Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Mighty είπε:

΄άντε καλέ κ εσύ θερμοκοιτίδα. ούτε καν. εντός του φυσιολογικού δεν είναι;

μμμ καθόλου καλό που σταμάτησε το μωρό να παίρνει βάρος ,κακό μου φαίνεται. εντέλει τι έγινε;πήγαν όλα καλά;

ναι αυτά τώρα είναι σαν ζυμαράκι. όλο πλάθονται.

 

Αυτο λέω.Οτι και μικρα και μεγαλα μωρακια φυσιολογικο ειναι.

Καλα πηγε,απλα απο κει και περα επαιρνε λιγο βαρος και γεννηθηκε κανονικο.

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Joka είπε:

Αυτο λέω.Οτι και μικρα και μεγαλα μωρακια φυσιολογικο ειναι.

Καλα πηγε,απλα απο κει και περα επαιρνε λιγο βαρος και γεννηθηκε κανονικο.

 

όχι καλέ μην ενοχοποιούμε τώρα το βάρος κ τα μωράκια τα μικρά κ τα μεγάλα. η ανησυχία στον διαβήτη είναι το μη φυσιολογικό. που κ πάλι...εγώ πάντως μικρή γεννήθηκα 2,5 .κ διαβήτη κύησης έκανα κ τάσεις να παχύνω είχα ανέκαθεν. κεγώ 5 κιλά έχω πάρει τώρα αλλά...κανονικά θα έπρεπε να είχα πάρει το πολύ 3 γιατί ξεκίνησα από παραπάνω..παρά τα κιλάκια μου είμαι μικροκαμωμένη πως θα βγάλω μεγάλο παιδί δεν ξέρω...γιαυτό με ζώσανε τα φίδια...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Κορίτσια εμένα 28 εβδομάδων ακριβώς 755 γρ. η μπουμπου!

Πολυ λεπτουλα,όπως κι εμεις

Αναπτυσσεται φυσιολογικα αλλα ειναι petite!

Εγω εχω παρει μονο 5 κιλα και με κυνηγανε να τρωω,αλλα οπως ειπαμε δεν εχει σχεση!!

 

Που το ξερεις οτι θα γεννηθεί πιο νωρις και γιατι με καισαρικη??

Εγω το εχω ξεκαθαρισει στη γιατρο μου,αν δε σπασουν τα νερα δε γενναω!!!:tongue:

Καλέ δεν το ξέρω, απλά έτσι έχω μία διαίσθηση....:D

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λετε για καισαρικη, ενας αλλος παράγοντας ειναι να μην εχει παρει θεση το μωρακι..  Εμενα δεν εχει γυρισει ακομη,  ο γιατρος μου ειπε μεχρι αρχες 8ου οτι γινει,  αλλα νομίζω καλοβολευτηκε με τον κωλακο κατω..  Εσας πήραν θεση;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renaki80 είπε:

Καλέ δεν το ξέρω, απλά έτσι έχω μία διαίσθηση....:D

Μην το γρουσουζεύεις,θετική σκέψη!!Καθε μερα στην κοιλιτσα ειναι μεγαλο κερδος για τα μωρακια!!

Just now, Paris.33 είπε:

Μιας και λετε για καισαρικη, ενας αλλος παράγοντας ειναι να μην εχει παρει θεση το μωρακι..  Εμενα δεν εχει γυρισει ακομη,  ο γιατρος μου ειπε μεχρι αρχες 8ου οτι γινει,  αλλα νομίζω καλοβολευτηκε με τον κωλακο κατω..  Εσας πήραν θεση;; 

Εμενα ναι,κεφαλικη προβολή,κεφαλακι κατω εχει.

Ειναι ομως νωρις,να μην κατέβει αλλο!!!:x

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Μην το γρουσουζεύεις,θετική σκέψη!!Καθε μερα στην κοιλιτσα ειναι μεγαλο κερδος για τα μωρακια!!

Εμενα ναι,κεφαλικη προβολή,κεφαλακι κατω εχει.

Ειναι ομως νωρις,να μην κατέβει αλλο!!!:x

Αχ ωραια! Μια χαρα.. Δεν εχει αλλο κατω,  εκεί που ειναι.. :wink: Εμενα νομίζω δεν θα γυρισει..  Κ οσο μεγαλωνει πιο δύσκολο..  :( αλλα το περιμενα,  αφου στα 2/3 των υπερηχων με τον κωλακο κατω κ τα χερια πισω απο το κεφαλι αραχτη..  Καμια σωτηρια 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

όχι καλέ μην ενοχοποιούμε τώρα το βάρος κ τα μωράκια τα μικρά κ τα μεγάλα. η ανησυχία στον διαβήτη είναι το μη φυσιολογικό. που κ πάλι...εγώ πάντως μικρή γεννήθηκα 2,5 .κ διαβήτη κύησης έκανα κ τάσεις να παχύνω είχα ανέκαθεν. κεγώ 5 κιλά έχω πάρει τώρα αλλά...κανονικά θα έπρεπε να είχα πάρει το πολύ 3 γιατί ξεκίνησα από παραπάνω..παρά τα κιλάκια μου είμαι μικροκαμωμένη πως θα βγάλω μεγάλο παιδί δεν ξέρω...γιαυτό με ζώσανε τα φίδια...

