Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Katzei1982 είπε:

Τέλεια αχ θα τρελαθείς μόλις ακούσεις καρδουλα.. Πάρε χαρτομάντηλα μαζί για καλό και για κακό.. Και μια πάνα για τον σύζυγο.. Εμείς την χρειάστηκαμε χαχαχα

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Κάνω υπομονή να περάσουν οι μερες!

Just now, chris79 είπε:

Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Και άπο ιατρικής άποψης και ηλικίας και ιστορικού της κάθε μιας. Αυτό που είναι οκ για εμένα μπορεί να βλαψει εσένα και το αντίστροφο. Εγώ όταν ρώτησα αν μπορώ να περπατάω μου είπε «ναι και μάλιστα πολύ !!». Δεν μπορώ να σου πω να το κανείς κι εσυ όμως γιατί δεν ξέρω την περίπτωση σου. Για τέτοια πράγματα καλύτερα το γιατρό της η καθεμία που ξέρει το ιστορικό και τον οργανισμό της ;) 

Συμφωνώ απόλυτα! Ποσο εβδομάδων εισαι; Στον πρώτο υπέρηχο που πηγα μου είπε ότι επιτρέπεται . Βέβαια χωρίς να κουράζομαι.. όταν ξαναπάω θα έχω λίστα με ερωτήσεις...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, bcd18 είπε:

Πονάκια δεν με έχουν πιάσει ακόμα.. βάρη αποφεύγω 

Και εγω ανηφόρες και σκάλες τις αποφεύγω 

Ωραια τυχερη εισαι..εγω τα περνάω από πολυ νωρις και για αυτο περπατάω ελάχιστα πια.. ή με πολλές στασεις

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Αγάπη θυμησε μου πόσο εβδομαδων είσαι? Έχω μπουρδουκλωθει.. Είμαστε και πολλες ζωή να χουμε.. Πρέπει να φτιάξουμε ένα πινακάκι να ξέρουμε τι μας γίνεται χαχα

Συμφωνώ με το πινακάκι γιατί έχουμε χάσει την μπάλα!!!

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Ωραια τυχερη εισαι..εγω τα περνάω από πολυ νωρις και για αυτο περπατάω ελάχιστα πια.. ή με πολλές στασεις

Χθες είδα λίγο αιμα καφέ , αλλά σήμερα οκ. Πονάκια ακόμα δεν έχω. Πρέπει να προσέχουμε! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 said:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Κάνω υπομονή να περάσουν οι μερες!

Συμφωνώ απόλυτα! Ποσο εβδομάδων εισαι; Στον πρώτο υπέρηχο που πηγα μου είπε ότι επιτρέπεται . Βέβαια χωρίς να κουράζομαι.. όταν ξαναπάω θα έχω λίστα με ερωτήσεις...

Σήμερα είμαι 8w5d

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν κορίτσια έχετε δίκαιο! Με το που κάνουμε αυχενικές και πάρουμε επίσημα πητ, θα κάνουμε πινακάκι!

114 σελίδες μέσα σε ούτε ένα μήνα! Ή είμαστε πολλές, ή ψοφάμε για πάρλα.

Μόλις μπήκα σπίτι, αξιώθηκα να πάρω και τις εξετάσεις μου και ως δια μαγείας είναι όλα κομπλέ (φτου μου δηλαδή). Και μπε και ντε και όλα. Απορώ με τον αιματοκρίτη. Τόσα χρόνια αναιμική και με το που έκοψα το κρέας εκτοξεύθηκε. 40 έχω. Ίσως επειδή ξεκίνησα να προσέχω το τι τρώω, τι να πω.. Επίσης, επειδή τόσα χρόνια ήξερα ότι έχω μερική έλλειψη ενζύμου, έκανα έλεγχο κι όχι απλά δεν έχω έλλειψη, είμαι και στο ανώτατο όριο! Θα βάλω ναφθαλίνες παντού χαχαχα!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 4

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, bcd18 είπε:

Χθες είδα λίγο αιμα καφέ , αλλά σήμερα οκ. Πονάκια ακόμα δεν έχω. Πρέπει να προσέχουμε! 

Εντάξει απο τις άλλες εγκυουλα νομιζω πως είναι οκ το λιγο αίμα καφε.. Ναι πρέπει και προσέχουμε η καθεμία για τις δικούς της λογους

Just now, Balloo είπε:

Λοιπόν κορίτσια έχετε δίκαιο! Με το που κάνουμε αυχενικές και πάρουμε επίσημα πητ, θα κάνουμε πινακάκι!

