Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

      Εμείς παίρνουμε ένα τεράστιο χειροκρότημα για την συνεισφορά μας στην αύξηση του πληθυσμού...

      Γενικά δε θέλω να σε αποθαρρύνω, εγώ είμαι εκπαιδευτικός και δεν πήρα κανένα απολύτως επίδομα, λόγω του συνολικού εισοδήματος το οποίο μη φανταστείς ότι ξεπερνά κατά πολύ τις 40.000. ααα πήρα 40 ευρώ και για τα δύο από το δήμο που ανήκω, για το πρώτο γάλα!

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, valentina23 είπε:

@Pepi88όλα καλά τέλικα! Μπράβο κοριτσι μου ξεκούρασου όπως σου είπε ο γιατρός! Τι ακούω... Αγοράκι τελικά;; Το βλέπω μόνη μου θα μείνω με τη μπέμπα!! :P:Pχάχα πλάκα κάνω γερά παιδάκια πάνω απ όλα!!

@pap88 πέθανα στο γέλιο!! Το έκανα εικόνα και έσκασα στο γέλιο!! Δεν πειράζει πες του ή νεράιδα έγινε νεράιδος τελικά!! 

Κορίτσια κιλά έχετε βάλει; εγώ έχω βάλει τρία μέχρι στιγμής και η κοιλίτσα επίσης έχει πεταχτεί αρκετά. :-PΧαίρομαι που πια φαίνεται και όλοι καταλαβαίνουν ότι είμαι πια εγκυος!! Είμαι 17+4ημ.

Ναι φύτρωσε τσουτσουνακι τελικά !!τώρα σπίτι χαλαρά !!Εγώ δεν ξέρω τι γίνεται με τα κιλά ενώ έχω κάνει κοιλιά κανονικοτατα δεν έχω πάρει ούτε ένα ,με ζυγισαν πάλι χθες στο ιατρείο . ανεξήγητο!!

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 45 λεπτά , Pepi88 είπε:

Ναι μπεμπακος τελικά !!ο άντρας μου μετά το πρώτο σοκ (έπρεπε να βλέπατε το μούτρα του γιατί την κορακλα την είχε σίγουρη) άρχισε να μιλάει στον γιο του σαν να είναι επαγγελματίας ποδοσφαιριστής!!!αχ στιγμές απείρου κάλλους!!!!δεν βαριέσαι αυτές είναι οι όμορφες στιγμές της εγκυμοσύνης!!

Τα ιδια πάθαμε και εμεις .. και ξερω ακριβώς τι μούτρα θα ειχε ο αντρας σου χαχαχχαχα 

Απο μπαλαρίνα , ποδοσφαιριστης χαχαχχαχα ετσι ελεγε και ο δικος μου μετα και του λεγα κρατα μικρο καλααααθι... άσε μας μωρε μου έλεγε.. να τα τωρα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Τα ιδια πάθαμε και εμεις .. και ξερω ακριβώς τι μούτρα θα ειχε ο αντρας σου χαχαχχαχα 

Απο μπαλαρίνα , ποδοσφαιριστης χαχαχχαχα ετσι ελεγε και ο δικος μου μετα και του λεγα κρατα μικρο καλααααθι... άσε μας μωρε μου έλεγε.. να τα τωρα 

Και τελικά με τα αγόρια θα έχουν πιο πολλά κοινά αυτή είναι η πλάκα !!


