Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 19 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα!

      Σήμερα εκανα τον 2ο υπέρηχο 10η μερα του κυκλου και 9η μέρα διεγερσης και απο εκει που επαιρνα γκοναλ 250 και cetrotide απο την 6η μέρα διεγερσης, από σημερα μου είπε να αυξήσω γκοναλ στις 300 και Τετάρτη θα ξανακάνω υπέρηχο. Γύρω στα 10 ωάρια τα οποία ομως πρεπει να μεγαλώσουν κ άλλο... Οιστραδιόλη στα 1528. Σάββατο με βλεπει για ωοληψία.

      Και ερωτώ εγώ: υπαρχει ξαφνικα κίνδυνος για υπερδιέγερση και με αυτόν τον αριθμό αυγών; Ή θα βλέπαμε κατι ήδη στον υπέρηχο; Δεν ξερω γιατι μου έχει καρφωθεί ο φοβος.. ισως απο αυτα που διαβάζω.. δεν έχω πολυκυστικές, γενικα η διεγερση παει καλά.. μονο βαρος χαμηλα και ενοχληση σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας ..στην ούρηση το ίδιο, σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας που υπαρχει μια δυσκολία, σαν κατακρατηση... Δεν πίνω βεβαια και πολυ νερο...

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      πρίν από 2 λεπτά , Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , Nephele78 είπε:

Καισαρικη κανονικα με προγραμμα ,επειδη ειναι 2 κ εγω φοβαμαι να σου πω την αληθεια εχω αγωνια τρελη ξαφνικα 

Ολα καλα και οπως νιώθεις καλύτερα φυσικά δεν το συζητάμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Με το καλό εύχομαι σε όλες τις κοπέλες που θα γεννήσουν τις επόμενες ημέρες! Η ομορφότερη ημέρα θα είναι οταν κρατήσετε τα πλασματακια σας αγκαλιά ! 

Κορίτσια ήθελα να ρωτήσω αν έχετε πληρωθεί για την άδεια τοκετού... Εγώ όχι ακομη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Ναι όλες απ ότι βλέπω την συμμετοχή πληρώσατε..θα πάω αύριο να το δω σίγουρα! Μπορεί να μπερδεύτηκαν... Εμενα ο γιατρός είπε δεν κοιτάει τίποτα κολπικά μόνο όταν έρθει η ώρα.. ΠΗΤ έχω 18/02..δεν νομίζω να φτάσουμε εκεί γιατί είπαμε για πρόκληση 09/02 που εφημερευει εάν έχω και προϋποθέσεις διαφορετικα θα το πάμε μέρα μέρα με καρδιοτοκογραφημα κτλπ μέχρι να έρθει η ώρα.. Δεν θέλει για κανέναν λόγο να με βάλει με καισαρική εάν δεν είναι απαραίτητο! 

Προκληση που εφημερευει???!!Επειδή τον βολεύει η μέρα δηλαδή???

Τότε κορίτσι γιατί δεν περιμένει να σπάσουν τα νερά φυσιολογικα οταν είναι η ώρα τους?

Η πρόκληση εάν ο οργανισμός δεν ειναι ετοιμος οδηγεί σε καισαρικη.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nephele78 said:

Κοριτσια μου 36 εγω σημερα & πηγα γιατρο για το 1ο καρδιοτοκογραφημα κ τον κλασικο απλο υπερηχο.Τα μωρακια μου ειναι 2400 και 2600.εχω βαρύνει πολυ κανω 3 βηματα κ λαχανιαζω πλεον, μονο το βραδυ  εχω ακράτεια στο τσακ προλαβαινω να παω τουαλετα και 3 φορες σιγουρα,δεν εχω συσπασεις πονους κλπ και η κοιλια ειναι τεραστια!μου ειπε να κανω 2 ενεσεις κορτιζονης τη δευτερα & αλλες 2 τη τριτη & να μιλησουμε τοτε για να προγραμματιστεί..ειπε να υπολογιζω μεσα στο αλλο σκ θα ειμαι 37+3 γιατι δεν υπαρχει λογος να το αφησουμε κ αλλο..περασε ο καιρος κοριτσια μου ανυπομονω να τα δω!ακομα δε το πιστευω πραγματικα!!

