Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Εγώ σήμερα δεν είμαι καθόλου καλά! Έχω όλη μέρα πόνους κάτω απ' το στομαχι. Είχε καμία σας???

Καλησπερα κοριτσι μου! Και γω ειμαι 27w 4d και σημερα ξυπνησα με πονο κατω απ το στομαχι και χαμηλα στην κοιλια. Δεν ειναι τοσο εντονος αλλα αν συνεχιστει θα παρω τον γιατρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Geo Jo είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου! Και γω ειμαι 27w 4d και σημερα ξυπνησα με πονο κατω απ το στομαχι και χαμηλα στην κοιλια. Δεν ειναι τοσο εντονος αλλα αν συνεχιστει θα παρω τον γιατρο

Εμένα είναι έντονος και περνάει μόνο όταν είμαι ξαπλωμένη στο πλάι με.μαξυλαρι κάτω απ' την κοιλιά!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Αν κάνεις διατροφή με διατροφολόγο,τώρα που θα την κάνετε κ ονλαιν λόγω κοβιντ ούτε 15€ δεν θα σου πάρει, μπορείς μέχρι να γεννήσεις να διατηρηθείς σε αυτό το βάρος που είσαι τώρα η κ να βάλεις τοπ 2 κιλά. Για να κάψεις από το περπάτημα, πρέπει να είναι έντονο που δεν ενδείκνυται. Οποτε σταματά το λίγο για ένα διάστημα κ αν σαφήνει ο γυναικολόγος σου περπατά κάνα μισάωρο χαλαρά ίσα ίσα για το ξεσκουριασμα.

Ευχαριστώ κορίτσι μου, και εγώ σκεφτόμουν για διατροφολόγο ελπίζω να βοηθήσει.. Εσείς κορίτσια στα πόσα κιλακια είστε? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Ani μου ευχαριστώ για την απάντηση! Το θέμα μου είναι ότι έχω πάρει αρκετά κιλά (+14 στις 25 εβδομάδες) και όλοι μου λένε ότι είναι πάρα πολλά και πρέπει να περπατάω και ραψω και λίγο το στόμα μου αλλά δυσκολεύομαι. Σε συνδυασμό με καραντίνα και ξεκούραση δεν θέλω να φανταστώ που θα φτάσω... Με έχει πάρει λίγο από κάτω 

οκ τα πήρες αυτα τα κιλα μα ειναι σημαντικότερο να είσαι πρωτα καλα εσυ κ το μωράκι σου.. Μην έχεις κ κανένα προωρακι χωρις λογο... σε νοιώθω καπως εται αισθάνομαι κ εγω ολη μερα σπιτι..με λιγότερα κιλά αλλα με καθολου εξόδους και με ένα μικρό 3χρονο που μου κρατάει παρεα αλλα ολη μερα παίζω με μπουλντοζες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ani!! είπε:

οκ τα πήρες αυτα τα κιλα μα ειναι σημαντικότερο να είσαι πρωτα καλα εσυ κ το μωράκι σου.. Μην έχεις κ κανένα προωρακι χωρις λογο... σε νοιώθω καπως εται αισθάνομαι κ εγω ολη μερα σπιτι..με λιγότερα κιλά αλλα με καθολου εξόδους και με ένα μικρό 3χρονο που μου κρατάει παρεα αλλα ολη μερα παίζω με μπουλντοζες

Χαχαχα να το χαίρεσαι το αγγελούδι σου! Εννοείται είναι το σημαντικότερο να είναι καλά τα μωράκια μας! Και εγώ τρόμαξα λίγο με τις συσπασεις και είπα ας είμαι και ξάπλα λίγες μέρες δεν πειράζει.. Επίσης ο αιματοκρίτης μου έπεσε στο 29, έκλεισα και ραντεβού με αιματολογο να δούμε τι γίνεται και με αυτό.. 

On 14/11/2020 at 9:47 ΜΜ, Mariachi είπε:

Καλησπέρα σε όλες ! 

