Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      καλημερα κορίτσια! χρόνια πολλά στις Μανούλες! εγώ ξύπνησα με αίμα σήμερα στις 5 το χάραμα και ειμαι στο νοσοκομείο! μου βάζουν όρους αλλά δεν σταματάει η μήτρα τις συσπάσεις , το ράμμα και ο τράχηλος οκ ! ο γιατρός είπε ότι δε καμια ώρα θα μ πει αν θα πάμε για τοκετό η οχι επειδή αν δεν σταματήσουν δεν μπορεί να διακινδυνεύσει ! αυτά τα νέα μ! 

      Με τη βοηθεια του Θεου όλα θα πάνε καλά!!! Οι σκέψεις μας και οι ευχες μας είναι μαζί σου. 🙏

      On 8/5/2024 at 1:17 ΜΜ, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Σάββατο 28.40 Δευτέρα 68.10 Τετάρτη 227.60 Παρασκευή 732.40 Κυριακή 1957.20 η γιατρός είπε να μην κάνουμε άλλη αλλά ξέρεις από το άγχος μασ πήγαμε και  σήμερα Τετάρτη που βγήκε 5.127 λες να τα καταφέρουμε νομίζω ότι από τότε που βλέπεις θετικό έχεις περισσότερο άγχος εύχομαι να τα καταφέρουμε όλοι μασ αλήθεια. Έχουμε ραντεβού για υπέρηχο την Παρασκευή άντε να δούμε τ θα δούμε.Εσύ κορίτσι μου όλα καλά έκανες σήμερα;; Κάναμε μαζί εμβρυομεταφορα μαζί με την γυναίκα μου θα γεννάται 🥰🥰 άρα λες ότι δεν έχουμε κανένα θέμα με την προγεστερόνη για μια φορά που άργησε;;

      Η τελευταία βλέπω δεν έγινε*2 κάτι δεν μου αρέσει 

      @η ζωή είναι όμορφηΠως είστε? Κάνατε υπέρηχο? Ελπίζω να είναι όλα σούπερ 🙏

Προσπαθεια για μωρακι


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, vikib είπε:

Θα συμφωνησω ότι φυσικά κ μπορεις να μεινεις με πολυκυστικές, αλλα αυτο δ σημαινει οτι το αφήνουμε τόσο χαλαρά, ειδικα μετα απο έναν χρόνο απογοητευσεων

Εννοείται πως πρέπει να κάνεις ορμονολογικες κ να σε δει ενδοκρινολογος.εκεινος θα κρίνει αν χρειάζεσαι κάποια αγωγη

Υπάρχουν κ φάρμακα που βοηθανε στην ωορρηξια, νομιζω ινοφερτ. Η κα κάποια αλλα

Εφοσον δ ξερεις ποτέ έχεις ωορρηξια θα πρέπει να την ελέγχεις. Πχ με τεστ ωορρηξια η παρακολούθηση σε γυναικολογο υπερηχογραφικά. Μπορει κ με θερμοκρασία αν κ δ ξερω αν ειναι τοσο αξιοπιστο

Οταν λέμε μπορούμε να μεινουμε εγκυος εκτός γονιμων αυτό συμβαίνει γτ μπορει να έχουμε ωορρηξια άλλη μέρα από αυτήν που υπολογίζουμε, το ωάριο ζει μια μερα νομιζω κ το σπέρμα 3-5,αν δ εχει κάποιο θέμα, οπότε μπορεί να έχεις επαφή 3μερες πριν την ωορρηξια κ να μεινεις

Συμφωνώ απόλυτα με όσα είπες.... :) στο μόνο που θα διαφωνήσω είναι η θερμοκρασία η οποία πλέον είναι ξεπερασμένη μέθοδος και αναξιόπιστη. <3

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Επίσης @JoanF τις εξετασεις θα στος γραψει ο ενδοκρινολογος και θα πληρωσεις μονο συμμετοχη. Μην αγχωνεσαι!

Ευχαριστω παρα πολυ!! Ενα βημα τη φορα.. Ελπιζω να πανε ολα καλα!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, JoanF είπε:

 

Εμεις επαφη εχουμε ανα δυο μερες οπως εχω διαβασει οτι ειναι καλο στην προσπαθεια αλλα δυστυχως δεν ειδα καποιο αποτελεσμα.. Δεν ξερω απογοητευομαι μεχρι που καποιες φορες σκεφτομαι τελος δεν προσπαθω αλλο.. Τι δυσκολο κ αυτο πολλες να θελουμε μωρακι και να μην μπορουμε και πολλες να κανουν μωρακια και να μην τα θελουν.. 

