Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Katerina 11 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Γέννησα το κορίτσι μου 4070 κιλά! Είναι υγιής, δυνατή και θηλάζει με λαχτάρα! Την έχω όλη την ώρα μαζί μου και την έχω ερωτευτεί! Από πόνους είμαι πολύ καλά, δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου ούτε από κλυσμα, καθετήρες κλπ ούτε από αναισθησία! Έχω ελαφριά πονακια περιόδου και σε 3 ώρες θα σηκωθώ να περπατήσω.. Φαγητό δυστυχώς από αύριο! Σήμερα νεράκι καφέ τσάι!! Εύχομαι τα καλύτερα και στις επόμενες!

Να σου ζησει το μωρακι σου η Μπέμπα σου ! παντα τυχη και υγεια να εχει ! Μπραβο ! καλη ανάρρωση ,ολα τέλεια!!!

6 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

ποπο ήγγικεν η ώρα! με το καλό νεφέλη!είσαι έτοιμη τα έχεις πάρει όλα;;;

Ναι !ασε ,τωρα εχω αγχωθει πραγματικα..μεχρι στιγμης αναισθητη ημουν..ολα ετοιμα κ περιμενω :-) 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Katerina 11 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Γέννησα το κορίτσι μου 4070 κιλά! Είναι υγιής, δυνατή και θηλάζει με λαχτάρα! Την έχω όλη την ώρα μαζί μου και την έχω ερωτευτεί! Από πόνους είμαι πολύ καλά, δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου ούτε από κλυσμα, καθετήρες κλπ ούτε από αναισθησία! Έχω ελαφριά πονακια περιόδου και σε 3 ώρες θα σηκωθώ να περπατήσω.. Φαγητό δυστυχώς από αύριο! Σήμερα νεράκι καφέ τσάι!! Εύχομαι τα καλύτερα και στις επόμενες!

Να σου ζήσει!!!γερή κ τυχερή να είναι πάντα!!!! Καισαρική έκανες; Πώς ήταν η όλη διαδικασία;;;κατευθείαν κατέβασες γάλα κ θηλάζει;;;;;φτου φτου σκόρδα κορίτσι μου!!!!


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 11 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Γέννησα το κορίτσι μου 4070 κιλά! Είναι υγιής, δυνατή και θηλάζει με λαχτάρα! Την έχω όλη την ώρα μαζί μου και την έχω ερωτευτεί! Από πόνους είμαι πολύ καλά, δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου ούτε από κλυσμα, καθετήρες κλπ ούτε από αναισθησία! Έχω ελαφριά πονακια περιόδου και σε 3 ώρες θα σηκωθώ να περπατήσω.. Φαγητό δυστυχώς από αύριο! Σήμερα νεράκι καφέ τσάι!! Εύχομαι τα καλύτερα και στις επόμενες!

Πω πω,κορίτσαρος!!!Πάνω από 4 κιλά ε??!!Παραπάνω απ ότι έβγαζαν οι υπέρηχοι!Δεν στην κράτησαν για παρακολούθηση,Ε?Ευτυχώς!Στο Έλενα τα μωράκια πάνω από 4 κιλά τα κρατάνε σε κάποιες περιπτώσεις.

Να σου ζήσει!!

Το κλύσμα και ο καθετήρας είναι στιγμιαίοι πόνοι.

Συγχαρητήρια!!!!

Ναι την πρώτη μέρα δε σ αφήνουν να φας στην καισαρική.Επισης,δεν πονάς με τα φάρμακα που σου δίνουν.

Πώς ήταν λοιπον η εμπειρία της γέννας?

Just now, Mighty86 είπε:

Να σου ζήσει!!!γερή κ τυχερή να είναι πάντα!!!! Καισαρική έκανες; Πώς ήταν η όλη διαδικασία;;;κατευθείαν κατέβασες γάλα κ θηλάζει;;;;;φτου φτου σκόρδα κορίτσι μου!!!!

