Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Nephelie said:

 Ναι για αυτες που συζηταμε τωρα ναι..και εγω θα τις κανω αργοτερα λιγο..ρωτησε τη γιατί εμενα μου ειπε δεν δινουμε σημασια στο αντι χα απο το 2012 αλλα οι αλλοι αιματολογοι βρε παιδί μου γιατί δινουν σημασια ; Εκει τρελαινομαι..ναι ανυπομονω ,μη ξεχασεις πλιζ! Θενκς 

Θα τη ρωτήσω σίγουρα 

Η πρώτη μου εγκυμοσύνη ήταν 2013-2014 και μου το ζήταγε κάθε μήνα η άλλη ... και μάλιστα βάσει αυτού μου άλλαζε και τη δόση της ένεσης ... δηλαδή αντε βγάλε άκρη ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, chris79 είπε:

Όχι όχι δε μιλάω για κάτι τέτοιο ... δεν είχε τράβηξε απολύτως τίποτα. Έμεινε έγκυος τον πρώτο μήνα προσπαθειών αμέσως και χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Και έτσι κύλησε και όλη η εγκυμοσύνη της ... μέχρι και τη γεννά την έκανε σε 5 ώρες μέσα ... εμένα μου πήρα 22!! 
Δεν ήταν φόβος στη συγκεκριμένη στην οποία αναφέρομαι. Τον φόβο όταν υπάρχει ιστορικό ή οποιουδήποτε τύπου δυσκολία τον κατανοώ και τον σέβομαι απόλυτα. 
 

Ο φοβος ομως κοριτσια όχι μόνο δε βοηθαει αλλα μπορει να φερει και το αντιθετο αποτελεσμα.Θέλει έλεγχο.Κι αυτο το λέω εγω που εμεινα εγκυος στα 42 μου και ωστοσο προσπαθω να συνεχιζω τη ζωη μου οσο πιο φυσιολογικά μπορώ.

Just now, chris79 είπε:

Θα τη ρωτήσω σίγουρα 

Η πρώτη μου εγκυμοσύνη ήταν 2013-2014 και μου το ζήταγε κάθε μήνα η άλλη ... και μάλιστα βάσει αυτού μου άλλαζε και τη δόση της ένεσης ... δηλαδή αντε βγάλε άκρη ! 

Κοριτσι εσυ εχεις ιστορικό θρομβώσεων,σωστά?

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka said:

Ο φοβος ομως κοριτσια όχι μόνο δε βοηθαει αλλα μπορει να φερει και το αντιθετο αποτελεσμα.Θέλει έλεγχο.Κι αυτο το λέω εγω που εμεινα εγκυος στα 42 μου και ωστοσο προσπαθω να συνεχιζω τη ζωη μου οσο πιο φυσιολογικά μπορώ.

Μαζί σου με τα 1000 ... δεν είναι όμως εύκολο να το διαχειριστούν κάποιοι ... 
Εδώ και χρόνια έχω μάθει να ζω με αυτόν και να τον διαχειρίζομαι ώστε να ζω φυσιολογικά. Ειχα κάνει και ψυχοθεραπεία για ένα διάστημα ακριβώς επειδη δεν μπορούσα να διαχειριστώ το φόβο μου και ένιωθα να αλλάζω και δε μου άρεσε αυτό .
Τώρα είμαι οκ και πραγματικά τον περισσότερο καιρό το ελέγχω σχεδόν απόλυτα (σχεδόν) ... όμως θέλει δουλειά με τον εαυτό σου και δύναμη. Δεν είναι εύκολο. 

Just now, Joka said:

Ο φοβος ομως κοριτσια όχι μόνο δε βοηθαει αλλα μπορει να φερει και το αντιθετο αποτελεσμα.Θέλει έλεγχο.Κι αυτο το λέω εγω που εμεινα εγκυος στα 42 μου και ωστοσο προσπαθω να συνεχιζω τη ζωη μου οσο πιο φυσιολογικά μπορώ.

Κοριτσι εσυ εχεις ιστορικό θρομβώσεων,σωστά?

Έχω στην οικογένεια τέτοια ιστορικά και έχω 2 αποβολές και 2 αποτυχημένες εμβρυομεταφορες. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Μαζί σου με τα 1000 ... δεν είναι όμως εύκολο να το διαχειριστούν κάποιοι ... 
Εδώ και χρόνια έχω μάθει να ζω με αυτόν και να τον διαχειρίζομαι ώστε να ζω φυσιολογικά. Ειχα κάνει και ψυχοθεραπεία για ένα διάστημα ακριβώς επειδη δεν μπορούσα να διαχειριστώ το φόβο μου και ένιωθα να αλλάζω και δε μου άρεσε αυτό .
Τώρα είμαι οκ και πραγματικά τον περισσότερο καιρό το ελέγχω σχεδόν απόλυτα (σχεδόν) ... όμως θέλει δουλειά με τον εαυτό σου και δύναμη. Δεν είναι εύκολο. 

