότι ένα φούσκωμα αν δω πολύ.και με αυτό το λιγο που τρώω από 56 πήγα 59...να ανησυχώ?

 Να μην φοβάσαι γτ αν είσαι τύπος που τρως νορμάλ θα τα χάσεις.. Εγώ πάντα ήμουν 51-53 κιλά κ ενώ έβαλα  29 τα έχασα σχεδόν απλά δεν πρόλαβα όλα γτ θήλαζα κ έμεινα ξανά έγκυος

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...