Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια 30+1 σήμερα και φτιάχνω τη τσάντα του μαιευτηρίου μου, ανάμεικτα συναισθήματα ! χάρα, άγχος,ανυπομονησία ,αβεβαιότητα για το τι θα προκύψει ,συγκίνηση , κλάμα (πραγματικά λες και εχω ανοίξει βρύση είναι)  , αναδρομή στο τι εχω περάσει , όνειρα, φοβος, περηφάνεια , και πολλά αλλά που ούτε καν ξεχωρίζω τι είναι  …. δε περίμενα ποτέ μια βαλιτσουλα mom’s bag να μου  δημιουργήσει τόσα πολλά συναισθήματα ! για το μόνο που ειμαι σίγουρη είναι ότι εχω κάνει ότι καλύτερο μπορώ για να έρθει αυτό το μωράκι στον κόσμο ! στο βρεφακι μ  θα πάρω μόνο μια αλλαξιά στην περιπτωση εστω 1% να το πάρω μαζί μ φεύγοντας  και μια εικονίτσα από την παναγια της τσαμπίκα! με κάποιες κοπέλες ξεκινήσαμε παρέα , κάποιες είστε πιο καινούριες!! καλή επιτυχία να ευχηθώ σε όλες μας, ευχαριστώ που με ακούγατε να σας πρήζω ( θα το κάνω μέχρι να γεννήσω βέβαια , ελπιζω για βδομαδες ακόμα 😉) γερά μωράκια να φέρουμε στον κόσμο και ας ταλαιπωρούμαστε!  να μου πείτε καλή τύχη από τώρα 🥰

      Με συγκίνησες τρελοκόριτσο. Τι απίστευτα συναισθήματα...Καλή τύχη Angot μας, όλα θα πάνε καλά. Θα ευχηθώ να παραμείνεις στο σπιτάκι σου κι άλλες εβδομάδες και μετά να γυρίσεις σπίτι σου με το αφράτο καρβελάκι σας. Τα πήγες πολύ καλά κορίτσι μου 🥲

      πρίν από 21 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια, δυστυχώς 54 η δεύτερη χοριακη...Δεν είμαι καθόλου καλά,όμως πρέπει να σταθώ στα πόδια μου και να συνεχίσω την προσπάθεια.Ενα ακόμα έχουμε στην κατάψυξη και ελπίζω να πιάσει .Θα κάνω μια μεγάλη αγκαλιά την κόρη μου και θα συνεχίσω!

      Καλή επιτυχία σε όλες ❤️ 

      Λυπάμαι τόσο πολύ. Πάρε όσο χρόνο χρειάζεσαι για να επεξεργαστείς τη θλίψη σου. Σου στέλνω αγκαλιά ❤

      • Ευχαριστώ 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Balloo είπε:

Μόλις τσεκαρα τον υπέρηχο μου που έκανα στις 6w1d. Δίπλα στη μέτρηση του εμβρύου γράφει +-4 μέρες, ότι δηλαδή αν βγει 4 μέρες μικρότερο ή μεγαλύτερο είναι πάλι εντός φυσιολογικών ορίων. Και στον υπέρηχο 8w1d γράφει +-5 μέρες!! Μην ανησυχείς, όλα είναι καλά! 

Νατασσάκι μου το παθαίνω αυτό ανά διαστήματα. Ένα βράδυ μάλιστα ξύπνησα από τους πόνους. Χθες και προχθές είχα τσιμπήματα και σουβλιτσες, ειδικά αριστερά. Νομίζω ότι είναι φυσιολογικό λόγω μήτρας. Βέβαια την απορία θα σου τη λύσει ο γιατρός σου το απόγευμα. Με το καλό κοριτσάκι μου!! Περιμένουμε εντυπώσεις ❤️

@flower power & @Evouska κορίτσια μου εύχομαι όλα να διαψευστούν και οι γιατροί και οι μετρήσεις.. Η κολλητή μου, μετά από εξωσωματική παρακαλώ, ενώ είχαν τελειώσει όλα καθώς δεν προχωρούσε τίποτα, είχε σταματήσει τα φάρμακα και ξαφνικά την όγδοη εβδομάδα, πριν κάνει αποξεση, άκουσαν καρδούλα. Έγινε ένα μικρό θαύμα! Αυτό ελπίζω ότι θα γίνει και με εσάς. Σας στέλνω όλη μου τη θετική σκέψη, να πάνε όλα καλά! 