Εκεί παίζει ρόλο αυτό που λέει η παγωτούλα. Αν πχ κάνεις 60αρη κύκλο λογικα το ωάριο δ θα είναι καλό, πως να μεινεις; 

Αυτό δ σημαινει οτι αν κάνεις λίγο μεγάλους κύκλους είναι κακό. Πχ με 35αρη που είχα προ παιδιών δ αντιμετώπισα πρόβλημα απλά έκανα ωορρηξια κοντά στην 21η μέρα, κ οχι στην 14η

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Εκεί παίζει ρόλο αυτό που λέει η παγωτούλα. Αν πχ κάνεις 60αρη κύκλο λογικα το ωάριο δ θα είναι καλό, πως να μεινεις; 

Αυτό δ σημαινει οτι αν κάνεις λίγο μεγάλους κύκλους είναι κακό. Πχ με 35αρη που είχα προ παιδιών δ αντιμετώπισα πρόβλημα απλά έκανα ωορρηξια κοντά στην 21η μέρα, κ οχι στην 14η

Εως 35 θεωρειται νορμαλ! Εγω παρακαλουσα παλια να εζω 35αρη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 minutes ago, JoanF said:

Ο συντροφος μου εχει περισσοτερο αγχος απο εμενα χάχα

Εσυ ειχες φυσιολογικο κυκλο? 

Απλα απορω μερικες φορες, γιατι διαβαζω για διαφορες κοπελες που εμειναν εγκυες φυσιολογικα ενω ειχαν πολυκυστικες ωοθηκες, εγω γιατι οχι μετα απο τοσο καιρο? Χαιρομαι παντως για ολες εσας που κετα απο πολλη προσπαθεια και ακομα πιο πολλη απογοητευση τα καταφερνετε!! 

Είχα φυσιολογικό κύκλο, με κάποιες αποκλίσεις όταν ήμουν πιο μικρή... Εσύ πόσες μέρες έχεις κύκλο; Μην αγχώνεσαι... Ακουμε και θα με θυμηθείς... Όταν μπαίνεις στο τρυπάκι να το ψάχνεις πάρα πολύ τότε είναι που τρελενεσαι... Δεν λέω να μην ψάχτεις , αλλά να σκέφτεσαι πως θα τα καταφέρεις... Συν ότι αγχωμενο σπέρμα...δεν είναι καλό σπέρμα... Σκέψου και αυτό... Άσε που και για τις ημέρες που έλεγαν τα κορίτσια για την ωορρηξία... Εγώ σίγουρα δεν έκανα ωορρηξία στην αρχή, 28αρης κύκλος πάντα οπότε ήταν σπάνιο..αφού είχαμε επαφές συχνές με τον σύζυγό... Και να σκέφτεσαι πως δεν το κάνεις μόνο για το παιδάκι, αλλά και για την ευχαρίστηση σου... Έτσι πρέπει να γίνονται τα μωράκια υπό φυσιολογικές συνθήκες και όχι από προγραμματισμό και άγχος... Πολυκυστικες έχουν πολλές γυναίκες... Η ορμονική ανισορροπία να ξέρεις σχετίζεται και με το άγχος που έχουμε , όλα θα γίνουν... Αισιοδοξία και κάνε σεξ σαν ναημ σκέφτεσαι την εγκυμοσύνη... Αν δεν πιάσει αυτό μετά από ένα εξαμηνο... Τότε ψαξου...


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , JoanF είπε:

Με ομοιοπαθητικη? Πρωτη φορα το ακουω αυτο.. Ολοι μου λενε οτι δεν θεραπευονται οι πολυκυστικες.. Ορμονικες εξετασεις ξερω πρεπει να κανω το εχω κ εγω στο μυαλο μου αλλα ειναι πολυ ακριβες δυστυχως.. Επισης τωρα με την κατασταση που επικρατει δεν ξερω και αν θα με δεχτουν γιατι δεν ειναι κατι"επειγον" 

Σου εγραψε αγωγη καποιος ενδοκρινολογος? Σε βοηθησε αυτο να κανεις ωορρηξια καθε μηνα η ειχες ουτως η αλλως? 

