Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Paris.33 είπε:

Κ εγω αυτο διαβασα,  αλλα ποτε να παραγγείλω ποτε να μ ερθει για αυτο βαζω μουσικουλα χαμηλα στην κοιλια, οχι με κινητο εννοείται, κνν 2 ωριτσες την ημερα..  Εξάλλου σκέφτηκα με τοσα χοντρα ρουχα που φοραμε θα ακουγοτανε άραγε το μενταγιον;; 

Καλή η σκέψη σου με τη μουσικούλα που ξέρεις μπορεί να πιάσει! Ναι έχεις δίκιο πότε να το παραγγείλεις τόσο που καθυστερούν.. Πάντως λενε βρε κορίτσια ότι μπορεί να γυρίσουν και αργότερα..


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, chris79 είπε:

Το κακό είναι οτι πέφτει πολύ γρήγορα και συνεχώς .. και οι συσπάσεις δε σταματούν και σήμερα υποφέρω εδώ και 6-7 ώρες με δυσκοιλιότητα φοβερή. Πονάει παρά πολύ το έντερο μου και είμαι σε φοβερή πίεση. 
Αλήθεια έχω φτάσει στα όρια μου όλες αυτές τις μέρες. Δεν αντέχω άλλο. Έλεγα στον άντρα μου ότι αν ήμουν πχ 35 εβδομάδων θα έλεγα στο γιατρό να μπούμε με πρόκληση μα τελειώνω αλλά τώρα είναι νωρίς ρε γμτ .. 

Δεν ελπιζω σε πολλά. Τη βλέπω την εξέλιξη και δε φαίνεται να σταματάει .. 

Αχ κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!κι εγώ. Έχω θέμα.με την τουαλέτα απ' την αρχή της εγκυμοσύνης μου! Όχι για να πάω νοσοκομείο αλλά αρκετά έντονο!! Κάνε λίγο υπομονή, έμεινε ακόμα πολύ λίγο!!!

Just now, chris79 είπε:

Προγεστερονη μου έχει δώσει επιπλέον από Δευτέρα ο γιατρός μου. 
και τα φάρμακα και η ακινησία συμβάλλουν στην δυσκοιλιότητα. 
Ειπα στον άντρα μου να μου πάρει ακτινίδια και ξεκίνησα και ένα λαδακι που μου έδωσε ο γιατρός. Έβαλα και ένα υπόθετο γλυκερίνης .. εντάξει τι άλλο ..; 
Πολυ δύσκολη μέρα. 

Μήπως ένα.κλισμα.σε βοηθούσε??

Just now, Hope.2019 είπε:

Πάντως κορίτσια πολλές κοπέλες λένε ότι τις βοήθησε το μενταγιόν εγκυμοσύνης. Δεν το έχει δοκιμάσει κάποιος στον περίγυρο μου αλλά το διαβάζω εδώ στη φόρουμ.. μήπως να το δοκιμάσετε και αυτό;

Αχ υπομονή κοπέλα μου περνάς πολύ δύσκολα! Όλα μαζί τράχηλος, συσπάσεις δυσκοιλιότητα λογικό να έχεις φτάσει στα όρια σου! Εύχομαι να πάρεις ακόμα πολλές μέρες και όλα να πάνε καλά! Κάποιο κορίτσι εδώ θυμάμαι μας έλεγε ότι έφτασε να έχει τράχηλο 0.5 και άντεξε αρκετό καιρό.. αλλά δεν θυμάμαι πια κοπέλα ήταν.. 

Τι είναι το μεταγιον εγκυμοσύνης??


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Αχ κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!κι εγώ. Έχω θέμα.με την τουαλέτα απ' την αρχή της εγκυμοσύνης μου! Όχι για να πάω νοσοκομείο αλλά αρκετά έντονο!! Κάνε λίγο υπομονή, έμεινε ακόμα πολύ λίγο!!!