Όλες πρωτόγαλα κατεβάζουμε κατευθείαν.Με αυτό θηλάζουμε,αυτές οι σταγονιτσες τους φτανουν μέχρι να κατέβει το κανονικό.

2 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

Καλημέρα! εγώ ξύπνησα μια χαρά, ντύθηκα καλά καλά και όλη μέρα περπατάω και κάνω βόλτες, γιατί μου είπε ο γιατρός να περπατάω και να ανεβαίνω σκάλες!!οπότε βουρ στην λιακάδα όλη μέρα σήμερα. Το είχα και τόσο ανάγκη να βγω από το σπίτι που δεν με βλέπω να μαζεύομαι άμα δεν βραδιάσει....

Πολύ πολύ προσοχή.Εχει έξαρση πάλι η πανδημία.Μην την πατήσουμε τελευταία στιγμή!!!!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το όριο για παρακολούθηση είναι τα 4200 αλλά θα πρέπει να συντρέχουν κ άλλοι λόγοι. Εμείς ευτυχώς είμαστε καλά! 

Έχω πρωτογαλα τώρα αλλά αρκετό! Όχι σταγονιτσες! Με βοήθησαν οι μαίες στους 3 πρώτους θηλασμους κ τώρα τα καταφέρνω μόνη μου με επιμονή βέβαια! 

Το κλυσμα δεν έχει ούτε υποψία πόνου, ο καθετήρας είναι άβολος μέχρι να φύγουν τα πρώτα ουρά δηλαδή για 1-2'.

  • Μου αρέσει 1

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 11 είπε:

Το όριο για παρακολούθηση είναι τα 4200 αλλά θα πρέπει να συντρέχουν κ άλλοι λόγοι. Εμείς ευτυχώς είμαστε καλά! 

Έχω πρωτογαλα τώρα αλλά αρκετό! Όχι σταγονιτσες! Με βοήθησαν οι μαίες στους 3 πρώτους θηλασμους κ τώρα τα καταφέρνω μόνη μου με επιμονή βέβαια! 

Το κλυσμα δεν έχει ούτε υποψία πόνου, ο καθετήρας είναι άβολος μέχρι να φύγουν τα πρώτα ουρά δηλαδή για 1-2'.

Έτσι κορίτσι μου!

Όλα καλά!

3 φορές βρέθηκα με την κουμπάρα μου στα λουξ μονοκλινα του Ελενα.

Για πες μας και για τη γέννα?!

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Katerina 11 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Γέννησα το κορίτσι μου 4070 κιλά! Είναι υγιής, δυνατή και θηλάζει με λαχτάρα! Την έχω όλη την ώρα μαζί μου και την έχω ερωτευτεί! Από πόνους είμαι πολύ καλά, δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου ούτε από κλυσμα, καθετήρες κλπ ούτε από αναισθησία! Έχω ελαφριά πονακια περιόδου και σε 3 ώρες θα σηκωθώ να περπατήσω.. Φαγητό δυστυχώς από αύριο! Σήμερα νεράκι καφέ τσάι!! Εύχομαι τα καλύτερα και στις επόμενες!

Να σου ζήσει κορίτσι μου η κοπελάρα σου! Πω πω 4 κιλά , μπράβοοοοο! Αληθεια τι απόκλιση είχε από τον υπέρηχο;  Ευτυχώς που δεν ταλαιπωρήθηκες!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια η απόκλιση ήταν 700γρ!! Μεγάλη δηλαδή! 

Το δωμάτιο είναι σούπερ, πεντακάθαρο, με ντουλάπα μεγάλη, ψυγείο, τηλεόραση και πολυθρόνα κρεβάτι για τον συνοδό!

Η γέννα ήταν απίστευτη εμπειρία ειδικά η στιγμή που σου λένε τώρα θα δεις το μωρό σου κ ακούς το κλάμα δε μπορεί να συγκριθεί με τίποτα.. Ένιωθα μόνο τραβήγματα κ αφού τελειώσαμε επανήλθα σε μισή ώρα κ κουνούσα τα πόδια μου κανονικά. 

