Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Efinikolaou said:

Καλήμερα!!

Μόλις γύρισα από τον υπέρηχο. Δείχνει το μωρό μικρότερο από τις μέρες που είμαι..δλδ δείχνει 6+2 Ενώ είμαι 6+4 .. Επίσης καρδιά δεν ακούσαμε..παλλεται αλλά δεν ακούγεται ακόμα...  Να σκάσω είμαι 

Καλημέρα ! 
Ο γιατρός τι σου είπε ; 
Ήταν ανήσυχος ; Είναι τόσο εμφανής η διαφορά για 2 μέρες ; Ποτέ θα ξαναπάς ; 
 

5 hours ago, Evouska said:

Κορίτσι μου τελικά εμείς οι 2 σε όλα μαζί είμαστε! Ελπίζω εσύ να είσαι καλύτερα από εμένα αυτή τη φορά!!

Δυστυχώς εγώ έχω λίγο χειρότερα νέα! Σήμερα το απόγευμα πήγα αναγκαστικά στον γιατρό που με παρακολουθούσε τον οποίο σκεφτόμουν να αλλάξω για να δούμε για το αίμα που είχα δεί τι γινεται..  του έδειξα και τον υπέρηχο που έκανα αλλού και μου είπε ότι αυτό που είδαμε δεν ήταν έμβρυο αλλά ο λεκιθυκος ασκός!Εν τω μεταξύ εγώ από χθες είχα αίμα κατά διαστήματα,  πάντα στο σερβιετακι σκούρο καφέ  και κάποιες φορές όταν σκουπιζομουν αίμα..  κάναμε ξανά κολπικό υπέρηχο και είδε μόνο σάκο και το ίδιο μικρό λεκιθυκο ασκο που έβλεπε την προηγούμενη φορά..  το μέτρησε κιόλας κ ήταν ακριβώς 2 χιλιοστά όσο δηλαδή είχε βγει και στον άλλο υπέρηχο στο κέντρο υπερήχων που έκανα. Ακριβώς τα ίδια με εσένα μου είπε FlowerMom, ότι για την εβδομάδα που είμαι (7w5d βάσει τελευταιας περιοδου) και για το μέγεθος του σάκου μου θα έπρεπε να έχω μεγαλύτερη ανάπτυξη και ακόμα και μια εβδομάδα πριν να είμαι πάλι δεν έχει αναπτυχθεί το έμβρυο! συζητήσαμε πολύ (Για πρώτη φορά τόσο!) κ μου εξήγησε Ότι η εγκυμοσύνη μου δεν προχωράει και το αίμα που βλέπω δείχνει ότι ο οργανισμός μου προσπαθεί να την αποβάλλει..  Και μου πρότεινε να κάνω αποξεση κ ότι πρέπει να την  κάνω το πολύ σε 2 3 μέρες για να καθαρίσει η μήτρα! Του είπα ότι οκ θα κάνω ότι πρέπει να γίνει.. Μίλησα κ με τον παλιό μου γιατρό μετά στο τηλέφωνο του τα εξηγησα Όλα, και μου είπε να κάνω χοριακη αύριο το πρωί και να πάω να με δει.. Έχω μια τελευταία ελπίδα ότι θα συνεχιστεί η εγκυμοσύνη αλλά μέσα μου φοβάμαι ότι δυστυχώς όλα τελείωσαν !

Αχ βρε κορίτσι μου έχει συμβεί κι εμένα και ξέρω την αγωνία σου και τη στενοχώρια σου. Στη δίκη μου περίπτωση σύντομα είχε φροντίσει η φύση να κάνει αυτό που έπρεπε ... θα σου πω όμως να μη χάσεις την τελευταία σου ελπίδα και να την κρατήσεις για όσο μπορείς. Ποτέ δεν ξέρεις...

