Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια !  @Andri23 , @Hope.2019, @Katerina 11 και @Georgia Jo με το καλό να υποδεχτείτε τα μωράκια σας και να πάνε όλα καλά ! Την Τρίτη γεννάω και εγώ . Εγώ από την άλλη φοβάμαι που αυτή την φορά θα είμαι μόνη . Στην κλινική που γεννάω ο αντρας μου έχει δικαίωμα να έρχεται μόνο μισή ώρα την ημέρα ! 

  • Μου αρέσει 7

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariachi είπε:

Καλημέρα κορίτσια !  @Andri23 , @Hope.2019, @Katerina 11 και @Georgia Jo με το καλό να υποδεχτείτε τα μωράκια σας και να πάνε όλα καλά ! Την Τρίτη γεννάω και εγώ . Εγώ από την άλλη φοβάμαι που αυτή την φορά θα είμαι μόνη . Στην κλινική που γεννάω ο αντρας μου έχει δικαίωμα να έρχεται μόνο μισή ώρα την ημέρα ! 

Με το καλό και σε σένα κορίτσι μου! Κορίτσια όλες μαζί θα γεννήσουμε στο τέλος. Χαχαχα

Πολύ κρίμα που θα είσαι μόνη δεν μπορώ ούτε να το φανταστώ! Που θα γεννήσεις και δεν επιτρέπεται;

Εμας στο ΡΕΑ επιτρέπεται ο άντρας μου με τεστ φυσικά και μπαίνει βγαίνει όποτε θέλει. Το βράδυ επίσης οι σύζυγοι αν θέλουν μένουν στο σαλόνι και αν χρειαστείς κάτι μπαίνουν στο δωμάτιο. Η μαία μας είπε πάρα πολλοί πατεράδες είναι στο μαιευτήριο τα βράδια. Εγώ δεν θέλω να τον ταλαιπωρώ χωρίς λόγο αλλά εκείνος θέλει να μείνει επειδή θα κάνω καισαρική μην χρειαστώ κάτι το πρώτο βράδυ. Εγώ πάλι πιστεύω με τις μαίες μια χαρά θα είμαι το βράδυ.

 

 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Hope.2019Στο διαβαλκανικό στη Θεσσαλονίκη . Και το ωραίο είναι ότι τους κάνουν κ τεστ . Τα βραδυα δεν τους πολύ χρειάζεσαι . Οι μαίες σε βοηθανε , αλλά εάν το θέλει !!! 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Με το καλό και σε σένα κορίτσι μου! Κορίτσια όλες μαζί θα γεννήσουμε στο τέλος. Χαχαχα

Πολύ κρίμα που θα είσαι μόνη δεν μπορώ ούτε να το φανταστώ! Που θα γεννήσεις και δεν επιτρέπεται;

Εμας στο ΡΕΑ επιτρέπεται ο άντρας μου με τεστ φυσικά και μπαίνει βγαίνει όποτε θέλει. Το βράδυ επίσης οι σύζυγοι αν θέλουν μένουν στο σαλόνι και αν χρειαστείς κάτι μπαίνουν στο δωμάτιο. Η μαία μας είπε πάρα πολλοί πατεράδες είναι στο μαιευτήριο τα βράδια. Εγώ δεν θέλω να τον ταλαιπωρώ χωρίς λόγο αλλά εκείνος θέλει να μείνει επειδή θα κάνω καισαρική μην χρειαστώ κάτι το πρώτο βράδυ. Εγώ πάλι πιστεύω με τις μαίες μια χαρά θα είμαι το βράδυ.

 

 

Μια χαρά θα είσαι, τόσες γυναίκες είναι μόνες όχι μόνο επειδή δεν επιτρέπεται ο συνοδός αλλά μπορεί κ να μην υπάρχει σύνοδος η σύντροφος.. Γι αυτό είναι οι μαίες κ οι νοσηλεύτριες αλίμονο! 

Εμένα έκανε σήμερα τεστ κ θα είναι μαζί μου στο δωμάτιο κ το βράδυ γιατί θα είναι μονοκλινο. Φυσικά όλα αυτά αν βγουν κ των δυο μας τα τεστ αρνητικά γιατί κι εγώ το σκέφτομαι μη γίνει τίποτα ξαφνικό κ τρέχουμε! 

@Mariachi που γέννας κ είναι τόσο αυστηρά τα μέτρα;;

Α τώρα είδα την απάντηση σου!

Πω πω βρε κορίτσια πολλές σε μια βδομάδα!! Άντε όλες μας με το καλό!

