Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Evouska είπε:

Καλησπερα σε όλες και συγχαρητήριά σε οσες ακούσατε τα μωράκια σας! 

Κορίτσια τα δικά μου τα νέα δυστυχώς δεν είναι τόσο ευχάριστα! Επισκέφθηκα σήμερα τον παλιό μου γιατρό για δεύτερη γνώμη, αφού έκανα το πρωί χοριακη η οποία ήταν χαμηλή  (2.868) και μου είπε τα ίδια, ότι δηλαδή δεν προχωράει η κύηση και πρέπει να κάνω αποξεση. Θα παω αύριο το πρωί κιόλας να μου κάνει, γιατί πρέπει να καθαρίσει η μήτρα μου!

Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν ξέρω ακόμα τι να πω, αλλά ξέρω με σιγουριά πια ότι αυτή τη φορά τελείωσε και προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά, ότι όλα έγιναν για καλό! 

Σας αποχαιρετώ λοιπον!! Εύχομαι σε όλες σας να έχετε μια τελειομηνη και χαρούμενη εγκυμοσύνη, να την απολαύσετε και να είστε όσο πιο χαλαρές μπορείτε! Πολλά φιλιά στα μάγουλα και στις κοιλιτσες σας! :):) <3 <3

Κορίτσι μου γλυκο,  σε κατανοω απόλυτα.  Λιγο ως πολυ,  πολλες το έχουμε περάσει, μακάρι να ερθει η μέρα που καμια γυναίκα δεν θα χρειαστεί να μπει σε τετοιες διαδικασιες. Η αποξεση ειναι μια γρήγορη διαδικασία, δεν θα καταλάβεις κατι,  προσεξε τον εαυτό σου μερικες μερες μετα,  κρυωματα και βαρη,  απολαυσε το καλοκαίρι με τον ανδρα σου και οπότε νιωσεις ετοιμη βαζετε μπρος τις μηχανες! Θα αναμένουμε νεα σου!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Joka είπε:

2-3 φρουτα κι ενα γαλα δεν ειναι βαρος,μην ανησυχεις.Δεν είμαστε κι ανήμπορες,αλίμονο!!!Εγω κουβαλαω περισσοτερα.Σκεψου τις κοπελες που ειναι ηδη  μανουλες τι βαρη πρεπει να σηκώνουν συνεχώς...

Καλά είχα και άλλα μέσα :-P (κοκκινόψαρο, μακαρόνια ολικής, ντομάτες, καρότα, φρούτα αρκετά και 2 γάλατα! Και όλα αυτά σε μια τσάντα!! Πως χώρεσαν απορώ!! Το παράκανα Ε;; ΕΙΝΑΙ αυτό που λέμε 2-3 πραγματάκια θέλω και τελικά σέρνουμε καρότσια!! 
 Ας ελπίσουμε τι δεν έγινε κάτι!!! Κάνω τον σταυρό μου και δεν το ξανατολμώ ποτέ!!!

  • Χαχα 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Καλά είχα και άλλα μέσα :-P (κοκκινόψαρο, μακαρόνια ολικής, ντομάτες, καρότα, φρούτα αρκετά και 2 γάλατα! Το παράκανα Ε;; ΕΙΝΑΙ αυτό που λέμε 2-3 πραγματάκια θέλω και τελικά σέρνουμε καρότσια!! 
 Ας ελπίσουμε τι δεν έγινε κάτι!!!

Και παλι δε νομιζω οτι ειναι μεγαλο το βαρος,μην ανησυχεις καθόλου.

  • Ευχαριστώ 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 said:

Μακάρι! Θα ψάξω να δω και πόσα κιλά επιτρέπονται, για να ξέρω....

Δε νομίζω ότι θα βρεις κάποιο απόλυτο νούμερο άλλωστε η καθεμία αντέχει διαφορετικό ... αν κάτι σε ζορίζει ή σε τραβάει είναι αρκετά βαρύ ... αυτό κράτα και θα είσαι οκ νομίζω 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renaki80 είπε:

Καλά είχα και άλλα μέσα :-P (κοκκινόψαρο, μακαρόνια ολικής, ντομάτες, καρότα, φρούτα αρκετά και 2 γάλατα! Και όλα αυτά σε μια τσάντα!! Πως χώρεσαν απορώ!! Το παράκανα Ε;; ΕΙΝΑΙ αυτό που λέμε 2-3 πραγματάκια θέλω και τελικά σέρνουμε καρότσια!! 
 Ας ελπίσουμε τι δεν έγινε κάτι!!! Κάνω τον σταυρό μου και δεν το ξανατολμώ ποτέ!!!

Μεχρι 4 κιλά ειναι η οδηγία προς εμενα .