114 σελίδες μέσα σε ούτε ένα μήνα! Ή είμαστε πολλές, ή ψοφάμε για πάρλα.

Μόλις μπήκα σπίτι, αξιώθηκα να πάρω και τις εξετάσεις μου και ως δια μαγείας είναι όλα κομπλέ (φτου μου δηλαδή). Και μπε και ντε και όλα. Απορώ με τον αιματοκρίτη. Τόσα χρόνια αναιμική και με το που έκοψα το κρέας εκτοξεύθηκε. 40 έχω. Ίσως επειδή ξεκίνησα να προσέχω το τι τρώω, τι να πω.. Επίσης, επειδή τόσα χρόνια ήξερα ότι έχω μερική έλλειψη ενζύμου, έκανα έλεγχο κι όχι απλά δεν έχω έλλειψη, είμαι και στο ανώτατο όριο! Θα βάλω ναφθαλίνες παντού χαχαχα!

Πραγματι λεμε πολλα! Και που αλλου να τα πούμε αφου εδω μονο καταλαβαινομαστε.. Και πρέπει να γίνει κ αυτο το πινακακι.. αν δεν κάνω λάθος ειμαι η πιο φρεσκοεγκυουλα με 4w3d και ανυπομονώ για την επομένη χοριακη και τον πρώτο υπέρηχο!

Επίσης πολλα μπραβο σου που έκοψες το κρέας! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Λοιπόν κορίτσια έχετε δίκαιο! Με το που κάνουμε αυχενικές και πάρουμε επίσημα πητ, θα κάνουμε πινακάκι!

114 σελίδες μέσα σε ούτε ένα μήνα! Ή είμαστε πολλές, ή ψοφάμε για πάρλα.

Μόλις μπήκα σπίτι, αξιώθηκα να πάρω και τις εξετάσεις μου και ως δια μαγείας είναι όλα κομπλέ (φτου μου δηλαδή). Και μπε και ντε και όλα. Απορώ με τον αιματοκρίτη. Τόσα χρόνια αναιμική και με το που έκοψα το κρέας εκτοξεύθηκε. 40 έχω. Ίσως επειδή ξεκίνησα να προσέχω το τι τρώω, τι να πω.. Επίσης, επειδή τόσα χρόνια ήξερα ότι έχω μερική έλλειψη ενζύμου, έκανα έλεγχο κι όχι απλά δεν έχω έλλειψη, είμαι και στο ανώτατο όριο! Θα βάλω ναφθαλίνες παντού χαχαχα!

Ε μα άμα τα λέω εγώ για το πινακάκι να με ακούτε.. Πρέπει να σημειώνουμε πόσο είναι η καθεμία ποτέ έχει υπέρηχο και αυχενική... Να ξέρουμε τι μας γίνεται βρε παιδί μου. 

  • Μου αρέσει 3

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Ε μα άμα τα λέω εγώ για το πινακάκι να με ακούτε.. Πρέπει να σημειώνουμε πόσο είναι η καθεμία ποτέ έχει υπέρηχο και αυχενική... Να ξέρουμε τι μας γίνεται βρε παιδί μου. 

Το πόσο είναι η καθεμία, αδύνατο φίλη μου γιατί θα πρέπει να το αλλάζουμε κάθε μέρα! Μόνο πινακάκι με ΠΗΤ μπορούμε να φτιάξουμε και να βάλουμε τους υπερήχους! Για το πόσο είναι η καθεμία μπορούμε να ξεκινήσουμε από τη μεγαλύτερη κύηση προς τη μικρότερη, για να έχουμε απλά μια ιδέα..λέω εγώ τώρα..

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ύπνο και είπα να σερφαρω λιγάκι..ΤΙ το 'θελα. Η μικροβιολόγος όταν τη ρώτησα για το ζάχαρο (θυμάστε που είχα πλακώσει την πάστα φλώρα) μου είπε ότι η τιμή 90 που έχω είναι εντός φυσιολογικών τιμών, ΟΜΩΣ στην εγκυμοσύνη οι γιατροί την θέλουν λιιιγο πιο κάτω. Κι ενώ ήμουν χαλαρή γιατί τα όρια είναι από 60 μέχρι 110, μπαίνω και διαβάζω ότι στην εγκυμοσύνη δεν πρέπει να ξεπερνάει το 92 σε νηστεία!! Κι έφαγα σήμερα άπειρη νουκρέμα ρε φίλε. Γενικά έχει μια βδομάδα που ξεκίνησα να θέλω γλυκά ενώ πριν δεν ήθελα καν να τα δω. Χθες ήθελα να σηκωθώ τα χαράματα να πάρω μια κουταλιά (της σούπας) αλλά κρατήθηκα (η ψυχή μου το ξέρει πως άντεξα). Αχ τι θα κάνω..θα τα κόψω όλα!

