Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Katerina 11 said:

Εγώ που έχω συσπάσεις αισθητές από τον 4ο , είναι σταθερός ο τράχηλος μου από την αρχή της εγκυμοσύνης μέχρι τωρα και μάλιστα αρκετά μακρύς και εντελώς κλειστός. Θέλω να πω μπορεί και με συσπάσεις να μην επηρεαστεί ο τράχηλος και μπορεί από την άλλη ο τράχηλος ανατομικά να παρουσιάζει μικρότερο μήκος και ελαστικότητα.. Έχουν κ αυτοί προσωπικότητα!! Συνάδελφος μου ξεκίνησε με τράχηλο 4, στη β επιπέδου της είχε πάει 2 και γέννησε στις 41 εβδομάδες!! Κάθε περίπτωση ξεχωριστή!

Και εγώ είχα από πολύ νωρίς συσπάσεις χωρίς να επηρεάζεται ο τράχηλος καθόλου.  
Δυστυχώς αυτό άλλαξε σιγά σιγά .. ελπιζω να σταματήσει τώρα να μικραινει. 

Πράγματι κάθε περίπτωση τελείως διαφορετική 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, chris79 είπε:

Και εγώ είχα από πολύ νωρίς συσπάσεις χωρίς να επηρεάζεται ο τράχηλος καθόλου.  
Δυστυχώς αυτό άλλαξε σιγά σιγά .. ελπιζω να σταματήσει τώρα να μικραινει. 

Πράγματι κάθε περίπτωση τελείως διαφορετική 

Και εγώ από τον 4ο έχω συσπάσεις και ο τράχηλος μου είναι σταθερά 4 αλλά ο γιατρός μου λέει ότι σε 1 βδομάδα αυτό μπορεί να αλλάξει και δεν κάνει να τις αφήνεις, θέλει αντιμετώπιση.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ..εδώ κι εγώ..είχα μια κρίση πονόδοντου την Παρασκευή..σφαδαζα λέμε..τελικά ήταν αυτό που λέγατε..τα ούλα...με φλεγμονή από μέσα...οπότε τώρα ειδικό στοματικό διάλυμα κ καλό καθαρισμό κορίτσια..μεγάλη προσοχή..

Σήμερα πήγανε ν δούμε κ μπουμπουκιτσα..ο δικός μου γιατρόςιυ κάνει κάθε φορά κ ντοπλερ οπότε είμαι οκ.

Η μικρή λοιπόν στα ανώτερα φυσιολογικα...32+2     2,5 κιλά...κ η μανούλα +3

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Σοφκα7 είπε:

Δεν μου είπε τίποτα τέτοιο!! Το μόνο που μου  είπε να προσέχω να μην κουβαλάω πολύ βάρος!!! Σκέφτομαι όμως να το κάνω μόνη μου!! Το μόνο που έκανε ο εμβρυολόγος ήταν να με τρομοκράτηση!! 

Ναι κ στη γνωστη μου ειχε πει οχι βαρη,  οχι κουραση,  οχι δουλειες περπάτημα, οχι ασκοπες μετακινήσεις με αυτοκίνητο, για να μην εχει καμια αιμορραγία κ ξαπλα με ποδαρακια πανω..  Αυτη το ειδε στην β επιπέδου και μεχρι το  ντοπλερ ειχε διορθωθεί, ελπίζω να εχεις και εσυ θετικα αποτελέσματα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, pharmacy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ..εδώ κι εγώ..είχα μια κρίση πονόδοντου την Παρασκευή..σφαδαζα λέμε..τελικά ήταν αυτό που λέγατε..τα ούλα...με φλεγμονή από μέσα...οπότε τώρα ειδικό στοματικό διάλυμα κ καλό καθαρισμό κορίτσια..μεγάλη προσοχή..

Σήμερα πήγανε ν δούμε κ μπουμπουκιτσα..ο δικός μου γιατρόςιυ κάνει κάθε φορά κ ντοπλερ οπότε είμαι οκ.

Η μικρή λοιπόν στα ανώτερα φυσιολογικα...32+2     2,5 κιλά...κ η μανούλα +3

Φανταστικά τα νέα σου και κυρίως τα κιλά! Μπράβο και στις δύο σας! 

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Ναι κ στη γνωστη μου ειχε πει οχι βαρη,  οχι κουραση,  οχι δουλειες περπάτημα, οχι ασκοπες μετακινήσεις με αυτοκίνητο, για να μην εχει καμια αιμορραγία κ ξαπλα με ποδαρακια πανω..  Αυτη το ειδε στην β επιπέδου και μεχρι το  ντοπλερ ειχε διορθωθεί, ελπίζω να εχεις και εσυ θετικα αποτελέσματα! 

