Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, chris79 είπε:

Ναι οκ συμφωνώ και λέω το ίδιο πράγμα αλλά παίζει και το «χέρι» αυτού που κάνει τη μέτρηση ... και ποσό έξω ήταν δηλαδή ; 2 μέρες πιο πίσω ; Είναι ενδεικτικό της πορείας του εμβρύου αν είναι λίγο πιο μικρό από το σύνηθες αλλά παρόλα αυτά μεγαλώνει ; 

Ναι,αλλα μην ξεχνας οτι σε εμας ξερουμε ακριβως ποτε εγινε η συλληψη με διαφορα μιας μερας αρα εκει δεν υπάρχει απόκκλιση.Στην αυχενικη μικροτερο μηκος λοιπον απ το αναμενομενο δηλωνει πιθανως καθυστερημενη αναπτυξη,απ αυτον που θα κανει την μέτρηση.

Υπαρχουν συγκεκριμενα νουμερα με μεγαλο ευρος αλλα το ελαχιστο πχ δε μπορει να ειναι λιγοτερο απο 45 εκατοστα.Γι αυτο αγωνιω λιγο αν θα εχει εχει μεγαλωσει 1.5 εκ. σε 2 βδομαδες ακριβως μεχρι την αυχενικη...Και για παλμους πάλι υπαρχει συγκεκριμενο εύρος.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Joka said:

Ναι,αλλα μην ξεχνας οτι σε εμας ξερουμε ακριβως ποτε εγινε η συλληψη με διαφορα μιας μερας αρα εκει δεν υπάρχει απόκκλιση.Στην αυχενικη μικροτερο μηκος λοιπον απ το αναμενομενο δηλωνει πιθανως καθυστερημενη αναπτυξη,απ αυτον που θα κανει την μέτρηση.

Υπαρχουν συγκεκριμενα νουμερα με μεγαλο ευρος αλλα το ελαχιστο πχ δε μπορει να ειναι λιγοτερο απο 45 εκατοστα.Γι αυτο αγωνιω λιγο αν θα εχει εχει μεγαλωσει 1.5 εκ. σε 2 βδομαδες ακριβως μεχρι την αυχενικη...Και για παλμους πάλι υπαρχει συγκεκριμενο εύρος.

Εννοείται ότι θα έχει μεγαλώσει τόσο ... θα το δεις 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Τέλεια!!Μπράβο!!Ειδες που φοβοσουν για την ηλικια??Δεν υπαρχουν πλεον ηλικιες και αηδιες,ολα συνυπολογιζονται.Αρα ουτε τροφοβλαστη ουτε τιποτα έ??Αχ ποσο θελω να εχω την τυχη σου!!!!Να σε ρωτησω,το μηκος του εμβρυου ποσο το μετρησε?Κι εγω εκει θα κανω,στις 11+6.

Να σου πω ημουν τοσο αγχωμενη τον ρώτησα πολλα πραγματα το μηκος το ξέχασα ! Μπορει να το είπε και να μην τον άκουσα φοραγαμε και τις μασκες , μιλησαμε για αμνιο στην αρχη ειπε πολυ καλα  τα αποτελεσματα μετα οτι θα μπορουσα και να κανω ηταν λιγο ασαφής μου ειπε να μιλησω και με τον γυναικολογο μου απ οτι καταλαβα σε αφηνουν λιγο να παρεις την ευθύνη

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sani είπε:

Να σου πω ημουν τοσο αγχωμενη τον ρώτησα πολλα πραγματα το μηκος το ξέχασα ! Μπορει να το είπε και να μην τον άκουσα φοραγαμε και τις μασκες , μιλησαμε για αμνιο στην αρχη ειπε πολυ καλα  τα αποτελεσματα μετα οτι θα μπορουσα και να κανω ηταν λιγο ασαφής μου ειπε να μιλησω και με τον γυναικολογο μου απ οτι καταλαβα σε αφηνουν λιγο να παρεις την ευθύνη

Α παπαπαπα.Ε οχι άμνιο με τόσο καλο αποτέλεσμα!!Κανενας απολυτως λογος δεν υπαρχει,για όνομα!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Α παπαπαπα.Ε οχι άμνιο με τόσο καλο αποτέλεσμα!!Κανενας απολυτως λογος δεν υπαρχει,για όνομα!

Πιστεύω και ο γιατρός μου αυτό θα μου πει να μην κανω εχει αλλαξει λένε αυτο που γινονταν παλια και ολες ανω των 35 εκαναν αμνιο τωρα το οριο εχει ανεβει πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sani είπε:

Πιστεύω και ο γιατρός μου αυτό θα μου πει να μην κανω εχει αλλαξει λένε αυτο που γινονταν παλια και ολες ανω των 35 εκαναν αμνιο τωρα το οριο εχει ανεβει πολυ

Μπράβο σου κορίτσι μου γλυκό!!!συγχαρητήρια στο αντράκι σου!!!!υγιέστατος  μαχητής....!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sani είπε:

Πιστεύω και ο γιατρός μου αυτό θα μου πει να μην κανω εχει αλλαξει λένε αυτο που γινονταν παλια και ολες ανω των 35 εκαναν αμνιο τωρα το οριο εχει ανεβει πολυ

