Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

      εμένα πάντως ο εργοδοτουλης μπυ θέλει να με πληρώσει χαχαχα με έχει πάρει 3 φορες να με ρωτήσει αν θα με πληρώσει και ποτέ, του στυλ και τι δε θα πληρώνεσαι εσυ πια; άμα θες πλήρωσε με του ειπα δεν εχω θέμα  χαχαχα

      Ε δεν έχεις γεννήσει ακόμα γι'αυτό ΧΑ ΧΑ !!

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Κορίτσια μου γειά σας και από μένα! Σήμερα μου χαμηλωσαν τον ορό και άρχισαν πάλι κάποιες συσπασουλες, αύριο είπαμε να το κόψουμε αλλά με τα καινούργια δεδομένα δεν ξέρω αν θα συμφωνήσει ο γιατρός.. Μου είπε ότι στην καλύτερη των περιπτώσεων που θα σταματήσουν θα βγω Τρίτη-Τετάρτη απο την κλινική.. Αύριο θα μου κάνουν και ντοπλερ αν και λίγο νωρίς! Το καλό είναι ότι εδώ μέσα περνάνε οι μέρες με λιγότερο άγχος με την ασφάλεια που νιώθεις.. 

Just now, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια μου μόλις τώρα γύρισα από τον γιατρό πήγα στις 10. Λοιπόν τα νέα μου είναι ευχάριστα. Μάλλον δούλεψε το glopir σε μένα. Μου είπε να το συνεχίσω μέχρι και την Τρίτη και ξανά μιλάμε.. αν και ενοιωσα συσπάσεις σήμερα το μεσημέρι το βράδυ ο καρδιοτοκογράφος δεν έδειξε κάτι. Ο τράχηλος από 2.3 ανέβηκε λίγο στο 2.5

Γύρισε και το αγοράκι μου με το κεφαλάκι κάτω μέσα σε μια βδομάδα που είχα να το δω. Μου είπε ο γιατρός βοήθησε η ξεκούραση αλλά βοήθησε και ότι άλλαξε θέση το μωρό και δεν πιέζεται τόσο ο τράχηλος.

Το μόνο ότι είπαμε να προσέξω το αλάτι και να παίρνω την πίεση μου μια φορά την εβδομάδα και αργότερα πιο συχνά γιατί έχω κόμβους αμφω είχε δείξει στο ντοπλερ οπότε έχω αυξημένο κίνδυνο προεκλαμψίας. Ως τώρα ευτυχώς είναι καλά και ελπίζουμε αν εκδηλωθεί να είναι έστω στον 9ο μήνα όχι νωρίτερα.

Αυτά τα νέα μου!

Πολύ ευχάριστα τα νέα σου! Μακάρι να σε πιάσει το χαπάκι και να δυναμώσει ο τράχηλος! Μην ξεχνάτε το σημαντικότερο όσες έχετε συσπασεις, ξάπλα ξάπλα ξάπλα!! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mighty86 είπε:

Χαχαχα χειρουργοφσκι!!πάντως στην Ελλάδα αποκλείεται να υπάρξει τέτοια στιχομυθία. Να του λες του γιατρού θέλω καισαρική κ να σου λέει φτ. 

Εν πάση περιπτώσει δεν είπα ότι η στενή λεκάνη είναι από μόνη της λόγος για να πάει κάποιος σε καισαρική. Είπα ότι γεννάει πιο εύκολα μια γυναίκα με φαρδιά λεκάνη.

 

Για Αθήνα μιλάμε;εγώ ξέρω για θεσσ μονο

Και ομως συνεβει σε γνωστη μου! Να την παρακαλαει ο γιατρος με 2 σπρωξιες και βγηκε κ αυτη να λεει θελω καισαρική τωρα..  Βέβαια ειναι κ το ψυχολογικο υπόβαθρο της μητέρας που μπορεί να οδηγησει σε τετοιες αποφάσεις οπως αυτη που ξερω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας τελικά θα μείνω μέσα στο νοσοκομείο έχω κάνει όσες ενέσεις και όσες αντιβιώσεις και όσες ενδοφλέβιες μπορείτε να φανταστείτε ευτυχώς σταμάτησαν οι συσπάσεις το αίμα προκλήθηκε από τις έντονες συσπάσεις που είχα είμαι από το πρωί Στον καρδιοτοκογραφο και δεν έχω πάει ακόμα στο δωμάτιο

Ευτυχώς το ξεπεράσαμε κι αυτό το εμπόδιο και είμαστε και οι δύο καλά φιλιά πολλά σε όλες

