Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Nephelie said:

@FlowerMomερωτηση 1)γιατί  σου ειπε οτι σε αυτη τη φαση δε κανει να ακουσετε καρδουλα;;;2)στον υπερηχο σου εβγαλε οτι εισαι 7+7 ή εσυ το λες απο καποιο app λογω της τελευταια περιοδου που κ εγώ ετσι το  βγαζω...3)εκανες 3 χοριακες πριν και ολα καλα; Ποσο σε νοιωθω δε μπορεις να φανταστεις ηρθε κ ο καλος σου...τι  ατυχια σημερα μα δε βρισκανε και φλεβα απο πανω; Ελεος ! :-( Ολα καλά θα εινΑι βρε παιδι μου ας σκεφτουμε θετικα .δε μπορει ,και θα ακουσετε την αλλη βδομαδα δηλαδη σου ειπε να ξαναπας η γιατρος;η απλα μονο χοριακες να κανεις; Ουφ 

1) δεν ξέρω... ότι δεν κάνει να βάζουμε το μηχάνημα που έχουμε ήχο από τόσο νωρίς γιατί δεν κάνει καλό. Ότι την καρδιά θα την δούμε αν είναι αλλά δεν θα την ακούσουμε. Δεν είναι η γιατρος που παρακολουθεί τη εγκυμοσύνη μου όποτε δεν έδωσα παραπάνω βάση. Πήγα απλά επειδή βρίσκομαι αυτό το διάστημα Χαλκιδική και μου ήταν πιο εύκολο να πάω Θεσσαλονίκη παρά Αθήνα 

2)ο υπολογισμός Που μου έχουν κάνει  μέχρι στιγμής γίνεται με τον κλασικό τρόπο «ποτέ ήταν η τελευταία σου περίοδος;» «Έχεις σταθερό κύκλο;»

3) πριν καν επισκεφτώ γιατρό είχα κάνει 2 χοριακές, ήταν μέσα στα όρια και είχε γίνει ο διπλασιασμός που έπρεπε 

 

δεν ξέρω τι να πιστέψω πια... από τη μια ακούω ότι όλες σε αυτή τη φάση έχετε ήδη ακούσει καρδιά από την άλλη σκέφτομαι ότι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική και κάθε πιτσικάκι έχει το δικό του ρυθμό, και να μην τα βάζουμε όλα σε κουτάκια. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mighty είπε:

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω.συμφωνα με εφαρμογή είναι 5w+4 και αύριο έχω υπερηχο κολπικό τον πρώτο. Τι θα περιμένω να δω περίπου;

5w+1 είδαμε ΜΟΝΟ σάκο, 6w+1d ακούσαμε οριακά καρδούλα. Οπότε "λογικά" θα δείτε σάκο με εμβρυϊκά στοιχεία. Θα περιμένουμε νέα σου! Με το καλό ❤️

  • Μου αρέσει 2

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω.συμφωνα με εφαρμογή είναι 5w+4 και αύριο έχω υπερηχο κολπικό τον πρώτο. Τι θα περιμένω να δω περίπου;

Θα δεις τον αμνιακό σάκο και λογικά λεκιθικό! Ισως να μην ακούσεις καρδούλα, ίσως να δεις να πάλλεται. Αυτό διαφέρει σε κάθε περίπτωση! Καλή επιτυχία! Περιμένουμε νεα σου!

  • Ευχαριστώ 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Απο αυτα που εχω διαβασει τελικα χωρις να εχω δει ποτε κατι..θα δεις σιγουρα σακο αλλα παιζει και να μην ακουσεις καρδια..Να σου πει πχ ελα την αλλη βδομαδα για καρδουλα! Αντε με το καλο και εσυ :-) ωραια!! 