Μια χαρα θεραπευονται.βεβαια στον ομοιοπαθητικο και με αιμοραγια 1 μηνα ειχαμε παει.. κ αφου πηρε γνωμες απο 5 γυναικολογους κ ολοι σηκωνανε τα χερια ψηλα.ηταν ο μονος που τη βοηθησε κ της ρυθμισε το συστημα.ο κοσμος κοροιδευει την ομοιοπαθητικη.η αλλη μου αδερφη ειχε θυροειδή κ ολοι τις λεγανε τ4 ε δε τα πηρε ποτε.σωθηκε και εκεινη.αν θες διαβαζεις ενημερωνεσαι κ δοκιμαζεις.υπαρχουν ενδοκρινολογοι ομοιοπαθητικοι.τις ορμονολογικες εξετασεις μπορεις να τις κανεις στη βιοιατρικη δεχονται καθημερινα μεχρι 21:00 γυρω στα 60€ οσο για το σπερμοδιαγραμμα κ καλιεργεια ειναι απο 35-50€ το πολυ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Ntepaki22 είπε:

Είχα φυσιολογικό κύκλο, με κάποιες αποκλίσεις όταν ήμουν πιο μικρή... Εσύ πόσες μέρες έχεις κύκλο; Μην αγχώνεσαι... Ακουμε και θα με θυμηθείς... Όταν μπαίνεις στο τρυπάκι να το ψάχνεις πάρα πολύ τότε είναι που τρελενεσαι... Δεν λέω να μην ψάχτεις , αλλά να σκέφτεσαι πως θα τα καταφέρεις... Συν ότι αγχωμενο σπέρμα...δεν είναι καλό σπέρμα... Σκέψου και αυτό... Άσε που και για τις ημέρες που έλεγαν τα κορίτσια για την ωορρηξία... Εγώ σίγουρα δεν έκανα ωορρηξία στην αρχή, 28αρης κύκλος πάντα οπότε ήταν σπάνιο..αφού είχαμε επαφές συχνές με τον σύζυγό... Και να σκέφτεσαι πως δεν το κάνεις μόνο για το παιδάκι, αλλά και για την ευχαρίστηση σου... Έτσι πρέπει να γίνονται τα μωράκια υπό φυσιολογικές συνθήκες και όχι από προγραμματισμό και άγχος... Πολυκυστικες έχουν πολλές γυναίκες... Η ορμονική ανισορροπία να ξέρεις σχετίζεται και με το άγχος που έχουμε , όλα θα γίνουν... Αισιοδοξία και κάνε σεξ σαν ναημ σκέφτεσαι την εγκυμοσύνη... Αν δεν πιάσει αυτό μετά από ένα εξαμηνο... Τότε ψαξου...

Ο κυκλος μου δεν ειναι καθολου σταθερος.. Ειναι απο 45 μεχρι 60 μερες.. Πριν δυο μηνες κρατησε 26 μερες πρωτη φορα κ μαλιστα στην αρχη εβγαλα μονο καφε υγρα κ νομιζα πως ηταν υγρα εμφυτευσης αλλα μπααα

Link to comment
Share on other sites

Just now, JoanF said:

Ο κυκλος μου δεν ειναι καθολου σταθερος.. Ειναι απο 45 μεχρι 60 μερες.. Πριν δυο μηνες κρατησε 26 μερες πρωτη φορα κ μαλιστα στην αρχη εβγαλα μονο καφε υγρα κ νομιζα πως ηταν υγρα εμφυτευσης αλλα μπααα

Ο γυναικολόγος σου τι λέει για αυτό; Που είναι τόσο άστατος...; 


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, JoanF είπε:

Ο κυκλος μου δεν ειναι καθολου σταθερος.. Ειναι απο 45 μεχρι 60 μερες.. Πριν δυο μηνες κρατησε 26 μερες πρωτη φορα κ μαλιστα στην αρχη εβγαλα μονο καφε υγρα κ νομιζα πως ηταν υγρα εμφυτευσης αλλα μπααα

Είχα κι εγώ τόσο άστατο κύκλο και ο δικός μου γιατρός ήταν κάθετος ότι πρώτα θα γίνει θεραπεία για να σταθεροποιηθεί ο κύκλος μου και μετά θα προσπαθήσουμε για μωρο....! Εμένα η θεραπεία μου ήταν με γλουκοφαζ και έστρωσε ο κύκλος μου μέσα σε ένα 3μηνο 4μηνο από 60αρης σε 28αρης οπότε όταν ξεκίνησα τις προσπάθειες για μωρό έμεινα στον πρώτο μήνα!! 

