Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, Opheliav είπε:

Περαστικά κορίτσι!

Ωραίο αυτό το site, e lactancia. Δε το ήξερα , αχρείαστο να'ναι βέβαια για όλες μας 

Εμένα ευτυχώς δουλεύει τώρα από το σπίτι λόγω κατάστασης,  οπότε τον φωνάζω αν θέλω να πάω Κα μια τουαλέτα ή να φάω.  Γιατί οπωσ σας είπα η μικρή θέλει μόνο αγκαλιά και δε κάθεται με τίποτα στο λίκνο ή στην καλαθουνα..  Κ το βράδυ την κρατάει να κοιμηθώ 1 2 ώρες... 

Φοβόμουν να έρχεται η μαμά μου , αλλά επειδή άρχισα να μη την παλεύω , ήρθε 2 3 φορές για κάποιες ώρες για να μπορέσω να κάνω κάνα μπάνιο κ να ξαπλώσω λίγο κ να μας φέρει κάνα φαι..  

Κορίτσια κ εσείς έτσι είστε? Κλαίω κάθε μέρα..  νοιώθω ότι δε τα καταφέρνω οπωσ θα ήθελα.. 

Επισησ έχει καμία σας ριλαξ? Κάθονται καθόλου? Στο φουλ ξαπλωμένο τα βάζετε ? Αγοράσαμε.σημερα ένα σαν ριλαξ-κούνια 

Εμένα κυρίως τα βράδια με πιάνει απελπισία όταν νυστάζω απίστευτα κ ο μικρούλης κλαιει ασταμάτητα κ δεν ξέρω τι να κάνω. 

Ρηλαξ τον δοκίμασα αλλά προς το παρόν δεν θέλει. Οπότε το βράδυ κούνια κ τη μέρα κυρίως αγκαλιά και λίγο καναπέ. Το καρότσι δεν έχω δοκιμάσει ακόμη.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οι περισσότερες έτσι  είμαστε.... ειδικά αν έχουμε  και άλλα  παιδιά.... εμένα είναι 5 χρονών  η πρώτη και τα καταλαβαίνει όλα,  οπότε τώρα με τον  μικρό είμαι συνέχεια πίσω της γιατί θέλει να τον παίρνει αγκαλιά και να τον φροντίζει ...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οσες κλαιτε, να κλαίτε! Χωρίς να πιεζεστε. Είναι ανακουφιστικό ! Δε σημαίνει ότι δεν είμαστε δυνατες. Κ γω το δάκρυ κορομηλο. Αλλα ξέρω ότι είναι πολυ φυσιολογικο,φέραμε ανθρωπάκι στον κόσμο. Δεν είναι οτι το μεγαλοποιουμε ,είναι ΜΕΓΑΛΟ απο μονο του. Η καθε μια μας κάνει οτι καλύτερο Κ στην εγκυμοσύνη αλλά κ τώρα. Οπότε δε θέλω ακούω αυτομαστιγωμα.... είμαστε όλες ικανοτατες κα φοβερές!

Χαίρομαι που έχετε βοήθεια, η αληθεια ειναι οτι δεν παλεύεται χωρίς. Εμένα έρχεται μαμα να βοηθήσει λιγο, με φαι σίδερο τέτοια. Ο σύζυγος δουλεύει φουλ κ με έχει πιάσει παράπονο . Κ να σου το κλαμα! Δε μπορεί να μας χαρεί. Τηλεργασία μεν αλλά τι να το κάνω; τώρα έκλεισε το λάπτοπ..

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Και μενα εφυγε εκτος πολης και περασα καταπληκτικα χθες δεν ηξερα πιο να πρωτοκοιμησω ταισω!!!:P

Εμενα ευτυχως πηρε αδεια δημοσιου 9μηνη... οποτε μοιραζομαστε τις δουλειες... αλλιως δεν παλεύεται  απο το πρωτο παιδι λειτουργουμε ετσι... εφοσον υπαρχει η δυνατοτητα προσπαθω να κανω την ζωη μου πιο ευκολη...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το θέμα μας έχει γίνει αφτερ:P

Για το ρηλαξ, εμένα κάθεται κ του αρέσει αρκεί να νιώθει την παρουσία μας κοντά του.. Όταν κοιμάται το έχω ξάπλα ενώ όταν καθόμαστε κ μιλάμε τον έχω πιο ψηλά.. Το βραδάκι δεν μας αρέσει σττο λίκνο, προτιμούμε αγκαλίτσα.. Αλλά που θα πάει θα το ρυθμίσουμε κ αυτό.. 