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Σας ευχαριστω πολυ γλυκα μου κοριτσια!!! @vivi.nik. @valentina23 @Basiliki92 Με το καλο τα νινακια σας κ η επόμενη εξεταση της β επιπεδου ❤❤❤❤

Κοριτσια να κανω μια ερωτηση. Σκεφτόμαστε με τον αντρα μου, μήπως με παρακολουθεί κανονικα ο γιατρός μου κ στο τελος γεννησω στο Έλενα για να γλιτώσω αυτα τα έξοδα. Αλλα δεν θελω να παω με όποιον εφημερευει. Θελω να εχω επιλέξει εγω γιατρο κ να με ξεγεννήσει. Ξερετε αν γινεται αυτο; κ αν ναι, ξερετε κανέναν καλο γιατρο;

κοριτσι μου γινεται  να το κανεις... απλως πας καποια στιγμη στο 3ο τριμηνο και ανοιγεις καρτελα. Ξερω τον Παπαδη ως πολυ καλο γιατρο, εχει βεβαια πολλες γυναικες. Ειναι κι αλλος 1 που δεν θυμαμαι το ονομα του, αλλα θα ρωτησω τη φιλη μου που εκανε το ιδιο με σενα και μαλιστα πηγε και στην εφημερια, αλλα σταθηκε πολυ τυχερη, της ετυχε ενας γιατρος εκπληκτικος. Θα ρωτησω και θα σου πω.

πρίν από 23 λεπτά , valentina23 είπε:

@Pepi88όλα καλά τέλικα! Μπράβο κοριτσι μου ξεκούρασου όπως σου είπε ο γιατρός! Τι ακούω... Αγοράκι τελικά;; Το βλέπω μόνη μου θα μείνω με τη μπέμπα!! :P:Pχάχα πλάκα κάνω γερά παιδάκια πάνω απ όλα!!

@pap88 πέθανα στο γέλιο!! Το έκανα εικόνα και έσκασα στο γέλιο!! Δεν πειράζει πες του ή νεράιδα έγινε νεράιδος τελικά!! 

Κορίτσια κιλά έχετε βάλει; εγώ έχω βάλει τρία μέχρι στιγμής και η κοιλίτσα επίσης έχει πεταχτεί αρκετά. :-PΧαίρομαι που πια φαίνεται και όλοι καταλαβαίνουν ότι είμαι πια εγκυος!! Είμαι 17+4ημ.

Βαλέντινα πολυ νορμαλ το βαρος σου. Εγω ειμαι 14 εβδ και ειμαι plus 2-2,5 κιλα. Και μενα η κοιλιτσα φαινεται! Ειμαστε και δευτερομανουλες, γι αυτο!

Just now, Pepi88 είπε:

Ναι φύτρωσε τσουτσουνακι τελικά !!τώρα σπίτι χαλαρά !!Εγώ δεν ξέρω τι γίνεται με τα κιλά ενώ έχω κάνει κοιλιά κανονικοτατα δεν έχω πάρει ούτε ένα ,με ζυγισαν πάλι χθες στο ιατρείο . ανεξήγητο!!

απιστευτο!!!! ουτε λιγη κατακρατηση; η μητρα που μεγαλωνει; Παντως στο 1ο τριμηνο δεν υπαρχουν αυξημενες αναγκες για παραπανω φαγητο. Μια χαρα, θα επανελθεις και πιο ευκολα μετα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , valentina23 είπε:

@Pepi88όλα καλά τέλικα! Μπράβο κοριτσι μου ξεκούρασου όπως σου είπε ο γιατρός! Τι ακούω... Αγοράκι τελικά;; Το βλέπω μόνη μου θα μείνω με τη μπέμπα!! :P:Pχάχα πλάκα κάνω γερά παιδάκια πάνω απ όλα!!

@pap88 πέθανα στο γέλιο!! Το έκανα εικόνα και έσκασα στο γέλιο!! Δεν πειράζει πες του ή νεράιδα έγινε νεράιδος τελικά!! 

Κορίτσια κιλά έχετε βάλει; εγώ έχω βάλει τρία μέχρι στιγμής και η κοιλίτσα επίσης έχει πεταχτεί αρκετά. :-PΧαίρομαι που πια φαίνεται και όλοι καταλαβαίνουν ότι είμαι πια εγκυος!! Είμαι 17+4ημ.

Κι εγώ έχω βάλει 2 κιλά έως τώρα!! Και η κοιλίτσα εννοείται ότι φαίνεται κανονικότατα!! 