  • Μου αρέσει 2

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 hours ago, natassaki2006 said:

Αχ τι καλά πωπω μπραβο κοριτσάκι μου!!!

Τέλεια το μπεμπέ μας!!!

Και εγώ έχω φτιάξει λίστα να τον ρωτήσω σήμερα!!!χαχαχ

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!! 

Πως πήγε χθες ο υπέρηχος @natassaki2006? Μπήκα και το βράδυ να δω νέα σου ... εύχομαι όλα καλά ! 

Just now, Papaki@ said:

καλημέρα κορίτσια μου! καλά τα λέει η @Balloo για τον πίνακα αλλά δεν θέλετε να βάλετε ένα τικεράκι να βλέπουμε που είμαστε? ;)

Πολύ ευχαρίστως να βάλουμε ... αν μας πείτε πως !! :) 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Balloo είπε:

Δεν έχω ύπνο και είπα να σερφαρω λιγάκι..ΤΙ το 'θελα. Η μικροβιολόγος όταν τη ρώτησα για το ζάχαρο (θυμάστε που είχα πλακώσει την πάστα φλώρα) μου είπε ότι η τιμή 90 που έχω είναι εντός φυσιολογικών τιμών, ΟΜΩΣ στην εγκυμοσύνη οι γιατροί την θέλουν λιιιγο πιο κάτω. Κι ενώ ήμουν χαλαρή γιατί τα όρια είναι από 60 μέχρι 110, μπαίνω και διαβάζω ότι στην εγκυμοσύνη δεν πρέπει να ξεπερνάει το 92 σε νηστεία!! Κι έφαγα σήμερα άπειρη νουκρέμα ρε φίλε. Γενικά έχει μια βδομάδα που ξεκίνησα να θέλω γλυκά ενώ πριν δεν ήθελα καν να τα δω. Χθες ήθελα να σηκωθώ τα χαράματα να πάρω μια κουταλιά (της σούπας) αλλά κρατήθηκα (η ψυχή μου το ξέρει πως άντεξα). Αχ τι θα κάνω..θα τα κόψω όλα!

Α ρε μπαλου τι ζεις και εσύ??! Εγώ πάλι δεν θέλω να βλέπω μπροστά μου κρέας και ψάρι που τα λάτρευα! Θέλω σαλάτες,φρούτα και τυρί με ψωμί! Εμένα το ζάχαρο μου είναι στον Θεό και ξεκίνησα ειδική διατροφή για διαβήτη κύησης... σκέψου το ζάχαρο της νηστείας μ είναι 100 και εννοείται ότι το θέλουν από 92 και κάτω. Αν όλα πάνε καλά με την διατροφή δεν θα χρειαστεί να κάνω ινσουλίνη..Αν και πιστεύω ότι την δουλειά την κάνουν τα σικλακουρ...μου το ανεβάζουν πολύ. Βγάλε από το σπίτι σου τα γλυκά εντελώς γιατί μόνο κακό κάνουν σε αυτή τη φάση... εμένα ο Ενδοκρινολογος μου λέει μικρά και συχνά γεύματα. 

Just now, Papaki@ είπε:

καλημέρα κορίτσια μου! καλά τα λέει η @Balloo για τον πίνακα αλλά δεν θέλετε να βάλετε ένα τικεράκι να βλέπουμε που είμαστε? ;)

Ααα τι είναι αυτά τα τικερακια?? Εγώ ακόμη δεν ξέρω πως να κάνω ταγκ μια κοπέλα σε ένα σχόλιο χαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!! 

Πως πήγε χθες ο υπέρηχος @natassaki2006? Μπήκα και το βράδυ να δω νέα σου ... εύχομαι όλα καλά ! 

Πολύ ευχαρίστως να βάλουμε ... αν μας πείτε πως !! :) 

lilypie.com

μπες εδω να κανεις το τικερακι το κανεις copy

μετά πας στις ρυθμίσεις λογαριασμού 

υπογραφή και το κανεις paste


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...