Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

1 hour ago, Paris.33 είπε:

Εγω η ακυρη να σας το χαλασω,  παρακαλαω να μην κολλησει ο γιατρουλης μου κορωνοιο,  γιατι χωρίς τον ανδρα μου γενναω,  χωρις τον γιατρουλη μου,  ποτε!!! Χι χι και ας μεινω κ μονη μ μεσα, ηδη την δουλευω την ιδεα..  Αν κ ειπαμε 1 εβδομάδα πριν μπω στο μηνα μ να σταματήσει κ ο ανδρας μ τη δουλειά κ να κλειστουμε τελειως μεσα

Ωχ αυτο δεν το χα σκεφτεί!! Τώρα αγχώθηκα κι αλλο! Τόσο καιρό κι εγω σκεφτόμουν για τον άντρα μου και για μένα μη τυχόν κολλήσουμε τίποτα αλλα νομίζω οτι χωρίς τον γιατρό μας δε παμε πουθενά!! Αχ βρε κορίτσια τι κατάσταση ειναι αυτη πια; τα μωράκια μας να ναι καλα αλλα με τόσο άγχος και τόση μοναξιά σ αυτή την εγκυμοσύνη ειναι πολυ στενάχωρο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλημέρα, καλη δύναμη σε όσες προσπαθούν με τον διαβήτη. 

Κάποια κοπέλα είπε για καουρες..λοιπόν εγω τις τελευταίες μερες εχω τρομερό πρόβλημα. Ο,τι και να φάω καταλήγω να εχω τρομερές καουρες. Τι βράδυ κοιμάμαι σχεδόν όρθια κ ξυπνάω μεσα στην νύχτα από τους πόνους. Πάντα ειχα θέματα με το στομάχι αλλα αυτή η εγγυμοσυνη τα έχει οξύνει τόσο πολύ! 

Επίσης αυτο που αναφέρατε με την ησυχία των μωρών το νιώθω κ εγώ. Κάποιες μέρες ειναι υπερβολικά ήρεμη σε αντίθεση με εμένα! Δεν ξέρω αν φταίει οτι λόγω δουλειάς κάθομαι τουλάχιστον 8-10ωρες την ημέρα. Μια μερα εφαγα σχεδόν μια ολόκληρη σοκολάτα υγείας κ δεν ένιωθα καμία κίνηση.. Μετα έφαγα κάτι ηλιοσπορους κ εκεί άρχισε να κινείται! οπότε περί ορέξεως... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mari@nna είπε:

Κορίτσια καλημέρα, καλη δύναμη σε όσες προσπαθούν με τον διαβήτη. 

Κάποια κοπέλα είπε για καουρες..λοιπόν εγω τις τελευταίες μερες εχω τρομερό πρόβλημα. Ο,τι και να φάω καταλήγω να εχω τρομερές καουρες. Τι βράδυ κοιμάμαι σχεδόν όρθια κ ξυπνάω μεσα στην νύχτα από τους πόνους. Πάντα ειχα θέματα με το στομάχι αλλα αυτή η εγγυμοσυνη τα έχει οξύνει τόσο πολύ! 

Επίσης αυτο που αναφέρατε με την ησυχία των μωρών το νιώθω κ εγώ. Κάποιες μέρες ειναι υπερβολικά ήρεμη σε αντίθεση με εμένα! Δεν ξέρω αν φταίει οτι λόγω δουλειάς κάθομαι τουλάχιστον 8-10ωρες την ημέρα. Μια μερα εφαγα σχεδόν μια ολόκληρη σοκολάτα υγείας κ δεν ένιωθα καμία κίνηση.. Μετα έφαγα κάτι ηλιοσπορους κ εκεί άρχισε να κινείται! οπότε περί ορέξεως... 

