Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Aria konsta said:

Εγω θελω φυσιολογικα και για την "μαγεία " της στιγμής που δεν την γνώρισα, αλλα και γιατί θέλω να κάνω πρώτα ο θεος αλλο ενα μωρακι κοντά με αυτό.. και αν κάνω καισαρική θα πρέπει να περιμένουμε τουλάχιστον 2 χρόνια .

Δεν μου το έχει συζητήσει καθολου ο γιατρος μου και φοβάμαι μη με παει κατευθείαν ετσι .

 

Θα πρέπει να το συζητήσεις σίγουρα μαζί του! Μην περιμένεις την τελευταία στιγμή .εγώ έχω διαβάσει ότι κάποιοι το αναλαμβάνουν, και κάποιοι όχι...ανάλογα και την περίπτωση βεβαια


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Evoulini24 είπε:

Εμείς στον Παφιλη κάναμε την αυχενική!! Είναι πολύ καλός!! Ψάξε και σε φόρουμ γι αυτον... γράφουν τα καλύτερα!

Πριν πόσο καιρό έκλεισες ραντεβού; συνεργάζεται ο γυναικολόγος σου; το ποσό πόσο είναι περίπου; 

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 @giwta_86 καλησπέρα σας κούκλες μου και καλησπέρα και σε ολα τα κορίτσια. Πω πω δε σας προλαβαίνω. Εχω τοση πολλη δουλειά, ουτε το κινητο δεν πιάνω.. Ναι εγω στον κυριο Παφιλη εκανα. Εμεινα πολυ ικανοποιημένη, ειναι σοβαρός και λιγομίλητος αλλα πολυ έμπειρος και ευγενικός. Η κυρία στην υποδοχή πολυ καλη, με χαλαρωσε και με ηρεμισε. Την Α επιπέδου την πλήρωσα 100 ευρώ, στην Β επιπέδου νομιζω θα δωσω 110 ευρώ εαν θυμαμαι καλα αλλα χωρίς απόδειξη. Σου δινει και USB Stick με ολα τα αρχεία. Τα αποτελέσματα του αίματος τα ειχα την επόμενη μερα. Εχει αρκετή δουλειά, ηδη απο τον Σεπτέμβρη έκλεισα για Β επιπέδου σε αυτον. 

@valentina23 @Aria konsta ξερω οτι υπάρχουν γιατροί που αναλαμβάνουν να γεννήσεις φυσιολογικά μετα απο καισαρική, το λεγόμενο VBAC. Αλλα πρέπει να ψαχτείτε, δυστυχώς δεν εχω κάποια εμπειρία η καποια σύσταση. Ξερω ομως οτι ειναι εφικτο, σε ιδιώτη γιατρό. Σε δημόσιο νοσοκομείο δεν το επειχειρουν. 


LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, vivi.nik. είπε:

κοριτσι μου γινεται  να το κανεις... απλως πας καποια στιγμη στο 3ο τριμηνο και ανοιγεις καρτελα. Ξερω τον Παπαδη ως πολυ καλο γιατρο, εχει βεβαια πολλες γυναικες. Ειναι κι αλλος 1 που δεν θυμαμαι το ονομα του, αλλα θα ρωτησω τη φιλη μου που εκανε το ιδιο με σενα και μαλιστα πηγε και στην εφημερια, αλλα σταθηκε πολυ τυχερη, της ετυχε ενας γιατρος εκπληκτικος. Θα ρωτησω και θα σου πω.

Βαλέντινα πολυ νορμαλ το βαρος σου. Εγω ειμαι 14 εβδ και ειμαι plus 2-2,5 κιλα. Και μενα η κοιλιτσα φαινεται! Ειμαστε και δευτερομανουλες, γι αυτο!

απιστευτο!!!! ουτε λιγη κατακρατηση; η μητρα που μεγαλωνει; Παντως στο 1ο τριμηνο δεν υπαρχουν αυξημενες αναγκες για παραπανω φαγητο. Μια χαρα, θα επανελθεις και πιο ευκολα μετα!

ΤΊΠΟΤΑ εκτός αν τα πάρω μαζεμένα τι να πω !!

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Aria konsta said:

Εχω ερωτηση να σας κάνω.. 

