Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έβαλα ένα λόγω ηλικίας 38 μ είπαν λόγω υψηλού κινδύνου θα βακω ένα 5 ΑΑ. Μ το χαρακτήρισαν άριστο τώρα ο θεός ξέρει ! Αχ μακάρι να τα λέμε τα ευχάριστα μαζί ! Εσυ ;;;

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Joka είπε:

Ναι στο Λητώ αναφερομαι.Εχει το δωματιο "τοκετος σαν στο σπιτι"οπου εκει δεν εισαι ακινητοποιημενη,χωρις ορο και τετοια πραγματα οπως και το "δωματιο τοκετος στο νερο".

Ειναι το πρωτο μαιευτηριο οπου εγιναν τετοιου ειδους τοκετοί και οι περισσοτεροι μαιευτηρες που ειναι εκει ειναι εξοικειωμένοι με αυτες τις μεθόδους.

Μακαρι να τα καταφερω γιατι το γεγονος οτι η μπεμπα ειναι μικρούλα φαίνεται να αγχωνει τη γιατρο μηπως δυσανασχετησει.Ολες ομως οι ενδείξεις δειχνουν το αντιθετο.

Θα τα συζητησω τωρα πλεον αυτα με τη γιατρο μου,μιας και φτασαμε στην τελικη ευθεια.

Απο συσπασεις τιποτα απολυτως ακομα και σε 2 μερες μπαινω στην 39η βδομαδα.

Οι πρωτοτοκες αργούν να ξερεις. Κ μπορεί να αργήσει κ γενικά ο τοκετός. Εγώ κ στα 3 παιδια πέρασα το 12ωρο

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

mij0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Geonutr-mama είπε:

Οι πρωτοτοκες αργούν να ξερεις. Κ μπορεί να αργήσει κ γενικά ο τοκετός. Εγώ κ στα 3 παιδια πέρασα το 12ωρο

Πω πω τέτοια να μας λες να φρικάρουμε τελείως....:blink: (πλάκα κάνω, όμως ειλικρινά, ελπίζω να μην είμαι στο 12 ωρο) 

  • Χαχα 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geonutr-mama είπε:

Οι πρωτοτοκες αργούν να ξερεις. Κ μπορεί να αργήσει κ γενικά ο τοκετός. Εγώ κ στα 3 παιδια πέρασα το 12ωρο

Το γνωριζω.8-12 ωρες μεσος ορος.

Η μαμα.μου εκανε 18 ωρες σε μενα.Κατεβαινα μαλιστα με τον ώμο και με γυρισε ο γιατρος με το χερι του.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Πω πω τέτοια να μας λες να φρικάρουμε τελείως....:blink: (πλάκα κάνω, όμως ειλικρινά, ελπίζω να μην είμαι στο 12 ωρο) 

Στο εύχομαι με αγάπη! 

Just now, Joka είπε:

Το γνωριζω.8-12 ωρες μεσος ορος.

Η μαμα.μου εκανε 18 ωρες σε μενα.Κατεβαινα μαλιστα με τον ώμο και με γυρισε ο γιατρος με το χερι του.

Με τα νέα δεδομένα θα έμπαινε με καισαρική... Χαχαχχα χάχα 

 


mij0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geonutr-mama είπε:

Στο εύχομαι με αγάπη! 

Με τα νέα δεδομένα θα έμπαινε με καισαρική... Χαχαχχα χάχα 

 

Πλακα κανεις?!Δε θα ειχε φτασει καν ως εκει.Με ραντεβου στις 38 βδομαδες προγραμματισμένα!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Geonutr-mama είπε:

Στο εύχομαι με αγάπη! 

Με τα νέα δεδομένα θα έμπαινε με καισαρική... Χαχαχχα χάχα 

 

Σιγά κ τότε κάνανε καισαρική.εγω έβγαινα κανονικά 2600 παιδί κ απλά επειδή ήταν μεγαλουτσικη (39!) της έκαναν ολική νάρκωση.

 

Just now, Renaki80 είπε:

Πω πω τέτοια να μας λες να φρικάρουμε τελείως....:blink: (πλάκα κάνω, όμως ειλικρινά, ελπίζω να μην είμαι στο 12 ωρο) 

Δεν είναι στάνταρτ πολλές γεννάνε τσακ μπαμ στο. 3ωρο 4ωρο.υπαρχει ελπιδα:wink:

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Σιγά κ τότε κάνανε καισαρική.εγω έβγαινα κανονικά 2600 παιδί κ απλά επειδή ήταν μεγαλουτσικη (39!) της έκαναν ολική νάρκωση.

 

Δεν είναι στάνταρτ πολλές γεννάνε τσακ μπαμ στο. 3ωρο 4ωρο.υπαρχει ελπιδα:wink:

10-20% τη δεκαετια του 80.