9 hours ago, FlowerMom said:

Γεια σας κορίτσια μου! Σήμερα είμαι 7+7 ΑΝ είμαι έγκυος και είχα 3η επίσκεψη σε γιατρό για υπέρηχο μήπως και ακούσουμε καρδούλα αυτή τη φορά. Κορίτσια πάλι τίποτα! Δεν πηγα στον γιατρό που με παρακολουθεί. Επειδή είμαι Θεσσαλονίκη, πηγα στην γιατρό που ερχόμουν για τεστ ΠΑΠ (Ελένη Μπίλη) και μου είπε ότι ούτως η άλλως δεν κάνει να ακούσουμε σε αυτή τη φάση, αλλά θα βλέπαμε αν πάλλεται. Είπε ότι αυτό που βλέπει δεν αντιστοιχεί στην εβδομάδα που θα έπρεπε να είμαι. Ότι βλέπει εμβρυϊκά στοιχεία αλλά όχι έμβρυο και όχι παλμό. Ότι αυτά συμβαίνουν, ειδικά αν δεν έχεις 28 μέρες κύκλο, σταθερό κάθε μήνα. 
 

Επικοινώνησα με τον γιατρό μου στην Αθήνα ο οποίος μου είπε να πάω για Χοριακή και να την επαναλάβω μετά από 3 μερες για να δούμε τι γίνεται. Τον ρώτησα «μπορεί να πηγαίνει κάτι τόσο στραβά άμα εγώ δεν αισθάνομαι τίποτα; Δεν είχα ούτε σταγόνα αίμα, δεν πονάω. Μόνο κάτι τραβήγματα αισθάνομαι αραιά και που, σήμερα ίσως πιο συχνά από άλλες μέρες». Μου είπε ότι εάν δεν προχωράει η εγκυμοσύνη μπορεί τα σημάδια να φανούν και 2 εβδομάδες μετά. 
 

Πηγα ήδη για την πρώτη χοριακή! 3 φορές με τρυπήσαν για να πάρουν αίμα. Δεν είναι η μέρα μου. 
 

Όπως καταλαβαίνετε μια ανησυχία την έχω. Από τη μια σκέφτομαι ότι αυτά είναι φυσιολογικά πράγματα και επιλογή της φύσης να προχωράει το υγιές έμβρυο. Επιλογές που πρέπει να εμπιστευόμαστε. Από την άλλη είδα το πρόσωπο του συντρόφου μου τόσο κατσουφιασμένο. Και είχε έρθει από Αθήνα αυθημερόν μόνο για να ακούσει αυτόν τον ήχο!! 

Είχε καμία από εσάς παρόμοια ιστορία ή εμπειρία αποβολής που να θέλει να μοιραστεί τα συμπτώματα; 
 

δεν ξέρω αν πρέπει να συνεχίσω να είμαι τόσο θετική ότι το πιτσικάκι υπάρχει αλλά δεν το βλέπουμε όλοι εμείς οι μεγάλοι, ή να αρχίσω να είμαι ρεαλίστρια για να μην προσγειωθώ απότομα; 
 


 

 

Ευχομαι πραγματικά να είναι απλά μια περίπτωση καθυστερημένης σύλληψης και να πάρει μπρος το εμβρυακι σου! Στη φυσική σύλληψη ποτέ δεν ξέρεις τι έχει γίνει και πότε. Εχε λίγη πίστη ακόμη ... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, chris79 είπε:

Καλημέρα ! 
Ο γιατρός τι σου είπε ; 
Ήταν ανήσυχος ; Είναι τόσο εμφανής η διαφορά για 2 μέρες ; Ποτέ θα ξαναπάς ; 
 

Αχ βρε κορίτσι μου έχει συμβεί κι εμένα και ξέρω την αγωνία σου και τη στενοχώρια σου. Στη δίκη μου περίπτωση σύντομα είχε φροντίσει η φύση να κάνει αυτό που έπρεπε ... θα σου πω όμως να μη χάσεις την τελευταία σου ελπίδα και να την κρατήσεις για όσο μπορείς. Ποτέ δεν ξέρεις...

Ευχομαι πραγματικά να είναι απλά μια περίπτωση καθυστερημένης σύλληψης και να πάρει μπρος το εμβρυακι σου! Στη φυσική σύλληψη ποτέ δεν ξέρεις τι έχει γίνει και πότε. Εχε λίγη πίστη ακόμη ... 

Ο γιατρός είπε ότι είναι μια χαρά...βέβαια εγώ ήμουν σίγουρη ότι θα ακούσουμε καρδιά.. βέβαια χτύπουσε και στα 2 η καρδούλα.  Θα ξανά πάω πάλι την τρίτη...


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Καλήμερα!!