Πάντως παίρνω κουράγιο και από εσάς και βλέπω ότι δεν είμαι η μόνη με αυτά τα συμπτώματα εύχομαι σε όλους μας γρήγορα περαστικά να περάσει αυτός ο μήνας και επόμενος και να πάρουμε γρήγορα στην αγκαλιά τα μωράκια μας

Και κάτι τελευταίο για να γελάσετε όλες τα ρούχα για το νοσοκομείο Και την τσάντα με τα πράγματα ο άντρας μου τα μάζεψε μέσω βίντεοκλήσης :lol: 

Μετά από μεγάλη σφαγή για το ποιος θα πρωτομείνει μαζί μου, επικρατήσε ο άντρας μου

ΣΤα κορίτσια που έχουνε συσπάσεις εύχομαι γρήγορη ανάρρωση

 

 

Κοριτσάκι μου περαστικά σου! Συμπάσχω και εγώ, το μόνο που σκέφτομαι είναι να περάσουν οι βδομάδες για να είναι καλά ο μπέμπης μου! Σου έκανε ο γιατρός κολπικη καλλιέργεια? Αντιβίωση γιατι πήρες? Στο νοσοκομείο επιτρέπεται και συνοδος? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια μου μόλις τώρα γύρισα από τον γιατρό πήγα στις 10. Λοιπόν τα νέα μου είναι ευχάριστα. Μάλλον δούλεψε το glopir σε μένα. Μου είπε να το συνεχίσω μέχρι και την Τρίτη και ξανά μιλάμε.. αν και ενοιωσα συσπάσεις σήμερα το μεσημέρι το βράδυ ο καρδιοτοκογράφος δεν έδειξε κάτι. Ο τράχηλος από 2.3 ανέβηκε λίγο στο 2.5

Γύρισε και το αγοράκι μου με το κεφαλάκι κάτω μέσα σε μια βδομάδα που είχα να το δω. Μου είπε ο γιατρός βοήθησε η ξεκούραση αλλά βοήθησε και ότι άλλαξε θέση το μωρό και δεν πιέζεται τόσο ο τράχηλος.

Το μόνο ότι είπαμε να προσέξω το αλάτι και να παίρνω την πίεση μου μια φορά την εβδομάδα και αργότερα πιο συχνά γιατί έχω κόμβους αμφω είχε δείξει στο ντοπλερ οπότε έχω αυξημένο κίνδυνο προεκλαμψίας. Ως τώρα ευτυχώς είναι καλά και ελπίζουμε αν εκδηλωθεί να είναι έστω στον 9ο μήνα όχι νωρίτερα.

Αυτά τα νέα μου!

Μπράβο βρε κοριτσι μου,  αν συνεχισεις ετσι εισαι σε καλο δρομο! 

Just now, Ρια new mum είπε:

Κορίτσια μου γειά σας και από μένα! Σήμερα μου χαμηλωσαν τον ορό και άρχισαν πάλι κάποιες συσπασουλες, αύριο είπαμε να το κόψουμε αλλά με τα καινούργια δεδομένα δεν ξέρω αν θα συμφωνήσει ο γιατρός.. Μου είπε ότι στην καλύτερη των περιπτώσεων που θα σταματήσουν θα βγω Τρίτη-Τετάρτη απο την κλινική.. Αύριο θα μου κάνουν και ντοπλερ αν και λίγο νωρίς! Το καλό είναι ότι εδώ μέσα περνάνε οι μέρες με λιγότερο άγχος με την ασφάλεια που νιώθεις.. 

Πολύ ευχάριστα τα νέα σου! Μακάρι να σε πιάσει το χαπάκι και να δυναμώσει ο τράχηλος! Μην ξεχνάτε το σημαντικότερο όσες έχετε συσπασεις, ξάπλα ξάπλα ξάπλα!! 

Σίγουρα νιωθεις ασφάλεια μεσα στην κλινική! Γενικα ομως ειδες βελτιωση ετσι δεν ειναι;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Μπράβο βρε κοριτσι μου,  αν συνεχισεις ετσι εισαι σε καλο δρομο! 

Σίγουρα νιωθεις ασφάλεια μεσα στην κλινική! Γενικα ομως ειδες βελτιωση ετσι δεν ειναι;; 

Ναι ναι, από εκεί που έκανα 20-25 συσπασεις τη μέρα τώρα κάνω 7-8,το θέμα είναι να συνεχίσω έτσι και χωρίς τον ορό.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ρια new mum είπε:

Ναι ναι, από εκεί που έκανα 20-25 συσπασεις τη μέρα τώρα κάνω 7-8,το θέμα είναι να συνεχίσω έτσι και χωρίς τον ορό.. 

