Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

 

Just now, Efinikolaou είπε:

Καλήμερα!!

Μόλις γύρισα από τον υπέρηχο. Δείχνει το μωρό μικρότερο από τις μέρες που είμαι..δλδ δείχνει 6+2 Ενώ είμαι 6+4 .. Επίσης καρδιά δεν ακούσαμε..παλλεται αλλά δεν ακούγεται ακόμα...  Να σκάσω είμαι 

Να μην σκασεις καθολου!! Ολα κυλανε ομαλα! Εμεις, οπως κ οι περισσότερες νομίζω καπου 6+5 ή και παραπάνω ακουσαμε καρδούλα, αφου ειναι εκει και παλλεται ειναι το ιδιο! Νομίζω 2 μερουλες πισω δεν ειναι κ τοσο τραγικο,  αλλα κ παλι κ εμενα εχει παλια μηχανηματα ο γιατρος μ,  οποτε δεν ειμαι βεβαία οτι η μέτρηση ειναι απόλυτη! Υπομονη μεχρι την αυχενικη!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Efinikolaou είπε:

Πότε περίπου γίνονται εκατοστά?

Ναι παναγιά μου πάλλονται και είμαι ευτυχισμένη πολύ αλλά και φοβισμένη. 

Ευτυχώς το αιμάτωμα και η αποκόλληση μικρυναν..

Είμαι σίγουρη τουτουνι!!! Εσύ έχεις ακούσει ε? Βέβαια υπάρχουν και άλλες κοπέλες που άκουσαν νωρίτερα... τι μπορεί να φταίει για την πιο αργή ανάπτυξη?

Κορίτσι μου εγώ που έκανα πρώτο υπέρηχο 7 εβδομάδων ακριβως ήταν 10 χιλιοστά οπότε 1εκατοστο κ μου είπε ο γιατρός μου ότι στις 7 εβδομάδες είναι όντως τόσο. Τώρα σήμερα που έχω τον δεύτερο ελπιζω να είναι τουλάχιστον 3! Θα δούμε.. 

  • Μου αρέσει 2

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Mighty είπε:

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω.συμφωνα με εφαρμογή είναι 5w+4 και αύριο έχω υπερηχο κολπικό τον πρώτο. Τι θα περιμένω να δω περίπου;

Σακο,καρδιά στον επομενο.Τόσο πήγα κι εγώ στον πρώτο μου.Με το καλό!!!

  • Ευχαριστώ 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Δεν ξερω ποτε γινονται εκατοστα, γιατι εδω στη Γερμανια με ειδαν πρωτη φορα 6 βδομαδα και κατι οπως σου ειπα και μετα στις 9 βδομαδες και 5 μερες, που πηγα εγω γιατι επαθα κολικο εντερου αλλα δεν ηξερα οτι ειναι κολικος και φοβηθηκα! Αλλιως θα με εβλεπε 10 βδομαδα + 5 μερες. Σε εκεινο τον υπερηχο ηταν 2 εκατοστα (τωρα μολις εβγαλα να δω τους υπερηχους). Μεγαλωνουν γρηγορα θα το δεις! Αλλα μεχρι να ειναι μεγαλουτσικα να εχει ακριβεια το μηχανημα, μπαλατζαρει η ηλικια τους!

Ανυπομονώ να ξανά κάνω!


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε όλες???

Πρώτος υπέρηχος και για μένα σηνερα...

Από χθες όμως πονάω χαμηλά.χθες ήταν λίγο ανα δευτερόλεπτα από τα αριστερά.. Αλλά σηνερα με κόβει χαμηλά οριζόντια κ είναι συνεχόμενο.. να ανησύχησω η Όχι?Δεν έχω πάρει το γιατρό...

Εσείς όλες είχατε?έχετε?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Όχι καλέ, δεν έχω ακούσει ακόμα! Την Πέμπτη θα πάω για υπέρηχο που θα είμαι 7 ακριβώς!!! Ελπίζω και εύχομαι να ακούσουμε και απ' τα δύο!!!

Αααα πως είχα την εντύπωση ότι είχες ακούσει?? Ότι να ναι θυμάμαι!!! Με το καλό με το καλό! Θα ακούσεις και στα 2 !! 

Just now, chris79 είπε:

Γρήγορα γίνονται εκατοστά ... εμένα στον πρώτο υπέρηχο 5w5d ήταν από 2 χιλιοστά το καθένα και μετά από 2 εβδομάδες ήταν από 1,6 εκατοστό περίπου ... 

Μεγαλώνουν γρήγορα λοιπόν ! Ανυπομονώ!

  • Μου αρέσει 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Geonutr-mama είπε:

Καλησπέρα κ από μένα... Εχω χάσει 2 ψυχούλες ακριβώς έτσι, σταμάτησε απλά να αναπτύσσεται το μωρουλι, ο γιατρός μου είπε ότι είναι καλύτερο γιατί κάτι μπορεί να μην ήταν σωστό. Ωστόσο έχω διαβάσει για κοπέλες που συνέχισε κανονικά η εγκυμοσύνη. Εύχομαι να ανήκεις στις δεύτερες! 