Αυτό που λένε σάκος με εμβρυϊκά στοιχεία τι πάει να πει εχω μπερδευτεί;

Just now, Balloo είπε:

5w+1 είδαμε ΜΟΝΟ σάκο, 6w+1d ακούσαμε οριακά καρδούλα. Οπότε "λογικά" θα δείτε σάκο με εμβρυϊκά στοιχεία. Θα περιμένουμε νέα σου! Με το καλό ❤️

Εσένα στο χαρακτήρισαν έτσι; Σάκο με εμβρυϊκά στοιχεία; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια μου όλα καλά με τον υπέρηχο.. ακούσαμε ξανά καρδούλα! Το δεύτερο μωράκι μου όπως το περιμέναμε δεν αναπτύσσεται..  όμως δεν πειράζει , ότι ειναι για καλό..

Το μωράκι μου είχε μεγαλωσει πάρα πολύ ♥️ Υπερηχογραφικα είμαι 6+5 έχω δύο μέρες διαφορά με την ημερομηνία περίοδου.  Αλλά έχει μεγαλώσει πάρα πολύ το μωράκι μου και η καρδούλα του ακουγόταν τόσο γλυκά στα αυτιά μας!  Σήμερα μου πήρε αιμα η μαία και για τον προγεννητικό... Ελπίζω κι εκεί όλα να είναι καλά..Νοιώθω μεγάλη ευτυχία κορίτσια μου!

Κορίτσι μου μηπως το σπορακι το έπιασες πιο μετά; Κι όχι τότε που νομίζεις; 

Όμορφα τα νέα σου κορίτσι μου! Δε πειράζει που δε προχώρησε το ένα..όπως είπες, ό,τι είναι για καλό! Η φύση είναι σοφή.

  • Μου αρέσει 2

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mighty είπε:

Αυτό που λένε σάκος με εμβρυϊκά στοιχεία τι πάει να πει εχω μπερδευτεί;

Τα κοριτσια που ειδανε θα ξερουν καλυτερα,θα σου πουνε.εγω θα δω μια και καλή τα παντα τη δευτερα που θα ειμαι 6 γιατί δεν θελω να κανω πολλους.Θα ειναι ενα μαυρο πραγμα και στον υπερηχο θα γραφει τιμες και ποσο εισαι..Δε ξερω παραπανω τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

Αυτό που λένε σάκος με εμβρυϊκά στοιχεία τι πάει να πει εχω μπερδευτεί;

Εσένα στο χαρακτήρισαν έτσι; Σάκο με εμβρυϊκά στοιχεία; 

Μου είπε στον πρώτο υπέρηχο που είδαμε κενό σάκο, ότι αν πήγαινα 2-3 μέρες μετά, θα βλέπαμε κι εμβρυϊκά στοιχεία.

  • Ευχαριστώ 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

Αυτό που λένε σάκος με εμβρυϊκά στοιχεία τι πάει να πει εχω μπερδευτεί;

Εσένα στο χαρακτήρισαν έτσι; Σάκο με εμβρυϊκά στοιχεία; 

Εμένα έτσι ΑΚΡΙΒΩΣ μου το χαρακτήρισε! Ευτυχώς ήταν κάποιες κοπέλες που μου είπαν οτι θα δω αμνιακό σάκο και λεκιθικο! Έψαξα στο google και καταλαβα! 


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Τα κοριτσια που ειδανε θα ξερουν καλυτερα,θα σου πουνε.εγω θα δω μια και καλή τα παντα τη δευτερα που θα ειμαι 6 γιατί δεν θελω να κανω πολλους.Θα ειναι ενα μαυρο πραγμα και στον υπερηχο θα γραφει τιμες και ποσο εισαι..Δε ξερω παραπανω τιποτα.

