Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Joka said:

Κοριτσια με τα δίδυμα ρισπεκτ,πραγματικά.Πολύ θα ηθελα δυο παιδακια,χλωμο βεβαια πλεον λογω ηλικιας,αλλα η ιδεα των διδυμων μου φαινεται βουνο προσωπικά,δε νομιζω οτι θα μπορουσα να το διαχειριστώ.Αν θελει ο Θεος να ερθει αλλο ενα παιδακι μακάρι,αλλιως κι ενα να καταφερω τελικά να κανω, πολυ ικανοποιημενη θα ειμαι.

Το είχα φιλοσοφήσει από πριν καθώς έχω ήδη ένα παιδάκι 6 ετών όπως έχω πει ...άρα ξέρω το σημαίνει να έχεις ένα παιδί που από μόνο του ειδικά στην αρχή είναι μεγάλο ζόρι μέχρι να βρεις ρυθμους. Όταν ξεκίνησα ήξερα εξαρχής ότι υπάρχει πιθανότητα για δίδυμα αλλά στην τελική σκεφτόμουν και σκέφτομαι ότι με τρομάζει περισσότερο η σκέψη να μην καταφέρω να κάνω άλλο παιδί από τη σκέψη των δίδυμων. Δε σου κρύβω ότι φοβάμαι για το τι θα αντιμετωπίσω αλλά επιλέγω να σκέφτομαι ότι όλα θα είναι μια χαρά ... θα φάμε μια φρίκη για ένα διάστημα και μετά all good ! Υγεία να έχουμε και να είναι  γερά τα μωράκια και το παιδάκι μας και όλα τα αλλά για καλό !!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, chris79 είπε:

Το είχα φιλοσοφήσει από πριν καθώς έχω ήδη ένα παιδάκι 6 ετών όπως έχω πει ...άρα ξέρω το σημαίνει να έχεις ένα παιδί που από μόνο του ειδικά στην αρχή είναι μεγάλο ζόρι μέχρι να βρεις ρυθμους. Όταν ξεκίνησα ήξερα εξαρχής ότι υπάρχει πιθανότητα για δίδυμα αλλά στην τελική σκεφτόμουν και σκέφτομαι ότι με τρομάζει περισσότερο η σκέψη να μην καταφέρω να κάνω άλλο παιδί από τη σκέψη των δίδυμων. Δε σου κρύβω ότι φοβάμαι για το τι θα αντιμετωπίσω αλλά επιλέγω να σκέφτομαι ότι όλα θα είναι μια χαρά ... θα φάμε μια φρίκη για ένα διάστημα και μετά all good ! Υγεία να έχουμε και να είναι  γερά τα μωράκια και το παιδάκι μας και όλα τα αλλά για καλό !!! 

Συμφωνώ απόλυτα σε όσα γράφεις κι εννοειται υγεία πάνω απ όλα.Απλώς επειδη εγώ λόγω επαγγέλματος βλέπω πολλά,ας πούμε ότι εχω μια παραπάνω ευαισθησία πάνω στο θέμα...

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι...δεν μπορώ να χορέψω καλά το φαγητό, έφαγα το πρωινό μου στις 10 και ακόμα νιώθω ένα βάρος στο στομάχι!! Το έχει κανένα κορίτσι αυτό?


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Μακάρι παναγιά μου !!!! Και εγώ πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά αλλά έναν φόβο μέσα μου τον έχω η αλήθεια είναι ..

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Κι εγώ αγχώνομαι υπερβολικά.. Προσπάθησε να είσαι ήρεμη για τα μωράκια σου!!

Just now, Τουτουνι είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι...δεν μπορώ να χορέψω καλά το φαγητό, έφαγα το πρωινό μου στις 10 και ακόμα νιώθω ένα βάρος στο στομάχι!! Το έχει κανένα κορίτσι αυτό?

Εγώ το έχω... Είμαι 6+6 ακόμα δεν έχω εμετούς αλλά έχω συχνά κάτι σαν πόνο στο στομάχι. Όταν πεινάω πρέπει να φάω αμέσως γιατί νοιώθω χάλια το στομάχι σαν να με τρυπάει. Όταν φάω καποιες φορές μου πέφτει σαν πέτρες το φαγητό..

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Efinikolaou είπε:

Καλήμερα!!

Μόλις γύρισα από τον υπέρηχο. Δείχνει το μωρό μικρότερο από τις μέρες που είμαι..δλδ δείχνει 6+2 Ενώ είμαι 6+4 .. Επίσης καρδιά δεν ακούσαμε..παλλεται αλλά δεν ακούγεται ακόμα...  Να σκάσω είμαι 

Θα δυναμώσει μην αγχώνεσαι! Όλα καλά θα πάνε

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Joka said:

Συμφωνώ απόλυτα σε όσα γράφεις κι εννοειται υγεία πάνω απ όλα.Απλώς επειδη εγώ λόγω επαγγέλματος βλέπω πολλά,ας πούμε ότι εχω μια παραπάνω ευαισθησία πάνω στο θέμα...

