Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Καλημερα κ απο μενα κοριτσια, τι κανετε; Τελικα ουτε εγω την γλυτωσα με τις συσπασεις. Νιωθω ενα σφιξιμο εσωτερικα κ πονο χαμηλα σαν περιοδο. Επισης εχω κ λευκα κολπικα υγρα. Μου αυξησε το μαγνησιο απο 3 σε 6 χαπια ημερησιως κ μου πε να κανω μια καλλιεργεια κολπικου υγρου κ CRP. Επισης ξεκουραση κ ξαπλα...τι να πω...καλο κουραγιο σε ολες μας, λιγο εμεινε!!! @Efinikolaou μπραβο για τα μωρακια σου!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!  Μια από τα ίδια κι εγώ με τις συσπάσεις. Νιώθω την κοιλιά σαν πέτρα αλλά ευτυχώς δεν πονάω. Χθες βέβαια είχα σκύψει 4-5 φορές κ ένιωθα τσιμπήματα χαμηλά κ ξάπλωσα αμέσως... 

Έκανα κ το ντοπλερ . Η μικρή μου είναι 1667γρ κ σήμερα μπήκα στην 31η εβδομάδα. Έχει πάρει θέση προς τα κάτω και γενικά όλα καλά :)

 

Από κιλά είμαι στα +9 :/ ουφ

ελπίζω στα κορίτσια που είναι δύσκολα αυτές τις μέρες να περάσει συντομα η περιπέτεια τους... Λίγο μας έμεινε Κοριτσια μου!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα κορίτσια.. Συσπάσεις κάνω 5 6 φορές την μέρα.. Κάθομαι όμως αμέσως και μου περνάνε πολύ γρήγορα.. 

Τρέχω σήμερα για τα τελευταία του πολιτικού γάμου σήμερα.. Κανόνισα ανθοδέσμη, πηρα και ένα φορεματάκι.. Ψώνισα και ένα χαλάκι για το δωμάτιο του μωρού, πολύ όμορφο αν και λίγο μικρό θα δω τι θα κάνω.. Και μια κουβέρτα παρήγγειλα.. Αλλιώς σε γενικές γραμμές είμαι καλά, δουλεύω ακόμα και αύριο θα είμαι 31εβδομαδων ακριβώς.. Πέρασε ο καιρός..τεταρτη θα πάω στο νοσοκομείο να ανοίξω καρτέλα και με την λίστα που θα μου δώσουν λέω να ξεκινήσω να ετοιμάζω και βαλίτσα.. Να αρχίσω να πλένω τα πράγματα του μωρού να είναι όλα στην θέση τους και έτοιμα.. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Paris.33 είπε:

Μια χαρα τα μωρακια σε βαρος τελεια!!! Υπομονή και ξεκουραση και σίγουρα οχι αγχος γιατι δεν βοηθαει στις συσπασεις 

Η μαία μου με έμαθε ανάσες για να το ξεπεράσω πιο γρήγορα! Επίσης μου είπε να πίνω τηλιο!

Just now, Geo Jo είπε:

Καλημερα κ απο μενα κοριτσια, τι κανετε; Τελικα ουτε εγω την γλυτωσα με τις συσπασεις. Νιωθω ενα σφιξιμο εσωτερικα κ πονο χαμηλα σαν περιοδο. Επισης εχω κ λευκα κολπικα υγρα. Μου αυξησε το μαγνησιο απο 3 σε 6 χαπια ημερησιως κ μου πε να κανω μια καλλιεργεια κολπικου υγρου κ CRP. Επισης ξεκουραση κ ξαπλα...τι να πω...καλο κουραγιο σε ολες μας, λιγο εμεινε!!! @Efinikolaou μπραβο για τα μωρακια σου!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Έχεις πολλά υγρά? 

Just now, mommytobe είπε:

Γειά σας και από μένα κορίτσια.. Συσπάσεις κάνω 5 6 φορές την μέρα.. Κάθομαι όμως αμέσως και μου περνάνε πολύ γρήγορα.. 