Σου εύχομαι και με 0 εως 2 χωρις φάρμακα και σπιτακι γρήγορα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ρια new mum είπε:

Κορίτσια μου γειά σας και από μένα! Σήμερα μου χαμηλωσαν τον ορό και άρχισαν πάλι κάποιες συσπασουλες, αύριο είπαμε να το κόψουμε αλλά με τα καινούργια δεδομένα δεν ξέρω αν θα συμφωνήσει ο γιατρός.. Μου είπε ότι στην καλύτερη των περιπτώσεων που θα σταματήσουν θα βγω Τρίτη-Τετάρτη απο την κλινική.. Αύριο θα μου κάνουν και ντοπλερ αν και λίγο νωρίς! Το καλό είναι ότι εδώ μέσα περνάνε οι μέρες με λιγότερο άγχος με την ασφάλεια που νιώθεις.. 

Πολύ ευχάριστα τα νέα σου! Μακάρι να σε πιάσει το χαπάκι και να δυναμώσει ο τράχηλος! Μην ξεχνάτε το σημαντικότερο όσες έχετε συσπασεις, ξάπλα ξάπλα ξάπλα!! 

Κορίτσι μου θα δεις θα είσαι καλύτερα σε λίγες μέρες. Σημασία έχει ότι είσαι εκεί και σε προσέχουν ότι κι αν γίνει. Θα δεις μετά θα περάσουν οι εβδομάδες χωρίς να το καταλάβεις! Και αυτό που λες ξάπλα! Εγώ πιστεύω έτσι κατάφερα να ηρεμήσω λίγο και ελπίζω να συνεχίσει έτσι ο τράχηλος και να μην κάνω πολλές συσπάσεις όπως τώρα.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ρια new mum είπε:

Κοριτσάκι μου περαστικά σου! Συμπάσχω και εγώ, το μόνο που σκέφτομαι είναι να περάσουν οι βδομάδες για να είναι καλά ο μπέμπης μου! Σου έκανε ο γιατρός κολπικη καλλιέργεια? Αντιβίωση γιατι πήρες? Στο νοσοκομείο επιτρέπεται και συνοδος? 

Καλημέρα και από εμένα! Καλλιέργεια όχι, αντιβίωση φουλ, κορτιζόνη, ενδοφλέβια μαγνήσιο και 3-4 ενέσεις στο ποπό! 
Επιτρέπεται συνοδός αφού πρώτα κάνει το τεστ ΟΧΙ το γρήγορο! 
Εγώ έκανα για να πάω καρδιοτοκογράφο 20€ το ΓΡΗΓΟΡΟ και 150!!!!!!! για να με αφήσουν να ΑΝΕΒΩ στο δωμάτιο! Στο μητέρα αυτά! Ακόμα το 150αρι το κλαίω!!!!! Βέβαια δεν είμαι στον ΕΟΠΠΥ αλλά σε άλλο ταμείο! 
ο σύζυγος του έλεγαν 70€ και πήγε στην ευρωκλινική που είναι η αδελφή του και το έκανε με 40 και βγήκε σε 2 ώρες! (Λόγω αδελφής) 

Από χθες δεν έχω καθόλου συσπάσεις οπότε μακάρι να με αφήσει ο γιατρός να φύγω! 


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα και από εμένα! Καλλιέργεια όχι, αντιβίωση φουλ, κορτιζόνη, ενδοφλέβια μαγνήσιο και 3-4 ενέσεις στο ποπό! 
Επιτρέπεται συνοδός αφού πρώτα κάνει το τεστ ΟΧΙ το γρήγορο! 
Εγώ έκανα για να πάω καρδιοτοκογράφο 20€ το ΓΡΗΓΟΡΟ και 150!!!!!!! για να με αφήσουν να ΑΝΕΒΩ στο δωμάτιο! Στο μητέρα αυτά! Ακόμα το 150αρι το κλαίω!!!!! Βέβαια δεν είμαι στον ΕΟΠΠΥ αλλά σε άλλο ταμείο! 
ο σύζυγος του έλεγαν 70€ και πήγε στην ευρωκλινική που είναι η αδελφή του και το έκανε με 40 και βγήκε σε 2 ώρες! (Λόγω αδελφής) 

Από χθες δεν έχω καθόλου συσπάσεις οπότε μακάρι να με αφήσει ο γιατρός να φύγω! 