Μόλις γύρισα από τον υπέρηχο. Δείχνει το μωρό μικρότερο από τις μέρες που είμαι..δλδ δείχνει 6+2 Ενώ είμαι 6+4 .. Επίσης καρδιά δεν ακούσαμε..παλλεται αλλά δεν ακούγεται ακόμα...  Να σκάσω είμαι 

Καλημερα κοριτσάκι μου... Ο γιατρός τι σου είπε ότι πρέπει να κάνετε? Θα ξαναπάς να σε δει σε δύο βδομάδες? 

5 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Κορίτσι μου τελικά εμείς οι 2 σε όλα μαζί είμαστε! Ελπίζω εσύ να είσαι καλύτερα από εμένα αυτή τη φορά!!

Δυστυχώς εγώ έχω λίγο χειρότερα νέα! Σήμερα το απόγευμα πήγα αναγκαστικά στον γιατρό που με παρακολουθούσε τον οποίο σκεφτόμουν να αλλάξω για να δούμε για το αίμα που είχα δεί τι γινεται..  του έδειξα και τον υπέρηχο που έκανα αλλού και μου είπε ότι αυτό που είδαμε δεν ήταν έμβρυο αλλά ο λεκιθυκος ασκός!Εν τω μεταξύ εγώ από χθες είχα αίμα κατά διαστήματα,  πάντα στο σερβιετακι σκούρο καφέ  και κάποιες φορές όταν σκουπιζομουν αίμα..  κάναμε ξανά κολπικό υπέρηχο και είδε μόνο σάκο και το ίδιο μικρό λεκιθυκο ασκο που έβλεπε την προηγούμενη φορά..  το μέτρησε κιόλας κ ήταν ακριβώς 2 χιλιοστά όσο δηλαδή είχε βγει και στον άλλο υπέρηχο στο κέντρο υπερήχων που έκανα. Ακριβώς τα ίδια με εσένα μου είπε FlowerMom, ότι για την εβδομάδα που είμαι (7w5d βάσει τελευταιας περιοδου) και για το μέγεθος του σάκου μου θα έπρεπε να έχω μεγαλύτερη ανάπτυξη και ακόμα και μια εβδομάδα πριν να είμαι πάλι δεν έχει αναπτυχθεί το έμβρυο! συζητήσαμε πολύ (Για πρώτη φορά τόσο!) κ μου εξήγησε Ότι η εγκυμοσύνη μου δεν προχωράει και το αίμα που βλέπω δείχνει ότι ο οργανισμός μου προσπαθεί να την αποβάλλει..  Και μου πρότεινε να κάνω αποξεση κ ότι πρέπει να την  κάνω το πολύ σε 2 3 μέρες για να καθαρίσει η μήτρα! Του είπα ότι οκ θα κάνω ότι πρέπει να γίνει.. Μίλησα κ με τον παλιό μου γιατρό μετά στο τηλέφωνο του τα εξηγησα Όλα, και μου είπε να κάνω χοριακη αύριο το πρωί και να πάω να με δει.. Έχω μια τελευταία ελπίδα ότι θα συνεχιστεί η εγκυμοσύνη αλλά μέσα μου φοβάμαι ότι δυστυχώς όλα τελείωσαν !

Αχ βρε κορίτσι μου γλυκό δεν ξέρω τι να πω... Μην χάνεις ακόμα τις ελπίδες σου... Εύχομαι από την καρδιά μου αύριο η χοριακη σου να διαψεύσει τον γιατρό και να ναι τεράστια... ❤️


Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou said:

Ο γιατρός είπε ότι είναι μια χαρά...βέβαια εγώ ήμουν σίγουρη ότι θα ακούσουμε καρδιά.. βέβαια χτύπουσε και στα 2 η καρδούλα.  Θα ξανά πάω πάλι την τρίτη...