Πω πω υπομονή, πραγματικά δεν υπάρχει χειρότερο από τις καούρες.. αλλά λένε τώρα είναι στα σύμπτωματα κι αυτή για πολλές κοπέλες. Οπότε υπομονή... Πάντως κι εγώ που λένε φάε λίγο σοκολάτα, πιες χυμό να κουνηθεί δεν ισχύει σε μένα.. με κάτι άσχετο μπορεί να το νοιώσω αν είναι ήρεμο όλη μέρα. Πχ έχω παρατηρήσει αρχίζει πάντα και κινείται έντονα με το γιαούρτι!Χαχα

 

  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Πω πω υπομονή, πραγματικά δεν υπάρχει χειρότερο από τις καούρες.. αλλά λένε τώρα είναι στα σύμπτωματα κι αυτή για πολλές κοπέλες. Οπότε υπομονή... Πάντως κι εγώ που λένε φάε λίγο σοκολάτα, πιες χυμό να κουνηθεί δεν ισχύει σε μένα.. με κάτι άσχετο μπορεί να το νοιώσω αν είναι ήρεμο όλη μέρα. Πχ έχω παρατηρήσει αρχίζει πάντα και κινείται έντονα με το γιαούρτι!Χαχα

 

Ουτε και σε μένα ισχυουν αυτα.Η μπουμπου το πρωι και το βραδυ που ειμαι ξαπλωμενη κινειται περισσοτερο.

Λιγες καουρες εχω και εγω αλλα διαπιστωσα οτι βοηθαει πολυ το γιαουρτι και το γαλα με.δημητριακά.

Εγω ακομα μπορω και κοιμαμαι μπρούμυτα.Το 8ωρακι μου σερι το ριχνω!!!

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια... δύσκολο πράγμα οι σκούρες σας καταλαβαινω εξαιτίας αυτών εχασα 3 κιλά στην αρχή της εγκυμοσύνης..

Όσο για τους γιατρούς κ τον κορρωναιο πραγματι μπορούν να κολλησουν οι γιατροί.. Δεν το είχα σκεφτεί.. Ο δικός μ λεει πέρασε πρόσφατα κ ειναι μια χαρά.. 

Όσο για την κινητικότητα των μωρών συνήθως όταν ειστε ξαπλωμένος δεν τα νιωθετε;; Εγώ νομίζω με τα κλασσικά καφε σοκολατα κτλ.. περιμένω με αγωνία να κάνω τη Δευτέρα να κάνω τη καμπύλη και αν είναι καλή μετα θα φτιάξω ένα carrot cake χαχαχααχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mari@nna είπε:

Κορίτσια καλημέρα, καλη δύναμη σε όσες προσπαθούν με τον διαβήτη. 

Κάποια κοπέλα είπε για καουρες..λοιπόν εγω τις τελευταίες μερες εχω τρομερό πρόβλημα. Ο,τι και να φάω καταλήγω να εχω τρομερές καουρες. Τι βράδυ κοιμάμαι σχεδόν όρθια κ ξυπνάω μεσα στην νύχτα από τους πόνους. Πάντα ειχα θέματα με το στομάχι αλλα αυτή η εγγυμοσυνη τα έχει οξύνει τόσο πολύ! 

Επίσης αυτο που αναφέρατε με την ησυχία των μωρών το νιώθω κ εγώ. Κάποιες μέρες ειναι υπερβολικά ήρεμη σε αντίθεση με εμένα! Δεν ξέρω αν φταίει οτι λόγω δουλειάς κάθομαι τουλάχιστον 8-10ωρες την ημέρα. Μια μερα εφαγα σχεδόν μια ολόκληρη σοκολάτα υγείας κ δεν ένιωθα καμία κίνηση.. Μετα έφαγα κάτι ηλιοσπορους κ εκεί άρχισε να κινείται! οπότε περί ορέξεως... 

Καλημέρα Μαριάννα! Εγω εχω φουλ καουρες 4μιση με πηρε χθες το βραδυ,  νόμιζα θα βγαλω φωτιες..  Μπυ εδωσε ο γιατρος μου κατι μασωμενα, πραγματικά με εσωσαν μονο χθες δεν μ επιασε..  Γενικα κ εγω ειχα ανέκαθεν πρόβλημα αλλα τωρα δεν παλευεται! Simeco λεγονται κ εχουν κ γεύση φρεσκαδας! Γιατι δεν ρωτας κ εσυ τον γιατρό σου;; θα ηρεμησεις

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Joka said:

Φυσικα και ειναι φυσιολογικο.Ειπαμε,τα κιλα δε βοηθουν πουθενά.

Οχι κοριτσια,δεν ειναι απαραιτητο αυτο να ειναι και οι 2.

Ενταξει,καμια δε θελει να γεννήσει μονη αλλα εγω εχω συμβιβαστεί με.την ιδέα.

Ο προγραμματισμός δεν αλλαζει τιποτα.

Καθε γυναικα που μπαινει να γεννήσει κανει τεστ υποχρεωτικά.