Τα χω περάσει δις. Ξέρω πως νιώθεις. Αυτή η αναμονή κ η στασιμότητα.. Εύχομαι ότι ειναι καλύτερο. 

Η γιατρός μου μου είπε οτι η 7η βδομάδα είναι η πιο κρίσιμη.Μετά χαλαρώνουμε σιγα-σιγά αν και μεχρι να κλεισει το τρίμηνο όλα είναι πιθανά.Εμεις πάντως μεχρι την αυχενική ουτε γιορτασαμε ουτε θα γιορτάσουμε τίποτα.Προφανώς αυτό έχει βάση.Λυπάμαι πολύ κοριτσια μου,εχω βιώσει κι εγώ παλινδρόμηση στα 27 μου και σας νιώθω...

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

 

Να μην σκασεις καθολου!! Ολα κυλανε ομαλα! Εμεις, οπως κ οι περισσότερες νομίζω καπου 6+5 ή και παραπάνω ακουσαμε καρδούλα, αφου ειναι εκει και παλλεται ειναι το ιδιο! Νομίζω 2 μερουλες πισω δεν ειναι κ τοσο τραγικο,  αλλα κ παλι κ εμενα εχει παλια μηχανηματα ο γιατρος μ,  οποτε δεν ειμαι βεβαία οτι η μέτρηση ειναι απόλυτη! Υπομονη μεχρι την αυχενικη!! 

Καλά υπομονή μέχρι Αυχενική δεν κάνω γιατί θα πηγαίνω κάθε βδομάδα στο κέντρο χαχαχα !! Σίγουρα δεν είναι πολλές οι 2 μέρες πίσω αλλά όπως και να έχει όλα με φοβίζουν γιατί είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη... όλο πονακια έχω χαμηλά εντωμεταξύ και φοβάμαι, έπαθα και τη  αποκόλληση με το αιμάτωμα και φοβάμαι επίσης πολύ..Οπότε καταλαβαίνεις..


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα κοριτσια στο εξωτερικο πηγαίνουν καθε μηνα απ την αρχη για υπερηχο κι εμεις εδω τρωγομαστε με τα ρουχα μας!

Ελλάς το μεγαλείο σου.Εμενα κανενας απ τους 2 γιατρους δε μου ειπε στους 3 υπερηχους που εκανα ουτε χιλιοστα ουτε εκατοστα ούτε χτύπους ούτε ηλικία και τελικα καλυτερα.Οσο λιγοτερες λεπτομερειες τοσο λιγοτερο το αγχος,το οποιο περνάει στο μωράκι,να θυμόμαστε!!!

Σωστά ψυχολόγε της ομάδας μας?Εμένα μου αρκεί να ακούω απ το γιατρό οτι ολα ειναι καλά.Μια χαρά και οι εξετασεις,ευτυχως.

Just now, natassaki2006 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε όλες???

Πρώτος υπέρηχος και για μένα σηνερα...

Από χθες όμως πονάω χαμηλά.χθες ήταν λίγο ανα δευτερόλεπτα από τα αριστερά.. Αλλά σηνερα με κόβει χαμηλά οριζόντια κ είναι συνεχόμενο.. να ανησύχησω η Όχι?Δεν έχω πάρει το γιατρό...

Εσείς όλες είχατε?έχετε?

Καλημερα!Με το καλό!Εγω στην αρχη πονουσα διασπαρτα σε διαφορα σημεια αλλά περνώντας ο καιρός πολύ σποραδικά πλέον...


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Τα κοριτσια στο εξωτρικο πηγαίνουν καθε μηνα απ την αρχη για υπερηχο κι εμεις εδω τρωγομαστε με τα ρουχα μας!

Ελλάς το μεγαλείο σου.Εμενα κανενας απ τους 2 γιατρους δε μου ειπε στους 3 υπερηχους που εκανα ουτε χιλιοστα ουτε εκατοστα ούτε χτύπους και τελικα καλυτερα.Οσο λιγοτερες λεπτομερειες τοσο λιγοτερο το αγχος,το οποιο περνάει στο μωράκι,να θυμόμαστε!!!

Σωστά ψυχολόγε της ομάδας μας?Εμένα μου αρκεί να ακούω απ το γιατρό οτι ολα ειναι καλά.Μια χαρά και οι εξετασεις,ευτυχως.

Καλημερα!Με το καλό!Εγω στην αρχη πονουσα διασπαρτα σε διαφορα σημεια αλλά περνώντας ο καιρός πολύ σποραδικά πλέον...

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου...

Τι να κάνουμε είπαμε...όλα θα τα παλέψουμε.. Έχω κ αναγούλες κ υπνηλία κ άστα...όλα μαζί!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Katerina 11 είπε:

Κορίτσι μου εγώ που έκανα πρώτο υπέρηχο 7 εβδομάδων ακριβως ήταν 10 χιλιοστά οπότε 1εκατοστο κ μου είπε ο γιατρός μου ότι στις 7 εβδομάδες είναι όντως τόσο. Τώρα σήμερα που έχω τον δεύτερο ελπιζω να είναι τουλάχιστον 3! Θα δούμε.. 