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου!!!Ναι ναι θα σας ενημερώσω!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και από εμένα, την προβληματισμένη από χθες. Τα αποτελεσματα της χθεσινής μου χοριακής 16.515 (7+7)

να θυμίσω ότι η πρώτη χοριακή ήταν 569 (4+3)

και η δεύτερη ήταν 2849 (5+1)

μενει να κάνω άλλη μια Πέμπτη ή Παρασκευή για να δούμε εάν εξελίσσεται η εγκυμοσύνη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, FlowerMom είπε:

Καλημέρα και από εμένα, την προβληματισμένη από χθες. Τα αποτελεσματα της χθεσινής μου χοριακής 16.515 (7+7)

να θυμίσω ότι η πρώτη χοριακή ήταν 569 (4+3)

και η δεύτερη ήταν 2849 (5+1)

μενει να κάνω άλλη μια Πέμπτη ή Παρασκευή για να δούμε εάν εξελίσσεται η εγκυμοσύνη. 

Αυτό που γνωρίζω είναι ότι από ένα σημείο και μετά η χοριακή ανεβαίνει με πιο αργούς ρυθμούς.. Μίλησες με τον γιατρό σου? Αν ναι, πως του φάνηκε???

(Κοριτσάκι μου μια διορθωσούλα! Δεν υπάρχει 7 συν 7 διότι την έβδομη μέρα αλλάζουμε εβδομάδα. Μέχρι 7 συν 6 φτάνει. Άρα χθες ήσουν 8 εβδομαδων και σήμερα είσαι 8w+1.)

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ολα μια ΧΑΡΑ! Μεγαλώνει το σκατούλι! Ακούσαμε Καρδουλα, είδαμε κεφάλι πωπουδάκι και ομφάλιο! ΟΜΩΣ μου ΕΙΠΕ ότι με θέλει χαλαρή και ήρεμη γιατί τώρα είναι το δύσκολο κομμάτι! Έκοψε χάπια ευτυχώς! Μόνο vasclor!!!!

ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΧΑΡΑ!!!! ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΜΟΥ

  • Μου αρέσει 9

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Ολα μια ΧΑΡΑ! Μεγαλώνει το σκατούλι! Ακούσαμε Καρφούρ α, είδαμε κεφάλι πωπουδάκι και ομφάλιο! ΟΜΩΣ μου ΕΙΠΕ ότι με θέλει χαλαρή και ήρεμη γιατί τώρα είναι το δύσκολο κομμάτι! Έκοψε χάπια ευτυχώς! Μόνο vasclor!!!!

ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΧΑΡΑ!!!! ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΜΟΥ

Μπράβο Ρενάκι!!!! Σούπερ τα νέα!! κι εγώ ξεκίνησα να τα κόβω αλλά σταδιακά μέχρι τη 12η.

Θύμησέ μου πόσο είσαι σήμερα??

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renaki80 είπε:

Ολα μια ΧΑΡΑ! Μεγαλώνει το σκατούλι! Ακούσαμε Καρδουλα, είδαμε κεφάλι πωπουδάκι και ομφάλιο! ΟΜΩΣ μου ΕΙΠΕ ότι με θέλει χαλαρή και ήρεμη γιατί τώρα είναι το δύσκολο κομμάτι! Έκοψε χάπια ευτυχώς! Μόνο vasclor!!!!

ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΧΑΡΑ!!!! ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΜΟΥ

Κορίτσι μου μπράβο σου!!! Τι ωραία νέα!!! Πρώτη φορά ακουσατε καρδούλα? 

Γιατί σου είπε ότι τώρα αρχίζουν τα δύσκολα, επειδη σου έκοψε τα χάπια?


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσι μου μπράβο σου!!! Τι ωραία νέα!!! Πρώτη φορά ακουσατε καρδούλα? 

Γιατί σου είπε ότι τώρα αρχίζουν τα δύσκολα, επειδη σου έκοψε τα χάπια?

ΟΧΙ είναι η ΔΕΥΤΕΡΗ! Μου είπε να προσέχω πολύ και να είμαι ήρεμη, Γιατί μέχρι την αυχενική είναι δύσκολο κομμάτι

Just now, Τουτουνι είπε:

Σου όρισε και ραντεβού για την αυχενική?