  • Μου αρέσει 1

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mariachi είπε:

@Hope.2019Στο διαβαλκανικό στη Θεσσαλονίκη . Και το ωραίο είναι ότι τους κάνουν κ τεστ . Τα βραδυα δεν τους πολύ χρειάζεσαι . Οι μαίες σε βοηθανε , αλλά εάν το θέλει !!! 

ναι το ίδιο ισχύει κ για το γένεσις αλλά φυσικά μπορείς να πληρώσεις κανα 2500€ να πάρεις μονόκλινο. τότε ο σύζυγος μένει μέσα κ δεν μπορεί να βγει αλλιώς δεν ξαναμπαίνει. εσώκλειστος. αν γίνει κ καισαρική πολύ δύσκολο μετά να κάνεις ρούμινγκ ιν κτλ έτσι όπως το σκέφτομαι εγώ.

@Katerina 11 τώρα είδα την απάντηση σου κεγώ το σκέφτομαι για μονόκλινο αλλά πολλά τα λεφτά Αρη


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

Γειά σας κορίτσια!

Με το καλό να υποδεχτειτε τα μωράκια σας όσες γεννάνε αυτές τις μέρες! 

Πήγα και εγώ σήμερα στο γιατρό και έκανα NST. Μου έκαναν την πρώτη ένεση κορτιζόνη και αύριο η δεύτερη. Δεν έχω συσπάσεις, η μπέμπα είναι 2730 γρ, όλα καλά.

Από δω και στο εξής θα πηγενω κάθε εβδομάδα.

  • Μου αρέσει 3

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariachi είπε:

@Hope.2019Στο διαβαλκανικό στη Θεσσαλονίκη . Και το ωραίο είναι ότι τους κάνουν κ τεστ . Τα βραδυα δεν τους πολύ χρειάζεσαι . Οι μαίες σε βοηθανε , αλλά εάν το θέλει !!! 

Μωρέ κρίμα! Αφού τους κάνουν τεστ! Υπομονή κορίτσι μου και να μπαίνεις αν θες να σου κάνουμε παρέα την τρίτη. Εγώ θα έχω γεννήσει και θα μπαίνω να βλέπω πως πάτε και εσείς!

Just now, Mighty86 είπε:

ναι το ίδιο ισχύει κ για το γένεσις αλλά φυσικά μπορείς να πληρώσεις κανα 2500€ να πάρεις μονόκλινο. τότε ο σύζυγος μένει μέσα κ δεν μπορεί να βγει αλλιώς δεν ξαναμπαίνει. εσώκλειστος. αν γίνει κ καισαρική πολύ δύσκολο μετά να κάνεις ρούμινγκ ιν κτλ έτσι όπως το σκέφτομαι εγώ.

@Katerina 11 τώρα είδα την απάντηση σου κεγώ το σκέφτομαι για μονόκλινο αλλά πολλά τα λεφτά Αρη

Να σου και εγώ θα κάνω rooming in. Παρόλο που θα κάνω καισαρική. Έχεις εκεί τις μαίες ότι χρειαστείς..  επίσης μπορείς όποτε θες να δώσεις το μωρό αν δεν νοιωθεις καλά να ξεκουραστείς. Δηλαδή αν  πχ κάνεις καισαρική και νοιωθεις ότι δεν μπορείς να ανταπεξέλθεις δίνεις το μωρό να κοιμηθεί στο θάλαμο το πρώτο βράδυ και στο φέρνουν για τάισμα.. μην ανησυχείς!

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Μωρέ κρίμα! Αφού τους κάνουν τεστ! Υπομονή κορίτσι μου και να μπαίνεις αν θες να σου κάνουμε παρέα την τρίτη. Εγώ θα έχω γεννήσει και θα μπαίνω να βλέπω πως πάτε και εσείς!

Να σου και εγώ θα κάνω rooming in. Παρόλο που θα κάνω καισαρική. Έχεις εκεί τις μαίες ότι χρειαστείς..  επίσης μπορείς όποτε θες να δώσεις το μωρό αν δεν νοιωθεις καλά να ξεκουραστείς. Δηλαδή αν  πχ κάνεις καισαρική και νοιωθεις ότι δεν μπορείς να ανταπεξέλθεις δίνεις το μωρό να κοιμηθεί στο θάλαμο το πρώτο βράδυ και στο φέρνουν για τάισμα.. μην ανησυχείς!

ναι ναι το ξέρω μωρέ για το ρούμινγκ ιν. απλά είναι λίγο δυσκολάκι όχι οτι δεν βγαίνει μωρέ. ντάξει ο κόβιντ μας ρίμαξε θεωρώ. όλα τα είχε η μαριωρή..εγώ θα ήθελα κ την μαμά μου κ τον άνδρα μου κ καμιά φίλη μου ιδανικά. σκασίλα μου για τα υπόλοιπα επισκεπτήρια κ τα μπαλόνια κτλ. αλλά όχι τόση μοναξιά πια!