Αχ Νεφέλη μου κοντεύεις!! 
Με το καλό κορίτσι μου !!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi8 είπε:

Με το καλό εύχομαι σε όλες τις κοπέλες που θα γεννήσουν τις επόμενες ημέρες! Η ομορφότερη ημέρα θα είναι οταν κρατήσετε τα πλασματακια σας αγκαλιά ! 

Κορίτσια ήθελα να ρωτήσω αν έχετε πληρωθεί για την άδεια τοκετού... Εγώ όχι ακομη

Εγώ κατέθεσα 22/12 και μπήκαν 19/1. Βέβαια, η απόφαση που περιμένω να έρθει ταχυδρομικά ακόμα δεν έχει έρθει και πρέπει να τη στείλω στον εργοδότη αλλά και στον ΟΑΕΔ μετά. Όταν πάω για το επίδομα λοχείας αν δεν έχει έρθει θα ρωτήσω. Εσένα ακόμα τίποτα; 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Joka είπε:

Προκληση που εφημερευει???!!Επειδή τον βολεύει η μέρα δηλαδή???

Τότε κορίτσι γιατί δεν περιμένει να σπάσουν τα νερά φυσιολογικα οταν είναι η ώρα τους?

Η πρόκληση εάν ο οργανισμός δεν ειναι ετοιμος οδηγεί σε καισαρικη.

Ναι γενικά είχαμε πει λόγω του διαβήτη θα πάμε με πρόκληση γύρω στις 39 βδομάδες και εκείνη την μέρα που εφημερευει θα είμαι 38+5...δεν θα μπούμε καν στην διαδικασία της πρόκλησης εάν δείξει το καρδιοτοκογραφημα ότι είναι κομπλέ και δεν έχω διαστολή κτλπ.. Όλα θα εξαρτηθούν από εκεί, έχουμε πει απλά ένα ενδεχόμενο.. Εννοείτε πως το ιδανικό και για μένα είναι να σπάσουν τα νερά μόνα τους.. Συνεπώς εάν όλα είναι καλά θα προχωρήσουμε κανονικά με στενή παρακολούθηση μέχρι να εξαντληθούν τα περιθώρια 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Κοριτσια μου 36 εγω σημερα & πηγα γιατρο για το 1ο καρδιοτοκογραφημα κ τον κλασικο απλο υπερηχο.Τα μωρακια μου ειναι 2400 και 2600.εχω βαρύνει πολυ κανω 3 βηματα κ λαχανιαζω πλεον, μονο το βραδυ  εχω ακράτεια στο τσακ προλαβαινω να παω τουαλετα και 3 φορες σιγουρα,δεν εχω συσπασεις πονους κλπ και η κοιλια ειναι τεραστια!μου ειπε να κανω 2 ενεσεις κορτιζονης τη δευτερα & αλλες 2 τη τριτη & να μιλησουμε τοτε για να προγραμματιστεί..ειπε να υπολογιζω μεσα στο αλλο σκ θα ειμαι 37+3 γιατι δεν υπαρχει λογος να το αφησουμε κ αλλο..περασε ο καιρος κοριτσια μου ανυπομονω να τα δω!ακομα δε το πιστευω πραγματικα!!

Με το καλό κορίτσι μου να πάρεις αγκαλιά τα μωράκια σου!!!! 

  • Ευχαριστώ 1

1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Κοριτσια μου 36 εγω σημερα & πηγα γιατρο για το 1ο καρδιοτοκογραφημα κ τον κλασικο απλο υπερηχο.Τα μωρακια μου ειναι 2400 και 2600.εχω βαρύνει πολυ κανω 3 βηματα κ λαχανιαζω πλεον, μονο το βραδυ  εχω ακράτεια στο τσακ προλαβαινω να παω τουαλετα και 3 φορες σιγουρα,δεν εχω συσπασεις πονους κλπ και η κοιλια ειναι τεραστια!μου ειπε να κανω 2 ενεσεις κορτιζονης τη δευτερα & αλλες 2 τη τριτη & να μιλησουμε τοτε για να προγραμματιστεί..ειπε να υπολογιζω μεσα στο αλλο σκ θα ειμαι 37+3 γιατι δεν υπαρχει λογος να το αφησουμε κ αλλο..περασε ο καιρος κοριτσια μου ανυπομονω να τα δω!ακομα δε το πιστευω πραγματικα!!

