Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, chris79 είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου σε σκεφτόμουν τόσες μέρες και ανησυχούσα ... αν ο γιατρός δεν έχει αποκλείσει τίποτα τότε να μην αποκλείεις κι εσυ... λιγη υπομονή μέχρι την Τρίτη κάνε μόνο και ίσως όλα αλλάξουν. Ευχομαι πραγματικά την Τρίτη να δείτε και το εμβρυακι και την καρδούλα και όλα!!! 

Γλυκιά μου να είσαι καλά.. σε ευχαριστω πολυ που με είχες στις σκέψεις σου...!!!

Μακάρι να βγουν οι προσευχές μας..Κ να πέσει έξω ο γιατρός αυτός σηνερα..

Ο δικός μου ο γιατρός μου είπε ότι δεν μπορούμε να το αποκλείσουμε με τίποτα.οτι είναι νωρίς.. Μου είπε να του έχω εμπιστοσύνη.. 

Just now, Nephelie είπε:

Αχχχχ  ηθελες νωρις και εσυ...εγω παλι λεω μια και καλή δε την ξαναπαταω οπως μια φορα που πηγα νωρις για χοριακή και βγηκε 25 κ μετα με εφαγε η αγωνια να περιμενω 3 μερες κ πηγε 4 ..αστα τωρα.απο εκει μου μεινε το ψυχολογικο.οποτε ολα πιο μετα καλυτερα για μενα.ειμαι νορμαλ!! πιο νορμαλ δε γινεται! ουτε μια κραμπα ,βυζι χαλαρο ουτε πονακι ουτε καν υπνηλια απο τα ουτρο! Αστο κουλό!κ για πες μου τωρα εσυ που κ γω στα τυφλα βαδιζω;; Τι να κανω να τρελαθω;!!; Κουραγιο μονο κ υπομονη! Δεν ειναι στο χερι μας κοριτσια μην αγχωνεστεκαθολου.προσπαθηςτε πολυ το ξερω οτι ειναι δυσκολο δεν φτασεμε και ευκολα μεχρι εστω εδω...χειροτερα ειναι ομως με αγχος!!δευτερα παω για πρωτο υπερηχο κ θα ειμαι 6+4 +5 νομιζω 

Δίκιο έχεις.. Κ εγώ που έχω κ βυζι κ αναγούλες κ όρεξη για φαΐ?άστα να πάνε...μπορείς να τρελαθείς στο λεπτό.. άνετα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, natassaki2006 είπε:

Άστο παπακι μου.δυσκολες στιγμές.. Μου μαύρισε η ψυχή..!!!Μακάρι να πάνε όλα καλά.. Μακάρι!

Αν πραγματικά βγεις αληθινή θα έρθω να σε βρω..με έριξε στα τάρταρα αυτός ο γιατρός σήμερα..τόση σιγουριά ότι δεν είναι καλή κύηση...σηνερα 5w +4..Μακάρι χίλιες φορές μακάρι.. 

Συγνωμη δε σου ειπε ο γιατρος οτι ειναι νωρις;;; Στο εγραψα και πριν τι μου ειπε ο Π.ε τοτε εκεινος σε τρελανε σορυ κιολας 

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 said:

Γλυκιά μου να είσαι καλά.. σε ευχαριστω πολυ που με είχες στις σκέψεις σου...!!!

Μακάρι να βγουν οι προσευχές μας..Κ να πέσει έξω ο γιατρός αυτός σηνερα..

Ο δικός μου ο γιατρός μου είπε ότι δεν μπορούμε να το αποκλείσουμε με τίποτα.οτι είναι νωρίς.. Μου είπε να του έχω εμπιστοσύνη.. 

Δίκιο έχεις.. Κ εγώ που έχω κ βυζι κ αναγούλες κ όρεξη για φαΐ?άστα να πάνε...μπορείς να τρελαθείς στο λεπτό.. άνετα.. 

Κοριτσακι μου εμπαινα τοσες μερες να δω νεα σου. Καταρχην θα σου πω και μια γνωμη απο τη Γερμανια. Εμενα εδω μου εκλεισαν πρωτο υπερηχο 7 βδομαδα (6+κατι). Μου ειπαν οτι πριν δεν ακουγεται καρδουλα συνηθως. Και τοτε που πηγα παλ δεν ακουσαμε, την ειδαμε να παλεται. Νομιζω εισαι πολυ νωρις ακομη για καρδουλα και το σπορακι σου πολυ μικρουλι ακομη. Κανε ενα κουραγιο και λιγη ακομα υπομονη. Ακου τον γιατρο σου που ειπε οτι ειναι νωρις, συμφωνω απολυτα μαζι του (και οι Γερμαναραδες χιχιχιχ). Πιστη στο εμβρυακι σου το γλυκουλι! Να δεις σε λιγο θα ακουσεις τουπ τουπ τουπ την καρδουλα του!