Καλημερα Εφακι μου! Καταρχην 2 μερες φαινονται πισω, τιποτα δεν ειναι, εμενα ο γιοκας ηταν 5 μερες πισω! Τωρα στην αρχη ειναι πολυ μικρα δεν μπορεις να καταλαβεις ακριβως απο τη μετρηση. Στην αυχενικη θα φανει η πραγματικη τους ηλικια! Εμεις σκεψου ολες στην ομαδα μου σχεδον, αλλαξαμε τα τικερακια μας μετα την αυχενικη! Η γιατρος μου ειχε πει οτι ακομη και λιγο μικροτερο να βγαινειτο θεμα ειναι να αναπτυσσεται σε καθε υπερηχο και αυτο μας νοιαζει! Γιατι λεει το καθε εμβρυο εχει δικο του ρυθμο αναπτυξης! Και εμας η καρδουλα απλα παλοταν, δεν τν ακουσαμε θυμαμαι απλα την ειδαμε! Και ειχα παει κι εγω στις 6+5 μερες! Φυσικα οπως καταλαβαινεις κι εγω ειχα λιγο φρικαρει, γι αυτο σου γραφω τωρα να μην αγχωνεσαι! Ολα καλα πανε, ακου την "παλια" χαχαχαχα!

  • Μου αρέσει 5

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou said:

Ο γιατρός είπε ότι είναι μια χαρά...βέβαια εγώ ήμουν σίγουρη ότι θα ακούσουμε καρδιά.. βέβαια χτύπουσε και στα 2 η καρδούλα.  Θα ξανά πάω πάλι την τρίτη...

Αρα κορίτσι μου μην στενοχωριέσαι άδικα ... ο γιατρός θα έπρεπε να ανησυχήσει πρώτος αν ήταν κάτι ... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Katzei1982 είπε:

Καλημερα κοριτσάκι μου... Ο γιατρός τι σου είπε ότι πρέπει να κάνετε? Θα ξαναπάς να σε δει σε δύο βδομάδες? 

Αχ βρε κορίτσι μου γλυκό δεν ξέρω τι να πω... Μην χάνεις ακόμα τις ελπίδες σου... Εύχομαι από την καρδιά μου αύριο η χοριακη σου να διαψεύσει τον γιατρό και να ναι τεράστια... ❤️

Καλημερούδια

Θα πάω την επόμενη βδομάδα πάλι!

Just now, Υβόννη είπε:

Καλημερα Εφακι μου! Καταρχην 2 μερες φαινονται πισω, τιποτα δεν ειναι, εμενα ο γιοκας ηταν 5 μερες πισω! Τωρα στην αρχη ειναι πολυ μικρα δεν μπορεις να καταλαβεις ακριβως απο τη μετρηση. Στην αυχενικη θα φανει η πραγματικη τους ηλικια! Εμεις σκεψου ολες στην ομαδα μου σχεδον, αλλαξαμε τα τικερακια μας μετα την αυχενικη! Η γιατρος μου ειχε πει οτι ακομη και λιγο μικροτερο να βγαινειτο θεμα ειναι να αναπτυσσεται σε καθε υπερηχο και αυτο μας νοιαζει! Γιατι λεει το καθε εμβρυο εχει δικο του ρυθμο αναπτυξης! Και εμας η καρδουλα απλα παλοταν, δεν τν ακουσαμε θυμαμαι απλα την ειδαμε! Και ειχα παει κι εγω στις 6+5 μερες! Φυσικα οπως καταλαβαινεις κι εγω ειχα λιγο φρικαρει, γι αυτο σου γραφω τωρα να μην αγχωνεσαι! Ολα καλα πανε, ακου την "παλια" χαχαχαχα!

Εντωμεταξύ εκεί στο κέντρο, τα μηχανήματα είναι αρχαια και δεν μπορείς καν να διακρίνεις!!! Μακάρι παναγιά μ να είναι όλα καλά!! Το 2ο μωράκι ακόμα πιο μικρό αλλά και αυτή Κ καρδούλα πάλλεται!


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou said:

Καλημερούδια

Θα πάω την επόμενη βδομάδα πάλι!

Εντωμεταξύ εκεί στο κέντρο, τα μηχανήματα είναι αρχαια και δεν μπορείς καν να διακρίνεις!!! Μακάρι παναγιά μ να είναι όλα καλά!! Το 2ο μωράκι ακόμα πιο μικρό αλλά και αυτή Κ καρδούλα πάλλεται!