Αν δεν σε καλύπτει ο γιατρός σου να τον αλλάξεις κ να βρεις κάποιον που θα το κάνει, οπωσδήποτε πρέπει να επισκεφτείς ενδοκρινολόγο και να κάνεις τις ορμονολογικες εξετάσεις σου ,δεν είναι ακριβές γράφονται όλες και κοστίζουν κάτι στα 10€ (οι τιμές διαφέρουν βέβαια από περιοχή σε περιοχή και μικροβιολογικό σε μικροβιολογικό) μόνο ο ενδοκρινολόγος μπορεί να σου δώσει την κατάλληλη θεραπεία!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Blonde said:

Είχα κι εγώ τόσο άστατο κύκλο και ο δικός μου γιατρός ήταν κάθετος ότι πρώτα θα γίνει θεραπεία για να σταθεροποιηθεί ο κύκλος μου και μετά θα προσπαθήσουμε για μωρο....! Εμένα η θεραπεία μου ήταν με γλουκοφαζ και έστρωσε ο κύκλος μου μέσα σε ένα 3μηνο 4μηνο από 60αρης σε 28αρης οπότε όταν ξεκίνησα τις προσπάθειες για μωρό έμεινα στον πρώτο μήνα!! 

Αν δεν σε καλύπτει ο γιατρός σου να τον αλλάξεις κ να βρεις κάποιον που θα το κάνει, οπωσδήποτε πρέπει να επισκεφτείς ενδοκρινολόγο και να κάνεις τις ορμονολογικες εξετάσεις σου ,δεν είναι ακριβές γράφονται όλες και κοστίζουν κάτι στα 10€ (οι τιμές διαφέρουν βέβαια από περιοχή σε περιοχή και μικροβιολογικό σε μικροβιολογικό) μόνο ο ενδοκρινολόγος μπορεί να σου δώσει την κατάλληλη θεραπεία!!

Συμφωνω μαζί σου το θέμα είναι να στρώσει ο κύκλος της..  μην στεναχωριέσαι για το μωράκι που δεν έρχεται.. θα έρθει γρήγορα μετά... Αρκεί να μην έχετε άγχος δεν βοηθάει καθόλου

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, JoanF είπε:

Καλησπερα, πρωτη φορα γραφω σε φορουμ ελπιζω να τα γραφω σωστα.. Με τον συντροφο μου ειμαστε μαζι 2,5 χρονια και προσπαθουμε να κανουμε μωρακι πανω απο ενα χρονο.. Εχω πολυκυστικες ωοθηκες και δεν εχω σε καθε κυκλο ωορρηξια.. Ρωτησα τον γιατρο μου τι να κανουμε για να πετυχουμε εγκυμοσυνη και μου ειπε τιποτα, ειστε νεοι μην αγχωνεστε (εγω 26, ο συντροφος μου 29) το θεμα ειναι οτι θελουμε πολυ ενα μωρακι και οσο κ αν προσπαθουμε δεν ερχεται.. Τι μου προτεινετε να κανω? Να προσπαθουμε ετσι μεχρι να γινει? Και αν δε γινει? Η απαντηση του γιατρου τιποτα, ειστε νεοι, δεν ειναι πολυ αδιαφορη? 

Καλησπέρα!! Είχα και εγω πολυκυστικές και το κατάλαβα όταν μου μεγάλωσε ο κύκλος μετά από δύο χρόνια αντισύλληπτικων και στο τέλος είχα δύο μήνες να αδιαθετησω πήγα στη γυναικολόγο μου και κατευθυαν μου βρήκε τις κύστες και μου είπε δεν πρόκειται να μου ερχόταν κιόλας περίοδος... Αμέσως μου έγραψε ορμονολογικες εξετάσεις επειδή είχαν απεργία τα ιδιωτικά τότε την συγκεκριμένη μέρα που έπρεπε να τις κάνω πήγα στο ΙΚΑ και δεν πλήρωσα ούτε ένα ευρώ!! Οι δικές μου ήταν καλές αν σου βρούνε κάτι θα σου το ρυθμίσουν ανάλογα οπότε πρέπει να τις κάνεις οπωσδήποτε απορώ που ο γιατρός σου δεν σου το είπε από την αρχή μήπως να κοιτάξεις κάποιον άλλο? Μετά επειδή θέλαμε να κάνουμε παιδί επερνα inofert plus για 3 μήνες και όταν ξεκινήσαμε τις προσπαθειες έμεινα έγκυος στον πρώτο μήνα και όταν έκανα τον πρώτο υπέρηχο μου είχανε φύγει και όλες οι κύστες, σπάνιες περιπτώσεις να μην μπορείς να κάνεις παιδί λόγω πολυκυστικων πρέπει να το ψάξεις..... Όσο για το άγχος παίζει πάρα πολύ σημαντικό ρόλο!!! 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Ntepaki22 είπε:

Ο γυναικολόγος σου τι λέει για αυτό; Που είναι τόσο άστατος...; 

Ο γυναικολογος μου λεει οτι λογω πολυκυστικων ειναι τοσο αστατος ο κυκλος μου αλλα μου λεει δεν υπαρχει θεραπεια.. Τωρα απο αυτα που μου ειπατε θα παω σε ενδοκρινολογο να κανω τις ορμονικες και να δω τι θα μου πει αυτος και μετσ θα δω τι θα μου πει και ο γυναικολογος.. Δεν ξερω πραγματικα ειναι ο καλυτερος απο οσους εχω παει (ελεος).. Ειπα χθες και στον συντροφο μου να το ψαξουμε λιγο και συμφωνησε.. Απλα τωρα με την φαση του κοροναιου δεν ξερω αν μπορω να παω για εξετασεις.. 

8 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Καλησπέρα!! Είχα και εγω πολυκυστικές και το κατάλαβα όταν μου μεγάλωσε ο κύκλος μετά από δύο χρόνια αντισύλληπτικων και στο τέλος είχα δύο μήνες να αδιαθετησω πήγα στη γυναικολόγο μου και κατευθυαν μου βρήκε τις κύστες και μου είπε δεν πρόκειται να μου ερχόταν κιόλας περίοδος... Αμέσως μου έγραψε ορμονολογικες εξετάσεις επειδή είχαν απεργία τα ιδιωτικά τότε την συγκεκριμένη μέρα που έπρεπε να τις κάνω πήγα στο ΙΚΑ και δεν πλήρωσα ούτε ένα ευρώ!! Οι δικές μου ήταν καλές αν σου βρούνε κάτι θα σου το ρυθμίσουν ανάλογα οπότε πρέπει να τις κάνεις οπωσδήποτε απορώ που ο γιατρός σου δεν σου το είπε από την αρχή μήπως να κοιτάξεις κάποιον άλλο? Μετά επειδή θέλαμε να κάνουμε παιδί επερνα inofert plus για 3 μήνες και όταν ξεκινήσαμε τις προσπαθειες έμεινα έγκυος στον πρώτο μήνα και όταν έκανα τον πρώτο υπέρηχο μου είχανε φύγει και όλες οι κύστες, σπάνιες περιπτώσεις να μην μπορείς να κάνεις παιδί λόγω πολυκυστικων πρέπει να το ψάξεις..... Όσο για το άγχος παίζει πάρα πολύ σημαντικό ρόλο!!! 

Ακουω για πολλες που μολις ειπαν οτι θελουν μωρο και το εψαξαν εμειναν κατευθειαν.. Μονο ο δικος μου γιατρος ειναι τοσο αδιαφορος? Ισως εγω να εχω ανεβασμενα ανδρογονα λογω πολυκυστικων γιατι εχω και αρκετη τριχοφυεια.. Και τωρα με το λοκνταουν δεν μπορω να παω για λειζερ ειμαι σαν αρκουδακι χαχα

10 ώρες πρίν, Blonde είπε:

Είχα κι εγώ τόσο άστατο κύκλο και ο δικός μου γιατρός ήταν κάθετος ότι πρώτα θα γίνει θεραπεία για να σταθεροποιηθεί ο κύκλος μου και μετά θα προσπαθήσουμε για μωρο....! Εμένα η θεραπεία μου ήταν με γλουκοφαζ και έστρωσε ο κύκλος μου μέσα σε ένα 3μηνο 4μηνο από 60αρης σε 28αρης οπότε όταν ξεκίνησα τις προσπάθειες για μωρό έμεινα στον πρώτο μήνα!! 

Αν δεν σε καλύπτει ο γιατρός σου να τον αλλάξεις κ να βρεις κάποιον που θα το κάνει, οπωσδήποτε πρέπει να επισκεφτείς ενδοκρινολόγο και να κάνεις τις ορμονολογικες εξετάσεις σου ,δεν είναι ακριβές γράφονται όλες και κοστίζουν κάτι στα 10€ (οι τιμές διαφέρουν βέβαια από περιοχή σε περιοχή και μικροβιολογικό σε μικροβιολογικό) μόνο ο ενδοκρινολόγος μπορεί να σου δώσει την κατάλληλη θεραπεία!!