  • Μου αρέσει 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

@natassaki2006 είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε μια χαρά, ΣΙΓΟΥΡΗ σου λέω! Μη μου στενοχωριέσαι σε παρακαλώ. Πήγες νωρίς, είδατε όμως λεκιθικό, όλα θα πάνε καλά.

Just now, Υβόννη είπε:

Κοριτσακι μου εμπαινα τοσες μερες να δω νεα σου. Καταρχην θα σου πω και μια γνωμη απο τη Γερμανια. Εμενα εδω μου εκλεισαν πρωτο υπερηχο 7 βδομαδα (6+κατι). Μου ειπαν οτι πριν δεν ακουγεται καρδουλα συνηθως. Και τοτε που πηγα παλ δεν ακουσαμε, την ειδαμε να παλεται. Νομιζω εισαι πολυ νωρις ακομη για καρδουλα και το σπορακι σου πολυ μικρουλι ακομη. Κανε ενα κουραγιο και λιγη ακομα υπομονη. Ακου τον γιατρο σου που ειπε οτι ειναι νωρις, συμφωνω απολυτα μαζι του (και οι Γερμαναραδες χιχιχιχ). Πιστη στο εμβρυακι σου το γλυκουλι! Να δεις σε λιγο θα ακουσεις τουπ τουπ τουπ την καρδουλα του!

Έτσι! Γι'αυτό όλοι οι γιατροί λένε, μετά τις 6 εβδομάδες. Λυσσαξα εγώ να πάω την 5η. Πήρα το κέντρο μετά τηλ, μέσα στο άγχος, νόμιζα ότι έχω το σύνδρομο του κενού σάκου. Και μου είπαν, γι'αυτό δε θέλουμε να πηγαίνετε τόσο νωρίς, αγχώνεστε ΑΔΙΚΑ. Αυτό έπαθε και το Νατασσάκι μας..

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo said:

@natassaki2006 είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε μια χαρά, ΣΙΓΟΥΡΗ σου λέω! Μη μου στενοχωριέσαι σε παρακαλώ. Πήγες νωρίς, είδατε όμως λεκιθικό, όλα θα πάνε καλά.

Έτσι! Γι'αυτό όλοι οι γιατροί λένε, μετά τις 6 εβδομάδες. Λυσσαξα εγώ να πάω την 5η. Πήρα το κέντρο μετά τηλ, μέσα στο άγχος, νόμιζα ότι έχω το σύνδρομο του κενού σάκου. Και μου είπαν, γι'αυτό δε θέλουμε να πηγαίνετε τόσο νωρίς, αγχώνεστε ΑΔΙΚΑ. Αυτό έπαθε και το Νατασσάκι μας..

Οπως τα λες κοριτσακι μου! Εδω οι υπερηχοι ειναι καθε μηνα απο την αρχη! Εγω ειδα το μωρο 7 βδομαδες, μετα 10 (θα το εβλεπα 11 αλλα πηγα νωριτερα γιατι επαθα εναν κολικο εντερου και τρομαξα), μετα στην αυχενικη! Ουτε σακο, ουτε τιποτα δεν μας εστειλε να δουμε!

  • Μου αρέσει 2

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Τουτουνι είπε:

Βρε κορίτσια να σας πω κάτι πολύ χαζό αλλά.μη.με κοροϊδεψετε....όταν κρατώ αναπνέω απ' τα πνευμόνια και όχι απ' την κοιλιά η κοιλιά μου κάνει τουκ τουκ... Σας έχει τύχει???? 

Ο παλμός υπάρχει σε όλο το σώμα όχι μόνο στην περιοχή της καρδιάς η του καρπού κ του λαιμού όπου συνήθως τον ελέγχουμε γιατί έχει μεγαλύτερη ένταση. Οπότε αν είσαι ήρεμη και ακίνητη θα δεις την κοιλιά σου να κάνει παλμό. Αν εννοείς αυτό ελπιζω να σε καλυψα!

  • Μου αρέσει 1

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Γλυκιά μου να είσαι καλά.. σε ευχαριστω πολυ που με είχες στις σκέψεις σου...!!!