Έχεις ρωτήσει το γιατρό σου για το γνωστό σιρόπι που διαφημίζεται στην τηλεοραση? Λέει στη διαφήμιση ότι μπορεί να το πάρει έγκυος

Link to comment
Share on other sites

Just now, manaoula είπε:

Έχεις ρωτήσει το γιατρό σου για το γνωστό σιρόπι που διαφημίζεται στην τηλεοραση? Λέει στη διαφήμιση ότι μπορεί να το πάρει έγκυος

Ναι έχω ρωτήσει...μου έχει δώσει οπτιφιν, είναι φυτικές ίνες σε σκόνη! Η αλήθεια είναι ότι βοηθάει τόσο όσο... Είμαι και πολλές ώρες καθιστή, παίρνω ακόμα κολπική προγεστερόνη...( Δεν ξέρω αν μπορεί να φταίει κι αυτό!)


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Ναι έχω ρωτήσει...μου έχει δώσει οπτιφιν, είναι φυτικές ίνες σε σκόνη! Η αλήθεια είναι ότι βοηθάει τόσο όσο... Είμαι και πολλές ώρες καθιστή, παίρνω ακόμα κολπική προγεστερόνη...( Δεν ξέρω αν μπορεί να φταίει κι αυτό!)

Σε έμενα ειπε να πάρω duphlac κάθε 2 μέρες σε περίπτωση που δεν πάω μια μέρα. Δεν το έχω επιχειρήσει ακόμα αλλά θα το κάνω σύντομα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, manaoula είπε:

Σε έμενα ειπε να πάρω duphlac κάθε 2 μέρες σε περίπτωση που δεν πάω μια μέρα. Δεν το έχω επιχειρήσει ακόμα αλλά θα το κάνω σύντομα!

Άντε βρε κορίτσια, για πόσο ακόμα...υπομονή και σε λίγο θα κρατάμε στην αγκαλιά.μας τα θαυματακια μας!!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Αχ κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!κι εγώ. Έχω θέμα.με την τουαλέτα απ' την αρχή της εγκυμοσύνης μου! Όχι για να πάω νοσοκομείο αλλά αρκετά έντονο!! Κάνε λίγο υπομονή, έμεινε ακόμα πολύ λίγο!!!

Μήπως ένα.κλισμα.σε βοηθούσε??

Τι είναι το μεταγιον εγκυμοσύνης??

Το μενταγιόν εγκυμοσύνης το φοράς και καθώς κινείσαι παράγει ένα απαλό ήχο τον οποίο ακούει το μωρό. Φτάνει μέχρι κάτω την κοιλιά. Λένε ότι το βοηθά να ακολουθήσει τον ήχο και να γυρίσει. Μετα λένε επίσης έχει συνηθίσει αυτό τον απαλό ήχο και σαν μωράκι όταν το ακούει θυμάται τον ήχο και ηρεμεί.

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Το μενταγιόν εγκυμοσύνης το φοράς και καθώς κινείσαι παράγει ένα απαλό ήχο τον οποίο ακούει το μωρό. Φτάνει μέχρι κάτω την κοιλιά. Λένε ότι το βοηθά να ακολουθήσει τον ήχο και να γυρίσει. Μετα λένε επίσης έχει συνηθίσει αυτό τον απαλό ήχο και σαν μωράκι όταν το ακούει θυμάται τον ήχο και ηρεμεί.

Α!! Δεν το είχα ακούσει ξανά!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Το μενταγιόν εγκυμοσύνης το φοράς και καθώς κινείσαι παράγει ένα απαλό ήχο τον οποίο ακούει το μωρό. Φτάνει μέχρι κάτω την κοιλιά. Λένε ότι το βοηθά να ακολουθήσει τον ήχο και να γυρίσει. Μετα λένε επίσης έχει συνηθίσει αυτό τον απαλό ήχο και σαν μωράκι όταν το ακούει θυμάται τον ήχο και ηρεμεί.

Για αυτο κ εγω ξεκινησα απο τωρα νανουρισματα κ λευκους ηχους, μήπως και συνηθισει:P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Οκ συμφωνούμε ότι διαφωνούμε ... ;) 

Κορίτσια μόλις τελείωσα το ντοπλερ.

Τα μωράκια είναι 1600 και 1800.Το κακό είναι ότι ο τράχηλος από 2,2 τη Δευτέρα είναι 1,1 σήμερα ... αρα δε με βλέπω ούτε στις μανούλες Ιανουαρίου να φτάνω ... αγχώθηκα πολύ με αυτή την πτώση ... 