Εγώ δεν είχα άποψη ότι μου είπαν από την μονάδα.σε σχέση με άλλες κοπέλες όμως δεν μου το εβαλαν νωρίς τον υπέρηχο. Φυσικά προτιμώ να πάω εκεί κ να δω κάτι αλλιώς δεν καταλαβαίνω κ το νοημα.anyway thanks θα μάθω αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

1) δεν ξέρω... ότι δεν κάνει να βάζουμε το μηχάνημα που έχουμε ήχο από τόσο νωρίς γιατί δεν κάνει καλό. Ότι την καρδιά θα την δούμε αν είναι αλλά δεν θα την ακούσουμε. Δεν είναι η γιατρος που παρακολουθεί τη εγκυμοσύνη μου όποτε δεν έδωσα παραπάνω βάση. Πήγα απλά επειδή βρίσκομαι αυτό το διάστημα Χαλκιδική και μου ήταν πιο εύκολο να πάω Θεσσαλονίκη παρά Αθήνα 

2)ο υπολογισμός Που μου έχουν κάνει  μέχρι στιγμής γίνεται με τον κλασικό τρόπο «ποτέ ήταν η τελευταία σου περίοδος;» «Έχεις σταθερό κύκλο;»

3) πριν καν επισκεφτώ γιατρό είχα κάνει 2 χοριακές, ήταν μέσα στα όρια και είχε γίνει ο διπλασιασμός που έπρεπε 

 

δεν ξέρω τι να πιστέψω πια... από τη μια ακούω ότι όλες σε αυτή τη φάση έχετε ήδη ακούσει καρδιά από την άλλη σκέφτομαι ότι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική και κάθε πιτσικάκι έχει το δικό του ρυθμό, και να μην τα βάζουμε όλα σε κουτάκια. 

Αααα τοτε μη δινεις σημασια στο τι ειπε..πραγματικα !!κ που ξερω εγώ οτι δεν ειναι ακομα μία ασχετη γιατρος ,τοσους εχουμε δει οτι υπαρχουν...ναι ολες αλλα οι περισσοτερες ξερουμε διοτι ειμαστε απο εξωσωματική,εσυ εισαι άλλη φαση οποτε εσυ θα ακουσεις τον γιατρο σου και ολα θα πανε καλα!Στο ευχομαι πραγματικα και ετσι πιστευω πως θα γινει!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renaki80 είπε:

Εμένα έτσι ΑΚΡΙΒΩΣ μου το χαρακτήρισε! Ευτυχώς ήταν κάποιες κοπέλες που μου είπαν οτι θα δω αμνιακό σάκο και λεκιθικο! Έψαξα στο google και καταλαβα! 

Α γιατί ως τώρα νόμιζα ότι αυτό ακριβώς δεν πρέπει να ακούσω.οποτε καλά που σας ρώτησα να μην μου έρθει ταμπλας αυριο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

Αυτό που λένε σάκος με εμβρυϊκά στοιχεία τι πάει να πει εχω μπερδευτεί;

Εσένα στο χαρακτήρισαν έτσι; Σάκο με εμβρυϊκά στοιχεία; 

Εμένα μου χε πει να πάω 7η εβδομάδα για να ακούσουμε και καρδουλα και να ναι πιο ξεκάθαρη η εικόνα... Σου εύχομαι καλή επιτυχία... 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Εμένα μου χε πει να πάω 7η εβδομάδα για να ακούσουμε και καρδουλα και να ναι πιο ξεκάθαρη η εικόνα... Σου εύχομαι καλή επιτυχία... 

Ναι αυτό ακούγεται όσο να πεις πιο λογικό. Εσύ με φυσικό τρόπο έμεινες η εξωσωματική; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Σήμερα είμαι 7+7 ΑΝ είμαι έγκυος και είχα 3η επίσκεψη σε γιατρό για υπέρηχο μήπως και ακούσουμε καρδούλα αυτή τη φορά. Κορίτσια πάλι τίποτα! Δεν πηγα στον γιατρό που με παρακολουθεί. Επειδή είμαι Θεσσαλονίκη, πηγα στην γιατρό που ερχόμουν για τεστ ΠΑΠ (Ελένη Μπίλη) και μου είπε ότι ούτως η άλλως δεν κάνει να ακούσουμε σε αυτή τη φάση, αλλά θα βλέπαμε αν πάλλεται. Είπε ότι αυτό που βλέπει δεν αντιστοιχεί στην εβδομάδα που θα έπρεπε να είμαι. Ότι βλέπει εμβρυϊκά στοιχεία αλλά όχι έμβρυο και όχι παλμό. Ότι αυτά συμβαίνουν, ειδικά αν δεν έχεις 28 μέρες κύκλο, σταθερό κάθε μήνα. 
 