Ορίστε και το πινακακι μας 

  1. @Τουτουνι ΠΗΤ :22-29/01 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτήριο : Μητέρα
  2. @Mari@nna ΠΗΤ :5/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο :ιδιωτική κλινική επαρχίας
  3. @Renaki80 ΠΗΤ :6/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Μητέρα 
  4. @pharmacy ΠΗΤ : 6/2 ,κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό
  5. @Joka ΠΗΤ :9/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : μάλλον Λητώ 
  6. @Νινι2019 ΠΗΤ : 9/2 ,κοριτσάκι , Γερμανία
  7. @Paris.33 ΠΗΤ :10/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  8. @chris79 ΠΗΤ:11/2 ,διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ) , Μαιευτήριο : Λητώ 
  9. @Andri23 ΠΗΤ : 11/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ιασώ
  10. @Geo Jo ΠΗΤ :11-16/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο: Μητέρα 
  11. @ papaki@ ΠΗΤ :13/2, διδυμάκια (κοριτσάκια ), Μαιευτηριο : Ιπποκράτειο  
  12. Σοφκα7 ΠΗΤ 13-17/2, αγοράκι, Μαιευτηριο : Διαβαλκανικό 
  13. @Mariachi ΠΗΤ :14/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό 
  14. @Hope.2019 ΠΗΤ :16/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ρέα
  15.   @Sofi8 ΠΗΤ 17/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Αρεταίειο 
  16. @mommytobe ΠΗΤ :18/2, αγοράκι
  17. @efinikolaou  ΠΗΤ :24/2 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτηριο : Ιασώ
  18. @kateV ΠΗΤ: 26/2 , κοριτσάκι , Μαιευτηριο : Διαβαλκανικό 
  19. @renula ΠΗΤ : 27/2, Μαιευτηριο : Μητέρα 
  20. @Ρια new mum ΠΗΤ: 27/2, αγοράκι, Μαιευτήριο: Γενεσις 
  21. @Vasiliki10 ΠΗΤ : 1/3, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  22. @BettySt ΠΗΤ :2/3 ,κοριτσάκι , Μαιευτήριο : δημόσιο νος. Κρήτης
  23. @Nephele78 , ΠΗΤ : 5/3 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι )
  24. @Ani!! ΠΗΤ :14/3 , κοριτσάκι ,Μαιευτήριο : Έλενα
  25. @Geonutr-mama ΠΗΤ : , αγοράκι , Μαιευτήριο : Σπιτι 

 Με το καλό να φέρουμε στον κόσμο τα θαυματακια μας,
καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες σε όλες ! 

  •  

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Χαχαχα να το χαίρεσαι το αγγελούδι σου! Εννοείται είναι το σημαντικότερο να είναι καλά τα μωράκια μας! Και εγώ τρόμαξα λίγο με τις συσπασεις και είπα ας είμαι και ξάπλα λίγες μέρες δεν πειράζει.. Επίσης ο αιματοκρίτης μου έπεσε στο 29, έκλεισα και ραντεβού με αιματολογο να δούμε τι γίνεται και με αυτό.. 

 

Σε ευχαριστώ πάντως απο κιλά στις 24 εβδομάδες ειμαι στα 7,5 αλλα εχασα κ πήρα 3 μετα.. οπότε.. Δεν θα απεχαμε κ πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Σε ευχαριστώ πάντως απο κιλά στις 24 εβδομάδες ειμαι στα 7,5 αλλα εχασα κ πήρα 3 μετα.. οπότε.. Δεν θα απεχαμε κ πολυ!

Μακάρι να έχουμε μια καλή εγκυμοσύνη και τα κιλά με λίγη προσπάθεια ελπίζω να διορθωθούν! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου, και εγώ σκεφτόμουν για διατροφολόγο ελπίζω να βοηθήσει.. Εσείς κορίτσια στα πόσα κιλακια είστε? 

Καλώς ήρθες στην ομάδα μας... Ότι απορία έχεις να μας την λες.. Η καθεμία ότι της κατέβει τα λέμε εδώ να ξέρεις χαχαχα μην ντραπεις.... Εγω ειμαι στην 28η βδομάδα και σαν κ σένα έχω πάρει 16 κιλά.. Τώρα είμαι εδώ και μια βδομάδα σε αυστηρή διατροφή λόγω του διαβήτη που προέκυψε και είμαι σε καλό δρόμο για να το ρυθμίσω.. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Καλώς ήρθες στην ομάδα μας... Ότι απορία έχεις να μας την λες.. Η καθεμία ότι της κατέβει τα λέμε εδώ να ξέρεις χαχαχα μην ντραπεις.... Εγω ειμαι στην 28η βδομάδα και σαν κ σένα έχω πάρει 16 κιλά.. Τώρα είμαι εδώ και μια βδομάδα σε αυστηρή διατροφή λόγω του διαβήτη που προέκυψε και είμαι σε καλό δρόμο για να το ρυθμίσω.. 