16+4 σήμερα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γυρισα και εγώ από το γιατρό! Ο μπεμπουλης μου μεγαλώνει και με το παραπάνω!! Είναι λίγο πιο ανεπτυγμενος από την βδομάδα που είμαστε. 14+5 σήμερα.. Από κιλά έχω πάρει μόνο μισό κιλό ευτυχώς.. Αν περίμεναμε σήμερα πρώτη φορά να δούμε φύλο δε θα μας έκανε τη χαρη.. Όλο πλάτη μας κρατούσε :tongue:

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Εχω ερωτηση να σας κάνω.. 

Την πρωτη μου γεννα πριν 7 χρόνια την εκανα με καισαρική.. θα ηθελα όμως πρώτα ο Θεός να πανε ολα καλα να γεννήσω φυσιολογικά.. το έχει κάνει κάποια;; αν και έχουν περάσει χρονια απο την καισαρική.. ή το σκέφτεται καμια ;; 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Εχω ερωτηση να σας κάνω.. 

Την πρωτη μου γεννα πριν 7 χρόνια την εκανα με καισαρική.. θα ηθελα όμως πρώτα ο Θεός να πανε ολα καλα να γεννήσω φυσιολογικά.. το έχει κάνει κάποια;; αν και έχουν περάσει χρονια απο την καισαρική.. ή το σκέφτεται καμια ;; 

Και γω πριν 12 χρόνια επίσης με καισαρική. Λένε ότι μετά από τόσα χρόνια μπορείς φυσιολογικά. Εγώ ψιλό φοβάμαι να σου πω την αλήθεια... 

Link to comment
Share on other sites

@giwta_86, @Basiliki92 μπράβο κορίτσια!! Υπέροχα νέα μέχρι το τέλος να έχουμε!!

Να ρωτήσω κάτι; που θα κάνετε β επιπέδου; πολύ νωρίς ακόμα βέβαια αλλά εγώ το σκέφτομαι από τώρα αφού είναι η πιο σημαντική εξέταση. Έχω ακούσει εδώ στο φόρουμ για κάποιον Παφιλη. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , vivi.nik. είπε:

κοριτσι μου γινεται  να το κανεις... απλως πας καποια στιγμη στο 3ο τριμηνο και ανοιγεις καρτελα. Ξερω τον Παπαδη ως πολυ καλο γιατρο, εχει βεβαια πολλες γυναικες. Ειναι κι αλλος 1 που δεν θυμαμαι το ονομα του, αλλα θα ρωτησω τη φιλη μου που εκανε το ιδιο με σενα και μαλιστα πηγε και στην εφημερια, αλλα σταθηκε πολυ τυχερη, της ετυχε ενας γιατρος εκπληκτικος. Θα ρωτησω και θα σου πω.

Βαλέντινα πολυ νορμαλ το βαρος σου. Εγω ειμαι 14 εβδ και ειμαι plus 2-2,5 κιλα. Και μενα η κοιλιτσα φαινεται! Ειμαστε και δευτερομανουλες, γι αυτο!

απιστευτο!!!! ουτε λιγη κατακρατηση; η μητρα που μεγαλωνει; Παντως στο 1ο τριμηνο δεν υπαρχουν αυξημενες αναγκες για παραπανω φαγητο. Μια χαρα, θα επανελθεις και πιο ευκολα μετα!

Σε ευχαριστώ πολυ Βιβη μου για την απαντηση σου! Θα το ψάξω κ αλλο! ❤


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Και γω πριν 12 χρόνια επίσης με καισαρική. Λένε ότι μετά από τόσα χρόνια μπορείς φυσιολογικά. Εγώ ψιλό φοβάμαι να σου πω την αλήθεια... 

Εγω θελω φυσιολογικα και για την "μαγεία " της στιγμής που δεν την γνώρισα, αλλα και γιατί θέλω να κάνω πρώτα ο θεος αλλο ενα μωρακι κοντά με αυτό.. και αν κάνω καισαρική θα πρέπει να περιμένουμε τουλάχιστον 2 χρόνια .

