Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

19 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Ααα ναι ;; πρωί βράδυ το παίρνω.. μια χαρα τοτε χαχχα 

Λοιπόν στην πρωτη μου εγκυμοσυνη.. την ξεκίνησα με μαλλιά μεχρι τον ώμο καρέ δηλαδη μεχρι να γεννήσω ειχαν φτάσει κατω απο το σουτιέν.. ειχα παθει πλακα δεν αντιμετώπισα τριχόπτωση ουτε μετα .. ! 

Τωρα στον μπουρμπουλιθρα, δεν μου πέφτουν νομιζω αλλα νιωθω οτι έχει ανοίξει η ρίζα μου κοριτσια το χρώμα δηλαδη .. και έβγαλα και άσπρες ακομα και μια στη βλεφαρίδα, θα τρελαθω ...

Εχω γεμίσει σπυθουρινια στο μέτωπο και στο λαιμό.. τι φαση κι αυτή;; χαχχαχα 

Την αλλη εβδομάδα θα αφαιρέσω τα εξτε που εχω και θα δω αν παίζει και τριχόπτωση. 

Ααα ναι ;; πρωί βράδυ το παίρνω.. μια χαρα τοτε χαχχα 

Λοιπόν στην πρωτη μου εγκυμοσυνη.. την ξεκίνησα με μαλλιά μεχρι τον ώμο καρέ δηλαδη μεχρι να γεννήσω ειχαν φτάσει κατω απο το σουτιέν.. ειχα παθει πλακα δεν αντιμετώπισα τριχόπτωση ουτε μετα .. ! 

Τωρα στον μπουρμπουλιθρα, δεν μου πέφτουν νομιζω αλλα νιωθω οτι έχει ανοίξει η ρίζα μου κοριτσια το χρώμα δηλαδη .. και έβγαλα και άσπρες ακομα και μια στη βλεφαρίδα, θα τρελαθω ...

Εχω γεμίσει σπυθουρινια στο μέτωπο και στο λαιμό.. τι φαση κι αυτή;; χαχχαχα 

Την αλλη εβδομάδα θα αφαιρέσω τα εξτε που εχω και θα δω αν παίζει και τριχόπτωση. 

:wub: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ 2021 ΤΟ " ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΑΣ :wub:

@valentina23 : ΠΗΤ 1/3/2021 , --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΡΕΑ} !!!!!  :wub:

@ba_lily  : ΠΗΤ 6/3/2021  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ θΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ} !!!!! :wub:

@Pepi88 ΠΗΤ 7/3/2021 , --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- {ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ} !!!!! :wub:

@Evoulini24 ΠΗΤ 8/3/2021 , --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {Νοσ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ} !!!!!  :wub:

@Aria konsta ΠΗΤ 17/3/2021 ,  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- {ΡΕΑ} !!!!!  :wub:

@giwta_86 ΠΗΤ 20/3/2021  ,  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {ΙΑΣΩ} !!!!!  :wub:

@vivi.nik. ΠΗΤ 24/3/2021  ,  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {ΙΑΣΩ} !!!!!  :wub:

@basw2  ΠΗΤ 25/3/2021  ,  --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΩΝ} !!!!! :wub:

@Kassandras ΠΗΤ 29/3/2021 , {Δεν γνωρίζουμε ακόμα φύλο ούτε μαιευτήριο :?: περιμένουμε με αγωνία :) } . :wub: 

@Mareva ΠΗΤ 29/3/2021 --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΚΛΙΝΙΚΗ ΤΣΕΠΕΤΗ ,ΧΑΝΙΑ} !!!!! :wub:

Καλε γτ τα έγραψε έτσι;;; δεν ξερω και πως σβήνει.. 

Ηθελα να ρωτησω .. εχει εμφανιστεί σε κάποια από εσάς η  linea nigra ?

αν ναι σε ποια εβδομάδα;;; 

Μήπως με ξέχασες??????γιατιιι????απαρατήρητη περνάω εγώ???????