Τρέχω σήμερα για τα τελευταία του πολιτικού γάμου σήμερα.. Κανόνισα ανθοδέσμη, πηρα και ένα φορεματάκι.. Ψώνισα και ένα χαλάκι για το δωμάτιο του μωρού, πολύ όμορφο αν και λίγο μικρό θα δω τι θα κάνω.. Και μια κουβέρτα παρήγγειλα.. Αλλιώς σε γενικές γραμμές είμαι καλά, δουλεύω ακόμα και αύριο θα είμαι 31εβδομαδων ακριβώς.. Πέρασε ο καιρός..τεταρτη θα πάω στο νοσοκομείο να ανοίξω καρτέλα και με την λίστα που θα μου δώσουν λέω να ξεκινήσω να ετοιμάζω και βαλίτσα.. Να αρχίσω να πλένω τα πράγματα του μωρού να είναι όλα στην θέση τους και έτοιμα.. 

Εγώ έπλυνα μερικά να σου πω την αλήθεια.. κουβερτουλες τους πλεκω εγώ και έχω πάρει όλα τα απαραίτητα για την βαλίτσα την οποία εγώ θα την ετοιμάσω άμεσα γιατί ποτέ δεν ξέρεις!

  • Μου αρέσει 2

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Η μαία μου με έμαθε ανάσες για να το ξεπεράσω πιο γρήγορα! Επίσης μου είπε να πίνω τηλιο!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Έχεις πολλά υγρά? 

Εγώ έπλυνα μερικά να σου πω την αλήθεια.. κουβερτουλες τους πλεκω εγώ και έχω πάρει όλα τα απαραίτητα για την βαλίτσα την οποία εγώ θα την ετοιμάσω άμεσα γιατί ποτέ δεν ξέρεις!

Αααχ τι ωραία.. Θα έχουν κουβερτουλες από τα χεράκια της μανούλας.. 

Εγω περιμένω ένα δέμα εδώ και 3 βδομάδες που έχει μέσα τις σερβιέτες κτλπ για το νοσοκομείο.. Θαρρώ πως τα έχω όλα σπίτι κατά 95%..να πάω την άλλη βδομάδα και στο νοσοκομείο και ξεκινάω άμεσα.. Το 21 να με βρει έτοιμη.. Φτιάξαμε και το δωμάτιο το σκ.. Οπότε τώρα μένει το πλύσιμο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 hours ago, Hope.2019 said:

Προσοχή και όλα εύχομαι να πάνε καλά! Κι εγώ θα πάω πάλι να με δει αύριο γιατί έχω φουλ συσπάσεις και πόνο χαμηλά και είχε κοντύνει ήδη ο τράχηλος επικίνδυνα. Μα πόσο βιαστικά είναι αυτά τα μωράκια μας;

Μπράβο κοριτσι μου πας καλύτερα δηλαδή! Εύχομαι να σταματήσουν εντελώς σύντομα και να πας σπιτάκι σου! 

Κορίτσια εσείς που χρειάστηκε να  νοσηλευτείτε σε ιδιωτικές κλινικές και μαιευτήρια  καλύπτει το ΙΚΑ αν είναι συμβεβλημένο το νοσοκομείο ή πληρώνετε εσείς.. σκέφτομαι μήπως χρειαστεί κι εγώ τελικά και το εχω απορία.. ελπίζω να μην χρειαστεί βέβαια..

Κορίτσι τι έγινε τελικά ; Πηγές στο γιατρό σήμερα ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Κορίτσι τι έγινε τελικά ; Πηγές στο γιατρό σήμερα ; 

Με έπιασε το glopir ευτυχώς. Δεν έχω νοιώσει συσπάσεις σήμερα αλλά δεν το έχω κουνήσει από τον καναπέ. Μου είπε να πάρω και το βράδυ και αύριο το πρωί και θα πάω αύριο το μεσημέρι να με δει καρδιοτοκογράφο και τράχηλο! Πολύ φοβάμαι ότι θα έχει μειωθεί όμως ο τράχηλος.. θα σας πω αύριο κορίτσια μου και εύχομαι να μην έχω κακά νέα.

