Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Εμπειρίες IVF από το ΡΕΑ


Recommended Posts

Καλησπέρα κούκλες!

Ανοίγω εδώ ξεχωριστό θέμα για να μη χαθεί μέσα στο Καφέ. Μπορείτε να μου πείτε τις εμπειρίες σας από Ρέα όποιες έχετε πάει; Και με ποιο γιατρό; Μήπως κατά τύχη είχε κάνει καμιά σας και προεμφυτευτικό; Κάθε κριτική, κακή καλή τέλεια ή απαίσια, καλοδεχούμενη! Ευχαριστώ! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Έκανα δύο ωοληψίες και μια ε/τ με αρνητική χοριακή στο ΡΕΑ. Είναι πολύ καλό εργαστήριο, γιατρός μου ο κ. Γιαννακούρης. Προεμφυτευτικό δεν έκανα γιατί μου είπε ότι κοστίζει 8.000 κι ότι είναι περισσότερο για περιπτώσεις με κληρονομικό ασθενειών. Εμένα το θέμα μου είναι τα γερασμένα ωάρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα την κόρη μου στο Ρέα με τον Τζεφερακο το 2017 κ δύο ακόμα εμβριομεταφιρες γιατί είχα κατάψυξη ( πιάσαν αλλά παλλινδρομες η μία στην 8 κ άλλη στην 9 βδομάδα)Προσωπικα έμεινα πολύ ευχαριστημένη.Δεν ήταν η πρώτη μου εξωσωματική αλλά η 4 μετά από εμπειρία άλλου κέντρου.Συζητωντας εδώ όμως με άλλα κορίτσια να σου πω ότι εγώ πήγα με τον γυναικολόγο μου .Ήταν εκεί σε όλα παρών από το πρώτο ραντεβού.Επαιξε ρόλο προφανώς γιατί είδα ότι αλλά κορίτσια είχαν άλλη αντιμετώπιση..Επειδή είχα 3 παλλινδρομες πριν πάω στο Ρέα έψαξα τον προεμφυτευτικο κι εγώ.Φυσικα και γίνεται εκεί.Ουσιαστικα αποφασίζεις εσύ με ποιο κέντρο θα συνεργαστείς...αυτοί όπως και όλα τα κέντρα εξωσωματική στέλνουν το κύτταρο για έλεγχο.Νομιζω ο πλέον κατάλληλος να σε κατευθύνει είναι ο εμβριολογος τους ο κύριος Παπαδόπουλος.Εχω είχα ζητήσει να τον δω πριν ξεκινήσω και από κοινού είπαμε όχι προεμφυτευτικο αφού ψάξαμε .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι!

@Manoulitsa75 σ΄ ευχαριστώ για την απάντηση σου. Λόγω ηλικίας είναι φαντάζομαι η φτωχή ποιότητα των ωαρίων. Παρ' όλα αυτά είχες καλή ανταπόκριση από άποψη αριθμού; Ο προεμφυτευτικός πάντως στην Ελλάδα δεν κοστίζει σε κανένα κέντρο εξωσωματικής 8000 (!). Μου κάνει φοβερή εντύπωση αυτό που σου είπε.

@island1 σ' ευχαριστώ κι εσένα για την απάντηση σου. Οι παλίνδρομες έχουν σαν πιο συνηθισμένη αιτία τις χρωμοσωμικές ανωμαλίες. Οπότε και εδώ κάπως εκπλήσσομαι που δεν είδαν σαν λύση το προεμφυτευτικό έλεγχο. 

Αυτό που με απασχολεί είναι ότι τους έφυγε ο Τριανταφύλλου που θεωρείται κορυφή σαν εμβρυολόγος. Και πήγε σε άλλη μονάδα. Μήπως έχει ακούσει καμία κανένα κουτσομπολιό;; ^_^ Εννοώ από τη στιγμή που έφυγε ο "σούπερ" εμβρυολόγος, το εργαστήριο θα παραμένει καλό;

Link to comment
Share on other sites

Just now, daenerys είπε:

Καλησπέρα και πάλι!

@Manoulitsa75 σ΄ ευχαριστώ για την απάντηση σου. Σου είπαν γιατί είχες αρνητικό αποτέλεσμα; Τα "γερασμένα" ωάρια είναι λίγο αόριστο σαν αιτία αποτυχίας. Ο προεμφυτευτικός πάντως στην Ελλάδα δεν κοστίζει σε κανένα κέντρο εξωσωματικής 8000 (!). Μου κάνει φοβερή εντύπωση αυτό που σου είπε.