Σας ειπε ποσο μεγεθος εχουν; Κατι χιλιοστα θα σας ειπε! Σκεψου ποσο μικρουλια ειναι τα ζουζουνακια!!!! Θα δεις σε λιγο θα ακουσετε καρδουλα! Ειναι πολυ αρχη ακομη! Αχ τα ιδια ελεγα ακριβως ομως! Αλλα δεν τολμουσα να τα πω και δυνατα γιατι με εκραζε ο αντρας μου!!! Κρατα αυτο τον υπερηχο να συγκρινεις μετα που θα μεγαλωνουν! Κατι φασολακια ειναι τωρα μωρε! Εγω να πω την αληθεια μου δεν εβλεπα καν το φασολι! Ωραια ξεκινησε η μητροτητα χαχαχα! Παντως 6+κατι το πιο συνηθες ειναι να δεις καρδουλα οχι να ακουσεις. Στην ομαδα μας ακριβως τα ιδια ολες μας τοτε!

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Αρα κορίτσι μου μην στενοχωριέσαι άδικα ... ο γιατρός θα έπρεπε να ανησυχήσει πρώτος αν ήταν κάτι ... 

Ελπίζω να  μου το έλεγε αν ήταν κάτι  ...βέβαια σε αυτά τα κέντρα δεν είναι ότι σε θυμούνται κιόλας όσες φορές Κ αν πάς..

Just now, Υβόννη είπε:

Σας ειπε ποσο μεγεθος εχουν; Κατι χιλιοστα θα σας ειπε! Σκεψου ποσο μικρουλια ειναι τα ζουζουνακια!!!! Θα δεις σε λιγο θα ακουσετε καρδουλα! Ειναι πολυ αρχη ακομη! Αχ τα ιδια ελεγα ακριβως ομως! Αλλα δεν τολμουσα να τα πω και δυνατα γιατι με εκραζε ο αντρας μου!!! Κρατα αυτο τον υπερηχο να συγκρινεις μετα που θα μεγαλωνουν! Κατι φασολακια ειναι τωρα μωρε! Εγω να πω την αληθεια μου δεν εβλεπα καν το φασολι! Ωραια ξεκινησε η μητροτητα χαχαχα! Παντως 6+κατι το πιο συνηθες ειναι να δεις καρδουλα οχι να ακουσεις. Στην ομαδα μας ακριβως τα ιδια ολες μας τοτε!

Μου μέτρησε μόνο το μεγάλο μωρό..στο άλλο δεν έδωσε σημασία καμία.. το μεγάλο είναι 5,3 χιλ !!


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou said:

Ελπίζω να  μου το έλεγε αν ήταν κάτι  ...βέβαια σε αυτά τα κέντρα δεν είναι ότι σε θυμούνται κιόλας όσες φορές Κ αν πάς..

Μου μέτρησε μόνο το μεγάλο μωρό..στο άλλο δεν έδωσε σημασία καμία.. το μεγάλο είναι 5,3 χιλ !!

Αγαπη μου!!!!! Λοιπον παλονται δυο καρδουλες μεσα σου! Ασε τα να μεγαλωσουν και τα ξαναλεμε χιχιχιχχι!!! Σκεψου οτι αν ηταν 5.8 χιλ θα ειχε αλλη ηλικια ισως! Μιλαμε για τοση λεπτομερεια πλεον! Οποτε μη σκας καθολου με ηλικιες και τα ξαναλεμε οταν γινετε εκατοστα!


oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Ο γιατρός είπε ότι είναι μια χαρά...βέβαια εγώ ήμουν σίγουρη ότι θα ακούσουμε καρδιά.. βέβαια χτύπουσε και στα 2 η καρδούλα.  Θα ξανά πάω πάλι την τρίτη...

Έφη μου, αφού είδατε τις καρδούλες να πάλοντε όλα είναι καλά!!! Να μην ανησυχείς καθόλου!! Την επόμενη φορά θα ακούσετε και τις καρδούλες και θα είναι ότι καλύτερο έχεις ελκύσει ποτέ!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Υβόννη είπε:

Αγαπη μου!!!!! Λοιπον παλονται δυο καρδουλες μεσα σου! Ασε τα να μεγαλωσουν και τα ξαναλεμε χιχιχιχχι!!! Σκεψου οτι αν ηταν 5.8 χιλ θα ειχε αλλη ηλικια ισως! Μιλαμε για τοση λεπτομερεια πλεον! Οποτε μη σκας καθολου με ηλικιες και τα ξαναλεμε οταν γινετε εκατοστα!

Πότε περίπου γίνονται εκατοστά?