Το έχω κλείσει από το πρώτο ραντεβού Που ακούσαμε καρδούλα 30/7
 

επίσης Πήγα Με ΛΙΣΤΑ Και πρέπει να το ρώτησα πάνω από 10 ερωτήσεις

Ενέσεις αντιπηκτικές  ναι, σερβιετάκια ναι, μπάνιο ναι, Αλλά με προσοχή να είναι καθαρή η θάλασσα και να αλλάξω αμέσως και να πλυθώ

Πολλά άλλα που δεν τα θυμάμαι τώρα γιατί με έχει κυριεύσει η χαρά

  • Μου αρέσει 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

ΟΧΙ είναι η ΔΕΥΤΕΡΗ! Μου είπε να προσέχω πολύ και να είμαι ήρεμη, Γιατί μέχρι την αυχενική είναι δύσκολο κομμάτι

Το έχω κλείσει από το πρώτο ραντεβού 30/7

Είχα δει το σχόλιο της Joka, ότι μετά την 7η εβδομάδα αρχίζουμε να χαλαρώνουμε και τώρα διαβάζω ότι τελικά διανύω το πιο δύσκολο κομμάτι και δε σου κρύβω ότι πάνω που ηρεμησα λιγάκι, αγχώθηκα πάλι.. και ο δικός μου ο υπέρηχος αργεί! Ας συμφωνούσαν κάπου αυτοί οι γιατροί πια..

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renaki80 said:

Ολα μια ΧΑΡΑ! Μεγαλώνει το σκατούλι! Ακούσαμε Καρδουλα, είδαμε κεφάλι πωπουδάκι και ομφάλιο! ΟΜΩΣ μου ΕΙΠΕ ότι με θέλει χαλαρή και ήρεμη γιατί τώρα είναι το δύσκολο κομμάτι! Έκοψε χάπια ευτυχώς! Μόνο vasclor!!!!

ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΧΑΡΑ!!!! ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΜΟΥ

Τέλεια !!! Μπράβο !! 
Γιατι τώρα είναι το δύσκολο κομμάτι ; Αυτό δεν το κατάλαβα ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Είχα δει το σχόλιο της Joka, ότι μετά την 7η εβδομάδα αρχίζουμε να χαλαρώνουμε και τώρα διαβάζω ότι τελικά διανύω το πιο δύσκολο κομμάτι και δε σου κρύβω ότι πάνω που ηρεμησα λιγάκι, αγχώθηκα πάλι.. και ο δικός μου ο υπέρηχος αργεί! Ας συμφωνούσαν κάπου αυτοί οι γιατροί πια..

Μα θα μας τρελάνουν στο τέλος! Πάντως του είπα ότι ήμουν πολύ αγχωμένη για σήμερα και μου είπε να κοιτάξω να ηρεμήσω και να χαλαρώσω. Μόνο αυτό θέλει από μένα όλα τα υπόλοιπα γίνονται

 

Επειδή έχω μπερδευτεί νομίζω είναι κι άλλες κοπέλες που θα κάνανε σήμερα ΥΠΕΡΗΧΟ! Περιμένουμε νέα σας

  • Μου αρέσει 4

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo said:

Είχα δει το σχόλιο της Joka, ότι μετά την 7η εβδομάδα αρχίζουμε να χαλαρώνουμε και τώρα διαβάζω ότι τελικά διανύω το πιο δύσκολο κομμάτι και δε σου κρύβω ότι πάνω που ηρεμησα λιγάκι, αγχώθηκα πάλι.. και ο δικός μου ο υπέρηχος αργεί! Ας συμφωνούσαν κάπου αυτοί οι γιατροί πια..

Πραγματικα όμως ... εμείς χαιρόμαστε που σβήνουμε μέρες και προχωράμε και αυτοί να μας αγχώσουν !!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Είχα δει το σχόλιο της Joka, ότι μετά την 7η εβδομάδα αρχίζουμε να χαλαρώνουμε και τώρα διαβάζω ότι τελικά διανύω το πιο δύσκολο κομμάτι και δε σου κρύβω ότι πάνω που ηρεμησα λιγάκι, αγχώθηκα πάλι.. και ο δικός μου ο υπέρηχος αργεί! Ας συμφωνούσαν κάπου αυτοί οι γιατροί πια..

Αν διαβάσετε ποσοστά ανά βδομάδα,πέφτουν ραγδαία.Μαλλον ο γιατρός εννοούσε επειδή κόβει τα φάρμακα?Η ίσως να ειδε το κοριτσι πολυ αγχωμένο.Κι εμενα πάντως δε μου αρέσει καθολου να μας αγχωνουν οι γιατροι.Βασικά ειναι το χειρότερο μου και νο1 αιτία αλλαγής.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Αν διαβάσετε ποσοστά ανά βδομάδα,πέφτουν ραγδαία.Μαλλον ο γιατρός εννοούσε επειδή κόβει τα φάρμακα?Η ίσως να ειδε το κοριτσι πολυ αγχωμένο.Κι εμενα πάντως δε μου αρσει καθολου να μας αγχωνουν οι γιατροι.

Για το δεύτερο σε κόβω! Καλέ τον τρέλανα στις ερωτήσεις!! 


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...