Σημερα φτανει το 60%.

Μεσος ορος πρωτοτοκων διαρκειας φυσιολογικου τοκετού 8-12 ωρες.

Σε ολα τα παραπανω δε σημαινει οτι δεν υπαρχουν εξαιρεσεις που επιβεβαιωνουν τον κανονα.

Οταν ομως πας προετοιμασμενη ψυχολογικα αντεχεις περισσοτερο.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

10-20% τη δεκαετια του 80.

Σημερα φτανει το 60%.

Μεσος ορος πρωτοτοκων διαρκειας φυσιολογικου τοκετού 8-12 ωρες.

Σε ολα τα παραπανω δε σημαινει οτι δεν υπαρχουν εξαιρεσεις που επιβεβαιωνουν τον κανονα.

Οταν ομως πας προετοιμασμενη ψυχολογικα αντεχεις περισσοτερο.

Κοριτσια αν σας παρηγορω εγω στο 1ο μου γεννησ στις 5 ωρες μαζί με την προετοιμασία ..από εξαλειψη τραχήλου κ συσπάσεις!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Κοριτσια αν σας παρηγορω εγω στο 1ο μου γεννησ στις 5 ωρες μαζί με την προετοιμασία ..από εξαλειψη τραχήλου κ συσπάσεις!

Ε λογικο εφοσον ειχε εξαλειφθει ο τραχηλος.

Εσυ γεννησες και νωρίτερα αν θυμαμαι καλά??

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου τι κάνετε; Εγώ περνάω της τελευταίες ώρες με τον άντρα μου πριν συναντήσουμε το πλασματάκι μας αύριο.. 

Σαν ψέματα μου φαίνεται:x αύριο 8 το πρωί μπαίνω στο μαιευτήριο να γεννήσω!

  • Μου αρέσει 7

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Εγώ περνάω της τελευταίες ώρες με τον άντρα μου πριν συναντήσουμε το πλασματάκι μας αύριο.. 

Σαν ψέματα μου φαίνεται:x αύριο 8 το πρωί μπαίνω στο μαιευτήριο να γεννήσω!

Με το καλό κορίτσι μου! Και γω περνάω τις τελευταίες στιγμές ξεγνοιασιάς... αύριο έχω προεγχειρητικό και Τετάρτη μπαίνω για καισαρική. Να σε ρωτήσω...σου ζήτησαν φιάλες με αίμα για την καισαρική; Εμένα δύο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Εγώ περνάω της τελευταίες ώρες με τον άντρα μου πριν συναντήσουμε το πλασματάκι μας αύριο.. 

Σαν ψέματα μου φαίνεται:x αύριο 8 το πρωί μπαίνω στο μαιευτήριο να γεννήσω!

Μ ενα πονο!Ολα να πανε καλά!Ολα θα αλλαξουν απο δω και περα.Πως να το συνειδητοποιήσεις?!!

  • Ευχαριστώ 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia Jo είπε:

Με το καλό κορίτσι μου! Και γω περνάω τις τελευταίες στιγμές ξεγνοιασιάς... αύριο έχω προεγχειρητικό και Τετάρτη μπαίνω για καισαρική. Να σε ρωτήσω...σου ζήτησαν φιάλες με αίμα για την καισαρική; Εμένα δύο.

Εγώ πήγα σήμερα για προεγχειρητικό. Όχι δεν μου ζήτησαν κάτι τέτοιο! Που θα γεννήσεις εσύ θύμισε μου! Με το καλό και σε σένα κορίτσι μου!

Just now, Joka είπε:

Μ ενα πονο!Ολα να πανε καλά!Ολα θα αλλαξουν απο δω και περα.Πως να το συνειδητοποιήσεις?!!

Αχ ναι μου φαίνεται όλο αυτό σαν όνειρο! Αύριο θα το πιστέψω συναντώντας το μωράκι μου! Εύχομαι να είναι καλά γιατί πολύ αγωνία έχω!

 

@Georgia Jo τώρα το είδα στο Μητέρα? Εμένα στο ΡΕΑ δεν μου ζήτησαν αίμα.

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Joka είπε:

10-20% τη δεκαετια του 80.

Σημερα φτανει το 60%.

Μεσος ορος πρωτοτοκων διαρκειας φυσιολογικου τοκετού 8-12 ωρες.

Σε ολα τα παραπανω δε σημαινει οτι δεν υπαρχουν εξαιρεσεις που επιβεβαιωνουν τον κανονα.

Οταν ομως πας προετοιμασμενη ψυχολογικα αντεχεις περισσοτερο.

Γι'αυτό είπα υπάρχει ελπιδα:D


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...