Εχεις απόλυτο δίκιο.Κι εγω ζοριστηκα πάρα πολύ τα τελευταια χρόνια,μιας και δεν περασα και λίγα κι ακόμα ζορίζομαι αρκετα.Το κλειδι όμως είναι όσο γίνεται να μην αφήνουμε να μας καταβάλλει,να συνεχίζουμε την καθημερινότητα μας όπως πριν όπως έγραψε και η ψυχολόγος μας διότι πλέον επηρεάζεται και κάποιος άλλος εκτός από εμάς.Κι επειδη εγω είμαι καθημερινα με παιδάκια,θέλω να βλέπω ήρεμα και χαρούμενα παιδακια!!!

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka said:

Εχεις απόλυτο δίκιο.Κι εγω ζοριστηκα πάρα πολύ τα τελευταια χρόνια,μιας και δεν περασα και λίγα κι ακόμα ζορίζομαι αρκετα.Το κλειδι όμως είναι όσο γίνεται να μην αφήνουμε να μας καταβάλλει,να συνεχίζουμε την καθημερινότητα μας όπως πριν όπως έγραψε και η ψυχολόγος μας διότι πλέον επηρεάζεται και κάποιος άλλος εκτός από εμάς.

Με κάλυψες ;) 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, chris79 είπε:

Μαζί σου με τα 1000 ... δεν είναι όμως εύκολο να το διαχειριστούν κάποιοι ... 
Εδώ και χρόνια έχω μάθει να ζω με αυτόν και να τον διαχειρίζομαι ώστε να ζω φυσιολογικά. Ειχα κάνει και ψυχοθεραπεία για ένα διάστημα ακριβώς επειδη δεν μπορούσα να διαχειριστώ το φόβο μου και ένιωθα να αλλάζω και δε μου άρεσε αυτό .
Τώρα είμαι οκ και πραγματικά τον περισσότερο καιρό το ελέγχω σχεδόν απόλυτα (σχεδόν) ... όμως θέλει δουλειά με τον εαυτό σου και δύναμη. Δεν είναι εύκολο. 

Έχω στην οικογένεια τέτοια ιστορικά και έχω 2 αποβολές και 2 αποτυχημένες εμβρυομεταφορες. 

Αρα εσύ, το πιθανότερο, φίλη μου να ανήκεις στην κατηγορία υψηλού κινδύνου για θρομβωση/θρομβοφιλία.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Καλησπέρα σε ολες!! Φουλ μηνύματα βλεπω!! Κοριτσια μ να ρωτήσω κατι, απο δουλειες στο σπιτι τι κανετε;;;  εγω καμια φορα αν τυχει να θελω να κανω κάποιο φαγητο σε ταψακι με βαρος καρδιας κ μεγαλες τυψεις το βαζω κ το βγαζω απο το φούρνο! Τρεμω μην κανω κατι ή σηκωσω κατι που δεν κάνει, αλλα δεν μπορω κ να κάθομαι ολη μερα:neutral:

Συμφωνώ μαζί σου ακριβως τα ιδια κανουμε..χθες επιχείρησα να κανω σίδερο καθιστή και δεν ξανακάνω γιατι πιάστηκε η μέση μου κ είχα τα γνωστά πονακια.. μαγείρεμα κ πλύσιμο πιάτων εγω! Άντε κ άπλωμα ρούχων. Τα υπόλοιπα ο άντρας και η μαμα μου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Λογικο κορίτσι μου. Εσύ ξεκουράσου όσο μπορείς μέχρι να απορροφηθεί!

Ευτυχώς πάει καλύτερα!

Just now, Τουτουνι είπε:

Ούτε εγώ κάνω απολύτως τίποτα! Εντολή γιατρού!!

Βέβαια μερικές φορές όταν σηκώνομαι ξεχνιέμαι αλλά οκ το προσπαθώ!!


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

@Τουτουνι θυμήθηκα που είπες για την υπόταση και ξεκίνησα να μετράω την πίεση μου . Έχω συνέχεια 10,3 η 9,9 και 6,5 κλπ!

Κοριτσια γιατι τη μετράτε?Κι εμενα 6 με 11 με μετρησε η γιατρός μου.Τελειο για εγκυμοσυνη που τη θελουμε χαμηλη μου ειπε.

@Balou παλι σε μελέτησα.2η μερα σερι σήμερα λύσσαξα να φαω γλυκο ενω τις τελευταιες 3 βδομαδες ουτε τα πλησίαζα και σα να επανερχεται γενικά η ορεξούλα...