Εμένα μόλις μου έκοψαν τον ορό και το γυρίσαμε σε χάπια για να δούμε τι θα γίνει.. Θέλω να ρωτήσω ποιος είναι ο επιτρεπτός αριθμός συσπασεων γιατί αποκλείεται να φτάσω τις 0, έχει καμία ιδέα? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ρια new mum είπε:

Εμένα μόλις μου έκοψαν τον ορό και το γυρίσαμε σε χάπια για να δούμε τι θα γίνει.. Θέλω να ρωτήσω ποιος είναι ο επιτρεπτός αριθμός συσπασεων γιατί αποκλείεται να φτάσω τις 0, έχει καμία ιδέα? 

Μακάρι να βοηθήσουν τα χάπια και να κρατήσεις όσο περισσότερο το μωρό στην κοιλιτσα σου! 

εγώ περιμένω ακόμα να ΕΡΘΕΙ ο γιατρός! Όμως φοβάμαι μην μου πει και σήμερα!!!
 

πάντως από χθες ακούω τα νεογέννητα να κλαίνε και να παίρνουν την πρώτη ανάσα τους! Ειλικρινα συγκινήθηκα με τα ξένα, φανταστείτε κλάμα που θα πέσει με το δικό μου! :wub:

 

  • Μου αρέσει 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Μακάρι να βοηθήσουν τα χάπια και να κρατήσεις όσο περισσότερο το μωρό στην κοιλιτσα σου! 

εγώ περιμένω ακόμα να ΕΡΘΕΙ ο γιατρός! Όμως φοβάμαι μην μου πει και σήμερα!!!
 

πάντως από χθες ακούω τα νεογέννητα να κλαίνε και να παίρνουν την πρώτη ανάσα τους! Ειλικρινα συγκινήθηκα με τα ξένα, φανταστείτε κλάμα που θα πέσει με το δικό μου! :wub:

 

Άσε και εγώ εδώ μέσα στα μωράκια είμαι και ανυπομονώ! Μακάρι να πάνε όλα καλά! Με το καλό και στο σπιτάκι μας ρενακι μου!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Και ομως συνεβει σε γνωστη μου! Να την παρακαλαει ο γιατρος με 2 σπρωξιες και βγηκε κ αυτη να λεει θελω καισαρική τωρα..  Βέβαια ειναι κ το ψυχολογικο υπόβαθρο της μητέρας που μπορεί να οδηγησει σε τετοιες αποφάσεις οπως αυτη που ξερω

Το θεωρώ απαράδεκτο να λέμε.εμεις στο γιατρό τι να κάνει.Η καισαρική είναι χειρουργείο και δεν είναι θέμα επιλογής.

Μόνο σε περιπτωση που δεν μπορεί να γίνει ένας τοκετός φυσιολογικά πρέπει να γίνεται κι αυτό είναι σε θέση να το κρίνει μόνο ο γιατρός.

πρίν από 21 λεπτά , Renaki80 είπε:

Καλημέρα και από εμένα! Καλλιέργεια όχι, αντιβίωση φουλ, κορτιζόνη, ενδοφλέβια μαγνήσιο και 3-4 ενέσεις στο ποπό! 
Επιτρέπεται συνοδός αφού πρώτα κάνει το τεστ ΟΧΙ το γρήγορο! 
Εγώ έκανα για να πάω καρδιοτοκογράφο 20€ το ΓΡΗΓΟΡΟ και 150!!!!!!! για να με αφήσουν να ΑΝΕΒΩ στο δωμάτιο! Στο μητέρα αυτά! Ακόμα το 150αρι το κλαίω!!!!! Βέβαια δεν είμαι στον ΕΟΠΠΥ αλλά σε άλλο ταμείο! 
ο σύζυγος του έλεγαν 70€ και πήγε στην ευρωκλινική που είναι η αδελφή του και το έκανε με 40 και βγήκε σε 2 ώρες! (Λόγω αδελφής) 

Από χθες δεν έχω καθόλου συσπάσεις οπότε μακάρι να με αφήσει ο γιατρός να φύγω! 

Το Μητέρα καταρχήν κορίτσι μου είναι γνωστό ότι είναι το ακριβότερο από όλα τα μαιευτήρια.

Στα άλλα μαιευτήρια όλα κοστίζουν λιγότερο,ακόμα.και το τεστ κοβιντ.

Στα υπόλοιπα πχ ο συνοδός κάνει των αντισωμάτων μόνο.

Το μοριακό τον κάνεις μονο όταν ετοιμάζεσαι για χειρουργείο.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ! 
@Ρια new mum και @Renaki80 εύχομαι περαστικά και να γυρίσετε σπιτι σας. Λίγη υπομονή να κάνουν τα μωράκια σας και να μείνουν στην κοιλιτσα σας 

και σε όλες τις υπόλοιπες με τις συσπάσεις εύχομαι όλα να πάνε καλά ! Μπαίνουμε στην τλκ ευθεία ! 

 


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...