 Τα μωράκια σου μια χαρούλα είναι, τώρα ο τράχηλος μας τα χαλάει λίγο! 
εδώ αγχώθηκα εγώ, σκέφτομαι ακριβώς όπως εσύ....βγάζω δεν βγάζω τον Δεκέμβρη...υπομονή και κοντός ψαλμός αλληλούια 


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Το κακό είναι οτι πέφτει πολύ γρήγορα και συνεχώς .. και οι συσπάσεις δε σταματούν και σήμερα υποφέρω εδώ και 6-7 ώρες με δυσκοιλιότητα φοβερή. Πονάει παρά πολύ το έντερο μου και είμαι σε φοβερή πίεση. 
Αλήθεια έχω φτάσει στα όρια μου όλες αυτές τις μέρες. Δεν αντέχω άλλο. Έλεγα στον άντρα μου ότι αν ήμουν πχ 35 εβδομάδων θα έλεγα στο γιατρό να μπούμε με πρόκληση μα τελειώνω αλλά τώρα είναι νωρίς ρε γμτ .. 

Δεν ελπιζω σε πολλά. Τη βλέπω την εξέλιξη και δε φαίνεται να σταματάει .. 

Κοριτσι μου μην σκέφτεσαι έτσι, κράτα γερά. Προσπάθησε να κοιτάς την κάθε μέρα ξεχωριστά και δεν θα καταλάβεις πότε θα περάσει ο καιρός.. Ξάπλα στο κραβατακι σου συνέχεια και βρες κάτι σε ταινία ή διάβασα να περάσει η ώρα σου.. Υπομονή να έρθουν όλα στην ώρα τους!! 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Οκ συμφωνούμε ότι διαφωνούμε ... ;) 

Κορίτσια μόλις τελείωσα το ντοπλερ.

Τα μωράκια είναι 1600 και 1800.Το κακό είναι ότι ο τράχηλος από 2,2 τη Δευτέρα είναι 1,1 σήμερα ... αρα δε με βλέπω ούτε στις μανούλες Ιανουαρίου να φτάνω ... αγχώθηκα πολύ με αυτή την πτώση ... 

Καλημέρα!!!κοριτσάκι μην αγχώνεσαι! Είσαι σε πολύ καλή βδομάδα και τα μωράκια σου έχουν καλό βάρος. Σου εύχομαι βέβαια να μείνουν στην κοιλίτσα σου για αρκετές εβδομάδες ακόμη αλλά μην ανησυχείς ότι κι αν γινει. Εγώ που για άλλους λόγους γέννησα τα διδυμακια μου 32+1 δεν είχαν ποτέ κανένα πρόβλημα και είναι τώρα 2 υγιέστατα και φουλ ανεπτυγμένα 3 χρόνα. 

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Καλημέρα και καλο κ ηρεμο σαββατοκύριακο να έχουμε ! Πως ειναι τα κορίτσια με τις συσπασεις;;; 

Καλημέρα σας! Εγώ ακόμα στην κλινική, από χθες μου έχουν κόψει τον ορό και παίρνω 3 glopir τη μέρα. Οι συσπάσεις επανήλθαν αλλά ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι δυνατές και αν συνεχίσω έτσι ίσως βγω τη Δευτέρα - Τρίτη. Έχω μπερδευτεί βέβαια λίγο γιατί πάντα τέτοια ένταση είχαν οι συσπάσεις μου οπότε δεν ξέρω γιατί πριν τον άγχωσαν ενώ τώρα όχι.. Αυτά από μένα! Εσείς? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Καλημέρα σας! Εγώ ακόμα στην κλινική, από χθες μου έχουν κόψει τον ορό και παίρνω 3 glopir τη μέρα. Οι συσπάσεις επανήλθαν αλλά ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι δυνατές και αν συνεχίσω έτσι ίσως βγω τη Δευτέρα - Τρίτη. Έχω μπερδευτεί βέβαια λίγο γιατί πάντα τέτοια ένταση είχαν οι συσπάσεις μου οπότε δεν ξέρω γιατί πριν τον άγχωσαν ενώ τώρα όχι.. Αυτά από μένα! Εσείς? 

Μήπως μειωθηκαν και σε αριθμο συγκριτικά με τις αρχικες για αυτο σου ειπε οτι ισως φυγεις ;;  γενικα νιωθεις εντονο πονο;;  θα το παρακολουθήσετε και τωρα το σαββατοκύριακο και θα αποφασίσει! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...