Το γλουκοφαζ τι ακριβως ειναι? Το παιρνει ο πεθερος μου λογω υψηλου ζαχαρου.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , JoanF είπε:

Ο γυναικολογος μου λεει οτι λογω πολυκυστικων ειναι τοσο αστατος ο κυκλος μου αλλα μου λεει δεν υπαρχει θεραπεια.. Τωρα απο αυτα που μου ειπατε θα παω σε ενδοκρινολογο να κανω τις ορμονικες και να δω τι θα μου πει αυτος και μετσ θα δω τι θα μου πει και ο γυναικολογος.. Δεν ξερω πραγματικα ειναι ο καλυτερος απο οσους εχω παει (ελεος).. Ειπα χθες και στον συντροφο μου να το ψαξουμε λιγο και συμφωνησε.. Απλα τωρα με την φαση του κοροναιου δεν ξερω αν μπορω να παω για εξετασεις.. 

Ακουω για πολλες που μολις ειπαν οτι θελουν μωρο και το εψαξαν εμειναν κατευθειαν.. Μονο ο δικος μου γιατρος ειναι τοσο αδιαφορος? Ισως εγω να εχω ανεβασμενα ανδρογονα λογω πολυκυστικων γιατι εχω και αρκετη τριχοφυεια.. Και τωρα με το λοκνταουν δεν μπορω να παω για λειζερ ειμαι σαν αρκουδακι χαχα

Το γλουκοφαζ τι ακριβως ειναι? Το παιρνει ο πεθερος μου λογω υψηλου ζαχαρου.. 

Απλά εγώ σου λέω μόλις φυσικά τελειώσουνε όλα αυτά τα μέτρα με τον κορωνοϊό να αλλάξεις σίγουρα γυναικολόγο με τα 1000 να πας σε κάποιον αλλά που θα σου εμπνέει εμπιστοσύνη και να το ψάξεις αλλά να ξεκινήσεις από το θέμα που ήδη ξέρεις πως έχεις γτ μπορεί αυτό να επιρρεαζει όντως το ότι δεν μένεις έγκυος και να το φτιάξεις αντί να κάνεις ένα σορό άλλες άσχετες εξετάσεις εκτός αν δεν εχεις εκεί το πρόβλημα τότε ναι ο γιατρό θα σου πει τι άλλο χρειάζεται να κάνεις και επίσης αν μπορείς να πάρεις και κάτι που θα σε βοηθήσει ανάλογα με το πρόβλημα... Εύχομαι πραγματικά με το καλό!!! (εγώ προσωπικά δεν χρειάστηκε να πάω σε άλλον γιατρό για να λύσω αυτό το θέμα πέρα από γυναικολόγο πάντως) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Brigitt είπε:

Απλά εγώ σου λέω μόλις φυσικά τελειώσουνε όλα αυτά τα μέτρα με τον κορωνοϊό να αλλάξεις σίγουρα γυναικολόγο με τα 1000 να πας σε κάποιον αλλά που θα σου εμπνέει εμπιστοσύνη και να το ψάξεις αλλά να ξεκινήσεις από το θέμα που ήδη ξέρεις πως έχεις γτ μπορεί αυτό να επιρρεαζει όντως το ότι δεν μένεις έγκυος και να το φτιάξεις αντί να κάνεις ένα σορό άλλες άσχετες εξετάσεις εκτός αν δεν εχεις εκεί το πρόβλημα τότε ναι ο γιατρό θα σου πει τι άλλο χρειάζεται να κάνεις και επίσης αν μπορείς να πάρεις και κάτι που θα σε βοηθήσει ανάλογα με το πρόβλημα... Εύχομαι πραγματικά με το καλό!!! (εγώ προσωπικά δεν χρειάστηκε να πάω σε άλλον γιατρό για να λύσω αυτό το θέμα πέρα από γυναικολόγο πάντως) 

Ευχαριστω πολυ! Εκλεισα ραντεβου σε ενδοκρινολογο για τη δευτερα.. Να κανω ορνονικες εξετασεις να δω αν ειναι ολα καλα.. Αν ναι, τοτε θα κοιταξουμε να κανει ο συντροφος μου σπερμοδιαγραμμα και αναλογα κε τα αποτελεσματα να δουμε με τον γιατρο πως προχωραμε.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...