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

:wub: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ 2021 ΤΟ " ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΑΣ :wub:

@valentina23 : ΠΗΤ 1/3/2021 , --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΡΕΑ} !!!!!  :wub:

@ba_lily  : ΠΗΤ 6/3/2021  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ θΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ} !!!!! :wub:

@Pepi88 ΠΗΤ 7/3/2021 , --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- {ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ} !!!!! :wub:

@Evoulini24 ΠΗΤ 8/3/2021 , --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {Νοσ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ} !!!!!  :wub:

@Popaki2011  ΠΗΤ 14/3/2021 , εν γνωρίζουμε ακόμα φύλο ,περιμένουμε με αγωνία :) }  , {ΡΕΑ} :wub:

@Aria konsta ΠΗΤ 17/3/2021 ,  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- {ΡΕΑ} !!!!!  :wub:

@giwta_86 ΠΗΤ 20/3/2021  ,  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {ΙΑΣΩ} !!!!!  :wub:

@vivi.nik. ΠΗΤ 24/3/2021  ,  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {ΙΑΣΩ} !!!!!  :wub:

@basw2  ΠΗΤ 25/3/2021  ,  --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΩΝ} !!!!! :wub:

@Natasapal  ΠΗΤ 25/3/2021  μάλλον  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <--  , οσ. ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ}  !!!!! :wub:

@Kassandras ΠΗΤ 29/3/2021 , {Δεν γνωρίζουμε ακόμα φύλο ,ούτε μαιευτήριο :?: περιμένουμε με αγωνία :) } . :wub: 

@Mareva ΠΗΤ 29/3/2021 --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΚΛΙΝΙΚΗ ΤΣΕΠΕΤΗ ,ΧΑΝΙΑ} !!!!! :wub:

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@Μαρίνα3 Γεια σου μαρίνα μου ναι και εμένα δεν μου είχε πει κάτι όταν το ανέφερα...ξέρεις φύλλο? 

@Pepi88Αχ τι ωραία πόσο χαίρομαι...εμεις προχθές το βράδυ μόλις έβαλε ο μπαμπάς μας το χέρι του μας φάνηκε ότι σκουντηξε και αρκετά δυνατά...αποκλείεται να ήταν το έντερο...ήταν τόσο περίεργο και δυνατό το σκουντηγμα..

Βασιλική μού είπε 80% αγόρι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , valentina23 είπε:

Γειά σου κορίτσι μου!! Μπράβο για το μωράκι σου!! Είναι νωρίς ακόμη για να το νιώσεις. Και γω πήρα τα φόρμακια του λιντλ.. Δεν κρατηθηκα:wink:

Τι τικερακι σου είναι με βάση την περίοδο γιατί δείχνει μια εβδομάδα πισω

Και εγω τα πηρα... απ.ολα πηρα!!! Ο μπαμπας της μπεμπας δηλαδη....Οντως εχουν καλη ποιοτητα και θα περιμενω να βγαλει τα φορμακια τα ολοσωμα τωρα...καλτσακια και οτι αλλο βγαλει... κανω ερευνες αγορας σε πολλα καθως ειμαι και ολη μερα ξαπλα και νομιζω οτι αξιζουν και σε ποιοτητα και σε χρηματα. 

Just now, Aria konsta είπε:

:wub: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ 2021 ΤΟ " ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΑΣ :wub:

@valentina23 : ΠΗΤ 1/3/2021 , --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΡΕΑ} !!!!!  :wub:

@ba_lily  : ΠΗΤ 6/3/2021  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ θΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ} !!!!! :wub:

@Pepi88 ΠΗΤ 7/3/2021 , --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- {ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ} !!!!! :wub:

@Evoulini24 ΠΗΤ 8/3/2021 , --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {Νοσ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ} !!!!!  :wub:

@Popaki2011  ΠΗΤ 14/3/2021 , εν γνωρίζουμε ακόμα φύλο ,περιμένουμε με αγωνία :) }  , {ΡΕΑ} :wub:

@Aria konsta ΠΗΤ 17/3/2021 ,  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- {ΡΕΑ} !!!!!  :wub:

@giwta_86 ΠΗΤ 20/3/2021  ,  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {ΙΑΣΩ} !!!!!  :wub:

@vivi.nik. ΠΗΤ 24/3/2021  ,  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {ΙΑΣΩ} !!!!!  :wub:

@basw2  ΠΗΤ 25/3/2021  ,  --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΩΝ} !!!!! :wub:

@Natasapal  ΠΗΤ 25/3/2021  μάλλον  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <--  , οσ. ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ}  !!!!! :wub:

@Kassandras ΠΗΤ 29/3/2021 , {Δεν γνωρίζουμε ακόμα φύλο ,ούτε μαιευτήριο :?: περιμένουμε με αγωνία :) } . :wub: 

@Mareva ΠΗΤ 29/3/2021 --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΚΛΙΝΙΚΗ ΤΣΕΠΕΤΗ ,ΧΑΝΙΑ} !!!!! :wub:

 

εγω ειμαι 18/3 Αγιος Λουκας Θσνικη κοριτσακι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

:wub: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ 2021 ΤΟ " ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΑΣ :wub:

@valentina23 : ΠΗΤ 1/3/2021 , --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΡΕΑ} !!!!!  :wub:

@ba_lily  : ΠΗΤ 6/3/2021  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ θΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ} !!!!! :wub:

@Pepi88 ΠΗΤ 7/3/2021 , --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- {ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ} !!!!! :wub:

@Evoulini24 ΠΗΤ 8/3/2021 , --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {Νοσ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ} !!!!!  :wub:

@Popaki2011  ΠΗΤ 14/3/2021 , εν γνωρίζουμε ακόμα φύλο ,περιμένουμε με αγωνία :) }  , {ΡΕΑ} :wub:

@Aria konsta ΠΗΤ 17/3/2021 ,  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- {ΡΕΑ} !!!!!  :wub:

@Eirini89 ΠΗΤ 18/3/2021 --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ Θεσ/νικη !!!!! :wub: 

@giwta_86 ΠΗΤ 20/3/2021  ,  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {ΙΑΣΩ} !!!!!  :wub:

@vivi.nik. ΠΗΤ 24/3/2021  ,  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {ΙΑΣΩ} !!!!!  :wub:

@basw2  ΠΗΤ 25/3/2021  ,  --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΩΝ} !!!!! :wub:

@Natasapal  ΠΗΤ 25/3/2021  μάλλον  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <--  , οσ. ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ}  !!!!! :wub:

@Kassandras ΠΗΤ 29/3/2021 , {Δεν γνωρίζουμε ακόμα φύλο ,ούτε μαιευτήριο :?: περιμένουμε με αγωνία :) } . :wub: 

@Mareva ΠΗΤ 29/3/2021 --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΚΛΙΝΙΚΗ ΤΣΕΠΕΤΗ ,ΧΑΝΙΑ} !!!!! :wub:

  • Μου αρέσει 4

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να  σας ρωτήσω κάτι..ο διαβήτης κύησης από τι προκαλείται; Από τη διατροφή που κάνουμε (γλυκά κλπ) ή είναι καθαρά θέμα οργανισμού ;

Πότε κάνουμε την εξέταση για να δούμε αν έχουμε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Κορίτσια να  σας ρωτήσω κάτι..ο διαβήτης κύησης από τι προκαλείται; Από τη διατροφή που κάνουμε (γλυκά κλπ) ή είναι καθαρά θέμα οργανισμού ;

Πότε κάνουμε την εξέταση για να δούμε αν έχουμε;