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Efinikolaou είπε:

@Τουτουνι θυμήθηκα που είπες για την υπόταση και ξεκίνησα να μετράω την πίεση μου . Έχω συνέχεια 10,3 η 9,9 και 6,5 κλπ!

Εντάξει είναι!!! Εγώ όταν έχω υπόταση έχω 7 με 5....

Just now, Joka είπε:

Κοριτσια γιατι τη μετράτε?Κι εμενα 6 με 11 με μετρησε η γιατρός μου.Τελειο για εγκυμοσυνη που τη θελουμε χαμηλη μου ειπε.

Δεν τη μετράω εσκεμμένα, αλλά όταν είμαι τεζα στο. Καναπέ και δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου, παίρνω την πίεση να δω τι γίνεται και μετά πίνω χυμό και έρχομαι στα ίσα μου!!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Εντάξει είναι!!! Εγώ όταν έχω υπόταση έχω 7 με 5....

Δεν τη μετράω εσκεμμένα, αλλά όταν είμαι τεζα στο. Καναπέ και δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου, παίρνω την πίεση να δω τι γίνεται και μετά πίνω χυμό και έρχομαι στα ίσα μου!!!!

Ετσι ημουν 3 βδομαδες κοριτσι,το καταλαβαινα χωρις να μετρησω και ζηταγα όλο αλμυρά...


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Ετσι ημουν 3 βδομαδες κοριτσι,το καταλαβαινα χωρις να μετρησω και ζηταγα όλο αλμυρά...

Εγώ με χυμό συνέρχομαι!! Αλλά τώρα ξέρω, αν δεν νιώθω πολύ καλά πίνω χυμό πριν πέσω τεζα... Θα φάω π.χ πριν αδειάσει το στομάχι μου και με πιάσει ανακατοσουρα, όταν μαγειρεύει ο άντρας μου ή όταν καθαρίζει το σπίτι αποφευγω τις έντονες μυρωδιές που με.ενοχλουν κι έτσι είμαι σχεδόν πάντα καλά! 

Σήμερα την πάτησα με το μπάνιο μου γιατί το αφρολουτρο είχε έντονο άρωμα και με ανακατεψε ( palmolive το μοβ) αλλά τώρα που το έμαθα δεν θα το χρησιμοποιήσω ξανά...τι να κάνω...προσέχω!! Χαχαχαχχαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Κοριτσια γιατι τη μετράτε?Κι εμενα 6 με 11 με μετρησε η γιατρός μου.Τελειο για εγκυμοσυνη που τη θελουμε χαμηλη μου ειπε.

@Balou παλι σε μελέτησα.2η μερα σερι σήμερα λύσσαξα να φαω γλυκο ενω τις τελευταιες 3 βδομαδες ουτε τα πλησίαζα και σα να επανερχεται γενικά η ορεξούλα...

Δεν την μετράω συνέχεια απλά είναι κάποιες φορές που έχω ξαφνική ζαλάδα και για αυτό!!

Just now, Τουτουνι είπε:

Εντάξει είναι!!! Εγώ όταν έχω υπόταση έχω 7 με 5....

Δεν τη μετράω εσκεμμένα, αλλά όταν είμαι τεζα στο. Καναπέ και δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου, παίρνω την πίεση να δω τι γίνεται και μετά πίνω χυμό και έρχομαι στα ίσα μου!!!!

Ουυυ πολύ χαμηλή ρε συ !

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ με χυμό συνέρχομαι!! Αλλά τώρα ξέρω, αν δεν νιώθω πολύ καλά πίνω χυμό πριν πέσω τεζα... Θα φάω π.χ πριν αδειάσει το στομάχι μου και με πιάσει ανακατοσουρα, όταν μαγειρεύει ο άντρας μου ή όταν καθαρίζει το σπίτι αποφευγω τις έντονες μυρωδιές που με.ενοχλουν κι έτσι είμαι σχεδόν πάντα καλά! 

Σήμερα την πάτησα με το μπάνιο μου γιατί το αφρολουτρο είχε έντονο άρωμα και με ανακατεψε ( palmolive το μοβ) αλλά τώρα που το έμαθα δεν θα το χρησιμοποιήσω ξανά...τι να κάνω...προσέχω!! Χαχαχαχχαχαχαχαχα

Αααα ευτυχώς με σαπούνια κλπ δεν έχω θέμα. Κρέας αυγο και ψάρι μην μου φέρεις!


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Δεν την μετράω συνέχεια απλά είναι κάποιες φορές που έχω ξαφνική ζαλάδα και για αυτό!!

Ουυυ πολύ χαμηλή ρε συ !

Ναι...αλλά έτυχε μια δύο φορές δεν είναι συχνό το φαινόμενο! Σήμερα είχα 9 με 6..


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...