Εγώ έχω αρχίσει κ στεναχωριέμαι, γιατί η μαμά μου θα φύγει στις 14.02 κ μετά θα είμαστε μόνοι μόνοι.. Εν τω μεταξύ ο άντρας μου δουλεύει κάθε μέρα πολύ νωρίς το πρωί κ θέλω να ξεκουράζεται τα βράδια, οπότε μόνη μου θα ξενυχταω.. Κ η άδεια που δικαιούται, είπαμε να παίρνει μια μέρα την εβδομάδα για 6 μήνες.. Ούτως ώστε όταν επιστρέψω κ εγώ στην δουλειά να κερδίσουμε μια παραπάνω μέρα με το παιδί κ να μην το στείλουμε παιδικό.. 

Αλλά κορίτσια αυτή η αϋπνία δεν παλεύεται.. Το πρωί πάλι καλα6τκν κρατάει κάνα δυο ώρες ή μαμά μου κ κοιμάμαι λίγο διαφορετικά έχω συνέχεια την ενν του κ δεν με παίρνει ο ύπνος.. 

  • Μου αρέσει 2

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!! Ο μπεμπης γκρινια κ κλαμα απο τις 5:30!!

Πειτε μου πως τοσες ωρες κλαιει κ χασμουριεται αλλα δεν κοιμαται.. Η ωρα ειναι ηδη 9 το πρωι.. Χριστε μου!! Οι μανουλες με δευτερο παιδακι, πειτε μου ποτε κοιμουνται σχετικα ηρεμα κ συνεχομενα? 

Εμενα ο αντρας μου μονο 2 μερες απο το κρατος..πηρε..ευτυχως εχω την πεθερα μου μεχρι τα 40 μερες.. Μετα μονη.. Κ εχω αγχωθει! 

Απο κιλα πως ειστε? εμεις ζυγιστηκαμε χτες 3980..αυριο κλεινουμε μηνα.. Πιστευω θα ειμαστε 4κιλακια κ ανω.. 

Να συμπληρωσω οτι του εκοψα το συμπλήρωμα  απο την δευτερα.. Του εδινα μια φορα τη νυχτα.. Πλεον τον θηλαζω.. Αν χρειαστει βεβαια θα τ δώσω! 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, vivi24 είπε:

Οι περισσότερες έτσι  είμαστε.... ειδικά αν έχουμε  και άλλα  παιδιά.... εμένα είναι 5 χρονών  η πρώτη και τα καταλαβαίνει όλα,  οπότε τώρα με τον  μικρό είμαι συνέχεια πίσω της γιατί θέλει να τον παίρνει αγκαλιά και να τον φροντίζει ...

Αχ αυτό ακριβώς!!!εμένα είναι 3!μια μέρα γύρισα το κεφάλι μου για ένα λεπτό κ μόλις ξανακοίταξα ο ένας μικρός είχε βουτήξει από τον καναπέ το μωρό και το κράταγε αγκαλιά σαν γατί. Έπαθα σοκ.θελει πολύ προσοχή!!!

Just now, Klegeo είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Ο μπεμπης γκρινια κ κλαμα απο τις 5:30!!

Πειτε μου πως τοσες ωρες κλαιει κ χασμουριεται αλλα δεν κοιμαται.. Η ωρα ειναι ηδη 9 το πρωι.. Χριστε μου!! Οι μανουλες με δευτερο παιδακι, πειτε μου ποτε κοιμουνται σχετικα ηρεμα κ συνεχομενα? 

Εμενα ο αντρας μου μονο 2 μερες απο το κρατος..πηρε..ευτυχως εχω την πεθερα μου μεχρι τα 40 μερες.. Μετα μονη.. Κ εχω αγχωθει! 

Απο κιλα πως ειστε? εμεις ζυγιστηκαμε χτες 3980..αυριο κλεινουμε μηνα.. Πιστευω θα ειμαστε 4κιλακια κ ανω.. 

