Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κ απο μενα! Πριν λιγο γυρισα απ τον γιατρο. Πηγα εκτακτως με πόνους περιόδου κ συσπάσεις. Ευτυχως ολα καλα. Κ οι αιματολογικες. Μυικος πονος ειναι, μπουσκοπαν, αντιβίωση κ ξεκούραση ειπε. Ειναι κρίσιμες οι επόμενες εβδομάδες λογω εξωσωματικής. Περαστικά σε όλα τα κορίτσια!!!

5 ώρες πρίν, mommytobe είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου.. Εύχομαι και πάλι να είναι όλα καλά.. Προσπάθησε να χαλαρώσεις και σε λίγο επικοινώνησε με τον γιατρό.. Περιμένουμε νέα σου.. 

Από αϋπνίες τίποτα άλλο χαχαχα το μάτι γαρίδα από τις 5..βεβαια σήμερα έχω και ένα άγχος για τον γάμο (σιγά τ αυγά βέβαια αλλά τεσπα χαχαχα τις αλλεσ μέρες απλά δεν κοιμάμαι 

5 ώρες πρίν, mommytobe είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου.. Εύχομαι και πάλι να είναι όλα καλά.. Προσπάθησε να χαλαρώσεις και σε λίγο επικοινώνησε με τον γιατρό.. Περιμένουμε νέα σου.. 

Από αϋπνίες τίποτα άλλο χαχαχα το μάτι γαρίδα από τις 5..βεβαια σήμερα έχω και ένα άγχος για τον γάμο (σιγά τ αυγά βέβαια αλλά τεσπα χαχαχα τις αλλεσ μέρες απλά δεν κοιμάμαι χαχαχα)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Καλησπερα κ απο μενα! Πριν λιγο γυρισα απ τον γιατρο. Πηγα εκτακτως με πόνους περιόδου κ συσπάσεις. Ευτυχως ολα καλα. Κ οι αιματολογικες. Μυικος πονος ειναι, μπουσκοπαν, αντιβίωση κ ξεκούραση ειπε. Ειναι κρίσιμες οι επόμενες εβδομάδες λογω εξωσωματικής. Περαστικά σε όλα τα κορίτσια!!!

Περαστικά σου εύχομαι ,  λίγο υπομονή ακόμα κ θα έρθουν στον κόσμο τα μωράκια μας. :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Καλησπερα κ απο μενα! Πριν λιγο γυρισα απ τον γιατρο. Πηγα εκτακτως με πόνους περιόδου κ συσπάσεις. Ευτυχως ολα καλα. Κ οι αιματολογικες. Μυικος πονος ειναι, μπουσκοπαν, αντιβίωση κ ξεκούραση ειπε. Ειναι κρίσιμες οι επόμενες εβδομάδες λογω εξωσωματικής. Περαστικά σε όλα τα κορίτσια!!!

Και εσύ κορίτσι μου; Τελικά είχες όντως συσπάσεις ή απλά ήταν μυϊκός πόνος...

Κι εγώ θα πάω το απόγευμα γιατί έχω συσπάσεις και πόνο αλλά βέβαια εγώ έχω και κοντό τράχηλο.

Να σε ρωτήσω γιατί σου είπε λόγω εξωσωματικής είναι κρίσιμες οι επόμενες εβδομάδες; Σε ρωτάω γιατί κι εγώ από εξωσωματική είμαι. Διατρέχουμε κάποιον παραπάνω κίνδυνο;

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Geo Jo είπε:

Καλησπερα κ απο μενα! Πριν λιγο γυρισα απ τον γιατρο. Πηγα εκτακτως με πόνους περιόδου κ συσπάσεις. Ευτυχως ολα καλα. Κ οι αιματολογικες. Μυικος πονος ειναι, μπουσκοπαν, αντιβίωση κ ξεκούραση ειπε. Ειναι κρίσιμες οι επόμενες εβδομάδες λογω εξωσωματικής. Περαστικά σε όλα τα κορίτσια!!!

