Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Joka είπε:

Αρα εσυ εισαι 11 εβδομαδων κι εγω 10,σωστά?Ετσι πρέπει να το λέμε και να το υπολογίζουμε.Πω πωωωω,ακομαααα???

Όχι, εγώ από αύριο θα διανύω την 12η. Εσύ την 11η. Είπαμε η πρώτη εβδομάδα περιόδου 1η έως 7η ημέρα είναι η ΠΡΩΤΗ εβδομάδα, κι όχι η εβδομάδα μηδέν.

  • Χαχα 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Joka είπε:

Αρα εσυ εισαι 11 εβδομαδων κι εγω 10,σωστά?Ετσι πρέπει να το λέμε και να το υπολογίζουμε.Πω πωωωω,ακομαααα???

Μήπως ο γιατρος εννοουσε οτι θα εισαι ακομη στη 10η εβδομάδα οταν θα ησουν 10w 0d, κ ξεκιναει η 11η απο 10w1d κλπ,  γιατι εσυ πήγες όταν ήσουν 9w 6d σωστα;;  είχες ακομη μια μερα να ολοκληρωσεις την 10η.. Νιωθω οτι μετραω τις μερες σαν καταδικος :neutral:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geonutr-mama είπε:

Χαχχαχα έχετε πολλή πλάκα! Να δείτε πως στο τέλος θα παρακαλάτε να τελειώνετε γρήγορα με την εγκυμοσύνη γιατί δε θα αντεχετε άλλο, εκεί να δείτε πως ΔΕ περνάνε οι μέρες... Βαραινουμε, καούρες, αϋπνίες, δε μπορεις να βολέψεις τη κοιλαρα και άλλα χαριτωμένα αλλά έχεις μαζί μ αυτά και ανυπομονησία να δεις το σπλαχνακι που σε παιδεύει... 

Χαχχαχαχχααα ναι ειμαστε αφασία!!Για την ώρα ανυπομονουμε για το πιο ανωδυνο,2ο τριμηνο να παρουμε μια ανασα μεχρι το τελικο στάδιο!!:mrgreen:

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Μήπως ο γιατρος εννοουσε οτι θα εισαι ακομη στη 10η εβδομάδα οταν θα ησουν 10w 0d, κ ξεκιναει η 11η απο 10w1d κλπ,  γιατι εσυ πήγες όταν ήσουν 9w 6d σωστα;;  είχες ακομη μια μερα να ολοκληρωσεις την 10η.. Νιωθω οτι μετραω τις μερες σαν καταδικος :neutral:

Τον ειχα καψει που τον ειχα καψει τον εγκεφαλο ποσα χρόνια με τις εξωσωματικές,αφου έμεινα εγκυος πάει τον αποτέλειωσα!!Χαχχαχα,μυαλό κουρκούτι!!Να σας πω και το αλλο,απο χθες ήδη διαβαζω για την αυχενικη,αγχωθηκα φουλ και το βραδυ εβλεπα εφιαλτη ότι ειδα στο εσωρουχο κατακόκκινο αίμα!Ψυχολογε της ομαδας μας που εισαιιιιι??????

  • Χαχα 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Joka είπε:

Χαχχαχαχχααα ναι ειμαστε αφασία!!Για την ώρα ανυπομονουμε για το πιο ανωδυνο,2ο τριμηνο να παρουμε μια ανασα μεχρι το τελικο στάδιο!!:mrgreen:

Το 2ο ειναι το καλύτερο. Αρχίζεις νιώθεις τα κλωτσιδια, έχεις ενέργεια, δείχνεις έγκυος χωρίς όμως να κουράζεσαι πολύ.. Πάντως το πιο γλυκό στο τελευταίο τρίμηνο, και ειδικά στον τελευταίο μήνα είναι ο λοξυγγας του μωρου, χαχαχα είναι όλα τα λεφτά! 

  • Μου αρέσει 2

mij0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Τον ειχα καψει που τον ειχα καψει τον εγκεφαλο ποσα χρόνια με τις εξωσωματικές,αφου έμεινα εγκυος πάει τον αποτέλειωσα!!Χαχχαχα,μυαλό κουρκούτι!!Να σας πω και το αλλο,απο χθες ήδη διαβαζω για την αυχενικη,αγχωθηκα φουλ και το βραδυ εβλεπα εφιαλτη ότι ειδα στο εσωρουχο κατακόκκινο αίμα!Ψυχολογε της ομαδας μας που εισαιιιιι??????

Καλά από εφιάλτες φίλη άλλο τίποτα..!

Just now, Geonutr-mama είπε:

Το 2ο ειναι το καλύτερο. Αρχίζεις νιώθεις τα κλωτσιδια, έχεις ενέργεια, δείχνεις έγκυος χωρίς όμως να κουράζεσαι πολύ.. Πάντως το πιο γλυκό στο τελευταίο τρίμηνο, και ειδικά στον τελευταίο μήνα είναι ο λοξυγγας του μωρου, χαχαχα είναι όλα τα λεφτά! 

Αχ τέλεια ακούγονται όλα αυτά..