Να συμπληρωσω οτι του εκοψα το συμπλήρωμα  απο την δευτερα.. Του εδινα μια φορα τη νυχτα.. Πλεον τον θηλαζω.. Αν χρειαστει βεβαια θα τ δώσω! 

Εμένα τα τελευταία βραδιά δεν κοιμάται καθόλου. Γαρίδα το μάτι και κλαιει. Χτες έκλαιγα κι εγώ μαζί του. Ήταν ξύπνιος μέχρι 3:3ο το πρωί. Κοίτα εμένα τα δίδυμα κάναν αρκετά καλό ύπνο μετά τους 3,5 μήνες. Βέβαια μετά τους 8-9 μήνες αρχίζουν πόνοι με δόντια κ τέτοια αλλά έχουμε ακόμη πολύ καιρό! :-P

Από κιλά είμασταν περίπου 3600 στις 14 μέρες.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μανουλες μου καλημέρα.Σας διαβάζω και ταυτίζομαι απόλυτα.Το πρώτο βράδυ στο σπίτι μαρτυρικό,ξάγρυπνη από τη 1 να θηλάζω και όταν την έβαζα στο λίκνο να κάθεται κάνα 15' και μετά πάλι κλαμα-βυζι-λικνο-αγκαλια και τούμπαλιν.Ευτυχως ο σύζυγος παρων σηκωνόταν να τη νανουρισει με κούνημα στην αγκαλιά και μας πήρε 530 το πρωί να κοιμηθούμε.Εγω να κλαίω από το πόνο στις ρώγες τις μάτωσε να έχει πρηστει κιόλας  το ένα στήθος από υπερφόρτωση και να αναγκάζομαι να βγάζω με το χέρι γτ δν έχω θηλαστρο και γενικά αυτή η απελπισία του δε ξέρω τι άλλο να κάνω μας ακολουθεί όλες νομιζω..αλλά εύχομαι να στρώσει με τις μέρες.Αποψε το βράδυ δοκίμασα τη συγκοιμηση και σώθηκα κοριτσια,την ξύπνησα στις 3 και στις 6 το πρωί γλαρωμενη και έπινε με κλειστά μάτια δίπλα μου ξαπλωμένη.Λειτουργησε!!!!!Αν θέλετε να το κάνετε κ εσείς...να μη προλαβαίνει να ανοίξει το μάτι γαρίδα γτ μετά κλαφτα Χαράλαμπε:shock:

Εμένα η μάμα μου δυστυχώς δ μπορεσε με το λοκνταουν να έρθει ακόμα και είμαι με το σύζυγό μαζί κ με βοηθάει όσο μπορεί αλλά όσο και να πεις η μάνουλα μας τώρα που έγινα μανούλα είναι ανάγκη επιτακτική....:-?

επίσης να ρωτησω μπάνιο  και λούσιμο που το κάνατε στο μπάνακι η στο νιπτήρα?Σμρ λέμε να το κάνουμε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelvas είπε:

Μανουλες μου καλημέρα.Σας διαβάζω και ταυτίζομαι απόλυτα.Το πρώτο βράδυ στο σπίτι μαρτυρικό,ξάγρυπνη από τη 1 να θηλάζω και όταν την έβαζα στο λίκνο να κάθεται κάνα 15' και μετά πάλι κλαμα-βυζι-λικνο-αγκαλια και τούμπαλιν.Ευτυχως ο σύζυγος παρων σηκωνόταν να τη νανουρισει με κούνημα στην αγκαλιά και μας πήρε 530 το πρωί να κοιμηθούμε.Εγω να κλαίω από το πόνο στις ρώγες τις μάτωσε να έχει πρηστει κιόλας  το ένα στήθος από υπερφόρτωση και να αναγκάζομαι να βγάζω με το χέρι γτ δν έχω θηλαστρο και γενικά αυτή η απελπισία του δε ξέρω τι άλλο να κάνω μας ακολουθεί όλες νομιζω..αλλά εύχομαι να στρώσει με τις μέρες.Αποψε το βράδυ δοκίμασα τη συγκοιμηση και σώθηκα κοριτσια,την ξύπνησα στις 3 και στις 6 το πρωί γλαρωμενη και έπινε με κλειστά μάτια δίπλα μου ξαπλωμένη.Λειτουργησε!!!!!Αν θέλετε να το κάνετε κ εσείς...να μη προλαβαίνει να ανοίξει το μάτι γαρίδα γτ μετά κλαφτα Χαράλαμπε:shock:

Εμένα η μάμα μου δυστυχώς δ μπορεσε με το λοκνταουν να έρθει ακόμα και είμαι με το σύζυγό μαζί κ με βοηθάει όσο μπορεί αλλά όσο και να πεις η μάνουλα μας τώρα που έγινα μανούλα είναι ανάγκη επιτακτική....:-?