Περαστικα και καλη ανάρρωση!! Ελπίζω τα ηρεμησει η κατάσταση αμεσα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας τελικά θα μείνω μέσα στο νοσοκομείο έχω κάνει όσες ενέσεις και όσες αντιβιώσεις και όσες ενδοφλέβιες μπορείτε να φανταστείτε ευτυχώς σταμάτησαν οι συσπάσεις το αίμα προκλήθηκε από τις έντονες συσπάσεις που είχα είμαι από το πρωί Στον καρδιοτοκογραφο και δεν έχω πάει ακόμα στο δωμάτιο

Ευτυχώς το ξεπεράσαμε κι αυτό το εμπόδιο και είμαστε και οι δύο καλά φιλιά πολλά σε όλες

Πάντως παίρνω κουράγιο και από εσάς και βλέπω ότι δεν είμαι η μόνη με αυτά τα συμπτώματα εύχομαι σε όλους μας γρήγορα περαστικά να περάσει αυτός ο μήνας και επόμενος και να πάρουμε γρήγορα στην αγκαλιά τα μωράκια μας

Και κάτι τελευταίο για να γελάσετε όλες τα ρούχα για το νοσοκομείο Και την τσάντα με τα πράγματα ο άντρας μου τα μάζεψε μέσω βίντεοκλήσης :lol: 

Μετά από μεγάλη σφαγή για το ποιος θα πρωτομείνει μαζί μου, επικρατήσε ο άντρας μου

ΣΤα κορίτσια που έχουνε συσπάσεις εύχομαι γρήγορη ανάρρωση

 

 

  • Μου αρέσει 7

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας τελικά θα μείνω μέσα στο νοσοκομείο έχω κάνει όσες ενέσεις και όσες αντιβιώσεις και όσες ενδοφλέβιες μπορείτε να φανταστείτε ευτυχώς σταμάτησαν οι συσπάσεις το αίμα προκλήθηκε από τις έντονες συσπάσεις που είχα είμαι από το πρωί Στον καρδιοτοκογραφο και δεν έχω πάει ακόμα στο δωμάτιο

Ευτυχώς το ξεπεράσαμε κι αυτό το εμπόδιο και είμαστε και οι δύο καλά φιλιά πολλά σε όλες

Πάντως παίρνω κουράγιο και από εσάς και βλέπω ότι δεν είμαι η μόνη με αυτά τα συμπτώματα εύχομαι σε όλους μας γρήγορα περαστικά να περάσει αυτός ο μήνας και επόμενος και να πάρουμε γρήγορα στην αγκαλιά τα μωράκια μας

Και κάτι τελευταίο για να γελάσετε όλες τα ρούχα για το νοσοκομείο Και την τσάντα με τα πράγματα ο άντρας μου τα μάζεψε μέσω βίντεοκλήσης :lol: 

Μετά από μεγάλη σφαγή για το ποιος θα πρωτομείνει μαζί μου, επικρατήσε ο άντρας μου

ΣΤα κορίτσια που έχουνε συσπάσεις εύχομαι γρήγορη ανάρρωση

 

 

Αχ, μέσα σ' όλα με έκανες κ γέλασα! Το κάνω εικόνα !!! :D

ολα καλά θα πάνε κ στο Τέλος θα μείνουν αυτές οι αστείες και ταυτόχρονα γλυκές στιγμές! 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Και εσύ κορίτσι μου; Τελικά είχες όντως συσπάσεις ή απλά ήταν μυϊκός πόνος...

Κι εγώ θα πάω το απόγευμα γιατί έχω συσπάσεις και πόνο αλλά βέβαια εγώ έχω και κοντό τράχηλο.

Να σε ρωτήσω γιατί σου είπε λόγω εξωσωματικής είναι κρίσιμες οι επόμενες εβδομάδες; Σε ρωτάω γιατί κι εγώ από εξωσωματική είμαι. Διατρέχουμε κάποιον παραπάνω κίνδυνο;

Μυικος πονος ειναι γιατι οση ωρα με πιεζε δεν αντιδρουσε η μητρα. Και ο τραχηλος ειναι κομπλε.Ειμαι καλυτερα μετα το μπουσκοπαν παντως. Ενιωθα σαν να εχω μια μονιμη κραμπα χαμηλα. Γενικα μου ειπε οτι ολες οι κοπελες απο εξωσωματικη, μετα την 30η εβδομ πρεπει να προσεχουν λιγο παραπανω! Κ μου συνεστησε ξεκουραση

Just now, Paris.33 είπε:

Περαστικα και καλη ανάρρωση!! Ελπίζω τα ηρεμησει η κατάσταση αμεσα!! 