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

ναι ναι το ξέρω μωρέ για το ρούμινγκ ιν. απλά είναι λίγο δυσκολάκι όχι οτι δεν βγαίνει μωρέ. ντάξει ο κόβιντ μας ρίμαξε θεωρώ. όλα τα είχε η μαριωρή..εγώ θα ήθελα κ την μαμά μου κ τον άνδρα μου κ καμιά φίλη μου ιδανικά. σκασίλα μου για τα υπόλοιπα επισκεπτήρια κ τα μπαλόνια κτλ. αλλά όχι τόση μοναξιά πια!

Μωρέ έχεις δίκιο! Εγώ από την μια το προτιμώ γιατί δεν θα αντεχα επισκέψεις ακόμα και από τον πιο μακρινό συγγενή. Τα είδα και στην αδερφή μου είχε έρθει ακόμα και ο τελευταίος μακρινός συγγενής. Πολύ κουραστικό και μετά από καισαρική να προσπαθεί να προσαρμοστεί με το μωρό γιατί ήταν και στο Έλενα κ το είχε μαζί της συνέχεια και να μην μπορεί να ηρεμήσει.

Από αυτή την πλευρά χίλιες φορές καλύτερα. Εγώ το προτιμώ να σου πω την αλήθεια. Αν μπορούσα να πω θα έρθουν πχ μόνο οι γονείς μας και ως εκεί εντάξει.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας ευχαριστώ κορίτσια για την υποστήριξη . Δεν το σκέφτομαι για ροομινγκ ιν. Και εγώ θα ήθελα την μητέρα μου, αλλά εδώ δεν αφήνουν τον άντρα μου !!!! Στο γενεσις έχω ακούσει ότι δεν επιτρέπεται καθόλου σύνοδος . Για τα μονόκλινα δεν ξέρω τι γίνεται και στα δυο μαιευτήρια γτ είναι πολλά τα λεφτά ....


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariachi είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια για την υποστήριξη . Δεν το σκέφτομαι για ροομινγκ ιν. Και εγώ θα ήθελα την μητέρα μου, αλλά εδώ δεν αφήνουν τον άντρα μου !!!! Στο γενεσις έχω ακούσει ότι δεν επιτρέπεται καθόλου σύνοδος . Για τα μονόκλινα δεν ξέρω τι γίνεται και στα δυο μαιευτήρια γτ είναι πολλά τα λεφτά ....

Στο γενεσις κάνετε και οι 2 το τεστ και μπορεί να μπει ο άντρας σου στη γέννα μέχρι να δει το μωρό. Μετά μπορεί να έρχεται μισή ώρα τη μέρα να σας βλέπει και τους 2!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! 
Με το καλό να κρατήσετε τα μωράκια σας σε όσες ετοιμάζεστε !! 
Τι ωραία που πήρε σειρά η ομαδούλα μας!! Να είμαστε όλες καλά με γερά μωράκια !! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια έπαθα σοκ με κατι 2.500 που διάβασα..  μιας κ ημουν κ θα είμαι σε δημόσιο.. παρόλα αυτά αν μπορώ να σας παρηγορησω με τους άντρες σας να σας πω ο,τι αφού θα είστε σε ιδιωτικά θα έχετε βοηθεια απο τις μαιες φαντάζομαι μα το πιο σημαντικό είναι να έχετε το μωρακι στο δωματιο σας ή έστω κοντα σας.. εγω στο γιο μου ειχα τότε κόσμο τον άντρα μου τη μαμά 2 σόγια μπαλόνια κτλ μα δεν ειχα το μωρακι μου γιατι ήταν πρωορακι και κατέβαινα κάθε 3 ώρες σε άλλο όροφο να το θηλασω.. οσο γινόταν.. αυτά σας φιλώ!! Και σας παρακολουθώ!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Στο Έλενα που είπε για μονοκλινο κοστίζει το απλο 50 ευρώ τη μέρα όποτε είναι πάμφθηνα.

Στο Λητώ απαγορευεται να μένει οποιοσδήποτε το βράδυ και αυτό είναι το σωστό ακόμα κι αν κάνει τεστ διότι πως θα μπαινοβγαινει ο συνοδός?Αν εν τω μεταξύ κολλησει?

Τι νόημα έχει το τεστ?Δεν παίζουν με θέματα υγείας.

Ρουμινγκ ιν κι εγώ μόνη με το μωρό.Γι αυτό υπάρχουν οι μαιες.

Καλε,με.το που ξεκινάει ο μηνας βαλθηκατε να γεννησετε?Η κοιλίτσα είναι το καλύτερο περιβάλλον για τα μωράκια!!!

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...