Οπως ειναι μια χαρα τα 2.500 αλλο τοσο ειναι κι εως 4.

Κι εγω γεννηθηκα 3,600 αλλα ειμαι κανονική προς μικροκαμωμένη σε υψος και βαρος.

Δε νομιζω οτι προδικαζεται κατι απ τη μελλοντικη εξελιξη οσον αφορα το βαρος...

Just now, Paris.33 είπε:

Αχ ωραια! Μια χαρα.. Δεν εχει αλλο κατω,  εκεί που ειναι.. :wink: Εμενα νομίζω δεν θα γυρισει..  Κ οσο μεγαλωνει πιο δύσκολο..  :( αλλα το περιμενα,  αφου στα 2/3 των υπερηχων με τον κωλακο κατω κ τα χερια πισω απο το κεφαλι αραχτη..  Καμια σωτηρια 

Ασε,νομιζω αυτο το μωρο μοιαζει στον αντρα μου ο οποιος βιαζοταν να βγει ,εσπασαν νωρις τα νερα της μανας του,δεν το ειχε καταλαβει και τον πηραν ειδηση οταν ειχε σχεδον βγει!!

Μπλαβιασμενο τον καημενο τον πεταξαν κατευθειαν θερμοκοιτιδα!:-|

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Οπως ειναι μια χαρα τα 2.500 αλλο τοσο ειναι κι εως 4.

Κι εγω γεννηθηκα 3,600 αλλα ειμαι κανονική προς μικροκαμωμένη σε υψος και βαρος.

Δε νομιζω οτι προδικαζεται κατι απ τη μελλοντικη εξελιξη οσον αφορα το βαρος...

Ασε,νομιζω αυτο το μωρο μοιαζει στον αντρα μου ο οποιος βιαζοταν να βγει ,εσπασαν νωρις τα νερα της μανας του,δεν το ειχε καταλαβει και τον πηρα ειδηση οταν ειχε σχεδον βγει!!

Μπλαβιασμενο τον καημενο τον πεταξαν κατευθειαν θερμοκοιτιδα!:-|

Χαχαχχα κ εγω αυτο λεω,  εμ εμοιασε στη φατσουλα εμ κ στην καλοπέραση..  Ο δικος μου ανδρας δεν πήρε ποτε θεση:P τελεια..  Ολα στο πλανο είναι, να ειναι γερα μονο!!! ❤️ 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Renaki80 said:

Εννοείται, Διάβασα όμως κάπου ότι, αν ξαπλώσεις στην αριστερή πλευρά σου και βάλεις το χέρι σου στην κοιλιά μετά από λίγη ώρα θα κλωτσήσει ! το έχω κάνει αρκετές φορές που νιώθω ότι δεν το ακούω και κλωτσάει, Έστω και ανεπαίσθητα! 

ΥΡ Τον υπέρηχο από την φίλη που θα μου τον έδινε δεν τον έχω πάρει ακόμα -_-

Εγώ έχω μια απίστευτη απορία: Ξύρισμα ή αποτρίχωση με την κοιλούμπα. Έχω γιατρό αύριο και σκέφτομαι το πως.....λογικά με καθρεφτάκι!!!:P έχετε καμιά άλλη ιδέα;;; 

Χαχαχαχα εγώ πάω στα τυφλά με ξύρισμα και όποιον πάρει ο χάρος .... δοκίμασα καθρεφτάκι αλλά θες ένα Χάρι να κρατάει το καθρεφτάκι και ένα το ξυράφι όποτε ισορροπία μετά ... δε με βόλεψε πολύ ...

Αλλα είναι πολύ αστείο το όλο εγχείρημα ... και επικίνδυνο ... με τις αντιπηκτικές στα τυφλά αν κοπείς πάει ... 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Paris.33 είπε:

Μιας και λετε για καισαρικη, ενας αλλος παράγοντας ειναι να μην εχει παρει θεση το μωρακι..  Εμενα δεν εχει γυρισει ακομη,  ο γιατρος μου ειπε μεχρι αρχες 8ου οτι γινει,  αλλα νομίζω καλοβολευτηκε με τον κωλακο κατω..  Εσας πήραν θεση;; 

Δεν είναι νωρίς ακόμα για να πάρουν θέση???