επίσης να ρωτησω μπάνιο  και λούσιμο που το κάνατε στο μπάνακι η στο νιπτήρα?Σμρ λέμε να το κάνουμε 

Και μπορεις να κοιμηθεις ενω θηλαζει το μωρο? Εγω δοκιμασα κ δεν μπορουσα να συγκεντρωθω να κοιμηθω.. 

Στο μπανακι τον κραταμε στον αερα κ τον πλενουμε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelvas είπε:

Μανουλες μου καλημέρα.Σας διαβάζω και ταυτίζομαι απόλυτα.Το πρώτο βράδυ στο σπίτι μαρτυρικό,ξάγρυπνη από τη 1 να θηλάζω και όταν την έβαζα στο λίκνο να κάθεται κάνα 15' και μετά πάλι κλαμα-βυζι-λικνο-αγκαλια και τούμπαλιν.Ευτυχως ο σύζυγος παρων σηκωνόταν να τη νανουρισει με κούνημα στην αγκαλιά και μας πήρε 530 το πρωί να κοιμηθούμε.Εγω να κλαίω από το πόνο στις ρώγες τις μάτωσε να έχει πρηστει κιόλας  το ένα στήθος από υπερφόρτωση και να αναγκάζομαι να βγάζω με το χέρι γτ δν έχω θηλαστρο και γενικά αυτή η απελπισία του δε ξέρω τι άλλο να κάνω μας ακολουθεί όλες νομιζω..αλλά εύχομαι να στρώσει με τις μέρες.Αποψε το βράδυ δοκίμασα τη συγκοιμηση και σώθηκα κοριτσια,την ξύπνησα στις 3 και στις 6 το πρωί γλαρωμενη και έπινε με κλειστά μάτια δίπλα μου ξαπλωμένη.Λειτουργησε!!!!!Αν θέλετε να το κάνετε κ εσείς...να μη προλαβαίνει να ανοίξει το μάτι γαρίδα γτ μετά κλαφτα Χαράλαμπε:shock:

Εμένα η μάμα μου δυστυχώς δ μπορεσε με το λοκνταουν να έρθει ακόμα και είμαι με το σύζυγό μαζί κ με βοηθάει όσο μπορεί αλλά όσο και να πεις η μάνουλα μας τώρα που έγινα μανούλα είναι ανάγκη επιτακτική....:-?

επίσης να ρωτησω μπάνιο  και λούσιμο που το κάνατε στο μπάνακι η στο νιπτήρα?Σμρ λέμε να το κάνουμε 

Κουράγιο και σε σένα ♡

Μπάνιο κάνουμε μέσα στο μπανιερακι της, ενώ το φοβόμουν πολύ,  συνήθισα , αλλά με.βοηθα γιατί έχει μέσα ένα καθισματακι κ τη βάζω εκεί πάνω και δε γλιστράει 

Όταν την αλλάζω πάνα -κ έχει κάνει πολλά κακα και γενικά όσες περισσότερες φορές αντέχω - μόνο τότε την πλενω από κάτω στο νιπτήρα ,  για πιο γρήγορα κ γιατί  μου είπαν ότι πρέπει να αποφεύγω τα μωρομαντηλα

 

Συγκομιδή εννοείς κοιμήθηκε πάνω σου αγκαλιά ή δίπλα σου ? Εγώ κ δίπλα μου να την αφήσω πάλι ξυπνά..  αγκαλιά κ πάλι αγκαλιά μόνο.. Κ τώρα πάνω μου κοιμάται,  θα προσπαθήσω να την βάλω στη καλαθουνα αλλά δε νομίζω να κάτσει.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Angelvas είπε:

Μανουλες μου καλημέρα.Σας διαβάζω και ταυτίζομαι απόλυτα.Το πρώτο βράδυ στο σπίτι μαρτυρικό,ξάγρυπνη από τη 1 να θηλάζω και όταν την έβαζα στο λίκνο να κάθεται κάνα 15' και μετά πάλι κλαμα-βυζι-λικνο-αγκαλια και τούμπαλιν.Ευτυχως ο σύζυγος παρων σηκωνόταν να τη νανουρισει με κούνημα στην αγκαλιά και μας πήρε 530 το πρωί να κοιμηθούμε.Εγω να κλαίω από το πόνο στις ρώγες τις μάτωσε να έχει πρηστει κιόλας  το ένα στήθος από υπερφόρτωση και να αναγκάζομαι να βγάζω με το χέρι γτβδ έχω θηλαστρο και γενικά αυτή η απελπισία του δε ξέρω τι άλλο να κάνω μας ακολουθεί όλες νομιζω..αλλά εύχομαι να στρώσει με τις μέρες.Αποψε το βράδυ δοκίμασα τη συγκίνηση και σώθηκαν κοριτσια,την ξύπνησα στις 3 και στις 6 το πρωί γλαρωμενη και έπινε με κλειστά μάτια δίπλα Μ ξαπλωμένη.Λειτουργησε!!!!!Αν θέλετε να το κάνετε κ εσείς...να μη προλαβαίνει να ανοίξει το μάτι γαρίδα γτ μετά κλαφτα Χαράλαμπε:shock:

Εμένα η μάμα μου δυστυχώς δ μππρέσες με το λοκνταουν να έρθει ακόμα και είμαι με το σύζυγό μαζί κ με βοηθάει όσο μπορεί αλλά όσο και να πεις η μάνα είναι μόνο μία. επίσης να ρωτησω μπάνιο  και λούσιμο που το κάνατε στο μπάνακι η στο νιπτήρα?Σμρ λέμε να το κάνουμε 

Αν δεν εχει πέσει ο αφαλός  καλύτερα στην βρύση χωρίς να βραχει γτ θα αργήσει  να πέσει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Και μπορεις να κοιμηθεις ενω θηλαζει το μωρο? Εγω δοκιμασα κ δεν μπορουσα να συγκεντρωθω να κοιμηθω.. 

Στο μπανακι τον κραταμε στον αερα κ τον πλενουμε.

Δε κοιμάμαι εννοείται γτ έχω την έννοια αλλά τουλάχιστον δε σκύβω και δε πονάει η πλάτη και τα χέρια από το να τη κρατάω.

Just now, vivi24 είπε:

Αν δεν εχει πέσει ο αφαλός  καλύτερα στην βρύση χωρίς να βραχει γτ θα αργήσει  να πέσει 

Μου είπαν ότι τρεχούμενο νερό κάνει να πέσει αρκεί να μη βυθιστεί σε νερό σε και μουλιασει,έτσι δε θα πέσει.

Just now, Opheliav είπε:

Κουράγιο και σε σένα ♡

Μπάνιο κάνουμε μέσα στο μπανιερακι της, ενώ το φοβόμουν πολύ,  συνήθισα , αλλά με.βοηθα γιατί έχει μέσα ένα καθισματακι κ τη βάζω εκεί πάνω και δε γλιστράει 

Όταν την αλλάζω πάνα -κ έχει κάνει πολλά κακα και γενικά όσες περισσότερες φορές αντέχω - μόνο τότε την πλενω από κάτω στο νιπτήρα ,  για πιο γρήγορα κ γιατί  μου είπαν ότι πρέπει να αποφεύγω τα μωρομαντηλα

 

Συγκομιδή εννοείς κοιμήθηκε πάνω σου αγκαλιά ή δίπλα σου ? Εγώ κ δίπλα μου να την αφήσω πάλι ξυπνά..  αγκαλιά κ πάλι αγκαλιά μόνο.. Κ τώρα πάνω μου κοιμάται,  θα προσπαθήσω να την βάλω στη καλαθουνα αλλά δε νομίζω να κάτσει.. 

