Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, @ngelina81 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουμε δει ότι ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του... Θα σας πω τι μου είπε εμένα για τα σερβιετακια. Να τα αποφεύγω όσο το δυνατόν περισσότερο γιατί κρατανε όλη την υγρασία πάνω μας, ακόμα και συχνά να αλλάζεις δεν αναπνέει καλά η περιοχή, οπότε προδιαθέτουν σε διάφορες λοιμώξεις. Να αλλάζω πολλές φορές εσώρουχο...όσες χρειάζεται...( Κάποιες μέρες έχει τύχει να αλλάξω και 6-7 φορές). Εννοείται τα εσώρουχα βαμβακερά και καλά πατημένα με το σίδερο. Το σερβιετακι αν χρειαστεί να πάω κάπου μια φορά οκ αλλά μέχρι εκεί.

εμενα μου ειχε πει η γυναικολογος μου οχι σερβιετακια, βαμβακερα βρακακια και ανοιχτόχρωμα μη δουμε αιμα

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Papaki@ είπε:

εμενα μου ειχε πει η γυναικολογος μου οχι σερβιετακια, βαμβακερα βρακακια και ανοιχτόχρωμα μη δουμε αιμα

Ναι ναι έτσι ακριβώς...πλάκα έχει στο άπλωμα....3 σύρματα απλωμένα ασπρο-μπεζ βρακάκια...θα απορούν και οι γείτονες...!!!!

  • Χαχα 2

1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

με ρωτησε ποτε ειχαμε τελευταιο υπερηχο της ειπα 2/7 πέμπτη και μου ειπε να παω παρασκευή αρα το έλαβε υπ'όψιν της! ναι μας αποχαιρέτησε ο γιατρος μας, τώρα ειμαι 8εβδ. και 2 ημερών ο γιατρος της εξωσωματικής μου ειπε θελει να παιρνω τα φαρμακα ως την 12η εβδομαδα εσυ πόσο εισαι κορίτσι μου?

Ε οκ,μια βδομαδα σχεδον.Εγω σημερα 9εβδ.ακριβως.Η αλλιως, μπηκα στη 10βδομαδα.Χαχαχαχαα,.Σωστα τα ειπα?Εκανα ετ 23/5,βλαστοκυστες.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Αυτό με τα πλυντήρια θα παραμείνει να ξέρεις και μετά ... φορμάκια να δεις σε τι ρυθμό θα πλένεις :) :) 

Αμήν και πως κορίτσια να έρθει αυτή η ευλογημένη μέρα που θα ξεκινήσουμε τα ατελείωτα πλυντήρια με φορμακια και σαλιαρες...!!!!! Να γεμίσουν τα συρματα μωρουδιακα να χαιρόμαστε να απλώνουμε....!!!!!

  • Μου αρέσει 5

1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

εμενα μου ειχε πει η γυναικολογος μου οχι σερβιετακια, βαμβακερα βρακακια και ανοιχτόχρωμα μη δουμε αιμα

Χαχχαχαχχα ε οχι και περιορισμος  για το χρωμα!Εγω φοραω και μαυρα και χρωματιστά!

Just now, @ngelina81 είπε:

Αμήν και πως κορίτσια να έρθει αυτή η ευλογημένη μέρα που θα ξεκινήσουμε τα ατελείωτα πλυντήρια με φορμακια και σαλιαρες...!!!!! Να γεμίσουν τα συρματα μωρουδιακα να χαιρόμαστε να απλώνουμε....!!!!!

Δεν τολμώ να κανω καν τετοιες σκεψεις και ονειρα εγω.Μετα την αυχενικη πρωτα ο Θεος δειλα δειλα.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Joka said:

Ε οκ,μια βδομαδα σχεδον.Εγω σημερα 9εβδ.ακριβως.Η αλλιως, μπηκα στη 10βδομαδα.Χαχαχαχαα,.Σωστα τα ειπα?Εκανα ετ 23/5,βλαστοκυστες.