ποπο ήγγικεν η ώρα! με το καλό νεφέλη!είσαι έτοιμη τα έχεις πάρει όλα;;;


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως ξυπνησατε;;

Καλημερα! Λιγο μπουκωμενη ξυπνησα αλλα κατα τ' αλλα ολα καλα! Βεβαια απ τις 5 ξυπνια οπως καθεεεες μεραααα!!! Βραζω φασολαδα για σημερα κ πινω καφεδακι, γιατι απ' την αλλη βδομαδα θα εχουμε την μικρη μας εδω μεσα....οποτε λιγες στιγμες χαλαρωσης μου χρειαζονται....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ani!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως ξυπνησατε;;

Καλημέρα κορίτσια.. Και εγώ από τις 6 το μάτι γαρίδα και να φανταστείτε κοιμήθηκα στις 2..οτι να ναι.. Θα κάτσω να ταχτοποιησω λίγη χαρτουρα στο σπίτι και μετά θα βγω για περπάτημα το μεσημέρι... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia Jo είπε:

Καλημερα! Λιγο μπουκωμενη ξυπνησα αλλα κατα τ' αλλα ολα καλα! Βεβαια απ τις 5 ξυπνια οπως καθεεεες μεραααα!!! Βραζω φασολαδα για σημερα κ πινω καφεδακι, γιατι απ' την αλλη βδομαδα θα εχουμε την μικρη μας εδω μεσα....οποτε λιγες στιγμες χαλαρωσης μου χρειαζονται....

Πωπω απο τις 5 ε;; πραγματι τελευταίες μέρες ξεκούρασης απόλαυσέ τις! Συνηθισμένο επισης κ το μπούκωμα.. 

Just now, mommytobe είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Και εγώ από τις 6 το μάτι γαρίδα και να φανταστείτε κοιμήθηκα στις 2..οτι να ναι.. Θα κάτσω να ταχτοποιησω λίγη χαρτουρα στο σπίτι και μετά θα βγω για περπάτημα το μεσημέρι... 

Πρωινή πρωινή και κ εσυ! Εντάξει εχεις όλη τη μέρα μπροστά σου!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Πωπω απο τις 5 ε;; πραγματι τελευταίες μέρες ξεκούρασης απόλαυσέ τις! Συνηθισμένο επισης κ το μπούκωμα.. 

Πρωινή πρωινή και κ εσυ! Εντάξει εχεις όλη τη μέρα μπροστά σου!

Οντως.. Όμως δεν γίνεται και αυτί το πράγμα.. Να θέλεις να κοιμηθείς και να μην μπορείς.. Τι να πω χαχαχα.. Ίσως όταν γεννηθεί ο μπέμπης να έχω πιο πολύ όρεξη για ύπνο και τότε θα είναι που δεν θα έχω τον χρόνο να κοιμάμαι τόσο χαχαχαχα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και εγώ ξύπνησα νωρίς σήμερα. Το μεσημέρι θα πάω για nst και πάλι την Κυριακή nst μαζί με τον προεγχειρητικό και το Covid. Έχω αγωνία και ευτυχώς χθες κοιμήθηκα. Το πρώτο βράδυ που έμαθα ότι γεννάω έτσι ξαφνικά είχα πάθει πανικό! Τώρα είμαι καλύτερα και απλά ανυπομονώ!

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ κορίτσια μου δουλεύω κανονικά κ θα δουλεύω μέχρι να γεννήσω. οπότε όταν δεν συμπληρώνω ύπνο γυρνάω σπίτι κ κοιμάμαι από τις 7-8.μετά φυσικά ξυπνάω κ βρικολακιάζω λίγο. πρέπει κ να ξυπνάω για να τρώω κιόλας γιατί έχω κ διαβήτη.πάλι καλά που βαστάει καλά ο τράχηλος μου κ μου επιτρέπει να δουλεύω γιατί λείπω από το σπίτι 10-11 ώρες. το καλό είναι ότι έτσι ξεχνιέμαι κ δεν σκέφτομαι διάφορα αρνητικά γιατί γενικώς όλο το μυαλό μου στο κακό πάει.

  • Μου αρέσει 5

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...