Η γνώση σου σε ποια εβδομάδα γέννησε??? Κ πήγε σε ιδιωτικό ή σε νοσοκομείο??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Σοφκα7 είπε:

Η γνώση σου σε ποια εβδομάδα γέννησε??? Κ πήγε σε ιδιωτικό ή σε νοσοκομείο??

Καπου 37 38η, ειχε κ μεγαλο μωρακι κιολας..  Ισως για αυτο..  Σε ιδιωτικό ναι

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου κι εγώ μίλησα πάλι με το γιατρό γιατί συνεχίζουν οι συσπάσεις. με είχε δει την Πέμπτη. Χρειάστηκε να πάω σήμερα στον εργοδότη και για το χαρτί του ΙΚΑ και με έπιασαν πάλι έντονα και πονάω χαμηλά. Παρόλο που με πήγε με αυτοκίνητο ο άντρας μου . Θα πάρω το glopir σήμερα και αύριο το πρωί και θα μιλήσουμε γιατί θέλει να με ξαναδεί οπωσδήποτε είπε αύριο. Ήταν 2.3 ο τράχηλος πόσο να έχει πάει άραγε ανησυχώ!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Καπου 37 38η, ειχε κ μεγαλο μωρακι κιολας..  Ισως για αυτο..  Σε ιδιωτικό ναι

Μακάρι να γεννήσω κ εγώ 37 με 38 βδομάδες θα είναι τέλεια!! Σε ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, chris79 είπε:

Και εγώ είχα από πολύ νωρίς συσπάσεις χωρίς να επηρεάζεται ο τράχηλος καθόλου.  
Δυστυχώς αυτό άλλαξε σιγά σιγά .. ελπιζω να σταματήσει τώρα να μικραινει. 

Πράγματι κάθε περίπτωση τελείως διαφορετική 

Προσοχή και όλα εύχομαι να πάνε καλά! Κι εγώ θα πάω πάλι να με δει αύριο γιατί έχω φουλ συσπάσεις και πόνο χαμηλά και είχε κοντύνει ήδη ο τράχηλος επικίνδυνα. Μα πόσο βιαστικά είναι αυτά τα μωράκια μας;

4 ώρες πρίν, Ρια new mum είπε:

Κοριτσι μου ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Είμαι πολύ καλά, με έχει πιάσει το φάρμακο απλά πολύ αραιά νιώθω κάτι ενοχλησουλες (όχι συσπασεις) οπότε πιστεύω δεν είμαι ακόμα έτοιμη να μου το κόψουν γιατί πιστεύω θα επανέλθουν οι συσπασεις.. Λογικά τις 2 εβδομάδες θα τις γλυτώσω, πάμε για τη μία! Εσύ πως είσαι? Σταμάτησε το αίμα? Ηρέμησαν οι συσπασεις? 

Μπράβο κοριτσι μου πας καλύτερα δηλαδή! Εύχομαι να σταματήσουν εντελώς σύντομα και να πας σπιτάκι σου! 

Κορίτσια εσείς που χρειάστηκε να  νοσηλευτείτε σε ιδιωτικές κλινικές και μαιευτήρια  καλύπτει το ΙΚΑ αν είναι συμβεβλημένο το νοσοκομείο ή πληρώνετε εσείς.. σκέφτομαι μήπως χρειαστεί κι εγώ τελικά και το εχω απορία.. ελπίζω να μην χρειαστεί βέβαια..


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Προσοχή και όλα εύχομαι να πάνε καλά! Κι εγώ θα πάω πάλι να με δει αύριο γιατί έχω φουλ συσπάσεις και πόνο χαμηλά και είχε κοντύνει ήδη ο τράχηλος επικίνδυνα. Μα πόσο βιαστικά είναι αυτά τα μωράκια μας;

Μπράβο κοριτσι μου πας καλύτερα δηλαδή! Εύχομαι να σταματήσουν εντελώς σύντομα και να πας σπιτάκι σου! 

Κορίτσια εσείς που χρειάστηκε να  νοσηλευτείτε σε ιδιωτικές κλινικές και μαιευτήρια  καλύπτει το ΙΚΑ αν είναι συμβεβλημένο το νοσοκομείο ή πληρώνετε εσείς.. σκέφτομαι μήπως χρειαστεί κι εγώ τελικά και το εχω απορία.. ελπίζω να μην χρειαστεί βέβαια..