Τι ακριβώς εννοείς ; Τι δουλειά κάνεις (αν θες φυσικά λες) ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Τι ακριβώς εννοείς ; Τι δουλειά κάνεις (αν θες φυσικά λες) ;

Ειμαι εκπαιδευτικός στη δημόσια εκπαίδευση,δευτεροβαθμια αρχικά και πλέον πρωτοβάθμια κι αυτο που εννοώ οτι δυστυχώς η εικόνα της Ελληνικής οικογένειας σήμερα σε γενικές γραμμές δεν είναι πολύ θετική..


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι said:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι...δεν μπορώ να χορέψω καλά το φαγητό, έφαγα το πρωινό μου στις 10 και ακόμα νιώθω ένα βάρος στο στομάχι!! Το έχει κανένα κορίτσι αυτό?

Ναι αμε ... αλλά ανάλογα με το φαγητό. Όχι σε όλα. Για αρχή σου προτείνω να εντοπίσεις τι σε ενοχλεί και να το αποφεύγεις για λίγο. Θέλω να πιστεύω ότι είναι φάση .. σε λίγες εβδομάδες θα στρώσει 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Κι εγώ αγχώνομαι υπερβολικά.. Προσπάθησε να είσαι ήρεμη για τα μωράκια σου!!

Εγώ το έχω... Είμαι 6+6 ακόμα δεν έχω εμετούς αλλά έχω συχνά κάτι σαν πόνο στο στομάχι. Όταν πεινάω πρέπει να φάω αμέσως γιατί νοιώθω χάλια το στομάχι σαν να με τρυπάει. Όταν φάω καποιες φορές μου πέφτει σαν πέτρες το φαγητό..

Τόσο ακριβώς είμαι κι εγώ!!! Αλλά συμπτωματα  έχεις??? Εμένα μια έρχονται μια φεύγουν ....μόνο σταθερά πρησμένο στήθος έχω και συχνοουρια!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου, σήμερα εν αναμονή υπερήχου! Άγχος στο θεό! Μολις τελιών θα σας στείλω!

δυσπεψία φουλ ΤΡΩΩ φρυγανιά και νιώθω ότι έφαγα γουρουνόπουλο (ολοκληρο)

  • Μου αρέσει 4

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, chris79 είπε:

Ναι αμε ... αλλά ανάλογα με το φαγητό. Όχι σε όλα. Για αρχή σου προτείνω να εντοπίσεις τι σε ενοχλεί και να το αποφεύγεις για λίγο. Θέλω να πιστεύω ότι είναι φάση .. σε λίγες εβδομάδες θα στρώσει 

Νομίζω ότι είναι σε όλα!! Το μεσημέρι τρεις πηρουνιες τρώω απ' το φαγητό και νιώθω το στομάχι μου ετοιμο να σκάσει!!!

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, σήμερα εν αναμονή υπερήχου! Άγχος στο θεό! Μολις τελιών θα σας στείλω!

δυσπεψία φουλ ΤΡΩΩ φρυγανιά και νιώθω ότι έφαγα γουρουνόπουλο (ολοκληρο)

Ρενακι μου καλά αποτελεσματα θα περιμένουμε να ακούσουμε τα ευχάριστα!!!! Μη μας ξεχάσεις απ' τη χαρά σου!!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Καλά υπομονή μέχρι Αυχενική δεν κάνω γιατί θα πηγαίνω κάθε βδομάδα στο κέντρο χαχαχα !! Σίγουρα δεν είναι πολλές οι 2 μέρες πίσω αλλά όπως και να έχει όλα με φοβίζουν γιατί είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη... όλο πονακια έχω χαμηλά εντωμεταξύ και φοβάμαι, έπαθα και τη  αποκόλληση με το αιμάτωμα και φοβάμαι επίσης πολύ..Οπότε καταλαβαίνεις..

Μόλις τσεκαρα τον υπέρηχο μου που έκανα στις 6w1d. Δίπλα στη μέτρηση του εμβρύου γράφει +-4 μέρες, ότι δηλαδή αν βγει 4 μέρες μικρότερο ή μεγαλύτερο είναι πάλι εντός φυσιολογικών ορίων. Και στον υπέρηχο 8w1d γράφει +-5 μέρες!! Μην ανησυχείς, όλα είναι καλά! 

Just now, natassaki2006 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε όλες???

Πρώτος υπέρηχος και για μένα σηνερα...

Από χθες όμως πονάω χαμηλά.χθες ήταν λίγο ανα δευτερόλεπτα από τα αριστερά.. Αλλά σηνερα με κόβει χαμηλά οριζόντια κ είναι συνεχόμενο.. να ανησύχησω η Όχι?Δεν έχω πάρει το γιατρό...

Εσείς όλες είχατε?έχετε?