Εσύ πως είσαι καλύτερα;


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Αααχ τι ωραία.. Θα έχουν κουβερτουλες από τα χεράκια της μανούλας.. 

Εγω περιμένω ένα δέμα εδώ και 3 βδομάδες που έχει μέσα τις σερβιέτες κτλπ για το νοσοκομείο.. Θαρρώ πως τα έχω όλα σπίτι κατά 95%..να πάω την άλλη βδομάδα και στο νοσοκομείο και ξεκινάω άμεσα.. Το 21 να με βρει έτοιμη.. Φτιάξαμε και το δωμάτιο το σκ.. Οπότε τώρα μένει το πλύσιμο

Εμείς έχουμε αφήσει λίγο το δωμάτιο μιας και θα κοιμούνται σε εμάς στα λικνα τους! Σερβιέτες πήρα από το σούπερ μάρκετ να σου πω την αλήθεια.. νυχτικα αγόρασα και όλα τα άλλα τα απαραίτητα!!!

Άντε με το καλό να γεννησουμε!!

Just now, Hope.2019 είπε:

Με έπιασε το glopir ευτυχώς. Δεν έχω νοιώσει συσπάσεις σήμερα αλλά δεν το έχω κουνήσει από τον καναπέ. Μου είπε να πάρω και το βράδυ και αύριο το πρωί και θα πάω αύριο το μεσημέρι να με δει καρδιοτοκογράφο και τράχηλο! Πολύ φοβάμαι ότι θα έχει μειωθεί όμως ο τράχηλος.. θα σας πω αύριο κορίτσια μου και εύχομαι να μην έχω κακά νέα.

Εσύ πως είσαι καλύτερα;

Πόσο είναι ο τράχηλος σου τώρα?

  • Μου αρέσει 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 said:

Με έπιασε το glopir ευτυχώς. Δεν έχω νοιώσει συσπάσεις σήμερα αλλά δεν το έχω κουνήσει από τον καναπέ. Μου είπε να πάρω και το βράδυ και αύριο το πρωί και θα πάω αύριο το μεσημέρι να με δει καρδιοτοκογράφο και τράχηλο! Πολύ φοβάμαι ότι θα έχει μειωθεί όμως ο τράχηλος.. θα σας πω αύριο κορίτσια μου και εύχομαι να μην έχω κακά νέα.

Εσύ πως είσαι καλύτερα;

Και εγώ καλύτερα αισθάνομαι. Έχω συσπάσεις αλλά καθόλου αίμα και ευτυχώς μου ρυθμίστηκε και η πίεση τις τελευταίες 2 μέρες . Κι εγώ τρέμω τι θα μου πει την Παρασκευή στο ντοπλερ για τον τράχηλο ... 

Ευχομαι να μην έχει καμία μας άσχημα νέα !! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Και εγώ καλύτερα αισθάνομαι. Έχω συσπάσεις αλλά καθόλου αίμα και ευτυχώς μου ρυθμίστηκε και η πίεση τις τελευταίες 2 μέρες . Κι εγώ τρέμω τι θα μου πει την Παρασκευή στο ντοπλερ για τον τράχηλο ... 

Ευχομαι να μην έχει καμία μας άσχημα νέα !! 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Ελπίζω να αντέξουμε να φτάσουν έστω 36 εβδομάδες! Ξεκούραση μόνο και εύχομαι να μας πάνε όλα καλά!

Μα τι πάθαμε όλες βρε κορίτσια μου; 

Just now, Efinikolaou είπε:

Εμείς έχουμε αφήσει λίγο το δωμάτιο μιας και θα κοιμούνται σε εμάς στα λικνα τους! Σερβιέτες πήρα από το σούπερ μάρκετ να σου πω την αλήθεια.. νυχτικα αγόρασα και όλα τα άλλα τα απαραίτητα!!!

