Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, linaa είπε:

      Υπάρχουν Κ άλλες σελίδες για βραχυχρόνια μίσθωση Κ σε μεσητικα μπορείς να ρωτήσεις. Googlare βραχυχρόνια μίσθωση Κ θα σου βγάλει διάφορα 

      Σ' ευχαριστώ!

      πρίν από 56 λεπτά , Angot είπε:

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

       ψάξε στο ίντερνετ έχουν μισθώσεις συγκεκριμένα  για κοντά στο μαιευτήριο!  ίσως βρεις κάτι! σου είπε μέχρι ποτέ σε υπολογίζει; 

      Μου είπε ότι οποιαδήποτε ώρα μπορούν να σπάσουν τα νερά. Δυστυχώς μου ειπε Δεν μπορεί να το προβλέψει κανένας.. Παρεμπιπτόντως εγώ πριν μια εβδομάδα κατάλαβα ότι δεν δικαιούμαι το επίδομα αδείας κύησης και λοχειας λόγω του ότι δεν εχω 200 ενσιμα τα τελευταία 2 έτη οπότε δεν θα μου εγκρίνει η Δυπα την 9μηνη άδεια!!!! Τραγικό 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Katerina 11 είπε:

Τεστ covid έκανα σήμερα! Καρδιογράφημα έκανα πριν λίγες μέρες και θα μου κάνουν την Παρασκευή πριν το χειρουργείο αίματος! Θα μειωθεί η ανησυχία σου κ μετά θα επανέλθει μία δύο μέρες πριν και λογικό είναι! Κ όσο κ αν μας λένε όλοι όμορφα καθησυχαστικα λόγια μόνο οι ίδιες μπορούμε νομίζω να ηρεμήσουμε τον εαυτό μας.. Εγώ στην παρούσα φάση ανησυχώ κ για ασήμαντα συγκριτικά πράγματα όπως το κλυσμα η ο ουροκαθετηρας!

Αχχχχ κ γω φοβαμαι τον ουροκαθετηρα!!! Τον οποιο μας τον βαζουν μετα την επισκληριδιο οποτε δεν θα καταλαβουμε τιποτα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Joka είπε:

Παραπάνω θα βγει σίγουρα!Έχει μέρες ακόμα.

Αλλά και πάλι είναι στο όριο όποτε θα είναι για ελάχιστο.

Άρα κι εσύ με καισαρική στις 38,όπως και οι περισσότερες γυναικες

Εγώ είμαι μια βδομαδα ακριβώς πιο μπροστά και είναι 2.400!

Στις 38+2!!!

Κι είπαμε να την περιμένουμε οσο θελει.

Όλα καλά θα πάνε,δεν υπάρχει λόγος να ανησυχίες.

Μωρέ εμένα έχει κολλήσει. Έχει δύο εβδομάδες που δεν πήρε βάρος καθόλου και πριν έπαιρνε λιγότερο από 100 την εβδομάδα. Για αυτό ανησυχούμε. Φαίνεται ότι δεν σιτίζεται καλά λόγω πλακούντα. Αν έπαιρνε έστω και λίγο την εβδομάδα θα ήμασταν εντάξει. Αλλά κόλλησε κ δεν παίρνει καθόλου. Θα είναι παρακινδυνευμένο να το αφήσουμε κι άλλο μέσα.

Τίποτα το μόνο που θέλω να γεννηθεί υγιές!

Just now, Georgia Jo είπε:

Αχχχχ κ γω φοβαμαι τον ουροκαθετηρα!!! Τον οποιο μας τον βαζουν μετα την επισκληριδιο οποτε δεν θα καταλαβουμε τιποτα

Μπα κορίτσια μην φοβάστε τίποτε δεν νοιωθεις μην ανησυχείτε για αυτό. Είχα ξανά σε χειρουργείο. Το μόνο που ένοιωσα όταν μου τον έβγαλαν για δευτερόλεπτα μέχρι να βγει. Δεν νιώθεις κάτι όταν στο βάζουν γιατί έχεις νάρκωση αλλά και μετά ουρείς και δεν νιώθεις τίποτε.