Ήμουν 44 κι έκανα μια πρώτη δοκιμαστική προσπάθεια με ένα έμβρυο, η οποία απέτυχε. Ο γιατρός το απέδωσε στα χαμηλά ποσοστά επιτυχίας λόγω ηλικίας. Τώρα είμαι 45 και με προσανατολίζει στα δανεικά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, daenerys είπε:

Καλησπέρα και πάλι!

@Manoulitsa75 σ΄ ευχαριστώ για την απάντηση σου. Λόγω ηλικίας είναι φαντάζομαι η φτωχή ποιότητα των ωαρίων. Παρ' όλα αυτά είχες καλή ανταπόκριση από άποψη αριθμού; Ο προεμφυτευτικός πάντως στην Ελλάδα δεν κοστίζει σε κανένα κέντρο εξωσωματικής 8000 (!). Μου κάνει φοβερή εντύπωση αυτό που σου είπε.

@island1 σ' ευχαριστώ κι εσένα για την απάντηση σου. Οι παλίνδρομες έχουν σαν πιο συνηθισμένη αιτία τις χρωμοσωμικές ανωμαλίες. Οπότε και εδώ κάπως εκπλήσσομαι που δεν είδαν σαν λύση το προεμφυτευτικό έλεγχο. 

Αυτό που με απασχολεί είναι ότι τους έφυγε ο Τριανταφύλλου που θεωρείται κορυφή σαν εμβρυολόγος. Και πήγε σε άλλη μονάδα. Μήπως έχει ακούσει καμία κανένα κουτσομπολιό;; ^_^ Εννοώ από τη στιγμή που έφυγε ο "σούπερ" εμβρυολόγος, το εργαστήριο θα παραμένει καλό

Δεν ήταν ο εμβριολογος σούπερ αλλά το εμβριολογικο.Εγω μίλησα κ με τον ίδιο τον Τριαντάφυλλου γιατί αυτό πήγα εκεί κ μου είπε να τους εμπιστευτώ με κλειστά μάτια στο εμβριολογικο.Αλλωστε ο Παπαδόπουλος ήταν με τον Τρίανταφυλλου.Γιαβτον προεμφυτευτικο μεγάλη συζήτηση.Δυο φορές επισκέφτηκα τον μεγαλύτερο γενετιστή και τις δύο μου είπε ότι για τη δική μου περίπτωση ψάχνω ψιλους στα άχυρα.Εγω ήμουν 32-33 τότε.Καταλαβαινεις ότι και στατιστικά να το πάρεις δεν μπορεί όλα μου τα εμβρια να είχαν θέμα..στην δίδυμη κύηση που έχασα παλλινδρομησε το ένα και παρέσυρε το άλλο..το άλλο ήταν υγιές στον καρυωτυπο..το πρώτο δεν ξέρω..μπορεί να έφυγε και λόγω δίδυμης που συμβαίνει συχνά..τεσπά..στην ηλικία σου είναι γεγονός ότι τον προτείνουν για στατιστικούς λόγους κ μόνο χωρίς παλλινδρομες..Θα μπορούσες ίσως να δεις κι εσύ γενετιστές..εγώ τους είχα γυρίσει όλους.Για τον Τζεφ ξέρω ότι δεν πάει εύκολα στα δανεικά γιατί τον είχε μια γνωστή μου κ ερχόταν από Λαμία κάθε μήνα για το ωάριο ( έμεινε έγκυος στα 44 της) αλλά κ πάλι νομίζω είναι ανάλογα με την εικόνα της κάθε μίας το ιστορικό της κτλ..

Πήγα στο Ρέα έχοντας ήδη όλα τα αιματολογικά ανοσολογικά θυροειδή κτλ ελεγμένα .

Επίσης να συμπληρώσω ότι δεν ισχύει αυτό με τις κληρονομικές ασθένειες..είναι άλλος ο προεμφυτευτικος για μεσογειακή ή κυστική ίνωση και άλλος για τα σύνδρομα..στο Ρέα δε θυμάμαι πόσο θα έδινα για τη λήψη κυττάρου .Θυμάμαι ότι στον Πάγκαλο τότε το εμβριο ήταν 300 και στο αλφαλαμπ 250. Μιλάω για το 2016 ( στο άλφα νομίζω ότι πήγαινε κ με τον αριθμό εμβριων που στέλνεις) αυτά θα τα δεις ..πάντως κόστιζε θυμάμαι περίπου όσο μια εξωσωματικη για τον δικό μου αριθμό ε.βριων..Αρα αν μιλάει η κοπέλα παραπάνω για συνολικά και με τη λογική ότι θα έστελνα 5 εμβρια ήταν 6000 μαζί με την εξωσωματικη

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Manoulitsa75 είπε:

Ήμουν 44 κι έκανα μια πρώτη δοκιμαστική προσπάθεια με ένα έμβρυο, η οποία απέτυχε. Ο γιατρός το απέδωσε στα χαμηλά ποσοστά επιτυχίας λόγω ηλικίας. Τώρα είμαι 45 και με προσανατολίζει στα δανεικά. 

Σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία!

9 ώρες πρίν, island1 είπε:

Δεν ήταν ο εμβριολογος σούπερ αλλά το εμβριολογικο.Εγω μίλησα κ με τον ίδιο τον Τριαντάφυλλου γιατί αυτό πήγα εκεί κ μου είπε να τους εμπιστευτώ με κλειστά μάτια στο εμβριολογικο.Αλλωστε ο Παπαδόπουλος ήταν με τον Τρίανταφυλλου.Γιαβτον προεμφυτευτικο μεγάλη συζήτηση.Δυο φορές επισκέφτηκα τον μεγαλύτερο γενετιστή και τις δύο μου είπε ότι για τη δική μου περίπτωση ψάχνω ψιλους στα άχυρα.Εγω ήμουν 32-33 τότε.Καταλαβαινεις ότι και στατιστικά να το πάρεις δεν μπορεί όλα μου τα εμβρια να είχαν θέμα..στην δίδυμη κύηση που έχασα παλλινδρομησε το ένα και παρέσυρε το άλλο..το άλλο ήταν υγιές στον καρυωτυπο..το πρώτο δεν ξέρω..μπορεί να έφυγε και λόγω δίδυμης που συμβαίνει συχνά..τεσπά..στην ηλικία σου είναι γεγονός ότι τον προτείνουν για στατιστικούς λόγους κ μόνο χωρίς παλλινδρομες..Θα μπορούσες ίσως να δεις κι εσύ γενετιστές..εγώ τους είχα γυρίσει όλους.Για τον Τζεφ ξέρω ότι δεν πάει εύκολα στα δανεικά γιατί τον είχε μια γνωστή μου κ ερχόταν από Λαμία κάθε μήνα για το ωάριο ( έμεινε έγκυος στα 44 της) αλλά κ πάλι νομίζω είναι ανάλογα με την εικόνα της κάθε μίας το ιστορικό της κτλ..

Πήγα στο Ρέα έχοντας ήδη όλα τα αιματολογικά ανοσολογικά θυροειδή κτλ ελεγμένα .

Επίσης να συμπληρώσω ότι δεν ισχύει αυτό με τις κληρονομικές ασθένειες..είναι άλλος ο προεμφυτευτικος για μεσογειακή ή κυστική ίνωση και άλλος για τα σύνδρομα..στο Ρέα δε θυμάμαι πόσο θα έδινα για τη λήψη κυττάρου .Θυμάμαι ότι στον Πάγκαλο τότε το εμβριο ήταν 300 και στο αλφαλαμπ 250. Μιλάω για το 2016 ( στο άλφα νομίζω ότι πήγαινε κ με τον αριθμό εμβριων που στέλνεις) αυτά θα τα δεις ..πάντως κόστιζε θυμάμαι περίπου όσο μια εξωσωματικη για τον δικό μου αριθμό ε.βριων..Αρα αν μιλάει η κοπέλα παραπάνω για συνολικά και με τη λογική ότι θα έστελνα 5 εμβρια ήταν 6000 μαζί με την εξωσωματικη

Για τα γενετικά νοσήματα όπως θαλασσαιμία και κυστική ίνωση κάνουν PGD και για τις χρωμοσωμικές ανωμαλίες PGS. Και οι δύο έλεγχοι απαιτούν βιοψία στο έμβρυο οπότε ο εμβρυολόγος έχει τεράστια σημασία. Και γενικά οι μεγάλες μονάδες εξωσωματικής "ποντάρουν" πολύ στον chief εμβρυολόγο τους. Τον Παπαδόπουλο που λες δεν τον έχω ξανακούσει αλλά μπήκα και είδα ότι δεν είναι senior embryologist (πιστοποίηση) και μου κάνει εντύπωση ένα μεγάλο και καλό εργαστήριο να μην έχει σαν επικεφαλής έναν senior εμβρυολόγο. Με αυτό το δεδομένο δύσκολα θα επέλεγα τη μονάδα παρ᾽ όλο που τη σκεφτόμουν, γι᾽ αυτόν και μόνο τον λόγο. Μπορεί να με πεις προκατειλημμένη αλλά θεωρώ τους εμβρυολόγους -και όχι μόνο την υλικοτεχνική υποδομή του εργαστηρίου- σημαντικότερους και από τους γιατρούς.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, daenerys είπε:

Σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία!