Εχω μαθει οτι οι μαιες στο Λητώ  ειναι παντα διπλα σου και βοηθουν πολύ.

Αυτό απο τον Ιούνη,όχι τωρα που έφτασε το μαχαιρι στο κόκκαλο..

Δεν προκειται όλο το χειμωνα να αλλαξει κατι ως προς τον κορονοιο.

Κυλιομενα λοκνταουν ως την άνοιξη θα χουμε..

Καλημέρα ! Στο Λητω γέννησα το γιο μου και όλες οι μαίες (που ήταν οι κοπέλες που είχαν βάρδια) ήταν εξαιρετικές. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλημέρα ! Στο Λητω γέννησα το γιο μου και όλες οι μαίες (που ήταν οι κοπέλες που είχαν βάρδια) ήταν εξαιρετικές. 

Εχω 2 γνωστες που γεννησαν προσφατα και τα 2 παιδια τους εκει φυσιολογικά και μου ειπαν τα καλυτερα!

Εγω το χω παρει αποφαση οτι μονη θα γεννησω κι αισθανομαι ησυχη κι ασφαλής.

Ας.γεννησω και φυσιολογικα κι ας παρει οσες ωρες θέλει!!!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Ουτε και σε μένα ισχυουν αυτα.Η μπουμπου το πρωι και το βραδυ που ειμαι ξαπλωμενη κινειται περισσοτερο.

Λιγες καουρες εχω και εγω αλλα διαπιστωσα οτι βοηθαει πολυ το γιαουρτι και το γαλα με.δημητριακά.

Εγω ακομα μπορω και κοιμαμαι μπρούμυτα.Το 8ωρακι μου σερι το ριχνω!!!

Είσαι πολύ τυχερή με τον ύπνο! Εγώ ξυπνάω συνεχώς γιατί θέλω να αλλάζω στάση γιατί πιανομαι, μια δεξιά μια αριστερα γιατί πιάνεται ο αντίστοιχος γοφος και ανάσκελα δεν μπορώ με τίποτα γιατί πιάνει η μέση και αγκυλώνει. Μόνο με κανέναν μαξιλάρι κάτω από τους γοφούς αν κοιμηθώ ανάσκελα!

Just now, Ani!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια... δύσκολο πράγμα οι σκούρες σας καταλαβαινω εξαιτίας αυτών εχασα 3 κιλά στην αρχή της εγκυμοσύνης..

Όσο για τους γιατρούς κ τον κορρωναιο πραγματι μπορούν να κολλησουν οι γιατροί.. Δεν το είχα σκεφτεί.. Ο δικός μ λεει πέρασε πρόσφατα κ ειναι μια χαρά.. 

Όσο για την κινητικότητα των μωρών συνήθως όταν ειστε ξαπλωμένος δεν τα νιωθετε;; Εγώ νομίζω με τα κλασσικά καφε σοκολατα κτλ.. περιμένω με αγωνία να κάνω τη Δευτέρα να κάνω τη καμπύλη και αν είναι καλή μετα θα φτιάξω ένα carrot cake χαχαχααχα

Καλημέρα! Κι εγώ έχω την Τρίτη καμπύλη κι έχω αγωνία! Μακάρι να βγει καλή γιατί  έχω κόψει τελείως τα γλυκά και θα ήθελα να φάω κανένα μελομακάρονο!

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Είσαι πολύ τυχερή με τον ύπνο! Εγώ ξυπνάω συνεχώς γιατί θέλω να αλλάζω στάση γιατί πιανομαι, μια δεξιά μια αριστερα γιατί πιάνεται ο αντίστοιχος γοφος και ανάσκελα δεν μπορώ με τίποτα γιατί πιάνει η μέση και αγκυλώνει. Μόνο με κανέναν μαξιλάρι κάτω από τους γοφούς αν κοιμηθώ ανάσκελα!

Καλημέρα! Κι εγώ έχω την Τρίτη καμπύλη κι έχω αγωνία! Μακάρι να βγει καλή γιατί  έχω κόψει τελείως τα γλυκά και θα ήθελα να φάω κανένα μελομακάρονο!