Ναι ναι σωστά τα είπες ... είμαι ακριβώς 3 μέρες πίσω σου ... σε ακολουθώ κατά πόδας !! :) 

Just now, @ngelina81 said:

Αμήν και πως κορίτσια να έρθει αυτή η ευλογημένη μέρα που θα ξεκινήσουμε τα ατελείωτα πλυντήρια με φορμακια και σαλιαρες...!!!!! Να γεμίσουν τα συρματα μωρουδιακα να χαιρόμαστε να απλώνουμε....!!!!!

Ναι ναι ... είναι τα λεγόμενα πλυντήρια που θέλεις 30 λεπτά να απλώσεις το ένα . .. mini size all και 300 μανταλάκια ένα ένα :) :) !!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Renaki80 είπε:

Με το καλό! Και εγώ αύριο! Περιμένουμε νεα σου

Με το καλό και σε σένα!!!!!

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω κάτι?

Αύριο θα πάω για υπέρηχο στον εξωσωματικο μου αλλά επειδή θέλω έναν γιατρό που να κάθεται να ασχολείται με το θέμα μου και να μου λύνει όλες τις απορίες μου ,έκλεισα σε ένα άλλο γιατρό την Πέμπτη το βράδυ ραντεβού για να με δει και αυτός...λέτε να κάνω ζημιά που θα είναι τόσο σύντομο το διάστημα υπέρηχου  ?


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

αχ σε καταλαβαίνω απόλυτα! κ μόλις αύριο πάω για πρώτο υπέρηχο. είμαι από την πέμπτη με αναγούλες κ σήμερα τα έβγαλα στην δουλειά δεν άντεξα. σπίτι να κάτσω παθαίνω πλήξη ,νιώθω ανήμπορη κ ακκαμάτρα. στην δουλειά όλοι κ όλα με εκνευρίζουν. έχω μόνιμη αηδία στο στόμα κ στο στομάχι κ έχω υιοθετήσει κ έκφραση ξινίλας. 

μια πρόταση να κάνω για έξοδο: το σάββατο πήγαμε θερινό με τον σύζυγο ήταν πολύ ωραία χωρίς πολύ πολύ κούραση. 

Καλώς ήρθες στο κλαμπ με τις αναγούλες...τις έχω μόνιμες.. Ακόμα βέβαια Όχι σε σημείο να ξεράσω.. άντε αύριο πάμε κ οι 2 να δούμε τι θα δούμε έτσι???

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Με το καλό και σε σένα!!!!!

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω κάτι?

Αύριο θα πάω για υπέρηχο στον εξωσωματικο μου αλλά επειδή θέλω έναν γιατρό που να κάθεται να ασχολείται με το θέμα μου και να μου λύνει όλες τις απορίες μου ,έκλεισα σε ένα άλλο γιατρό την Πέμπτη το βράδυ ραντεβού για να με δει και αυτός...λέτε να κάνω ζημιά που θα είναι τόσο σύντομο το διάστημα υπέρηχου  ?

Για μια φορά δεν νομίζω να υπάρχει προβλήμα αλλά αν το κάνεις συστηματικά δεν ξέρω... Κανόνισέ το τουλάχιστον να είναι μια εβδομάδα στον ένα και μια στον άλλο.


1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, @ngelina81 είπε:

Για μια φορά δεν νομίζω να υπάρχει προβλήμα αλλά αν το κάνεις συστηματικά δεν ξέρω... Κανόνισέ το τουλάχιστον να είναι μια εβδομάδα στον ένα και μια στον άλλο.

Ο γιατρος δεν επιτρεπεται να κανει υπερηχο σε διαστημα μικροτερο της 1 εβδομαδας,ιδιως τωρα στην αρχη που ειναι πολυ ευαισθητα τα μωρακια.Αρχικα μου το ειχε πει ο εξωσωματικος.Εμενα δε μου εβαλε στη 1 βδομαδα να ξανακουσουμε μαλιστα καρδια.Ειναι μια οδηγια που περιέχεται διεθνως στους σχετικους κανονες δεοντολογιας προς τους γυναικολογους απ οτι διαβασα.Με ρωτησε η γιατρός μου οταν πηρα να κλεισω ραντεβου και ηταν καθετη.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, natassaki2006 είπε:

Καλώς ήρθες στο κλαμπ με τις αναγούλες...τις έχω μόνιμες.. Ακόμα βέβαια Όχι σε σημείο να ξεράσω.. άντε αύριο πάμε κ οι 2 να δούμε τι θα δούμε έτσι???

