Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Τουτουνι said:

Εγώ που τα παίρνω κολπικά δεν μου κάνουν τίποτα!!! Ένα παίρνω απ' το στόμα αλλά είναι το βράδυ, οπότε με.κανει και κοιμάμαι σαν πουλάκι!!! Χαχαχχαχαχ

Χαχαχα κάνω ακριβώς το ίδιο πράγμα 

Το πρωινό κολπικά και το βραδινό από το στόμα για καλύτερο ύπνο !! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Efinikolaou said:

Κορίτσια να ρωτήσω!

Ποια εβδομάδα θεωρείται η πιο κρίσιμη στην εγκυμοσύνη??

Αυτή που διανύει η καθεμία ;) ... δεν υπάρχει νομίζω μια συγκεκριμένη. Γενικά θεωρούνται οι πρώτες 12 , μετά πέφτουν τα ποσοστά ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Χαχαχα κάνω ακριβώς το ίδιο πράγμα 

Το πρωινό κολπικά και το βραδινό από το στόμα για καλύτερο ύπνο !! 

Ναι...εγώ φανταζομουν ότι απ' το άγχος δεν θα μπορούσα να κοιμηθώ τα βράδια κι όμως ...και κανόνια να βαρανε δύσκολα ξυπνάω!!!

Just now, chris79 είπε:

Αυτή που διανύει η καθεμία ;) ... δεν υπάρχει νομίζω μια συγκεκριμένη. Γενικά θεωρούνται οι πρώτες 12 , μετά πέφτουν τα ποσοστά ...

Σωστά!!!! 


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

."Σε ζευγάρια χωρίς βεβαρημένο ιστορικό, η ανίχνευση καρδιακών παλμών στο έμβρυο μειώνει τον κίνδυνο της αποβολής στο 5% (1 στις 20) και στο 3%, αν ξεπεράσουν την 8η εβδομάδα."

Από άρθρο του Λητώ,με θεμα τις επαναλαμβανόμενες αποβολές.

  • Μου αρέσει 5

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω!

Ποια εβδομάδα θεωρείται η πιο κρίσιμη στην εγκυμοσύνη??

Αλλού διαβάζω για 6η, αλλού για το διάστημα 8η με 12η. Σε γενικές γραμμές, ολόκληρο το πρώτο τρίμηνο θεωρείται επικίνδυνο..

  • Μου αρέσει 3

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

."Σε ζευγάρια χωρίς βεβαρημένο ιστορικό, η ανίχνευση καρδιακών παλμών στο έμβρυο μειώνει τον κίνδυνο της αποβολής στο 5% (1 στις 20) και στο 3%, αν ξεπεράσουν την 8η εβδομάδα."

Από άρθρο του Λητώ,με θεμα τις επαναλαμβανόμενες αποβολές.

Δηλαδή πέφτει αντί να ανεβαίνει?


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

."Σε ζευγάρια χωρίς βεβαρημένο ιστορικό, η ανίχνευση καρδιακών παλμών στο έμβρυο μειώνει τον κίνδυνο της αποβολής στο 5% (1 στις 20) και στο 3%, αν ξεπεράσουν την 8η εβδομάδα."

Από άρθρο του Λητώ,με θεμα τις επαναλαμβανόμενες αποβολές.

Αρκετά παρήγορο!


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


"Πολλές γυναίκες πιστεύουν πως οι καθημερινές δραστηριότητες μπορεί κάποιες φορές να οδηγήσουν σε αποβολή του εμβρύου. Θεωρούν πως το να κάνεις χειρωνακτική εργασία ή δουλειές του σπιτιού, το να έχεις σεξουαλικές επαφές, το να σηκώσεις 1 -2 σακούλες με πράγματα από τη λαϊκή ή το σούπερ μάρκετ, το να παίρνεις αγκαλιά το παιδί σου ή το να αθλείσαι, μπορεί συχνά να σε οδηγήσει σε αποβολή. Αυτό είναι ΛΑΘΟΣ. Οι καθημερινές δραστηριότητες δεν προκαλούν αποβολές. Ακόμη και ένα πέσιμο ή χτύπημα της μητέρας σπάνια μπορεί να οδηγήσει σε αποβολή."

Just now, Τουτουνι είπε:

Δηλαδή πέφτει αντί να ανεβαίνει?

Πέφτουν τα ποσοστά,περνώντας οι βδομάδες...

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...