Για τα γενετικά νοσήματα όπως θαλασσαιμία και κυστική ίνωση κάνουν PGD και για τις χρωμοσωμικές ανωμαλίες PGS. Και οι δύο έλεγχοι απαιτούν βιοψία στο έμβρυο οπότε ο εμβρυολόγος έχει τεράστια σημασία. Και γενικά οι μεγάλες μονάδες εξωσωματικής "ποντάρουν" πολύ στον chief εμβρυολόγο τους. Τον Παπαδόπουλο που λες δεν τον έχω ξανακούσει αλλά μπήκα και είδα ότι δεν είναι senior embryologist (πιστοποίηση) και μου κάνει εντύπωση ένα μεγάλο και καλό εργαστήριο να μην έχει σαν επικεφαλής έναν senior εμβρυολόγο. Με αυτό το δεδομένο δύσκολα θα επέλεγα τη μονάδα παρ᾽ όλο που τη σκεφτόμουν, γι᾽ αυτόν και μόνο τον λόγο. Μπορεί να με πεις προκατειλημμένη αλλά θεωρώ τους εμβρυολόγους -και όχι μόνο την υλικοτεχνική υποδομή του εργαστηρίου- σημαντικότερους και από τους γιατρούς.

Εννοείται ότι επιλέγεις με δικά σου κριτήρια...προσωπικά κουράστηκα να ψάχνω γιατρούς κτλ...μια χαρά πέτυχα με αυτόν και με βοήθησε πρακτικά πολύ..εγώ του χρωστω το παιδί μου ...οπότε δεν ειμαι αντικειμενικη

Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Εννοείται ότι επιλέγεις με δικά σου κριτήρια...προσωπικά κουράστηκα να ψάχνω γιατρούς κτλ...μια χαρά πέτυχα με αυτόν και με βοήθησε πρακτικά πολύ..εγώ του χρωστω το παιδί μου ...οπότε δεν ειμαι αντικειμενικη

Κανείς μας και καμία μας δεν είναι αντικειμενικός/η. Στην Ελλάδα έχουμε και το κακό ότι οι μονάδες εξωσωματικής δεν δημοσιεύουν τα ποσοστά τους -όπως πχ κάνουν στην Αγγλία- οπότε εμείς οι ενδιαφερόμενοι δεν έχουμε έναν... μπούσουλα. Βλέπεις για παράδειγμα στην Αγγλία ποιο κέντρο έχει υψηλότερα ποσοστά στις μεγάλες ηλικίες, στις μικρές ηλικίες, στα «δανεικά», στους κατεψυγμένους ή στους φρέσκους κύκλους κ.ο.κ. Εδώ ακόμα είμαστε πολύ πίσω σ’ αυτό το κομμάτι. Όπως και να ‘χει να χαίρεσαι το παιδάκι σου! Γιατί όπως σωστά επισημαίνεις το σημαντικό για την καθεμία μας είναι αυτό ακριβώς.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, daenerys είπε:

Κανείς μας και καμία μας δεν είναι αντικειμενικός/η. Στην Ελλάδα έχουμε και το κακό ότι οι μονάδες εξωσωματικής δεν δημοσιεύουν τα ποσοστά τους -όπως πχ κάνουν στην Αγγλία- οπότε εμείς οι ενδιαφερόμενοι δεν έχουμε έναν... μπούσουλα. Βλέπεις για παράδειγμα στην Αγγλία ποιο κέντρο έχει υψηλότερα ποσοστά στις μεγάλες ηλικίες, στις μικρές ηλικίες, στα «δανεικά», στους κατεψυγμένους ή στους φρέσκους κύκλους κ.ο.κ. Εδώ ακόμα είμαστε πολύ πίσω σ’ αυτό το κομμάτι. Όπως και να ‘χει να χαίρεσαι το παιδάκι σου! Γιατί όπως σωστά επισημαίνεις το σημαντικό για την καθεμία μας είναι αυτό ακριβώς.