Και πάλι αυτο ακριβως μου ελεγε προχθες η γιατρός μου.Ποσο λαθος ηταν αυτο διοτι οι κατω των 35 δεν εκαναν με αποτέλεσμα να γεννιουνται πολλα παιδακια με down λογω του οτι εκαναν και πολλα.παιδια τοτε που ξεκινουσαν κι απο μικρες ηλικιες να κανουν παιδια.Γι αυτο και αναθεωρηθηκε.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sani είπε:

Πιστεύω και ο γιατρός μου αυτό θα μου πει να μην κανω εχει αλλαξει λένε αυτο που γινονταν παλια και ολες ανω των 35 εκαναν αμνιο τωρα το οριο εχει ανεβει πολυ

Αχ μπράβοοοο κορίτσι μου. Τέλεια αποτελέσματα. Να σε ρωτήσω ο σύζυγος μπήκε μέσα μαζί σου ή τον άφησαν να περιμένει? Κορίτσια σας διαβάζω αλλά έχω μια τρομερή ημικρανία που δεν μπορώ να ανοίξω ούτε τα μάτια μου. Μην νομίζετε ότι σας εχω ξεχάσει.. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

Αχ μπράβοοοο κορίτσι μου. Τέλεια αποτελέσματα. Να σε ρωτήσω ο σύζυγος μπήκε μέσα μαζί σου ή τον άφησαν να περιμένει? Κορίτσια σας διαβάζω αλλά έχω μια τρομερή ημικρανία που δεν μπορώ να ανοίξω ούτε τα μάτια μου. Μην νομίζετε ότι σας εχω ξεχάσει.. 

Μπράβο @Sani!! Υπέροχα τα νέα σου!! Με αγοράκι ξεκινάμε λοιπόν ❤️

@Katzei1982 μου δε παίρνεις κάτι κορίτσι μου να ηρεμήσεις..?


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sani είπε:

Ο γιατρος που πήγα μου είχαν πει φίλες μου ότι δεν λέει φύλλο όμως λόγω της παλινδρομης που είχα λογω συνδρόμου turner μας το είπε για να μην ανυσηχουμε στα αγορια δεν υπάρχει .

Κοριτσι,σε ποια βδομάδα είχες αυτή την παλίνδρομη?Εμας η Σούκα πάλι λέει.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Katzei1982 είπε:

Αχ μπράβοοοο κορίτσι μου. Τέλεια αποτελέσματα. Να σε ρωτήσω ο σύζυγος μπήκε μέσα μαζί σου ή τον άφησαν να περιμένει? Κορίτσια σας διαβάζω αλλά έχω μια τρομερή ημικρανία που δεν μπορώ να ανοίξω ούτε τα μάτια μου. Μην νομίζετε ότι σας εχω ξεχάσει.. 

Πιες κάτι μην ταλαιπωρεισαι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγαπημένες μου & τρελαμένες μου! Καλέ μπήκα να δω τι κάνετε και είχα να διαβάσω 10 σελίδες για να ενημερωθώ!!! Πάντως πολυθεματολογία από χθες :-P  Πατάτες βραστές, αυχενικές και το καλύτερο κάψιμο: ποια εβδομάδα είμαστε τελικά;;;;; Εντάξει με κάψατε και είμαι και διακοπές :-)
 @Sani μπράβο κοπέλα μου! Ο πρώτος επιβεβαιωμένος γιός! 
Κορίτσια μας βλέπω αγορομάνες όλες :-P  
Υπομονή μέχρι τις αυχενικές μας...άλλες 2 εβδομάδες....ουφ ατελείωτες...

ΥΡ Μπούχτισα με τις τυρόπιτες και το γύρισα πάλι στο υγιεινό και στους εμετούς....

σας φιλώ


  

 

  • Χαχα 3

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Πιες κάτι μην ταλαιπωρεισαι...

@natassaki2006 @Balloo μου πε ο γιατρός ότι μπορώ να πάρω depon αλλά φοβάμαι βρε κορίτσια μου... Λέω άστο θα πονέσει... θα πονεσει θα ξεθυμάνει.. Μιλάμε για μαζόχα... Θα περιμένω λιγουλάκι και αν δεν υποχωρήσει δεν θα το γλιτώσω. 

  • Μου αρέσει 1

Ecjtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katzei1982 είπε:

@natassaki2006 @Balloo μου πε ο γιατρός ότι μπορώ να πάρω depon αλλά φοβάμαι βρε κορίτσια μου... Λέω άστο θα πονέσει... θα πονεσει θα ξεθυμάνει.. Μιλάμε για μαζόχα... Θα περιμένω λιγουλάκι και αν δεν υποχωρήσει δεν θα το γλιτώσω. 

Ααααα κοριτσι μην ακουω τετοια σε παρακαλώ!Το ντεπον επιτρέπεται άφοβα.Δεν κανει και για το μωρακι να υποφερεις!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια δεν άντεξα να περιμένω μέχρι τισ 27. 7 την αυχενική.. θα πάω αύριο το πρωί να το χαζέψω το Μικρουλη λιγάκι.. 11εβδιμαδων και 3 ημερών θα έχει μεγαλώσει πολυ εε.. Το είδα στισ 8 βδομάδες τελευταία φορά!! Δεν κρατιέμαι! :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...