Εγώ πληρώνω κανονικά απλά έκανα εισαγωγή σαν επαπειλουμενη και το κόστος είναι αρκετά χαμηλό σε σχέση με γέννα και τέτοια.. 

Just now, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια μου κι εγώ μίλησα πάλι με το γιατρό γιατί συνεχίζουν οι συσπάσεις. με είχε δει την Πέμπτη. Χρειάστηκε να πάω σήμερα στον εργοδότη και για το χαρτί του ΙΚΑ και με έπιασαν πάλι έντονα και πονάω χαμηλά. Παρόλο που με πήγε με αυτοκίνητο ο άντρας μου . Θα πάρω το glopir σήμερα και αύριο το πρωί και θα μιλήσουμε γιατί θέλει να με ξαναδεί οπωσδήποτε είπε αύριο. Ήταν 2.3 ο τράχηλος πόσο να έχει πάει άραγε ανησυχώ!

Εμένα δυστυχώς το glopir δεν μου έκανε τίποτα 3 φορές τη μέρα πέρα από υπόταση! Καλά θα κάνεις να πας το συντομότερο και μην το αφήσεις έτσι.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Εγώ πληρώνω κανονικά απλά έκανα εισαγωγή σαν επαπειλουμενη και το κόστος είναι αρκετά χαμηλό σε σχέση με γέννα και τέτοια.. 

Εμένα δυστυχώς το glopir δεν μου έκανε τίποτα 3 φορές τη μέρα πέρα από υπόταση! Καλά θα κάνεις να πας το συντομότερο και μην το αφήσεις έτσι.. 

Αύριο θα πάω. Τον κάλεσα πριν λίγο. Μου είπε να πάρω δύο χάπια ένα σήμερα το βράδυ και ένα αύριο πρωί και να πάω οπωσδήποτε αύριο να με δει.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου Καλή μέρα!!!!

Έχω να μπω αρκετό καιρό! Είστε καλά όλες? Διαβάζω πως οι περισσότερες έχουμε συσπάσεις Ε... Εγώ εδώ και 3 βδομάδες υποφέρω αλλά ευτυχώς χωρίς πόνο..Εχθές στο ντομπλερ μια χαρά τα μωράκια μου! 1336 και 1506 αντίστοιχα! Τα κεφάλια τους είναι κολλητά κάτω από το στομάχι μου και τα ποδαράκια κάτω!

Πήρα γκλοπιρ για 3 μέρες και ο εμβρυομητρικος έχθες μου είπε να μην το συνεχίσω λόγο του ότι συρρικνώνει μια αρτηρία κάπως έτσι δεν κατάλαβα καλά.. παρόλα αυτά ο τράχηλος κλειστός Κ.μακρυς ευτυχώς!

Τις συσπάσεις τις νιώθω σαν ένα μεγαλπ πέτρωμα στην κοιλιά, πίεση προς τα κάτω και πολλές φορές δυσφορία και πίεση στο κεφάλι.. από προχθές πονάω λίγο σαν περίοδο 

  • Μου αρέσει 9

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Κορίτσια μου Καλή μέρα!!!!

Έχω να μπω αρκετό καιρό! Είστε καλά όλες? Διαβάζω πως οι περισσότερες έχουμε συσπάσεις Ε... Εγώ εδώ και 3 βδομάδες υποφέρω αλλά ευτυχώς χωρίς πόνο..Εχθές στο ντομπλερ μια χαρά τα μωράκια μου! 1336 και 1506 αντίστοιχα! Τα κεφάλια τους είναι κολλητά κάτω από το στομάχι μου και τα ποδαράκια κάτω!

Πήρα γκλοπιρ για 3 μέρες και ο εμβρυομητρικος έχθες μου είπε να μην το συνεχίσω λόγο του ότι συρρικνώνει μια αρτηρία κάπως έτσι δεν κατάλαβα καλά.. παρόλα αυτά ο τράχηλος κλειστός Κ.μακρυς ευτυχώς!

Τις συσπάσεις τις νιώθω σαν ένα μεγαλπ πέτρωμα στην κοιλιά, πίεση προς τα κάτω και πολλές φορές δυσφορία και πίεση στο κεφάλι.. από προχθές πονάω λίγο σαν περίοδο 

Μια χαρα τα μωρακια σε βαρος τελεια!!! Υπομονή και ξεκουραση και σίγουρα οχι αγχος γιατι δεν βοηθαει στις συσπασεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...