Σ ευχαριστω πολυ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Μυικος πονος ειναι γιατι οση ωρα με πιεζε δεν αντιδρουσε η μητρα. Και ο τραχηλος ειναι κομπλε.Ειμαι καλυτερα μετα το μπουσκοπαν παντως. Ενιωθα σαν να εχω μια μονιμη κραμπα χαμηλα. Γενικα μου ειπε οτι ολες οι κοπελες απο εξωσωματικη, μετα την 30η εβδομ πρεπει να προσεχουν λιγο παραπανω! Κ μου συνεστησε ξεκουραση

Σ ευχαριστω πολυ!!!

Αυτό για την εξωσωματική πάει μήπως μαζί με το ότι επειδή είμαστε από εξωσωματική πρεπει να μας τα παίρνουν νωρίτερα και με καισαρική??

Δε στηρίζονται πουθενά ιατρικά αυτές οι "οδηγίες" κορίτσι.

Δεν διατρέχουμε κανένα παραπάνω κίνδυνο απολύτως επειδή είμαστε από εξωσωματική.

Να μην ανησυχούν οι κοπέλες από εξωσωματική.

Εγώ στα 42 με εξωσωματική είχα και έχω άριστη εγκυμοσύνη.

Πότε δε μου είπε κάτι διαφορετικό η γιατρός μου επειδή είμαι από εξωσωματική,η επειδή είμαι σε αυτή την ηλικία.

Just now, Renaki80 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας τελικά θα μείνω μέσα στο νοσοκομείο έχω κάνει όσες ενέσεις και όσες αντιβιώσεις και όσες ενδοφλέβιες μπορείτε να φανταστείτε ευτυχώς σταμάτησαν οι συσπάσεις το αίμα προκλήθηκε από τις έντονες συσπάσεις που είχα είμαι από το πρωί Στον καρδιοτοκογραφο και δεν έχω πάει ακόμα στο δωμάτιο

Ευτυχώς το ξεπεράσαμε κι αυτό το εμπόδιο και είμαστε και οι δύο καλά φιλιά πολλά σε όλες

Πάντως παίρνω κουράγιο και από εσάς και βλέπω ότι δεν είμαι η μόνη με αυτά τα συμπτώματα εύχομαι σε όλους μας γρήγορα περαστικά να περάσει αυτός ο μήνας και επόμενος και να πάρουμε γρήγορα στην αγκαλιά τα μωράκια μας

Και κάτι τελευταίο για να γελάσετε όλες τα ρούχα για το νοσοκομείο Και την τσάντα με τα πράγματα ο άντρας μου τα μάζεψε μέσω βίντεοκλήσης :lol: 

Μετά από μεγάλη σφαγή για το ποιος θα πρωτομείνει μαζί μου, επικρατήσε ο άντρας μου

ΣΤα κορίτσια που έχουνε συσπάσεις εύχομαι γρήγορη ανάρρωση

 

 

Περαστικά κορίτσι μου!Όλα καλά θα πάνε.Προσπαθησε να είσαι ήρεμη.

  • Μου αρέσει 3

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renaki80 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας τελικά θα μείνω μέσα στο νοσοκομείο έχω κάνει όσες ενέσεις και όσες αντιβιώσεις και όσες ενδοφλέβιες μπορείτε να φανταστείτε ευτυχώς σταμάτησαν οι συσπάσεις το αίμα προκλήθηκε από τις έντονες συσπάσεις που είχα είμαι από το πρωί Στον καρδιοτοκογραφο και δεν έχω πάει ακόμα στο δωμάτιο

Ευτυχώς το ξεπεράσαμε κι αυτό το εμπόδιο και είμαστε και οι δύο καλά φιλιά πολλά σε όλες

Πάντως παίρνω κουράγιο και από εσάς και βλέπω ότι δεν είμαι η μόνη με αυτά τα συμπτώματα εύχομαι σε όλους μας γρήγορα περαστικά να περάσει αυτός ο μήνας και επόμενος και να πάρουμε γρήγορα στην αγκαλιά τα μωράκια μας

Και κάτι τελευταίο για να γελάσετε όλες τα ρούχα για το νοσοκομείο Και την τσάντα με τα πράγματα ο άντρας μου τα μάζεψε μέσω βίντεοκλήσης :lol: 

Μετά από μεγάλη σφαγή για το ποιος θα πρωτομείνει μαζί μου, επικρατήσε ο άντρας μου

ΣΤα κορίτσια που έχουνε συσπάσεις εύχομαι γρήγορη ανάρρωση

 

 

Εχεις την αισιοδοξία σου και αυτο μετραει πανω απο ολα! Θα εισαι πιο ησυχη εκει μεσα..  Παλιοσυσπασεις,  την ταραξαν την ομαδουλα μας! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Αυτό για την εξωσωματική πάει μήπως μαζί με το ότι επειδή είμαστε από εξωσωματική πρεπει να μας τα παίρνουν νωρίτερα και με καισαρική??