Just now, bcd18 είπε:

Και για το περπάτημα κοριτσια; Ποσα λεπτά επιτρέπεται την ημέρα; 

Και αυτο το ρώτησα , μεχρι οσο αισθάνομαι καλα, αν κουραστώ ή αισθανθώ ασχημα να κάτσω. Η αλήθεια ειναι οτι αισθάνθηκα μια μερα που ειχε καύσωνα ασχημα και πήρα ταξί να γυρίσω σπίτι.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 είπε:

Και για το περπάτημα κοριτσια; Ποσα λεπτά επιτρέπεται την ημέρα; 

Είναι κ αυτο σχετικό..τοσο οσο να μην σε πιάνουν πονακια.. Είναι περιπτώσεις ενοχλούνται στα 5 λεπτα και άλλες που τρέχουν ολη μερα σαν το Βεγγο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Μεχρι 4 κιλά ειναι η οδηγία προς εμενα .

Και αυτο το ρώτησα , μεχρι οσο αισθάνομαι καλα, αν κουραστώ ή αισθανθώ ασχημα να κάτσω. Η αλήθεια ειναι οτι αισθάνθηκα μια μερα που ειχε καύσωνα ασχημα και πήρα ταξί να γυρίσω σπίτι.

Σε ευχαριστώ πολύ @Καντι! Εγω αποφεύγω το μεσημέρι που κάνει πολύ ζέστη και παίρνω ταξί.  Καποιες μερες είχα περπατήσει και ανεβοκατέβει σκάλες αρκετά. Είχε δειξει το κινητο κάπου 9 χιλ σε μια μέρα. Δεν αισθάνθηκα κάτι απλώς τωρα αποφεύγω ειδικά σκάλες στο ελάχιστο.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 είπε:

Και για το περπάτημα κοριτσια; Ποσα λεπτά επιτρέπεται την ημέρα; 

Εμένα ο γιατρός μου πε το πολύ κανένα μισάωρο και όχι ανηφόρες και τέτοια.. Ισα ίσα για την άσκηση.. 

  • Μου αρέσει 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ani!! είπε:

Είναι κ αυτο σχετικό..τοσο οσο να μην σε πιάνουν πονακια.. Είναι περιπτώσεις ενοχλούνται στα 5 λεπτα και άλλες που τρέχουν ολη μερα σαν το Βεγγο

Πονάκια δεν με έχουν πιάσει ακόμα.. βάρη αποφεύγω 

Just now, Katzei1982 είπε:

Εμένα ο γιατρός μου πε το πολύ κανένα μισάωρο και όχι ανηφόρες και τέτοια.. Ισα ίσα για την άσκηση.. 

Και εγω ανηφόρες και σκάλες τις αποφεύγω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 είπε:

Πονάκια δεν με έχουν πιάσει ακόμα.. βάρη αποφεύγω 

Και εγω ανηφόρες και σκάλες τις αποφεύγω 

Αγάπη θυμησε μου πόσο εβδομαδων είσαι? Έχω μπουρδουκλωθει.. Είμαστε και πολλες ζωή να χουμε.. Πρέπει να φτιάξουμε ένα πινακάκι να ξέρουμε τι μας γίνεται χαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Αγάπη θυμησε μου πόσο εβδομαδων είσαι? Έχω μπουρδουκλωθει.. Είμαστε και πολλες ζωή να χουμε.. Πρέπει να φτιάξουμε ένα πινακάκι να ξέρουμε τι μας γίνεται χαχα

Μπήκα στην 7η εβδομ και σε δυο εβδομ θα ξαναπάω για υπέρηχο να ακουσουμε καρδούλα! Και εγω κοριτσια είναι λίγες μερες που ήρθα στην παρέα σας και ακόμα μπερδεύομαι... δεν έχω καταφέρει να διαβάσω από την αρχή...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 είπε:

Μπήκα στην 7η εβδομ και σε δυο εβδομ θα ξαναπάω για υπέρηχο να ακουσουμε καρδούλα! Και εγω κοριτσια είναι λίγες μερες που ήρθα στην παρέα σας και ακόμα μπερδεύομαι... δεν έχω καταφέρει να διαβάσω από την αρχή...

Τέλεια αχ θα τρελαθείς μόλις ακούσεις καρδουλα.. Πάρε χαρτομάντηλα μαζί για καλό και για κακό.. Και μια πάνα για τον σύζυγο.. Εμείς την χρειάστηκαμε χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 said:

Και για το περπάτημα κοριτσια; Ποσα λεπτά επιτρέπεται την ημέρα; 

Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Και άπο ιατρικής άποψης και ηλικίας και ιστορικού της κάθε μιας. Αυτό που είναι οκ για εμένα μπορεί να βλαψει εσένα και το αντίστροφο. Εγώ όταν ρώτησα αν μπορώ να περπατάω μου είπε «ναι και μάλιστα πολύ !!». Δεν μπορώ να σου πω να το κανείς κι εσυ όμως γιατί δεν ξέρω την περίπτωση σου. Για τέτοια πράγματα καλύτερα το γιατρό της η καθεμία που ξέρει το ιστορικό και τον οργανισμό της ;) 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...