  • Μου αρέσει 3

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που φοβάμαι το τεστ κοβιντ είμαι ανώμαλη? Χαχαχαχα καλά και τον τοκετο φοβάμαι, αλλά πιο πολύ το τεστ χαχαχα δεν μπορώ να φανταστώ να μου βάζουν την μπατονετα τόσο βαθιά στην μύτη.. Να μου πεις εδώ θα βγάλω μωρό πρώτα ο Θεός με φτ αυτό σε ενοχλεί? Αλλά ναι κορίτσια με τρομάζει και φοβάμαι χαχαχα.. Του τρελού.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Katerina 11 είπε:

Καλά θα κάνεις κορίτσι μου, όλα καλά να πάνε κ σε σένα! Ακόμη κ αν χρειαστεί θερμοκοιτίδα μην απογοητευτείς, για λίγο θα είναι αφού το δείχνει 2500.. φυσικά μπορεί να είναι και παραπάνω!! Όλα θα πάνε καλά! 

Οπότε την Παρασκευή εγώ, τη Δευτέρα η @Hope 2019 και την Τετάρτη η @Georgia Jo!

Κορίτσια κι εγω θα μπω Σάββατο! Βέβαια εχω ραντεβού αύριο για το τελικό οκ, και αν ειναι να κάνουμε και τεστ covid... αλλα γενικά εχω τις προϋποθέσεις για να μπω με πρόκληση το Σάββατο.. πάμε για φυσιολογικό τοκετο και θα δείξει!!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Μωρέ εμένα έχει κολλήσει. Έχει δύο εβδομάδες που δεν πήρε βάρος καθόλου και πριν έπαιρνε λιγότερο από 100 την εβδομάδα. Για αυτό ανησυχούμε. Φαίνεται ότι δεν σιτίζεται καλά λόγω πλακούντα. Αν έπαιρνε έστω και λίγο την εβδομάδα θα ήμασταν εντάξει. Αλλά κόλλησε κ δεν παίρνει καθόλου. Θα είναι παρακινδυνευμένο να το αφήσουμε κι άλλο μέσα.

Τίποτα το μόνο που θέλω να γεννηθεί υγιές!

Μπα κορίτσια μην φοβάστε τίποτε δεν νοιωθεις μην ανησυχείτε για αυτό. Είχα ξανά σε χειρουργείο. Το μόνο που ένοιωσα όταν μου τον έβγαλαν για δευτερόλεπτα μέχρι να βγει. Δεν νιώθεις κάτι όταν στο βάζουν γιατί έχεις νάρκωση αλλά και μετά ουρείς και δεν νιώθεις τίποτε.

Φυσικά κορίτσι να είναι γερό.

Ο πλακούντας σου τι έχει?

Είδαν κάτι?Πώς βγήκε αυτό το συμπερασμα?

Για το αμνιακό κάτι δε σου είχαν πει ως αιτία για προγραμματισμενη καισαρική?

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mommytobe είπε:

Εγώ που φοβάμαι το τεστ κοβιντ είμαι ανώμαλη? Χαχαχαχα καλά και τον τοκετο φοβάμαι, αλλά πιο πολύ το τεστ χαχαχα δεν μπορώ να φανταστώ να μου βάζουν την μπατονετα τόσο βαθιά στην μύτη.. Να μου πεις εδώ θα βγάλω μωρό πρώτα ο Θεός με φτ αυτό σε ενοχλεί? Αλλά ναι κορίτσια με τρομάζει και φοβάμαι χαχαχα.. Του τρελού.. 

Να σου πω κ εγώ το σκεφτόμουν αλλά ήταν πολύ ανεκτό. Σίγουρα ενοχλητικό αλλά υποφερτό! Αν έχεις κάνει τεστ γρίπης πότε είναι ίδια διαδικασία.

  • Μου αρέσει 1

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri23 είπε:

Κορίτσια κι εγω θα μπω Σάββατο! Βέβαια εχω ραντεβού αύριο για το τελικό οκ, και αν ειναι να κάνουμε και τεστ covid... αλλα γενικά εχω τις προϋποθέσεις για να μπω με πρόκληση το Σάββατο.. πάμε για φυσιολογικό τοκετο και θα δείξει!!