Όχι πάνω μου ξαπλωμένη στο πλάι και οι δυο.ειναι πιο εύκολο αναλόγως τη μεριά δεξί αριστερό μαστό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelvas είπε:

Μανουλες μου καλημέρα.Σας διαβάζω και ταυτίζομαι απόλυτα.Το πρώτο βράδυ στο σπίτι μαρτυρικό,ξάγρυπνη από τη 1 να θηλάζω και όταν την έβαζα στο λίκνο να κάθεται κάνα 15' και μετά πάλι κλαμα-βυζι-λικνο-αγκαλια και τούμπαλιν.Ευτυχως ο σύζυγος παρων σηκωνόταν να τη νανουρισει με κούνημα στην αγκαλιά και μας πήρε 530 το πρωί να κοιμηθούμε.Εγω να κλαίω από το πόνο στις ρώγες τις μάτωσε να έχει πρηστει κιόλας  το ένα στήθος από υπερφόρτωση και να αναγκάζομαι να βγάζω με το χέρι γτ δν έχω θηλαστρο και γενικά αυτή η απελπισία του δε ξέρω τι άλλο να κάνω μας ακολουθεί όλες νομιζω..αλλά εύχομαι να στρώσει με τις μέρες.Αποψε το βράδυ δοκίμασα τη συγκοιμηση και σώθηκα κοριτσια,την ξύπνησα στις 3 και στις 6 το πρωί γλαρωμενη και έπινε με κλειστά μάτια δίπλα μου ξαπλωμένη.Λειτουργησε!!!!!Αν θέλετε να το κάνετε κ εσείς...να μη προλαβαίνει να ανοίξει το μάτι γαρίδα γτ μετά κλαφτα Χαράλαμπε:shock:

Εμένα η μάμα μου δυστυχώς δ μπορεσε με το λοκνταουν να έρθει ακόμα και είμαι με το σύζυγό μαζί κ με βοηθάει όσο μπορεί αλλά όσο και να πεις η μάνουλα μας τώρα που έγινα μανούλα είναι ανάγκη επιτακτική....:-?

επίσης να ρωτησω μπάνιο  και λούσιμο που το κάνατε στο μπάνακι η στο νιπτήρα?Σμρ λέμε να το κάνουμε 

Εμείς ακόμη στο νιπτήρα το κάνουμε μπάνιο μέχρι να βεβαιωθούμε ότι ο αφαλός ξεράθηκε τελείως.

Εγώ φοβάμαι ρε γμτ τη συγκοιμηση. Καλά τώρα είναι κ πρακτικά αδύνατο γιατί το βράδυ μας έρχεται πάντα το ένα από τα δίδυμα στο κρεβάτι οπότε πέφτουν κλωτσιές και σπρώξιες. Εγώ το βράδυ όταν νυστάζω πολύ κ τον κρατάω για θηλασμό φοβάμαι μην με πάρει ο ύπνος και μου πέσει από τα χέρια....

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Εμείς ακόμη στο νιπτήρα το κάνουμε μπάνιο μέχρι να βεβαιωθούμε ότι ο αφαλός ξεράθηκε τελείως.

Εγώ φοβάμαι ρε γμτ τη συγκοιμηση. Καλά τώρα είναι κ πρακτικά αδύνατο γιατί το βράδυ μας έρχεται πάντα το ένα από τα δίδυμα στο κρεβάτι οπότε πέφτουν κλωτσιές και σπρώξιες. Εγώ το βράδυ όταν νυστάζω πολύ κ τον κρατάω για θηλασμό φοβάμαι μην με πάρει ο ύπνος και μου πέσει από τα χέρια....

Κοίτα γενικά με τόσο ακανόνιστο ωράριο που έχουμε και την αϋπνία κ τη κούραση πάντα ανησυχία υπάρχει να αποκοιμηθούμε ενώ το θηλάζουμε.Εγω το προτιμώ σε σχέση με τη καθιστή θέση και άσε που έχω κ ελεύθερα χέρια και παίζω με το κινητό να με κρατάει ξύπνια.Οτι βολεύει πάντως,τι να πω καλό μας κουράγιο..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα για τη μέρα με έχει βολεψει πολύ το μαξιλάρι θηλασμού! Είναι πολύ ξεκούραστο γιατί δεν κρατάς το μωρό κ μπορείς να φας να παίξεις με κινητό κτλ η να κοιμηθεί το μωρό πάνω χωρίς να σου πέφτουν τα χέρια. Απλά το βράδυ δεν με βολεύει για το κρεβάτι γιατί πιάνει πολύ χώρο.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...