Βασικά είναι πολύ παράμετροι..αν πχ λείπουν σάλπιγγες δεν είναι τι ίδιο με μία με χαλιά σπέρμα,αν η μία είναι 33 όπως ήμουν εγώ στο Ρέα δεν είναι το ίδιο με την 43 κτλ..Σε αυτό έχεις δίκαιο..ωστόσο εγώ προσωπικά κοίταξα το δικό μου προφίλ..όπως σου είπα άλλαξα το πρώτο κέντρο και έψαχνα καλό εμβριολογικο.Σε επικοινωνία με τον κύριο Τριανταφύλλου ( για να αναζητήσω γιατρό στο μητέρα ) μου είπε να εμπιστευτώ το Ρέα στο εμβριολογικο κομμάτι με κλειστά μάτια και ο ίδιος μου είπε ότι ήταν μαζί με τον Παπαδόπουλο.Διαβαζω συχνά εδώ ότι γίνονται εξωσωματικες κι οι κοπέλες δεν βλέπουν καν τον εμβριολογο.Εμενα έκατσε πόσες ώρες ο άνθρωπος να δούμε από κοινού τι θα κάνουμε και έψαξε μαζί μου το θέμα του προεμφυτευτικου.Μετα τη διέγερση εκεί πάλι συζήτηση για το πώς θα κινηθούμε βλέποντας πως κινηθηκαμε την άλλη φορά( είχα παλλινδρομες είχε πετύχει κ στο πρώτο κέντρο θεωρητικά γιατί να ξέρεις το μετράνε ως θετικό αυτό κι επιτυχία) . Μετά είχα την κλασική ενημέρωση για το πώς πήγαν κ στην εμβριομεταφορα πι εκεί μέσα μαζί μου αφού έδωσε το σωληνάκι να εξηγήσει τα πάντα κτλ.Με συγκίνησε δε ιδιαιτέρως που όταν γέννησα( με τον δικό μου γιατρό )στο Ρέα  κ κατέβηκα να τους δω ,βγήκε πρώτος.Ο τρόπος που κοίταξε το παιδί μου,εκείνη η ματιά δεν θα την ξεχάσω..ξεχυλιζε αγάπη κ αφοσίωση σε αυτό που κάνει.Με βοήθησε πάρα πολύ πρακτικά συναισθηματικά ψυχολογικά...χρειάστηκαν κ αργότερα σε κάτι τη συμβουλή του κ πάλι με βοήθησε πολύ.Δεν ξέρω τι πιστοποιήσεις έχουν.Βασικα δεν το έψαξα ποτέ γιατί δε μου χρειάστηκε.Εγω δε χρειαζομουν ούτε μικρογονιμοποιηση για να καταλάβεις..ήθελα απλά καλό εμβριολογικο.Πιστοποιησεις κτλ έψαξα σε α κ β επιπέδου όπου ο γιατρός μου είναι πιστοποιημένος .Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όπου πας να καταλήξεις με ένα παιδί γρήγορα! Σε ευχαριστώ για τις ευχές!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σ’ ευχαριστώ @island1 και πολύ χαίρομαι που δεν ταλαιπωρηθήκατε λόγω εργαστηρίου. Η αλήθεια όμως είναι ότι στα πιο περίπλοκα περιστατικά οι εμβρυολόγοι και τα διαπιστευτήρια τους -που προκύπτουν από την εκπαίδευση και την εμπειρία τους- έχουν τη σημασία τους. Και αυτός είναι άλλωστε και ο λόγος που οι μονάδες εξωσωματικής δίνουν μεγάλη βαρύτητα σε αυτά. Για το ζευγάρι που θέλει π.χ. προεμφυτευτικό έλεγχο οι πιστοποιήσεις του εμβρυολόγου είναι τόσο σημαντικές όσο περιγράφεις ότι ήταν για ‘σενα για την αυχενική και τη β’ επιπέδου όταν ήσουν έγκυος. Οπότε ναι, σημαντικός ο χαρακτήρας και η ανθρωπιά, δεν αντιλέγω, αλλά στα δύσκολα χρειάζονται κι άλλα. Φιλιά και να ‘σαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...
On 6/6/2020 at 7:43 ΜΜ, Manoulitsa75 είπε:

Καλησπέρα! Έκανα δύο ωοληψίες και μια ε/τ με αρνητική χοριακή στο ΡΕΑ. Είναι πολύ καλό εργαστήριο, γιατρός μου ο κ. Γιαννακούρης. Προεμφυτευτικό δεν έκανα γιατί μου είπε ότι κοστίζει 8.000 κι ότι είναι περισσότερο για περιπτώσεις με κληρονομικό ασθενειών. Εμένα το θέμα μου είναι τα γερασμένα ωάρια.

Καλησπέρα, συνεργαστηκα και εγώ μαζί του..ήταν ολο ένα λάθος .Θα σε συμβουλευα να πάρεις και μια άλλη γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...