Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

πρίν από 41 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Εγώ περνάω της τελευταίες ώρες με τον άντρα μου πριν συναντήσουμε το πλασματάκι μας αύριο.. 

Σαν ψέματα μου φαίνεται:x αύριο 8 το πρωί μπαίνω στο μαιευτήριο να γεννήσω!

Πωπω με ένα πόνο! Τι συγκινητικό που γενναμε μια μια! Θα περιμένουμε νέα σου με ενυπομονησια!!! Κοιμήσου καλα σημερα όσο άγχος κ να έχεις για να εισαι ξεκουραστη

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ani!! είπε:

Πωπω με ένα πόνο! Τι συγκινητικό που γενναμε μια μια! Θα περιμένουμε νέα σου με ενυπομονησια!!! Κοιμήσου καλα σημερα όσο άγχος κ να έχεις για να εισαι ξεκουραστη

Άνι μου μέσα στο μυαλό μου είσαι. Έχω πολύ άγχος αλλά θα προσπαθήσω να κοιμηθώ γιατί πρέπει όντως να είμαι ξεκούραστη αλλά επίσης από αύριο ξεκινούν και τα ξενύχτια :x

Με το καλό σε όλες μας κοριτσια ήρθε ο μήνας μας!

  • Μου αρέσει 5

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Joka είπε:

Ναι στο Λητώ αναφερομαι.Εχει το δωματιο "τοκετος σαν στο σπιτι"οπου εκει δεν εισαι ακινητοποιημενη,χωρις ορο και τετοια πραγματα οπως και το "δωματιο τοκετος στο νερο".

Ειναι το πρωτο μαιευτηριο οπου εγιναν τετοιου ειδους τοκετοί και οι περισσοτεροι μαιευτηρες που ειναι εκει ειναι εξοικειωμένοι με αυτες τις μεθόδους.

Μακαρι να τα καταφερω γιατι το γεγονος οτι η μπεμπα ειναι μικρούλα φαίνεται να αγχωνει τη γιατρο μηπως δυσανασχετησει.Ολες ομως οι ενδείξεις δειχνουν το αντιθετο.

Θα τα συζητησω τωρα πλεον αυτα με τη γιατρο μου,μιας και φτασαμε στην τελικη ευθεια.

Απο συσπασεις τιποτα απολυτως ακομα και σε 2 μερες μπαινω στην 39η βδομαδα.

Σόρρυ που πετάγομαι είμαι μαμά Αυγούστου 20 πρώτο μωρό είναι κι εμένα και δεν είχα καθόλου συσπάσεις κι εγώ μέχρι τέλους σχεδόν..εγώ έφτασα μια μέρα πριν κλείσω την 40η  και περπάτησα 4 χλμτρακια και γέννησα τσακ μπαμ τα ξημερώματα της επόμενης μέσα σε 2.5 ώρες από την πρώτη σύσπαση..ίσα που πρόλαβα να φτάσω νοσοκομείο χαχαχααχ..είναι σοκαριστική και υπέροχη εμπειρία κορίτσια..με το καλό σε όλες..θα πάθετε έρωτα <3

  • Μου αρέσει 3

VAmap3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Εγώ πήγα σήμερα για προεγχειρητικό. Όχι δεν μου ζήτησαν κάτι τέτοιο! Που θα γεννήσεις εσύ θύμισε μου! Με το καλό και σε σένα κορίτσι μου!

Αχ ναι μου φαίνεται όλο αυτό σαν όνειρο! Αύριο θα το πιστέψω συναντώντας το μωράκι μου! Εύχομαι να είναι καλά γιατί πολύ αγωνία έχω!

 

@Georgia Jo τώρα το είδα στο Μητέρα? Εμένα στο ΡΕΑ δεν μου ζήτησαν αίμα.

Ναι στο Μητέρα. Ίσως επειδή έχω χαμηλό αιματοκρίτη... Τελοσπαντων με το καλό αύριο κορίτσι μου! Θα περιμένουμε νέα σου!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia Jo είπε:

Ναι στο Μητέρα. Ίσως επειδή έχω χαμηλό αιματοκρίτη... Τελοσπαντων με το καλό αύριο κορίτσι μου! Θα περιμένουμε νέα σου!!