  • Μου αρέσει 2

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 11 είπε:

Κορίτσια η απόκλιση ήταν 700γρ!! Μεγάλη δηλαδή! 

Το δωμάτιο είναι σούπερ, πεντακάθαρο, με ντουλάπα μεγάλη, ψυγείο, τηλεόραση και πολυθρόνα κρεβάτι για τον συνοδό!

Η γέννα ήταν απίστευτη εμπειρία ειδικά η στιγμή που σου λένε τώρα θα δεις το μωρό σου κ ακούς το κλάμα δε μπορεί να συγκριθεί με τίποτα.. Ένιωθα μόνο τραβήγματα κ αφού τελειώσαμε επανήλθα σε μισή ώρα κ κουνούσα τα πόδια μου κανονικά. 

Τι τέλεια!! Ανυπομονώ και εγώ για την Δευτέρα να το ζήσω!! Αχ μακάρι και εμένα να έχει απόκλιση προς τα πάνω στα κιλά. 

 

  • Μου αρέσει 5

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 18.1.2021 at 7:35 AM, Ρια new mum said:

Να σου ζήσει και εσένα κορίτσι μου! Από εδώ και πέρα ξεκινάει το όνειρο! Πως ήταν ο τοκετός σου? Χρειάστηκε θερμοκοιτίδα η κορούλα σου ή την έχεις συνέχεια αγκαλίτσα? 

Ευχαριστώ πολύ!! Ο τοκετός ήταν γρήγορος ούτε κατάλαβα πότε ήρθε πονεσα πολυυ μέχρι την επισκληριδιο μετά ηρέμησα και μετά στις εξωθησεις λίγο ζορίστηκα.. Έπαθα αιματωμα το. Οποίο τώρα που μιλάμε έχει σχεδόν φύγει 13 μέρες μετά.. Η μικρούλα μου δεν χρειάστηκε θερμοκοιτίδα κάναμε λίγο ίκτερο αλλά τώρα όλα οκ.. Προσπαθούμε πλέον με τα κιλά να φτάσουμε 3,5 να πάρουμε λίγο τα πάνω μας..! Είναξ αυπνη αλλά αξίζει!!! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Katerina 11 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Γέννησα το κορίτσι μου 4070 κιλά! Είναι υγιής, δυνατή και θηλάζει με λαχτάρα! Την έχω όλη την ώρα μαζί μου και την έχω ερωτευτεί! Από πόνους είμαι πολύ καλά, δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου ούτε από κλυσμα, καθετήρες κλπ ούτε από αναισθησία! Έχω ελαφριά πονακια περιόδου και σε 3 ώρες θα σηκωθώ να περπατήσω.. Φαγητό δυστυχώς από αύριο! Σήμερα νεράκι καφέ τσάι!! Εύχομαι τα καλύτερα και στις επόμενες!

Καλησπερα κοριτσι μου!!! Να σου ζησει η μικρουλα σου!!!! Καλη αναρρωση και σε σενα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Katerina 11 να σου ζησει ο κοριτσάρος !!!!να την χαίρεστε !!!! 
 