Υπάρχουν γυναίκες που δεν είχαν ποτέ διαβήτη αλλά απέκτησαν στην εγκυμοσύνη που λέγεται διαβήτης κύησης. Νομίζω φαίνεται από τη γενική ούρων που κάνουμε το μήνα και το σάκχαρο, αλλά και στην 24η εβδομάδα κάνουμε τη καμπύλη σακχάρου. Ας με διορθώσει κάποια αν κάνω λαθος

Γι αυτό πρέπει με μέτρο τα γλυκά στην εγκυνοσυνη:wink:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, valentina23 είπε:

Υπάρχουν γυναίκες που δεν είχαν ποτέ διαβήτη αλλά απέκτησαν στην εγκυμοσύνη που λέγεται διαβήτης κύησης. Νομίζω φαίνεται από τη γενική ούρων που κάνουμε το μήνα και το σάκχαρο, αλλά και στην 24η εβδομάδα κάνουμε τη καμπύλη σακχάρου. Ας με διορθώσει κάποια αν κάνω λαθος

Γι αυτό πρέπει με μέτρο τα γλυκά στην εγκυνοσυνη:wink:

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες!! Στη γενική αίματος εξετάζεται και το σάκχαρο;

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Eirini89 είπε:

Και εγω τα πηρα... απ.ολα πηρα!!! Ο μπαμπας της μπεμπας δηλαδη....Οντως εχουν καλη ποιοτητα και θα περιμενω να βγαλει τα φορμακια τα ολοσωμα τωρα...καλτσακια και οτι αλλο βγαλει... κανω ερευνες αγορας σε πολλα καθως ειμαι και ολη μερα ξαπλα και νομιζω οτι αξιζουν και σε ποιοτητα και σε χρηματα. 

εγω ειμαι 18/3 Αγιος Λουκας Θσνικη κοριτσακι

Και εγω 16/03 στον Άγιο Λούκα! Μαζί θα γεννησουμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες!! Στη γενική αίματος εξετάζεται και το σάκχαρο;

Καλημέρα κορίτσι μου!! Το σάκχαρο είναι ξεχωριστή εξέταση. Στον προγεννητικό τη κάνουν μαζί με τις άλλες και κάποιοι γιατροί τη γράφουν μαζί με τη γενική αίματος και την ούρων που γίνεται κάθε μήνα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου να ξέρετε ότι ως έγκυοι δικαιούμαστε κ το μηχανηματάκι που μετράει το ζάχαρο στο σπιτι. Με συγκεκριμένο αριθμό ανταλλακτικών ανά μήνα που γράφονται. Εμένα η γιατρός μου λέει κάθε τόσο να το ελέγχω από εκεί. Νηστείας κ μετά από 1 ώρα απ το πρωινό ή μεσημεριανό. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε; Περάσατε όμορφη Κυριακή; εμείς πολύ!!! Σε μια παιδική χαρά με πολύ ωραία ξύλινα παιχνίδια και μετά στην παραλία εκει δίπλα! Είχαμε κ παρέα, ο μικρός ενθουσιάστηκε, πλατσουριζε κ έπαιζε ατελείωτα με την άμμο! 

Έχω αγχωθεί όμως, γιατί εδώ κ μερικές μέρες έχω καθημερινά συσπάσεις... Αύριο θα πάρω τηλ τη γιατρό να της τα πω κ ελπίζω να μην χρειαστεί να μείνω ξάπλα, γιατί θα χουμε μεγάλο πρόβλημα. Προς το παρόν ξεκουράζομαι... Έκανα βλακεια χθες και το παράκανα με τις δουλειές και αυξήθηκαν το βράδυ... Αλλά παρατηρώ ότι κυρίως με πιάνουν αν κάνω κάποια απότομη κίνηση, όπως σηκώνομαι πχ απ το κρεβάτι ή τον καναπέ, ή όταν η κύστη μου είναι γεμάτη. Αυτό το τελευταίο μου έκανε εντύπωση. Ευτυχώς δεν πονάω, αλλά όσο να ναι αγχώνομαι τόσο νωρίς που ξεκίνησαν. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...