Επικοινώνησα με τον γιατρό μου στην Αθήνα ο οποίος μου είπε να πάω για Χοριακή και να την επαναλάβω μετά από 3 μερες για να δούμε τι γίνεται. Τον ρώτησα «μπορεί να πηγαίνει κάτι τόσο στραβά άμα εγώ δεν αισθάνομαι τίποτα; Δεν είχα ούτε σταγόνα αίμα, δεν πονάω. Μόνο κάτι τραβήγματα αισθάνομαι αραιά και που, σήμερα ίσως πιο συχνά από άλλες μέρες». Μου είπε ότι εάν δεν προχωράει η εγκυμοσύνη μπορεί τα σημάδια να φανούν και 2 εβδομάδες μετά. 
 

Πηγα ήδη για την πρώτη χοριακή! 3 φορές με τρυπήσαν για να πάρουν αίμα. Δεν είναι η μέρα μου. 
 

Όπως καταλαβαίνετε μια ανησυχία την έχω. Από τη μια σκέφτομαι ότι αυτά είναι φυσιολογικά πράγματα και επιλογή της φύσης να προχωράει το υγιές έμβρυο. Επιλογές που πρέπει να εμπιστευόμαστε. Από την άλλη είδα το πρόσωπο του συντρόφου μου τόσο κατσουφιασμένο. Και είχε έρθει από Αθήνα αυθημερόν μόνο για να ακούσει αυτόν τον ήχο!! 

Είχε καμία από εσάς παρόμοια ιστορία ή εμπειρία αποβολής που να θέλει να μοιραστεί τα συμπτώματα; 
 

δεν ξέρω αν πρέπει να συνεχίσω να είμαι τόσο θετική ότι το πιτσικάκι υπάρχει αλλά δεν το βλέπουμε όλοι εμείς οι μεγάλοι, ή να αρχίσω να είμαι ρεαλίστρια για να μην προσγειωθώ απότομα; 
 


 

 

Κορίτσι μου γλυκό εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να ναι όλα καλά... Μην απογοητεύεσαι ίσως όπως λένε τα κορίτσια έγινε αργότερα η σύλληψη.. Περίμενε να δούμε τι θα δείξει και η χοριακη.. Έχε πίστη στο εμβρυακι σου και όλα θα πάνε καλα❤️

  • Μου αρέσει 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

Εγώ δεν είχα άποψη ότι μου είπαν από την μονάδα.σε σχέση με άλλες κοπέλες όμως δεν μου το εβαλαν νωρίς τον υπέρηχο. Φυσικά προτιμώ να πάω εκεί κ να δω κάτι αλλιώς δεν καταλαβαίνω κ το νοημα.anyway thanks θα μάθω αύριο.

Ναι θα πας ! Και εγω θα μπορουσα να παω αυριο αλλα δε θελω να παω να δω να κανω υπερηχο για να δω μονο σακο διοτι ειναι σχετικα νωρις και μετα να ξανάπαω.Προτιμησα μια και καλή κ εναν υπερηχο.εχω υπομονη αλλωστε καποια αλλη δε θα μπορουσε..Κατι θα δεις! Αντε να μας πεις!!:-)

Just now, Katzei1982 είπε:

Εμένα μου χε πει να πάω 7η εβδομάδα για να ακούσουμε και καρδουλα και να ναι πιο ξεκάθαρη η εικόνα... Σου εύχομαι καλή επιτυχία... 

Το τικερακι σου γιατί δε το βλεπω ;;;ενω της baloo το βλεπω μια χαρα;βλεπω μονο μια ηλεκτρονικη διευθυνση κ πατησα πανω για να το δω κ μου ανοιξε σε νεο παραθυρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...