  1. @Τουτουνι ΠΗΤ :22-29/01 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτήριο : Μητέρα. Γεννήσαμε !!! Πάλι βιαστικά μωράκια !!! 5/01/2021 
  2. @demi Lou  γεννήσαμε !!! 12/01/2021
  3. @niniδιδυμάκια , γεννήσαμε !!!! 16/01/2021
  4. @Katerina 11 ΠΗΤ 4/2 , κοριτσάκι , μαιευτήριο: Έλενα , γεννήσαμε 29/01/2021 
  5. @Mari@nna ΠΗΤ :5/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο :ιδιωτική κλινική επαρχίας
  6. @Renaki80 ΠΗΤ :6/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Μητέρα 
  7. @pharmacy ΠΗΤ : 6/2 ,κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό
  8. @Joka ΠΗΤ :9/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : μάλλον Λητώ 
  9. @Νινι2019 ΠΗΤ : 9/2 ,κοριτσάκι , Γερμανία, γεννήσαμε !!! 17/01/2021 
  10. @Paris.33 ΠΗΤ :10/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  11. @chris79 ΠΗΤ:11/2 ,διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ) , Μαιευτήριο : Λητώ Γεννήσαμε !!! βιαστικά μωράκια !!!! 25/12/2020 
  12. @Andri23 ΠΗΤ : 11/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ιασώ
  13. @Georgia Jo ΠΗΤ :11-16/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο: Μητέρα 
  14. papaki@ ΠΗΤ :13/2, διδυμάκια (κοριτσάκια ), Μαιευτηριο : Ιπποκράτειο  , γεννήσαμε 24/01/2021
  15. Σοφκα7 ΠΗΤ 13-17/2, αγοράκι, Μαιευτηριο : Διαβαλκανικό 
  16. @Mariachi ΠΗΤ :14/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό 
  17. @Hope.2019 ΠΗΤ :16/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ρέα
  18.   @Sofi8 ΠΗΤ 17/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Αρεταίειο 
  19. @mommytobe ΠΗΤ :18/2, αγοράκι
  20. @efinikolaou  ΠΗΤ :24/2 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτηριο : Ιασώ
  21. @kateV ΠΗΤ: 26/2 , κοριτσάκι , Μαιευτηριο : Διαβαλκανικό
  22. @ Ρια new mum ΠΗΤ :27/2 , αγοράκι, μαιευτήριο : Γενεσις 
  23. @ladybag  20 ΠΗΤ:27/2, αγοράκι, Μαιευτηριο : Ιασώ 
  24. @renula ΠΗΤ : 27/2, Μαιευτηριο : Μητέρα 
  25. @Vasiliki10 ΠΗΤ : 1/3, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  26. @BettySt ΠΗΤ :2/3 ,κοριτσάκι , Μαιευτήριο : δημόσιο νος. Κρήτης
  27. @Nephele78 , ΠΗΤ : 5/3 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι )
  28. @Ani!! ΠΗΤ :14/3 , κοριτσάκι ,Μαιευτήριο : Έλενα
  29. @Geonutr-mama ΠΗΤ : , αγοράκι , Μαιευτήριο : Σπιτι 

   

 Με το καλό να υποδεχτούμε όλες τα θαυματακια μας !!! 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Katerina 11 είπε:

Κορίτσια η απόκλιση ήταν 700γρ!! Μεγάλη δηλαδή! 

Το δωμάτιο είναι σούπερ, πεντακάθαρο, με ντουλάπα μεγάλη, ψυγείο, τηλεόραση και πολυθρόνα κρεβάτι για τον συνοδό!

Η γέννα ήταν απίστευτη εμπειρία ειδικά η στιγμή που σου λένε τώρα θα δεις το μωρό σου κ ακούς το κλάμα δε μπορεί να συγκριθεί με τίποτα.. Ένιωθα μόνο τραβήγματα κ αφού τελειώσαμε επανήλθα σε μισή ώρα κ κουνούσα τα πόδια μου κανονικά. 

Συγχαρητήρια κοριτσι μας να σου ζήσει το ζουμπουρλουδικο μωρακι σας! Πες μου σε παρακαλώ όταν μπορέσεις τι γίνεται με τον συνοδο κ τον covid γιατί γενναω σε 1 μήνα στο Ελενα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Katerina 11 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Γέννησα το κορίτσι μου 4070 κιλά! Είναι υγιής, δυνατή και θηλάζει με λαχτάρα! Την έχω όλη την ώρα μαζί μου και την έχω ερωτευτεί! Από πόνους είμαι πολύ καλά, δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου ούτε από κλυσμα, καθετήρες κλπ ούτε από αναισθησία! Έχω ελαφριά πονακια περιόδου και σε 3 ώρες θα σηκωθώ να περπατήσω.. Φαγητό δυστυχώς από αύριο! Σήμερα νεράκι καφέ τσάι!! Εύχομαι τα καλύτερα και στις επόμενες!