Αχ τι θα δούμε άραγε; Εσύ σίγουρα δύο. Δεν έχεις φτάσει σε αυτό το σημείο γιατί μάλλον έχετε καλούς δρόμους στην Αθήνα.εμεις εδώ στην Σαλόνικα βασανιζομαστε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, @ngelina81 είπε:

Για μια φορά δεν νομίζω να υπάρχει προβλήμα αλλά αν το κάνεις συστηματικά δεν ξέρω... Κανόνισέ το τουλάχιστον να είναι μια εβδομάδα στον ένα και μια στον άλλο.

Τώρα γαμωτο το έκλεισα..θέλω έναν γιατρό που να ασχολείται και για αυτό ψάχνομαι. 

Just now, Joka είπε:

Ο γιατρος δεν επιτρεπεται να κανει υπερηχο σε διαστημα μικροτερο της 1 εβδομαδας,ιδιως τωρα στην αρχη που ειναι πολυ ευαισθητα τα μωρακια.Αρχικα μου το ειχε πει ο εξωσωματικος.Εμενα δε μου εβαλε στη 1 βδομαδα να ξανακουσουμε μαλιστα καρδια.Ειναι μια οδηγια που περιέχεται διεθνως στους σχετικους κανονες δεοντολογιας προς τους γυναικολογους απ οτι διαβασα.Με ρωτησε η γιατρός μου οταν πηρα να κλεισω ραντεβου και ηταν καθετη.

Οπότε μάλλον πρέπει να το ακυρώσω...


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Τώρα γαμωτο το έκλεισα..θέλω έναν γιατρό που να ασχολείται και για αυτό ψάχνομαι. 

Οπότε μάλλον πρέπει να το ακυρώσω...

Σιγουρα πρεπει να ενημερωσεις.Δε μιλησες?Κλείστο σε 1 βδομαδα.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Τώρα γαμωτο το έκλεισα..θέλω έναν γιατρό που να ασχολείται και για αυτό ψάχνομαι. 

Οπότε μάλλον πρέπει να το ακυρώσω...

Δε νομίζω ότι είναι πρόβλημα να μεταφέρεις το ραντεβού για την επόμενη εβδομάδα! Εξήγησε ότι έχεις τον τελευταίο υπέρηχο με τον εξωσωματικό σου αύριο.

  • Μου αρέσει 2

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou said:

Τώρα γαμωτο το έκλεισα..θέλω έναν γιατρό που να ασχολείται και για αυτό ψάχνομαι. 

Οπότε μάλλον πρέπει να το ακυρώσω...

Καλά μην τρελαίνεσαι θα του το πεις και απλά δε θα το ακούσετε ... 

Just now, Joka said:

Ο γιατρος δεν επιτρεπεται να κανει υπερηχο σε διαστημα μικροτερο της 1 εβδομαδας,ιδιως τωρα στην αρχη που ειναι πολυ ευαισθητα τα μωρακια.Αρχικα μου το ειχε πει ο εξωσωματικος.Εμενα δε μου εβαλε στη 1 βδομαδα να ξανακουσουμε μαλιστα καρδια.Ειναι μια οδηγια που περιέχεται διεθνως στους σχετικους κανονες δεοντολογιας προς τους γυναικολογους απ οτι διαβασα.Με ρωτησε η γιατρός μου οταν πηρα να κλεισω ραντεβου και ηταν καθετη.

Συγνώμη δεν κάνει ούτε καν ο υπέρηχος ή να βάλει να το ακούσεις ; 
Εγω το δεύτερο νόμιζα ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...