Μακάρι να βγουν οι προσευχές μας..Κ να πέσει έξω ο γιατρός αυτός σηνερα..

Ο δικός μου ο γιατρός μου είπε ότι δεν μπορούμε να το αποκλείσουμε με τίποτα.οτι είναι νωρίς.. Μου είπε να του έχω εμπιστοσύνη.. 

Δίκιο έχεις.. Κ εγώ που έχω κ βυζι κ αναγούλες κ όρεξη για φαΐ?άστα να πάνε...μπορείς να τρελαθείς στο λεπτό.. άνετα.. 

Αντε πάλι αυτός ο Μαλ.Απο το Γεν...ις δε στελνουν σ αυτον????Απλά τραγικοί.

Τα ξαναέγραψα,δεν εχει καθολου καλες κριτικες εδώ στο φορουμ.Εχει δικιο η @Balou.Στις μερες σου καμία δεν ακουει καρδια.Τοσο πηγα κι εγω και ειδαμε μόνο σάκο.Δεν ειναι καθολου νωρις,ο εξωσωματικος μου ο Μαστρο. μου το εκλεισε τοτε για να αποκλείσουμε εξωμητριο και να δουμε θέση του σακου.Οχι καρδια!

Να ξαναπας, σε άλλον.Με τους μλκς γαμωτο....Μην απελπιζεσαι κοριτσακι ακομα.

Τα συμπτωματα δε λενε τίποτα για την κυηση δυστυχώς.Παρουσιάζονται λόγω υψηλών ορμονών.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και ξαναγραφω γιατι τα εχω παρει με το γιατρο που σε εστειλε και στον μαλιγιαννη.για  να δει τι δηλαδη ο Μαλ; και φυσικα δεν θα φαινοτανε καν το δευτερο εμβρυο !! Μετα θα φανει το δευτερο ..ετσι παει ! Το ρωτησα του Π μου ειπε η αλλη ειχε τριδυμα και ενα ενα φαινοτανε ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Άστο παπακι μου.δυσκολες στιγμές.. Μου μαύρισε η ψυχή..!!!Μακάρι να πάνε όλα καλά.. Μακάρι!

Mακάρι κορίτσι μου..

με εκνευρίζει ρε γμτ οταν πετανε ετσι τα χαζα τους οι γιατροί!

εγω στην πρωτη μου εγκυμοσύνη που παλινδρομησε στην 7η εβδομαδα, η γιατρός μου εβλεπε μονο σακο δεν μου ειπε τίποτα μεχρι να σιγουρευτεί οτι δεν προχωράει, το εκτίμησα πάρα πολυ αυτό 

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nephelie είπε:

Και ξαναγραφω γιατι τα εχω παρει με το γιατρο που σε εστειλε και στον μαλιγιαννη.για  να δει τι δηλαδη ο Μαλ; και φυσικα δεν θα φαινοτανε καν το δευτερο εμβρυο !! Μετα θα φανει το δευτερο ..ετσι παει ! Το ρωτησα του Π μου ειπε η αλλη ειχε τριδυμα και ενα ενα φαινοτανε ! 

Πραγματικά, την έστειλε για να δει ΤΙ?? Μα είναι να τρελαίνεσαι. Κανονικά έπρεπε να της πει, υπέρηχος σε μια εβδομάδα και τίποτα άλλο. Το τρέλαναν το κορίτσι, συγχύστηκα μεσημεριάτικα.


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Ειναι πολυ νωρις! Συνεχεια λεμε προσεξτε τους ηλιθιους γιατρους.ευτυχως εχεις τον δικο σου !! Ελεος 

Ναι ο δικός μου επιμένει ότι είναι νωρίς.αυτος ο μαλιγιαννης δεν με ρώτησε καν ποσων εβδομάδων είμαι.με ρώτησε που έκανα την ετ και το μόνο που είπε είναι 18 χιλ αν παει 20 κ δεν ακουγεται η καρδια ειναι αδειος.

Ασπρισαμε κ οι δύο με τον αντρουλη μου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Ναι ο δικός μου επιμένει ότι είναι νωρίς.αυτος ο μαλιγιαννης δεν με ρώτησε καν ποσων εβδομάδων είμαι.με ρώτησε που έκανα την ετ και το μόνο που είπε είναι 18 χιλ αν παει 20 κ δεν ακουγεται η καρδια ειναι αδειος.

Ασπρισαμε κ οι δύο με τον αντρουλη μου.

Ούτε τρόπους δεν είχε ο ούγκανος


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...