Στο εύχομαι από την καρδιά μου !!

  • Μου αρέσει 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 said:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε όλες???

Πρώτος υπέρηχος και για μένα σηνερα...

Από χθες όμως πονάω χαμηλά.χθες ήταν λίγο ανα δευτερόλεπτα από τα αριστερά.. Αλλά σηνερα με κόβει χαμηλά οριζόντια κ είναι συνεχόμενο.. να ανησύχησω η Όχι?Δεν έχω πάρει το γιατρό...

Εσείς όλες είχατε?έχετε?

Αχ κι εγώ πονάω τις 2 τελευταίες μέρες ... και τα πόδια μου βαριά σαν μεταλλικά ... με δυσκολία πάω ... 

Ούτε εγώ έχω πάρει το γιατρό. Δεν έχω δει κάτι άλλο περίεργο και θεωρώ ότι είναι από τη μήτρα που μεγαλώνει .. είναι και 2 ... αχ πόση θα γίνω ... εγώ αυτό σκέφτομαι και φρικαρω ... :) 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Αχ κι εγώ πονάω τις 2 τελευταίες μέρες ... και τα πόδια μου βαριά σαν μεταλλικά ... με δυσκολία πάω ... 

Ούτε εγώ έχω πάρει το γιατρό. Δεν έχω δει κάτι άλλο περίεργο και θεωρώ ότι είναι από τη μήτρα που μεγαλώνει .. είναι και 2 ... αχ πόση θα γίνω ... εγώ αυτό σκέφτομαι και φρικαρω ... :) 

Κοριτσια με τα δίδυμα ρισπεκτ,πραγματικά.Πολύ θα ηθελα δυο παιδακια,χλωμο βεβαια πλεον λογω ηλικιας,αλλα η ιδεα των διδυμων μου φαινεται βουνο προσωπικά,δε νομιζω οτι θα μπορουσα να το διαχειριστώ.Αν θελει ο Θεος να ερθει αλλο ενα παιδακι μακάρι,αλλιως κι ενα να καταφερω τελικά να κανω, πολυ ικανοποιημενη θα ειμαι.

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Efinikolaou είπε:

Καλήμερα!!

Μόλις γύρισα από τον υπέρηχο. Δείχνει το μωρό μικρότερο από τις μέρες που είμαι..δλδ δείχνει 6+2 Ενώ είμαι 6+4 .. Επίσης καρδιά δεν ακούσαμε..παλλεται αλλά δεν ακούγεται ακόμα...  Να σκάσω είμαι 

Kορίτσι μου μην ανησυχείς. Κι εμένα το μωρό μου έχει 2 μέρες διαφορά. Με έδειχνε 6+5 ενώ ημερολογιακά βάση εξωσωματικης ήμουν 7. Αυτές είναι πολύ μικρές διαφορές και μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια και αργότερα μπορεί να έρθει και να γίνει ίδια η ημερομηνία καθώς μεγαλωνει. Εμένα το μωράκι μου την περασμένη εβδομάδα έδειχνε και πιο μικρό ακόμα και ξαφνικά πήρε μπρος και μεγάλωε πολύ μέσα σε μία εβδομάδα. Όσο για την καρδούλα μην στεναχωριέσαι. Εμείς την ακούσαμε αλλά δεν την ακούς αλλά δεν την ακούς πάντα τόσο νωρίς. Αφού την είδατε να πάλετε είναι θετικό. Είναι νωρίς ακόμα και μπορεί να θελει λίγες μέρες ακόμα να την ακούσετε!

  • Μου αρέσει 3

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Kορίτσι μου μην ανησυχείς. Κι εμένα το μωρό μου έχει 2 μέρες διαφορά. Με έδειχνε 6+5 ενώ ημερολογιακά βάση εξωσωματικης ήμουν 7. Αυτές είναι πολύ μικρές διαφορές και μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια και αργότερα μπορεί να έρθει και να γίνει ίδια η ημερομηνία καθώς μεγαλωνει. Εμένα το μωράκι μου την περασμένη εβδομάδα έδειχνε και πιο μικρό ακόμα και ξαφνικά πήρε μπρος και μεγάλωε πολύ μέσα σε μία εβδομάδα. Όσο για την καρδούλα μην στεναχωριέσαι. Εμείς την ακούσαμε αλλά δεν την ακούς αλλά δεν την ακούς πάντα τόσο νωρίς. Αφού την είδατε να πάλετε είναι θετικό. Είναι νωρίς ακόμα και μπορεί να θελει λίγες μέρες ακόμα να την ακούσετε!

Μακάρι παναγιά μου !!!! Και εγώ πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά αλλά έναν φόβο μέσα μου τον έχω η αλήθεια είναι ..

  • Μου αρέσει 2

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...