Just now, chris79 είπε:

Χαχαχαχα εγώ πάω στα τυφλά με ξύρισμα και όποιον πάρει ο χάρος .... δοκίμασα καθρεφτάκι αλλά θες ένα Χάρι να κρατάει το καθρεφτάκι και ένα το ξυράφι όποτε ισορροπία μετά ... δε με βόλεψε πολύ ...

Αλλα είναι πολύ αστείο το όλο εγχείρημα ... και επικίνδυνο ... με τις αντιπηκτικές στα τυφλά αν κοπείς πάει ... 

Κι εγώ πια δεν μπορώ να ξυριστω...αλλά θα το πω στον άντρα μου! Λέτε να τα καταφέρει???


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι said:

Δεν είναι νωρίς ακόμα για να πάρουν θέση???

Κι εγώ πια δεν μπορώ να ξυριστω...αλλά θα το πω στον άντρα μου! Λέτε να τα καταφέρει???

Εγώ δε θα το δοκίμαζα ούτε γι αστείο ... χαχαχαχα 

καλυτερα χωρίς να βλέπω :) :) 

 

Για θέση δεν είναι απαραίτητα νωρίς αλλά εμάς που είναι 2 δύσκολα θα αλλάξουν μετά. Ήδη στριμώχνονται ... εμένα προς το παρόν είναι και τα 2 με κεφάλι κάτω ... μακαρι να παραμείνουν έτσι ..

Just now, Paris.33 said:

Αχ ωραια! Μια χαρα.. Δεν εχει αλλο κατω,  εκεί που ειναι.. :wink: Εμενα νομίζω δεν θα γυρισει..  Κ οσο μεγαλωνει πιο δύσκολο..  :( αλλα το περιμενα,  αφου στα 2/3 των υπερηχων με τον κωλακο κατω κ τα χερια πισω απο το κεφαλι αραχτη..  Καμια σωτηρια 

Λοιπόν ο παππούς μου ήταν γυναικολόγος και έχω μια θεία να λέει πως την έσωσε που μια εβδομάδα πριν γεννήσει ήταν ανάποδα το μωρό και της είπε να μπουσουλάει στο σπίτι μέσα όσο πιο πολύ μπορεί ... και το μωρό γύρισε τελευταία στιγμή ! 
Εχω διαβάσει ότι υπάρχουν κ αλλά τέτοια κόλπα να γυρίσουν πάντως. Για ένα μωρό έχεις ακόμη περιθώριο πάντως , μην αγχώνεσαι. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Δεν είναι νωρίς ακόμα για να πάρουν θέση???

Κι εγώ πια δεν μπορώ να ξυριστω...αλλά θα το πω στον άντρα μου! Λέτε να τα καταφέρει???

Είσαι καλά;;; Θα είναι σαν ρώσικη ρουλέτα :lol: καλύτερα αξύριστη παρά ο άντρας μου! Εδώ κόβεται με τα δικά του λογικά εμένα θα με κατακρεουργήσει! 
 

καθρεφτάκι και ο θεός βοηθός!!!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Είσαι καλά;;; Θα είναι σαν ρώσικη ρουλέτα :lol: καλύτερα αξύριστη παρά ο άντρας μου! Εδώ κόβεται με τα δικά του λογικά εμένα θα με κατακρεουργήσει! 
 

καθρεφτάκι και ο θεός βοηθός!!!

 

Κι όταν μεγαλώσει κι άλλο η κοιλίτσα μας τι θα κάνουμε????

Just now, chris79 είπε:

Εγώ δε θα το δοκίμαζα ούτε γι αστείο ... χαχαχαχα 

καλυτερα χωρίς να βλέπω :) :) 

 

Για θέση δεν είναι απαραίτητα νωρίς αλλά εμάς που είναι 2 δύσκολα θα αλλάξουν μετά. Ήδη στριμώχνονται ... εμένα προς το παρόν είναι και τα 2 με κεφάλι κάτω ... μακαρι να παραμείνουν έτσι ..

Λοιπόν ο παππούς μου ήταν γυναικολόγος και έχω μια θεία να λέει πως την έσωσε που μια εβδομάδα πριν γεννήσει ήταν ανάποδα το μωρό και της είπε να μπουσουλάει στο σπίτι μέσα όσο πιο πολύ μπορεί ... και το μωρό γύρισε τελευταία στιγμή ! 
Εχω διαβάσει ότι υπάρχουν κ αλλά τέτοια κόλπα να γυρίσουν πάντως. Για ένα μωρό έχεις ακόμη περιθώριο πάντως , μην αγχώνεσαι. 

Α!!! Εμένα την τελευταία φορά που πήγα στο γιατρό καθόταν σε στάση 69...

  • Χαχα 5

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...