Ναι παναγιά μου πάλλονται και είμαι ευτυχισμένη πολύ αλλά και φοβισμένη. 

Ευτυχώς το αιμάτωμα και η αποκόλληση μικρυναν..

Just now, Τουτουνι είπε:

Έφη μου, αφού είδατε τις καρδούλες να πάλοντε όλα είναι καλά!!! Να μην ανησυχείς καθόλου!! Την επόμενη φορά θα ακούσετε και τις καρδούλες και θα είναι ότι καλύτερο έχεις ελκύσει ποτέ!!!

Είμαι σίγουρη τουτουνι!!! Εσύ έχεις ακούσει ε? Βέβαια υπάρχουν και άλλες κοπέλες που άκουσαν νωρίτερα... τι μπορεί να φταίει για την πιο αργή ανάπτυξη?


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou said:

Πότε περίπου γίνονται εκατοστά?

Ναι παναγιά μου πάλλονται και είμαι ευτυχισμένη πολύ αλλά και φοβισμένη. 

Ευτυχώς το αιμάτωμα και η αποκόλληση μικρυναν..

Δεν ξερω ποτε γινονται εκατοστα, γιατι εδω στη Γερμανια με ειδαν πρωτη φορα 6 βδομαδα και κατι οπως σου ειπα και μετα στις 9 βδομαδες και 5 μερες, που πηγα εγω γιατι επαθα κολικο εντερου αλλα δεν ηξερα οτι ειναι κολικος και φοβηθηκα! Αλλιως θα με εβλεπε 10 βδομαδα + 5 μερες. Σε εκεινο τον υπερηχο ηταν 2 εκατοστα (τωρα μολις εβγαλα να δω τους υπερηχους). Μεγαλωνουν γρηγορα θα το δεις! Αλλα μεχρι να ειναι μεγαλουτσικα να εχει ακριβεια το μηχανημα, μπαλατζαρει η ηλικια τους!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Πότε περίπου γίνονται εκατοστά?

Ναι παναγιά μου πάλλονται και είμαι ευτυχισμένη πολύ αλλά και φοβισμένη. 

Ευτυχώς το αιμάτωμα και η αποκόλληση μικρυναν..

Είμαι σίγουρη τουτουνι!!! Εσύ έχεις ακούσει ε? Βέβαια υπάρχουν και άλλες κοπέλες που άκουσαν νωρίτερα... τι μπορεί να φταίει για την πιο αργή ανάπτυξη?

Όχι καλέ, δεν έχω ακούσει ακόμα! Την Πέμπτη θα πάω για υπέρηχο που θα είμαι 7 ακριβώς!!! Ελπίζω και εύχομαι να ακούσουμε και απ' τα δύο!!!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou said:

Πότε περίπου γίνονται εκατοστά?

Ναι παναγιά μου πάλλονται και είμαι ευτυχισμένη πολύ αλλά και φοβισμένη. 

Ευτυχώς το αιμάτωμα και η αποκόλληση μικρυναν..

Γρήγορα γίνονται εκατοστά ... εμένα στον πρώτο υπέρηχο 5w5d ήταν από 2 χιλιοστά το καθένα και μετά από 2 εβδομάδες ήταν από 1,6 εκατοστό περίπου ... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@FlowerMom & @Evouska

κορίτσια μου το έχω περάσει αυτό στην πρώτη μου εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε, στην 7η εβδομάδα είχαμε μόνο σάκο κάναμε 2 χοριακες και μετά απόξεση δεν είχα αίμα καθόλου ούτε συμπτώματα ότι δεν πήγαινε καλά

η γυναικολόγος μου ειχε πει ότι υπάρχει η περίπτωση να έγινε η σύλληψη αργά αλλά εγώ ήξερα ότι είχα επαφή αρχές του κύκλου οπότε δεν είχα ελπίδες στις χοριακές... 

εν τέλη ανακάλυψα ότι έχω μειωμένο δυναμικό και χαμηλής ποιότητας οπότε γι αυτό και δεν προχωρούσαν μετά τα ωάρια μου στις εξωσωματικές.. ελπίζω πραγματικά να πάνε όλα καλά σε εσάς.. και απλά να άργησε λίγο να πάρει μπροστά το εμβρυάκι σας... σας φιλώ γλυκά 

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...