Την πρωτη μου γεννα πριν 7 χρόνια την εκανα με καισαρική.. θα ηθελα όμως πρώτα ο Θεός να πανε ολα καλα να γεννήσω φυσιολογικά.. το έχει κάνει κάποια;; αν και έχουν περάσει χρονια απο την καισαρική.. ή το σκέφτεται καμια ;; 

Για vbac ενας είναι ο Γιατρός. Λέγεται κανελλόπουλος Βασίλης και είναι εξαιρετικά πεπειραμένος και υπέρμαχος του φυσιολογικού τοκετού.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες σας χαιρετω! Λοιπον επειδη λιγη ησυχια εχω μονο με εσας θελω να μοιραστω τι μου συνεβη. Την Τρίτη ειχα κανει αυχενικη κ ειχαμε πολυ ωραιες τιμες, ρινικο ορατο, αυχενικη 1,94 κ ολα τα οργανακια μας μια χαρα. Περίμενα την papp a κ σημερα με πηραν τηλέφωνο κ μου παν οτι δεν ηταν τοσο καλες οι μετρησεις 1/235 για τρισωμια 21 (συνδρομο down). Κ λιγο τσιμπημενη η τιμουλα για προεκλαμψια. Ειμαι και 40 κλεισμενα βεβαια μην ξεχνιομαστε... Αυριο λοιπον εχω ραντεβου με το γιατρο ωστε να δουμε τι θα κανουμε. Σε ολο αυτο εχω λιγο αγχος διοτι: 1. Εχω θρομβοφιλια κ φοβαμαι μη γινει τιποτα οταν θα πρέπει να κοψω τις αντιπηκτικες για οποιαδηπιτε εξέταση. 2. Δινουν σαλοσπιρ για προεκλαμψια. Εγω ειμαι - παναθεμα με- κ φορεας ελλειψης g6pd κ μαλλον, (μιας κ το μετεδωσα στο γιο μου κ ειναι οικογενειακο μας), απαγορευεται να παρω, ασε που δεν ξέρω αν κ το εμβρυο ειναι φορεας η εχει ελλειψη οποτε μην το σκοτωσω κιολας απο μ@λ@κια μου. Σε ολα αυτα, εχω τον ταλαιπωρο τον αντρα μου στην Κινα, που εχει τρομερο αγχος, εχει σκασει, σα να μας ειπαν οτι εχω μεσα μου ενα ΑΡΡΩΣΤΟ παιδι με τα συνδρομα του κοσμου ολου κ πως διαολο θα τα αντιμετωπισουμε.. Και αφού τα ειπα, (κ δεν ειπα ολα μου τα αποδελοιπα αγχη και προβληματα μουα χαχαα), για πειτε μου... Λετε ολα να ναι τοσο σκ@τα κ να κινδυνευει η μπουμπού μας; ειναι τοσο χαλια αυτο το 1/235? Ξερω καλο δεν ειναι.. Αλλα τοσο χαλια;;;;; που να σκασω πχ; συγγνώμη για το σεντονι... Και.... Να συμπληρωσω.. Μπορω να κανω νιπτ, ή ληψη τροφοβλαστης απο τον πλακουντα ή αμνιο. Σορρυ οτι χρειάζεται θα το κανω, εχω εμπιστοσύνη, ο αγαπημένος μου ομως φοβαται.. Κ με κανει να φοβάμαι κ γω...! 

Link to comment
Share on other sites

@Mareva μου πίστεψε με σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Και μένα η αυχενική ήταν τέλεια και μετά από λίγες μέρες μου έπεσε το ταβάνι στο κεφάλι!! Με πήρε ο γιατρός και μου είπε ότι η papp a δεν βγήκε καλή!! 1/193 για σύνδρομο down. Μου είπε για νιπτ. Κατευθείαν κανόνισε μου έστειλαν το κουτάκι με κουριερ(μένω επαρχία). Τρέχω στο μικρόβιολογικο μου τη κάνουν και ξανά στη κουριερ να το ξαναστείλω. Γύρω στις 8 μέρες έκαναν να βγουν τα αποτελέσματα και είχα πεθάνει απ την αγωνία μου!! Όταν μου έστειλαν με email τα αποτελέσματα φαντάσου τρεμαν τα χέρια μου απ το αγχος.. Ούτε το email δεν μπορούσα Ν ανοίξω.. Φοβόμουν για το χειρότερο!! Θολωσαν τα μάτια μου. Τελικά όλα ήταν τέλεια!! Και απ ότι είχα διαβάσει στο φόρουμ από άλλες περιπτώσεις κοριτσιών οι περισσότερες αν όχι όλες είχαν πολύ καλά αποτελέσματα και με πιο μικρά ποσοστά! Απ ότι διάβασα γιατί το χα ξεσκισει το θέμα συνήθως πρέπει να υπάρχουν κι άλλα δείγματα για σύνδρομο όπως απουσία ρινικο οστό, μεγάλο πάχος αυχενικής κ. Α. Παρ όλα αυτά απ τη στιγμή που το ποσοστό βγαίνει κάτω απ το όριο οι περισσότεροι γιατροί σε στέλνουν η σε νιπτ η σε αμνιοπαρακεντηση γιατί δεν μπορούν να το ρισκάρουν. Συγνώμη σε ζάλισα αλλά το χω περάσει αυτό πριν ένα μήνα περιπου