Νατασσάκι μου το παθαίνω αυτό ανά διαστήματα. Ένα βράδυ μάλιστα ξύπνησα από τους πόνους. Χθες και προχθές είχα τσιμπήματα και σουβλιτσες, ειδικά αριστερά. Νομίζω ότι είναι φυσιολογικό λόγω μήτρας. Βέβαια την απορία θα σου τη λύσει ο γιατρός σου το απόγευμα. Με το καλό κοριτσάκι μου!! Περιμένουμε εντυπώσεις ❤️

@flower power & @Evouska κορίτσια μου εύχομαι όλα να διαψευστούν και οι γιατροί και οι μετρήσεις.. Η κολλητή μου, μετά από εξωσωματική παρακαλώ, ενώ είχαν τελειώσει όλα καθώς δεν προχωρούσε τίποτα, είχε σταματήσει τα φάρμακα και ξαφνικά την όγδοη εβδομάδα, πριν κάνει αποξεση, άκουσαν καρδούλα. Έγινε ένα μικρό θαύμα! Αυτό ελπίζω ότι θα γίνει και με εσάς. Σας στέλνω όλη μου τη θετική σκέψη, να πάνε όλα καλά! 

  • Μου αρέσει 5

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Κι εγώ αγχώνομαι υπερβολικά.. Προσπάθησε να είσαι ήρεμη για τα μωράκια σου!!

Εγώ το έχω... Είμαι 6+6 ακόμα δεν έχω εμετούς αλλά έχω συχνά κάτι σαν πόνο στο στομάχι. Όταν πεινάω πρέπει να φάω αμέσως γιατί νοιώθω χάλια το στομάχι σαν να με τρυπάει. Όταν φάω καποιες φορές μου πέφτει σαν πέτρες το φαγητό..

Πρέπει να είμαι ήρεμη αλλά δεν μπορώ και δεν ξέρω τι να κάνω!

Just now, Balloo είπε:

Μόλις τσεκαρα τον υπέρηχο μου που έκανα στις 6w1d. Δίπλα στη μέτρηση του εμβρύου γράφει +-4 μέρες, ότι δηλαδή αν βγει 4 μέρες μικρότερο ή μεγαλύτερο είναι πάλι εντός φυσιολογικών ορίων. Και στον υπέρηχο 8w1d γράφει +-5 μέρες!! Μην ανησυχείς, όλα είναι καλά! 

Νατασσάκι μου το παθαίνω αυτό ανά διαστήματα. Ένα βράδυ μάλιστα ξύπνησα από τους πόνους. Χθες και προχθές είχα τσιμπήματα και σουβλιτσες, ειδικά αριστερά. Νομίζω ότι είναι φυσιολογικό λόγω μήτρας. Βέβαια την απορία θα σου τη λύσει ο γιατρός σου το απόγευμα. Με το καλό κοριτσάκι μου!! Περιμένουμε εντυπώσεις ❤️

@flower power & @Evouska κορίτσια μου εύχομαι όλα να διαψευστούν και οι γιατροί και οι μετρήσεις.. Η κολλητή μου, μετά από εξωσωματική παρακαλώ, ενώ είχαν τελειώσει όλα καθώς δεν προχωρούσε τίποτα, είχε σταματήσει τα φάρμακα και ξαφνικά την όγδοη εβδομάδα, πριν κάνει αποξεση, άκουσαν καρδούλα. Έγινε ένα μικρό θαύμα! Αυτό ελπίζω ότι θα γίνει και με εσάς. Σας στέλνω όλη μου τη θετική σκέψη, να πάνε όλα καλά! 

Έτσι πιστεύω και εγώ μπαλου μου !

Just now, Renaki80 είπε:

Θα δυναμώσει μην αγχώνεσαι! Όλα καλά θα πάνε

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Τόσο ακριβώς είμαι κι εγώ!!! Αλλά συμπτωματα  έχεις??? Εμένα μια έρχονται μια φεύγουν ....μόνο σταθερά πρησμένο στήθος έχω και συχνοουρια!!!

Κι εγώ έχω μόνο υπνηλία, ευαίσθητες θηλές , συχνοουρία ειδικά το βράδυ και το στομάχι με ενοχλεί κυρίως αν πεινάω. Δηλαδή αν πεινάω νοιώθω κάτι σαν τρύπημα ή καμμια φορά μου πεφτει βαρύ το φαγητό.. Κατα τα άλλα ουτε εμετούς όυτε τίποτα τέτοιο.. Μπορεί να είναι νωρίς ή να είμαστε από τιε τυχερές!

Α , εγώ από την αρχή έχω και πονο στη μέση που κάποιες φορές είναι πολύ έντονος. Ειδικά όταν περπατάω ή είμαι ξαπλωμένη σε εντελώς οριζόντια θέση..


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, σήμερα εν αναμονή υπερήχου! Άγχος στο θεό! Μολις τελιών θα σας στείλω!

δυσπεψία φουλ ΤΡΩΩ φρυγανιά και νιώθω ότι έφαγα γουρουνόπουλο (ολοκληρο)

Ρενάκι μου καλή επιτυχία!! Όλα θα είναι τέλεια!! Θα περιμένουμε νέα σου ❤️

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...