αντε να δούμε! Εγώ δεν τα έχω κόψει τελείως τρωω λιγη σοκολατιτσα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα! Καινούρια στο γκρουπ σας! Σήμερα μπαίνω στην 26η εβδομάδα με ΠΗΤ 27 Φεβρουαρίου. Χθες πήγα για το μηνιαίο ραντεβού στο γυναικολόγο μου και του ανέφερα για μερικές ήπιες συσπασεις που έχω μέσα στη μέρα με σκληρή κοιλιά και μου είπε να σταματήσω τις δουλειές και το περπάτημα (περπατούσα 1 ώρα τη μέρα). Η αλήθεια είναι ότι είχαν αρχίσει να αυξάνονται οι συσπασεις γιαυτό και το ανέφερα. Εγώ διάβασα ότι μετά την 26η εβδομάδα είναι φυσιολογικό να υπάρχουν αυτές οι συσπασεις αλλά ο γιατρός με αγχωσε. Έχετε εμπειρία στο θέμα? 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Καινούρια στο γκρουπ σας! Σήμερα μπαίνω στην 26η εβδομάδα με ΠΗΤ 27 Φεβρουαρίου. Χθες πήγα για το μηνιαίο ραντεβού στο γυναικολόγο μου και του ανέφερα για μερικές ήπιες συσπασεις που έχω μέσα στη μέρα με σκληρή κοιλιά και μου είπε να σταματήσω τις δουλειές και το περπάτημα (περπατούσα 1 ώρα τη μέρα). Η αλήθεια είναι ότι είχαν αρχίσει να αυξάνονται οι συσπασεις γιαυτό και το ανέφερα. Εγώ διάβασα ότι μετά την 26η εβδομάδα είναι φυσιολογικό να υπάρχουν αυτές οι συσπασεις αλλά ο γιατρός με αγχωσε. Έχετε εμπειρία στο θέμα? 

Γεια σου κοριτσι μου! καλωσηλθεςστην ομαδα μας! Έτσι ημουν στην προηγούμενη μου εγκυμοσυνη.. θέλει ξεκουραση κ όχι τόσο περπατημα.. αυτο που λένε πως πρεπει να περπατάμε προς το τέλος της εγκυμοσύνης δεν ισχύει για όλες μας.. πιστεύω θα δεις αμεσα αποτεσματα σε 3 μερούλες αν μπορέσεις κ μείνεις σπιτι! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Γεια σου κοριτσι μου! καλωσηλθεςστην ομαδα μας! Έτσι ημουν στην προηγούμενη μου εγκυμοσυνη.. θέλει ξεκουραση κ όχι τόσο περπατημα.. αυτο που λένε πως πρεπει να περπατάμε προς το τέλος της εγκυμοσύνης δεν ισχύει για όλες μας.. πιστεύω θα δεις αμεσα αποτεσματα σε 3 μερούλες αν μπορέσεις κ μείνεις σπιτι! 

Ani μου ευχαριστώ για την απάντηση! Το θέμα μου είναι ότι έχω πάρει αρκετά κιλά (+14 στις 25 εβδομάδες) και όλοι μου λένε ότι είναι πάρα πολλά και πρέπει να περπατάω και ραψω και λίγο το στόμα μου αλλά δυσκολεύομαι. Σε συνδυασμό με καραντίνα και ξεκούραση δεν θέλω να φανταστώ που θα φτάσω... Με έχει πάρει λίγο από κάτω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Ani μου ευχαριστώ για την απάντηση! Το θέμα μου είναι ότι έχω πάρει αρκετά κιλά (+14 στις 25 εβδομάδες) και όλοι μου λένε ότι είναι πάρα πολλά και πρέπει να περπατάω και ραψω και λίγο το στόμα μου αλλά δυσκολεύομαι. Σε συνδυασμό με καραντίνα και ξεκούραση δεν θέλω να φανταστώ που θα φτάσω... Με έχει πάρει λίγο από κάτω 

Αν κάνεις διατροφή με διατροφολόγο,τώρα που θα την κάνετε κ ονλαιν λόγω κοβιντ ούτε 15€ δεν θα σου πάρει, μπορείς μέχρι να γεννήσεις να διατηρηθείς σε αυτό το βάρος που είσαι τώρα η κ να βάλεις τοπ 2 κιλά. Για να κάψεις από το περπάτημα, πρέπει να είναι έντονο που δεν ενδείκνυται. Οποτε σταματά το λίγο για ένα διάστημα κ αν σαφήνει ο γυναικολόγος σου περπατά κάνα μισάωρο χαλαρά ίσα ίσα για το ξεσκουριασμα.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...