Δε στηρίζονται πουθενά ιατρικά αυτές οι "οδηγίες" κορίτσι.

Δεν διατρέχουμε κανένα παραπάνω κίνδυνο απολύτως επειδή είμαστε από εξωσωματική.

Να μην ανησυχούν οι κοπέλες από εξωσωματική.

Εγώ στα 42 με εξωσωματική είχα και έχω άριστη εγκυμοσύνη.

Πότε δε μου είπε κάτι διαφορετικό η γιατρός μου επειδή είμαι από εξωσωματική,η επειδή είμαι σε αυτή την ηλικία.

Περαστικά κορίτσι μου!Όλα καλά θα πάνε.Προσπαθησε να είσαι ήρεμη.

Τι να σου πω βρε κοριτσι μου! Δεν θελω να τρομαξω κ.τις αλλες κοπελες, οτι μου ειπε σας λεω! Ισως ειναι αυτο που λες, οτι μας τα παιρνουν νωριτερα με καισαρικη!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

Τι να σου πω βρε κοριτσι μου! Δεν θελω να τρομαξω κ.τις αλλες κοπελες, οτι μου ειπε σας λεω! Ισως ειναι αυτο που λες, οτι μας τα παιρνουν νωριτερα με καισαρικη!

Μπα εγώ περίμενα να με έχει πιο από κοντά ο γιατρός μου λόγω εξωσωματικής αλλά ούτε καν όταν παρουσιάστηκε διαβήτης κύησης δεν τον είδα να αλλάζει ιδιαίτερα σταση. Απλά χαρακτήρισε με τον διαβήτη την κύηση πολύτιμη.για να μην την πει υψηλού κινδύνου κ μονο τότε μου μίλησε για καισαρική. Η εξωσωματική ούτε που τον απασχόλησε ποτέ. 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Μπα εγώ περίμενα να με έχει πιο από κοντά ο γιατρός μου λόγω εξωσωματικής αλλά ούτε καν όταν παρουσιάστηκε διαβήτης κύησης δεν τον είδα να αλλάζει ιδιαίτερα σταση. Απλά χαρακτήρισε με τον διαβήτη την κύηση πολύτιμη.για να μην την πει υψηλού κινδύνου κ μονο τότε μου μίλησε για καισαρική. Η εξωσωματική ούτε που τον απασχόλησε ποτέ. 

Έχω δύο γνωστές που παρουσίασαν διαβήτη κύησης.Η μια 25 και η άλλη 32.Με.φυσιολογικο τρόπο.Είναι πολύ.συνηθισμενο και αντιμετωπισιμο.

Η λογική του να θεωρείται η κύηση από εξωσωματική "πολύτιμη κύηση" είναι καιρό ξεπερασμένη.

Εγώ είμαι και 42 ετών.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Έχω δύο γνωστές που παρουσίασαν διαβήτη κύησης.Η μια 25 και η άλλη 32.Με.φυσιολογικο τρόπο.Είναι πολύ.συνηθισμενο και αντιμετωπισιμο.

Η λογική του να θεωρείται η κύηση από εξωσωματική "πολύτιμη κύηση" είναι καιρό ξεπερασμένη.

Εγώ είμαι και 42 ετών.

Το πολύτιμη πήγαινε στον διαβήτη κύησης.με το θέμα της εξωσωματικής δεν ασχολήθηκε ποτέ. 

Δεν ξέρω ρε συ,δεν είναι κ εύκολο να βγει από εκεί μέσα παιδί 4 κιλών. Εγώ φοβάμαι να σου πω την αλήθεια...είμαι κ μικροκαμωμένη. Κ φαίνεται μεγάλος για την ώρα.για να δούμε...


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...