Είμαι 37 χρονων

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

@Mareva μου πίστεψε με σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Και μένα η αυχενική ήταν τέλεια και μετά από λίγες μέρες μου έπεσε το ταβάνι στο κεφάλι!! Με πήρε ο γιατρός και μου είπε ότι η papp a δεν βγήκε καλή!! 1/193 για σύνδρομο down. Μου είπε για νιπτ. Κατευθείαν κανόνισε μου έστειλαν το κουτάκι με κουριερ(μένω επαρχία). Τρέχω στο μικρόβιολογικο μου τη κάνουν και ξανά στη κουριερ να το ξαναστείλω. Γύρω στις 8 μέρες έκαναν να βγουν τα αποτελέσματα και είχα πεθάνει απ την αγωνία μου!! Όταν μου έστειλαν με email τα αποτελέσματα φαντάσου τρεμαν τα χέρια μου απ το αγχος.. Ούτε το email δεν μπορούσα Ν ανοίξω.. Φοβόμουν για το χειρότερο!! Θολωσαν τα μάτια μου. Τελικά όλα ήταν τέλεια!! Και απ ότι είχα διαβάσει στο φόρουμ από άλλες περιπτώσεις κοριτσιών οι περισσότερες αν όχι όλες είχαν πολύ καλά αποτελέσματα και με πιο μικρά ποσοστά! Απ ότι διάβασα γιατί το χα ξεσκισει το θέμα συνήθως πρέπει να υπάρχουν κι άλλα δείγματα για σύνδρομο όπως απουσία ρινικο οστό, μεγάλο πάχος αυχενικής κ. Α. Παρ όλα αυτά απ τη στιγμή που το ποσοστό βγαίνει κάτω απ το όριο οι περισσότεροι γιατροί σε στέλνουν η σε νιπτ η σε αμνιοπαρακεντηση γιατί δεν μπορούν να το ρισκάρουν. Συγνώμη σε ζάλισα αλλά το χω περάσει αυτό πριν ένα μήνα περιπου

Είμαι 37 χρονων

Να ξερεις σε ευχαριστώ τοσο πολυ για το μνμ σου που με συγκίνησες, δακρυα τρέχουν στα ματια μου.. Μακαρι κ εμας να ναι καλα τα αποτελέσματα κ σε νοιωθω ποσο αγχος περασες!!! Σου εύχομαι ολα τα καλα του κοσμου κ να κρατας το μπεμπακι σου σε λιγο καιρο μονο χαμογελωντας κ ξεχνώντας οσα σας δυσκολεψαν. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου εγώ πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά!! Μην αγχώνεσαι αν και ξέρω ότι αυτό είναι πολύ δύσκολο. Και μένα μου έλεγαν να μη στεναχωριέμαι αλλά πάντα το μυαλό μου πήγαινε εκεί!! Ότι και να μου έλεγαν πάντα έλεγα κι άμα... Να ξέρεις ότι όλα καλά θα πάνε!! Εγώ το πιστεύω!! Σ ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, giwta_86 είπε:

Γυρισα και εγώ από το γιατρό! Ο μπεμπουλης μου μεγαλώνει και με το παραπάνω!! Είναι λίγο πιο ανεπτυγμενος από την βδομάδα που είμαστε. 14+5 σήμερα.. Από κιλά έχω πάρει μόνο μισό κιλό ευτυχώς.. Αν περίμεναμε σήμερα πρώτη φορά να δούμε φύλο δε θα μας έκανε τη χαρη.. Όλο πλάτη μας κρατούσε :tongue:

Αχ και μένα θρεφταρι είναι το γλυκό μου!!άντε μπράβο κορίτσι μου χαίρομαι που είναι καλά ο μπομπιρακος!!!εγώ που είμαι 16×6 ούτε μισό γραμμάριο δεν ξέρω τι γίνεται ...

6 ώρες πρίν, Mareva είπε:

Κοριτσαρες σας χαιρετω! Λοιπον επειδη λιγη ησυχια εχω μονο με εσας θελω να μοιραστω τι μου συνεβη. Την Τρίτη ειχα κανει αυχενικη κ ειχαμε πολυ ωραιες τιμες, ρινικο ορατο, αυχενικη 1,94 κ ολα τα οργανακια μας μια χαρα. Περίμενα την papp a κ σημερα με πηραν τηλέφωνο κ μου παν οτι δεν ηταν τοσο καλες οι μετρησεις 1/235 για τρισωμια 21 (συνδρομο down). Κ λιγο τσιμπημενη η τιμουλα για προεκλαμψια. Ειμαι και 40 κλεισμενα βεβαια μην ξεχνιομαστε... Αυριο λοιπον εχω ραντεβου με το γιατρο ωστε να δουμε τι θα κανουμε. Σε ολο αυτο εχω λιγο αγχος διοτι: 1. Εχω θρομβοφιλια κ φοβαμαι μη γινει τιποτα οταν θα πρέπει να κοψω τις αντιπηκτικες για οποιαδηπιτε εξέταση. 2. Δινουν σαλοσπιρ για προεκλαμψια. Εγω ειμαι - παναθεμα με- κ φορεας ελλειψης g6pd κ μαλλον, (μιας κ το μετεδωσα στο γιο μου κ ειναι οικογενειακο μας), απαγορευεται να παρω, ασε που δεν ξέρω αν κ το εμβρυο ειναι φορεας η εχει ελλειψη οποτε μην το σκοτωσω κιολας απο μ@λ@κια μου. Σε ολα αυτα, εχω τον ταλαιπωρο τον αντρα μου στην Κινα, που εχει τρομερο αγχος, εχει σκασει, σα να μας ειπαν οτι εχω μεσα μου ενα ΑΡΡΩΣΤΟ παιδι με τα συνδρομα του κοσμου ολου κ πως διαολο θα τα αντιμετωπισουμε.. Και αφού τα ειπα, (κ δεν ειπα ολα μου τα αποδελοιπα αγχη και προβληματα μουα χαχαα), για πειτε μου... Λετε ολα να ναι τοσο σκ@τα κ να κινδυνευει η μπουμπού μας; ειναι τοσο χαλια αυτο το 1/235? Ξερω καλο δεν ειναι.. Αλλα τοσο χαλια;;;;; που να σκασω πχ; συγγνώμη για το σεντονι... Και.... Να συμπληρωσω.. Μπορω να κανω νιπτ, ή ληψη τροφοβλαστης απο τον πλακουντα ή αμνιο. Σορρυ οτι χρειάζεται θα το κανω, εχω εμπιστοσύνη, ο αγαπημένος μου ομως φοβαται.. Κ με κανει να φοβάμαι κ γω...! 

Αχ ρε κορίτσι μου κάνε πρώτα την νιπτ και θα δεις ότι καμια σχέση δεν θα έχει με αυτά τα αποτελέσματα.τωρα για τα άλλα δεν εχω ιδέα μόνο ο γιατρός σου μπορεί να σε καθοδηγήσει.κατα βάση όμως το χειρότερο ΟΛΩΝ είναι το άγχος οπότε ξεκινά με το να ηρεμήσεις.και πες τον καλό σου να μην σε αγχωνει παραπάνω όσο δύσκολο και να είναι .

  • Ευχαριστώ 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!Ανησυχώ γιατί βλέπω πολλά υγρά στο εσώρουχο.αλλαζω 3 φορές την μέρα περίπου.ειναι φυσιολογικό?το έχετε κι εσείς ή να μιλήσω με τον γιατρό?


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Εγώ μένω επαρχία και ο γυναικολόγος μου φέρνει έναν εμβρυολογο από Αθήνα. Πιστοποιημενο. Επειδή όμως η Β επιπεδου νομίζω είναι πάρα πολύ σημαντική εξέταση θέλω τον καλύτερο και οσο και να το κάνεις θα έχει πιο σύγχρονα μηχανήματα και άριστη εξειδίκευση. Επίσης στην αυχενικη ήταν λίγομιλητος και ψυχρός και εγώ του έλεγα ότι έχω άγχος μπας και ανοίξει το στόμα του... Και ξεαγχωθω λίγο.. Αν κάποια έκανε στο Παφιλη να μου πει πρέπει να πάρω από τώρα τηλ να κλείσω ραντεβού; λογικά θα χε πολύ δουλειά. Είμαι 17+4.στην 22 με 24 εβδ την κανουν

Εμένα ο γιατρός μου έκλεισε ραντεβού για β επιπεδου στης 22/10 θα είμαι 20+1 δεν είναι νορις? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!Ανησυχώ γιατί βλέπω πολλά υγρά στο εσώρουχο.αλλαζω 3 φορές την μέρα περίπου.ειναι φυσιολογικό?το έχετε κι εσείς ή να μιλήσω με τον γιατρό?

Καλημέρα !!και εμένα χαμός γίνεται!!αλλά έκανα καλλιέργεια και δεν έχω τίποτα !ρώτα και τον γιατρουλη σου !

  • Ευχαριστώ 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!Ανησυχώ γιατί βλέπω πολλά υγρά στο εσώρουχο.αλλαζω 3 φορές την μέρα περίπου.ειναι φυσιολογικό?το έχετε κι εσείς ή να μιλήσω με τον γιατρό?

Και εγώ έχω παρά πολλά υγρα ο γιατρός μου είπε πως είναι νορμάλ και εγώ έκανα καλλιέργειες όλα καλά μήπως περνεις utrogrstan εγώ περνω πρωί βράδυ τα υγρά είναι και από αυτά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...