Άντε με το καλό να γεννησουμε!!

Πόσο είναι ο τράχηλος σου τώρα?

Γεια σου κορίτσι μου.. την περασμένη Πέμπτη είχε πέσει 2.3 με χοάνη... Τώρα θα να μάθω αύριο και έχω πολύ αγχωθεί!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Efinikolaou δεν εχω πολλα υγρα, αλλα σε συνδυασμο με τα πονακια χαμηλα μ'εβαλε κ εκανα καλλιεργεια κ αιματολογικες. Ξεκινησα προοληπτικα αντιβιωση μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα την Παρασκευη κ μου' πε να καθομαι ξαπλα. Απο ρουχαλακια δεν εχω πλυνει τιποτα ακομα! Θα πω της μητερας μου να ερθει να ξεκιναμε σιγα σιγα γιατι ποτε δεν ξερεις τι γινεται

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo Jo είπε:

@Efinikolaou δεν εχω πολλα υγρα, αλλα σε συνδυασμο με τα πονακια χαμηλα μ'εβαλε κ εκανα καλλιεργεια κ αιματολογικες. Ξεκινησα προοληπτικα αντιβιωση μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα την Παρασκευη κ μου' πε να καθομαι ξαπλα. Απο ρουχαλακια δεν εχω πλυνει τιποτα ακομα! Θα πω της μητερας μου να ερθει να ξεκιναμε σιγα σιγα γιατι ποτε δεν ξερεις τι γινεται

Καλά έκανες κορίτσι μου! Κι εγώ πήρα αντιβίωση προληπτικά και κολπική αλοιφή για τις συσπάσεις γιατί μπορεί να είναι από κάποιο μικρόβιο! Όλα καλά, ξεκουράσου και εύχομαι να μειωθούν γρήγορα τα πονακια και τα υγρά!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλά έκανες κορίτσι μου! Κι εγώ πήρα αντιβίωση προληπτικά και κολπική αλοιφή για τις συσπάσεις γιατί μπορεί να είναι από κάποιο μικρόβιο! Όλα καλά, ξεκουράσου και εύχομαι να μειωθούν γρήγορα τα πονακια και τα υγρά!

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Αλλα μικροβιο απο που να κολλησω; Δεν παω πουθενα, δεν εχω κατσει σε ξενη τουαλετα, σεξ δεν κανω...θα κανω οτι μου ειπε ο γιατρος κ υπομονη! Βλεπω οτι κ αλλα κοριτσια εχουν τα ιδια...υπομονη σε ολες μας!! Λιγο εμεινε!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε τα κορίτσια μας με τις συσπασεις..  Υπομονή λιγακι μας εμεινε,  υπομονη και ξεκούραση και παρακολούθηση απο τον ιατροΔιαβασα στην ομαδα Ιανουαρίου ειχαν το πρωτο pop:x! ❤️  σιγα σιγα θα ερθει κ η σειρα μας. 

@Ρια new mum πως παει η νοσηλεια;;; ειδες καποια βελτιωση; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Αχ βρε τα κορίτσια μας με τις συσπασεις..  Υπομονή λιγακι μας εμεινε,  υπομονη και ξεκούραση και παρακολούθηση απο τον ιατροΔιαβασα στην ομαδα Ιανουαρίου ειχαν το πρωτο pop:x! ❤️  σιγα σιγα θα ερθει κ η σειρα μας. 

@Ρια new mum πως παει η νοσηλεια;;; ειδες καποια βελτιωση; 

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα! Σήμερα μου μείωσαν πολύ λίγο τον ορό αλλά νιώθω ακόμα κάτι μικροσυσπασουλες οπότε πιστεύω ότι δεν θα ξεμπερδέψω με έναν κύκλο φαρμάκου.. Μην αφήνετε τις συσπασεις πάντως κορίτσια, είδα πολλά εδώ μέσα στην κλινική! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...