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλέ κατεβάστε το pregnancy + βάλτε ημερομηνία που σας έχει πει ο γιατρός για γεννα η μπείτε στο eleftheia και βρείτε το από εκεί κ μετά θα βλέπετε το έμβρυο σε 3d. Λέει πόσο περίπου πρέπει να είναι σε μέγεθος το συγκρίνει κ με φρούτα και δείνει κ συμβουλές ανάλογα με την εβδομάδα που διανύει κάποια. Εγώ σήμερα είμαι 7w ακριβώς κ το μέγεθος θα πρέπει να είναι σαν gummybear

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Καλά από εφιάλτες φίλη άλλο τίποτα..!

Αχ τέλεια ακούγονται όλα αυτά..

Οντως,ρε σεις,απ την αρχή συνέχεια όνειρα.Καθε βραδυ σχεδον!Και κυρίως εφιάλτες!Παναγιά μου μου,δεν το περιμενα τοσο ζόρικο,αλήθεια!!!

Just now, Geonutr-mama είπε:

Το 2ο ειναι το καλύτερο. Αρχίζεις νιώθεις τα κλωτσιδια, έχεις ενέργεια, δείχνεις έγκυος χωρίς όμως να κουράζεσαι πολύ.. Πάντως το πιο γλυκό στο τελευταίο τρίμηνο, και ειδικά στον τελευταίο μήνα είναι ο λοξυγγας του μωρου, χαχαχα είναι όλα τα λεφτά! 

Οι μανούλες της ομαδας μας είναι αφάνταστα πολύτιμες!Εγω περιμενω πως και πως να το ανακοινωσω στην κολλητη μου η οποια είναι τριτεκνη και απο καιρό περιμενει κι αυτη πως και πως και πως να μεινω έγκυος να γελαει μαζι μου και να το διασκεδαζει,οπως διασκεδαζουμε τη φιλη μας.εδω!!!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα το εξής για τους εφιάλτες.. Πέρα απ το θέμα ορμονών αλλάξτε μαξιλάρι. Επειδή αλλάζει η κατανομή βάρους στη μέση θέλει άλλη στήριξη κ ο αυχένας. Είχα κάθε μέρα εφιαλτες, άλλαξα μαξιλάρι και τέλος! 

  • Μου αρέσει 1

mij0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Geonutr-mama είπε:

Παρατήρησα το εξής για τους εφιάλτες.. Πέρα απ το θέμα ορμονών αλλάξτε μαξιλάρι. Επειδή αλλάζει η κατανομή βάρους στη μέση θέλει άλλη στήριξη κ ο αυχένας. Είχα κάθε μέρα εφιαλτες, άλλαξα μαξιλάρι και τέλος! 

Τι έβαλες δηλαδή πιο ψηλό η πιο χαμηλό;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

Τι έβαλες δηλαδή πιο ψηλό η πιο χαμηλό;

Εχω ένα ανατομικό με δύο μεριές, μια χαμηλή κ μια ψηλή. Το έβαλα στη χαμηλή. Μέχρι κ ανάσκελα κοιμάμαι πλέον.. Θέλει κάτι χαμηλό, να αγκαλιάζει τον αυχένα. Αργότερα να βάζετε κ μαξιλάρι κάτω απ τα πόδια ή στο πλαι αν κοιμάστε να βάζετε ανάμεσα στα πόδια 

  • Ευχαριστώ 1

mij0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geonutr-mama είπε:

Παρατήρησα το εξής για τους εφιάλτες.. Πέρα απ το θέμα ορμονών αλλάξτε μαξιλάρι. Επειδή αλλάζει η κατανομή βάρους στη μέση θέλει άλλη στήριξη κ ο αυχένας. Είχα κάθε μέρα εφιαλτες, άλλαξα μαξιλάρι και τέλος! 

Ουάου!!!!!Πολύ ενδιαφέρον!Θα το δοκιμάσω!!!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

Καλέ κατεβάστε το pregnancy + βάλτε ημερομηνία που σας έχει πει ο γιατρός για γεννα η μπείτε στο eleftheia και βρείτε το από εκεί κ μετά θα βλέπετε το έμβρυο σε 3d. Λέει πόσο περίπου πρέπει να είναι σε μέγεθος το συγκρίνει κ με φρούτα και δείνει κ συμβουλές ανάλογα με την εβδομάδα που διανύει κάποια. Εγώ σήμερα είμαι 7w ακριβώς κ το μέγεθος θα πρέπει να είναι σαν gummybear

Γλυκούλα Μου τέλεια η εφαρμογή σου...τα σπάει...ευχαριστούμε πολυυυυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Ουάου!!!!!Πολύ ενδιαφέρον!Θα το δοκιμάσω!!!

Μπορείς να βάλεις κ ονειροπαγίδα όχι ότι πιστεύω σε αυτά αλλά για το ψυχολογικό push. 

@natassaki2006 την κατέβασες η μπα;χαχαχα ο άνδρας μου έχει πορωθεί όλη την ώρα με το έμβρυο παίζει. Εμένα με πιάνει πάλι αναγουλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...