Με το καλό κι εσύ κορίτσι μου.Γιατι πάτε για νωρίτερα εσείς?

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Joka είπε:

Φυσικά κορίτσι να είναι γερό.

Ο πλακούντας σου τι έχει?

Είδαν κάτι?Πώς βγήκε αυτό το συμπερασμα?

Για το αμνιακό κάτι δε σου είχαν πει ως αιτία για προγραμματισμενη καισαρική?

 

Το αμνιακό ναι είναι κι αυτό μειωμένο γιατί προφανώς δεν ουρεί πολύ το μωρό πιθανότατα συνδέετε κι αυτό με το γεγονός ότι δεν σιτίζεται σωστά.  Πλακούντας είναι μια πρόβλεψη γιατί έχουμε ελέγξει όλους τους υπόλοιπους πιθανούς λόγους αιματολογικούς,διαβήτης, κλπ. Επίσης, στο ντοπλερ που είχαμε βρει κόμβους αμφω στις μητριαίες αρτηρίες οπότε περιμέναμε προεκλαμψία κάποια στιγμή από δω και μετά ακόμα δεν εμφανίστηκε κάτι . Βέβαια θα μπορούσε να εμφανιστεί αργότερα. Αλλά από ότι έχω διαβάσει και αυτό θα μπορούσε να είναι αιτία υπολοιπόμενης ανάπτυξης. Στις περισσότερες περιπτώσεις βέβαια και στατιστικά φταίει ο πλακούντας. 

3 ώρες πρίν, Andri23 είπε:

Κορίτσια κι εγω θα μπω Σάββατο! Βέβαια εχω ραντεβού αύριο για το τελικό οκ, και αν ειναι να κάνουμε και τεστ covid... αλλα γενικά εχω τις προϋποθέσεις για να μπω με πρόκληση το Σάββατο.. πάμε για φυσιολογικό τοκετο και θα δείξει!!

Με το καλό και σε σένα κορίτσι μου!

 

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια μου κι εγώ επισήμως Δευτέρα μπαίνω για καισαρική. Το μωρό μου έχει κολλήσει σε βάρος 2500 εδώ και δύο εβδομάδες δεν έχει πάρει τίποτα.  Έπαιρνε αργά και τώρα σταμάτησε. Την Παρασκευή θα κάνω καρδιοτοκογράφο όπως και την Κυριακή για να το παρακολουθήσουμε μέχρι τη γέννα και Δευτέρα γεννάω. Ελπίζω μόνο η απόκλιση της μέτρησης να μην είναι κάτω από 2500 και να μην χρειαστεί θερμοκοιτίδα.

Αυτά από μένα. Τώρα σιγά σιγά θα συνηθίσω στην ιδέα ότι Δευτέρα θα τον γνωρίσω!:x

Με το καλό κοπέλα μου! Να πάνε όλα μια χαρά & γρήγορα στην αγκαλιά σου το μωράκι σου

8 ώρες πρίν, Georgia Jo είπε:

Με το καλο κοριτσι μου!!! Και γω Τεταρτη θα μπω 3/2 μια μερα μετα τα γενεθλια μου...με το καλο να τα γνωρισουμε τα μικρα μας..

Με το καλό και σε σένα κοπέλα μου και σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!!!

 

Πολύ χαίρομαι βρε κορίτσια, σιγά σιγά φτάνει για όλες αυτή η ονειρική στιγμή! 
Καλή επιτυχία και σας εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα

καλέ τι αγχώνεστε για καθετήρες, τεστ και κλίσμα;;; εδώ περάσατε τοοοοσααα και τοοοοσα, όλους αυτούς τους μήνες!! Δεν είναι τίποτα μπροστά σ’ αυτά που έρχονται χαχαχα 

σας φιλώ 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Με το καλό κοπέλα μου! Να πάνε όλα μια χαρά & γρήγορα στην αγκαλιά σου το μωράκι σου

Με το καλό και σε σένα κοπέλα μου και σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!!!