Να σου ζήσει η μπέμπα σου!!! Να είναι γερή και τυχερή!! Και σε σένα καλή ανάρρωση. 

Με το καλο να φέρουν στον κόσμο τα μωράκια τους όσα κορίτσια είναι να γεννήσουν τις επόμενες μέρες!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Katerina 11 είπε:

Κορίτσια η απόκλιση ήταν 700γρ!! Μεγάλη δηλαδή! 

Το δωμάτιο είναι σούπερ, πεντακάθαρο, με ντουλάπα μεγάλη, ψυγείο, τηλεόραση και πολυθρόνα κρεβάτι για τον συνοδό!

Η γέννα ήταν απίστευτη εμπειρία ειδικά η στιγμή που σου λένε τώρα θα δεις το μωρό σου κ ακούς το κλάμα δε μπορεί να συγκριθεί με τίποτα.. Ένιωθα μόνο τραβήγματα κ αφού τελειώσαμε επανήλθα σε μισή ώρα κ κουνούσα τα πόδια μου κανονικά. 

Έτσι είναι, γι αυτό δεν πρέπει να δίνουμε μεγάλη σημασία στους υπέρηχους.Την τάση δείχνουν στο βάρος στην ουσία και αν αναπτύσσεται το μωρό.

Ως εκεί.

Ναι είναι σούπερ τα λουξ δωμάτια του Έλενα.

Τεχνητους πονους σου βαλανε δηλαδη ε?Σου σπασανε και τα νερα.Διαστολη ειχες γρηγορα?

Στην κουμπαρα μου στο Έλενα που ειχαν βαλει τεχνητους πηρε 6 ωρες να φτασει σε πληρη διαστολή κι ηταν μονη σ ενα μικρο κρυο δωματιο τοσες ωρες οπως μου το περιεγραφε.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινι2019 said:

Ευχαριστώ πολύ!! Ο τοκετός ήταν γρήγορος ούτε κατάλαβα πότε ήρθε πονεσα πολυυ μέχρι την επισκληριδιο μετά ηρέμησα και μετά στις εξωθησεις λίγο ζορίστηκα.. Έπαθα αιματωμα το. Οποίο τώρα που μιλάμε έχει σχεδόν φύγει 13 μέρες μετά.. Η μικρούλα μου δεν χρειάστηκε θερμοκοιτίδα κάναμε λίγο ίκτερο αλλά τώρα όλα οκ.. Προσπαθούμε πλέον με τα κιλά να φτάσουμε 3,5 να πάρουμε λίγο τα πάνω μας..! Είναξ αυπνη αλλά αξίζει!!! :)

Α και γω στην ίδια κατάσταση!!! Προσπαθώ να φτάσω τα 3,5 κιλά να ηρεμήσω. Κάναμε και μείς λίγο ίκτερο ο οποίος έκανε την μικρή ληθαργικη. Έχασε αρκετο βάρος από τη γέννα οπότε 3 εβδομάδες τώρα Θηλάζω και αντλώ έξτρα για συμπλήρωμα με το θηλαστρο. Όλη μέρα κοιμάται και το βράδυ ξεκινάει το πάρτι. Η αϋπνία είναι δύσκολη...σε φτάνει στα όρια σου ..Εσείς πώς τα πάτε τα βράδια;;

@Katerina 11 Να σου ζήσει! Γερή και καλότυχη! Συγχαρητήρια και για τα κιλά και για τον θηλασμό! Μακάρι να σας τα κάνει όλα έτσι εύκολα η μικρούλα από δω και πέρα!! Γρήγορη ανάρρωση σου εύχομαι και καλή δύναμη στο υπέροχο ταξίδι που μόλις ξεκίνησε !!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...