Δεν μου το έχει συζητήσει καθολου ο γιατρος μου και φοβάμαι μη με παει κατευθείαν ετσι .

Just now, Basiliki92 είπε:

Κορίτσια μου γύρισα και εγώ από τον γιατρό!!!Όλα καλά κορίτσι μας είπε!!!Επίσης είναι πολύ ζωηρό :P

Συγχαρητήρια ...  μια ακόμα ζωηρή μπεμπουλινα.. με το καλο γκυκια μου ♡♡

Just now, valentina23 είπε:

@giwta_86, @Basiliki92 μπράβο κορίτσια!! Υπέροχα νέα μέχρι το τέλος να έχουμε!!

Να ρωτήσω κάτι; που θα κάνετε β επιπέδου; πολύ νωρίς ακόμα βέβαια αλλά εγώ το σκέφτομαι από τώρα αφού είναι η πιο σημαντική εξέταση. Έχω ακούσει εδώ στο φόρουμ για κάποιον Παφιλη. 

Εγω θα την κάνω στον γιατρό που εκανα και την αυχενική. Στον κύριο Αναγνωστοπουλο

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 said:

@giwta_86, @Basiliki92 μπράβο κορίτσια!! Υπέροχα νέα μέχρι το τέλος να έχουμε!!

Να ρωτήσω κάτι; που θα κάνετε β επιπέδου; πολύ νωρίς ακόμα βέβαια αλλά εγώ το σκέφτομαι από τώρα αφού είναι η πιο σημαντική εξέταση. Έχω ακούσει εδώ στο φόρουμ για κάποιον Παφιλη. 

Τα καλύτερα για όλες μας ευχομαι!! Και εγώ όπου έκανα την αυχενική θα πάω στον Μαλιγιαννη... Συγκεκριμένα λέγεται "έμβρυο Αθηνών" Με αυτόν συνεργάζεται ο γυναικολογος μου χρόνια τώρα.. Έχω ακούσει το όνομα που λες εδώ στην ομάδα μας, πρέπει να έχουν πάει 2 κοπέλες, η μία νομίζω ήταν η @Rina-Katerina. Εσύ που έκανες την αυχενική? Γτ σκέφτεσαι να κάνεις αλλού την β επιπέδου? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

@giwta_86, @Basiliki92 μπράβο κορίτσια!! Υπέροχα νέα μέχρι το τέλος να έχουμε!!

Να ρωτήσω κάτι; που θα κάνετε β επιπέδου; πολύ νωρίς ακόμα βέβαια αλλά εγώ το σκέφτομαι από τώρα αφού είναι η πιο σημαντική εξέταση. Έχω ακούσει εδώ στο φόρουμ για κάποιον Παφιλη. 

Εμείς στον Παφιλη κάναμε την αυχενική!! Είναι πολύ καλός!! Ψάξε και σε φόρουμ γι αυτον... γράφουν τα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μένω επαρχία και ο γυναικολόγος μου φέρνει έναν εμβρυολογο από Αθήνα. Πιστοποιημενο. Επειδή όμως η Β επιπεδου νομίζω είναι πάρα πολύ σημαντική εξέταση θέλω τον καλύτερο και οσο και να το κάνεις θα έχει πιο σύγχρονα μηχανήματα και άριστη εξειδίκευση. Επίσης στην αυχενικη ήταν λίγομιλητος και ψυχρός και εγώ του έλεγα ότι έχω άγχος μπας και ανοίξει το στόμα του... Και ξεαγχωθω λίγο.. Αν κάποια έκανε στο Παφιλη να μου πει πρέπει να πάρω από τώρα τηλ να κλείσω ραντεβού; λογικά θα χε πολύ δουλειά. Είμαι 17+4.στην 22 με 24 εβδ την κανουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...