 

Πολύ χαίρομαι βρε κορίτσια, σιγά σιγά φτάνει για όλες αυτή η ονειρική στιγμή! 
Καλή επιτυχία και σας εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα

καλέ τι αγχώνεστε για καθετήρες, τεστ και κλίσμα;;; εδώ περάσατε τοοοοσααα και τοοοοσα, όλους αυτούς τους μήνες!! Δεν είναι τίποτα μπροστά σ’ αυτά που έρχονται χαχαχα 

σας φιλώ 

Καλημερα!!! Ευχαριστω πολυ πολυ!!!! Ελα μου ντε;;; Περασαμε τοσαααααα και φοβομαστε τα απλα;;χαχαχα... Ασχετο αλλα παλι εχω αυπνιες....απ τις 5 στο ποδι!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Georgia Jo είπε:

Καλημερα!!! Ευχαριστω πολυ πολυ!!!! Ελα μου ντε;;; Περασαμε τοσαααααα και φοβομαστε τα απλα;;χαχαχα... Ασχετο αλλα παλι εχω αυπνιες....απ τις 5 στο ποδι!!

Αστα και εγώ μια από τα ίδια...τώρα έφαγα πρωινό μπας και γίνω φίδι και ξανακοιμηθώ...:P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια μου κι εγώ επισήμως Δευτέρα μπαίνω για καισαρική. Το μωρό μου έχει κολλήσει σε βάρος 2500 εδώ και δύο εβδομάδες δεν έχει πάρει τίποτα.  Έπαιρνε αργά και τώρα σταμάτησε. Την Παρασκευή θα κάνω καρδιοτοκογράφο όπως και την Κυριακή για να το παρακολουθήσουμε μέχρι τη γέννα και Δευτέρα γεννάω. Ελπίζω μόνο η απόκλιση της μέτρησης να μην είναι κάτω από 2500 και να μην χρειαστεί θερμοκοιτίδα.

Αυτά από μένα. Τώρα σιγά σιγά θα συνηθίσω στην ιδέα ότι Δευτέρα θα τον γνωρίσω!:x

με το καλό hope είμαι σίγουρη ότι όλα καλά θα πάνε. το αποκλείω να μπει θερμοκοιτίδα να δεις που θα είναι κ μεγαλύτερο. αχ τι καλά που θα τον γνωρίσεις!!!!

@mommytobe κεγώ φοβάμαι το τεστ κόβιντ. όχι τόσο μην πονέσω αλλά μην γίνει καμια πλάκα κ βγει θετικό κ μείνουμε μλκες! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

με το καλό hope είμαι σίγουρη ότι όλα καλά θα πάνε. το αποκλείω να μπει θερμοκοιτίδα να δεις που θα είναι κ μεγαλύτερο. αχ τι καλά που θα τον γνωρίσεις!!!!

@mommytobe κεγώ φοβάμαι το τεστ κόβιντ. όχι τόσο μην πονέσω αλλά μην γίνει καμια πλάκα κ βγει θετικό κ μείνουμε μλκες! 

Πω πω αυτό το φοβάμαι κι εγώ!!!

Καλημέρα σε όλες!!!

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Πω πω αυτό το φοβάμαι κι εγώ!!!

Καλημέρα σε όλες!!!

Εγώ κορίτσια αύριο που θα πάω για nst στο μαιευτήριο θα κάνω rapid αναγκαστικά για να κατέβω να κάνω την εξέταση. Επίσης θα κάνω και την Κυριακή το κανονικό για τον τοκετό. Αλλά τουλάχιστον από το αυριανό θα ξέρω χαχαχαχα


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Εγώ κορίτσια αύριο που θα πάω για nst στο μαιευτήριο θα κάνω rapid αναγκαστικά για να κατέβω να κάνω την εξέταση. Επίσης θα κάνω και την Κυριακή το κανονικό για τον τοκετό. Αλλά τουλάχιστον από το αυριανό θα ξέρω χαχαχαχα

Δεν είναι τίποτα καλέ,  δείγμα από τον εγκέφαλο παίρνουν. Ρίχνεις και ένα δάκρυ ασταμάτητο και είσαι οκ!! :lol:

Εγώ το έχω κάνει 3 φορές συνολικά. οι 2 μαζεμένες rapid και μοριακό την ίδια μέρα!!! Εντάξει εκεί τα είδα όλα! 
 

  • Λυπημένη/-ος 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...