Η αλήθεια είναι ότι θέλω να μοιραστώ τόσα πολλά μαζί σας! Τόσο καιρό προσπαθούσα να συνδεθώ αλλά είχε κολλήσει το σύστημα οπότε απλά έβλεπα τις συζητήσεις σας και ενημερώνουν! Με το καλό τα μωράκια μας και όλα τα άλλα τα αντιμετωπίζουμε! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ρια new mum είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου, και εγώ σκεφτόμουν για διατροφολόγο ελπίζω να βοηθήσει.. Εσείς κορίτσια στα πόσα κιλακια είστε? 

Εγώ είμαι +6 πλέον. Με διαβήτη κύησης μου είπε η διατροφολόγος ότι μπορώ να παρω αλλά δύο κιλά μέχρι να γεννήσω. Θα σε βοηθήσει σίγουρα μια ειδική διατροφη.εγω την πρώτη εβδομάδα έχασα ένα κιλό το οποίο ξαναπήρα σε τρεις μέρες μόλις μου ξαναπροσάρμοσε την δίαιτα γιατί δεν κάνει να χάνουμε(οκ 1 κιλό ξες πως είναι, το μισό κατακρατήσεις κτλ). Ξεκίνησα με υπέρβαρο bmi δηλαδή κάνα 7κιλο από το φυσιολογικό δείκτη μάζας σώματος οπότε κ τόσα που έβαλα ειναι αρκετά. Προσπάθησε να ξεαγχωθεις και θα την βρεις την λύση. Γυμναστική για να χάσεις κιλά κ να κάψεις λίπος θα χεις το χρόνο να κάνεις αφού γεννήσεις. Τώρα μόνο για να ξεπιανομαστε θέλει,πολύ χαλαρό περπάτημα κ κάποιες ειδικές ασκησεις. Καλά δεν μιλάω για κοπέλες που έκαναν κρος φιτ αυτές σίγουρα έχουν αλλά στάνταρτ.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Εγώ είμαι +6 πλέον. Με διαβήτη κύησης μου είπε η διατροφολόγος ότι μπορώ να παρω αλλά δύο κιλά μέχρι να γεννήσω. Θα σε βοηθήσει σίγουρα μια ειδική διατροφη.εγω την πρώτη εβδομάδα έχασα ένα κιλό το οποίο ξαναπήρα σε τρεις μέρες μόλις μου ξαναπροσάρμοσε την δίαιτα γιατί δεν κάνει να χάνουμε(οκ 1 κιλό ξες πως είναι, το μισό κατακρατήσεις κτλ). Ξεκίνησα με υπέρβαρο bmi δηλαδή κάνα 7κιλο από το φυσιολογικό δείκτη μάζας σώματος οπότε κ τόσα που έβαλα ειναι αρκετά. Προσπάθησε να ξεαγχωθεις και θα την βρεις την λύση. Γυμναστική για να χάσεις κιλά κ να κάψεις λίπος θα χεις το χρόνο να κάνεις αφού γεννήσεις. Τώρα μόνο για να ξεπιανομαστε θέλει,πολύ χαλαρό περπάτημα κ κάποιες ειδικές ασκησεις. Καλά δεν μιλάω για κοπέλες που έκαναν κρος φιτ αυτές σίγουρα έχουν αλλά στάνταρτ.

Ναι η αλήθεια είναι ότι και εγώ δεν έκανα καθόλου γυμναστική και ξαφνικά άρχισα να περπατάω 1 ώρα τη μέρα, το παράκανα! Τώρα είμαι λίγο ξάπλα για να μειωθούν οι συσπασεις και όντως σήμερα είχα κάπως λιγότερες.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εμείς τελικά χθες καταλήξαμε στο νοσοκομείο! Μείναμε όλη τη νύχτα και σήμερα το πρωί μας άφησαν να φύγουμε!!! Μάλλον ήταν απ' την απότομη αλλαγή της διατροφής...ίσως να ήταν και τυχαίο γεγονός!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια! τι κανετε;; πως ειστε;;;

Καλημέρα σε ολες τις εγκυμονούσες! 

Σήμερα είμαι καλά σε σχέση με σχέση με χθες που με πονούσε πάλι το ηβικό οστό... Η μελισσουλα μου ψιλοκουνιεται εδώ κ ένα μισάωρο :)

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εμείς τελικά χθες καταλήξαμε στο νοσοκομείο! Μείναμε όλη τη νύχτα και σήμερα το πρωί μας άφησαν να φύγουμε!!! Μάλλον ήταν απ' την απότομη αλλαγή της διατροφής...ίσως να ήταν και τυχαίο γεγονός!

Αλήθεια; Τι έπαθες; Είχες ζαλάδες; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...