Α ναι πολύ πιθανό τότε! Εγώ από την άλλη τελευταία έχω πολύ χαμηλή πίεση μέχρι 10 φτάνω. Σήμερα στον προεγχειρητικό μου πήραν 10 με 5! Λένε ότι η επισκληριδιος ρίχνει την πίεση ελπίζω  να μη γίνει κάτι και πέσει κι άλλο στο χειρουργείο...

 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Hope.2019 είπε:

Άνι μου μέσα στο μυαλό μου είσαι. Έχω πολύ άγχος αλλά θα προσπαθήσω να κοιμηθώ γιατί πρέπει όντως να είμαι ξεκούραστη αλλά επίσης από αύριο ξεκινούν και τα ξενύχτια :x

Με το καλό σε όλες μας κοριτσια ήρθε ο μήνας μας!

Αντε γρήγορα για νανάκια χιχι! Όλα τελεια θα πάνε!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Α ναι πολύ πιθανό τότε! Εγώ από την άλλη τελευταία έχω πολύ χαμηλή πίεση μέχρι 10 φτάνω. Σήμερα στον προεγχειρητικό μου πήραν 10 με 5! Λένε ότι η επισκληριδιος ρίχνει την πίεση ελπίζω  να μη γίνει κάτι και πέσει κι άλλο στο χειρουργείο...

 

Τι είναι ο προεγχειρητικός ρε παιδιά;


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Frogie είπε:

Σόρρυ που πετάγομαι είμαι μαμά Αυγούστου 20 πρώτο μωρό είναι κι εμένα και δεν είχα καθόλου συσπάσεις κι εγώ μέχρι τέλους σχεδόν..εγώ έφτασα μια μέρα πριν κλείσω την 40η  και περπάτησα 4 χλμτρακια και γέννησα τσακ μπαμ τα ξημερώματα της επόμενης μέσα σε 2.5 ώρες από την πρώτη σύσπαση..ίσα που πρόλαβα να φτάσω νοσοκομείο χαχαχααχ..είναι σοκαριστική και υπέροχη εμπειρία κορίτσια..με το καλό σε όλες..θα πάθετε έρωτα <3

Τέλειο!Θα το δοκιμασω άμεσα!4 χλμ βεβαια δε νομιζω να το καταφέρω διοτι με πιανει η μεση με την κοιλαρα αλλα σιγα σιγα κατι θα γινει!

Να χαιρεσαι το παιδακι σου!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Τι είναι ο προεγχειρητικός ρε παιδιά;

Τίποτα κορίτσι μου αίματος εξετάσεις γενικές και τέτοια, ούρα, πίεση, καρδιογράφημα εξέταση από καρδιολόγο τέτοια απλά! Δέκα λεπτά υπόθεση.

 

Καλημέρα κορίτσια. Κοιμήθηκα τελικά με διαλείμματα λόγω τουαλέτας. Θα σας στείλω μόλις γεννήσω και συνέλθω από όλα.. 

  • Μου αρέσει 6

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Hope.2019 said:

Τίποτα κορίτσι μου αίματος εξετάσεις γενικές και τέτοια, ούρα, πίεση, καρδιογράφημα εξέταση από καρδιολόγο τέτοια απλά! Δέκα λεπτά υπόθεση.

 

Καλημέρα κορίτσια. Κοιμήθηκα τελικά με διαλείμματα λόγω τουαλέτας. Θα σας στείλω μόλις γεννήσω και συνέλθω από όλα.. 

Καλημέρα κορίτσι μου !! Με το καλοοο! 
Κοριτσια ήρθε ο μήνας της ομαδουλας μας !! Με το καλό για όλες όσες έμειναν !! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Τίποτα κορίτσι μου αίματος εξετάσεις γενικές και τέτοια, ούρα, πίεση, καρδιογράφημα εξέταση από καρδιολόγο τέτοια απλά! Δέκα λεπτά υπόθεση.

 

Καλημέρα κορίτσια. Κοιμήθηκα τελικά με διαλείμματα λόγω τουαλέτας. Θα σας στείλω μόλις γεννήσω και συνέλθω από όλα.. 

Καλήμεραααα..με το καλό...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα οντως μας ανήκει! Φεβρουαρίο γνώρισα τον άντρα μου, γεννήθηκε το πρωτο μ παιδι και λογικά κ το δεύτερο! 

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλες!! Αυτός ο μήνας μας ανήκει πραγματικά!!! Με το καλό τα μωράκια μας!!! 

Πως πάνε οι βολτιτσες;;; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...