Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Popaki2011 είπε:

Εγώ το νιώθω κάθε μέρα,κυρίως όταν είμαι ξαπλωμένη ή καθιστή και χαλαρή.

Ο γιατρός είπε ναι σε νύχια!Ναι σε λιιιιιγη μαστίχα 1 φορά τη βδομάδα,μάλιστα γελούσε με την περιγραφή που έκανα,Ναι στο σεξ Αλλά όχι ελεύθερο. Και ναι στο gynotradyferon μαζί με φυλικο. Στις 30 του μήνα Β επιπέδου!!!!!πότε φτάσαμε εκεί κιόλας???? 

Και το βασικότερο.....ακόμα δεν ξέρουμε τι είναι....πάλι δεν είδαμε.. κι ας έφαγα σοκολάτα. Είχε μαζέψει τα πόδια και δεν μας έκανε την χάρη.

Να ξέρεις αυτά που κρύβονται είναι συνήθως κοριτσάκια λενε:razz:και γω ξαπλωμένη το νιώθω πιο πολύ. Όταν είμαι όρθια και κάνω δουλειές δεν μπορώ να καταλάβω.. Πάντως όχι έντονα πράγματα!! Στο σεξ εμένα μου χε πει ελεύθερα.. Τελείως.. Εκτός απ το πρώτο τρίμηνο που είχε πει όχι ελεύθερα..

Ποτε έφτασε ο καιρός.. Και πως περνάν οι μερες:confused:Εγω 26 του μηνα και μετράω αντίστροφα... Νομίζω υποβασταζομενη θα πάω για την εξέταση.. Απ το αγχος μου:oops:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, valentina23 είπε:

@Evoulini24 όντως ποσών εβδομάδων είσαι; Μου κάνει εντύπωση που το βλέπεις. Όταν είσαι ξαπλωμένη; 

Ναι μόνο όταν είμαι ξαπλωμένη το βλέπω γιατί πετάγεται η κοιλίτσα...και την ακουμπαω κιόλας εκείνη τη στιγμή και είναι πιο σκληρό το σημείο!! Δεν το νιώθω καθόλου όταν κινούμαι, κάνω δουλειές κλπ..μόνο όταν είμαι ξαπλωμένη!! 19 εβδομάδων σήμερα!! Μπαίνω στην 20η λοιπόν!!

Just now, ba_lily είπε:

Μάλλον θα είσαι πολύ αδυνατεί για να το βλέπεις. 

Είμαι αδύνατη ναι και γενικά η κοιλιά μου ήταν πλάκα..τώρα βέβαια δεν είναι!! Έχω κάνει κοιλίτσα και είναι φουσκωμενη ακόμα κι όταν είμαι ξαπλωμένη!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα είμαι ακριβώς 19 ευδομαδων την τελευταία ευδομαδα κάτι ενιοθα 3 με 4 φορές αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρη πως ειταν το μωρο. Δεν έχω νιώσει χριπιμα  αλά κάτι σαν κυμα σαν να με  γαργαλάει κάτι 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Εγώ σήμερα είμαι ακριβώς 19 ευδομαδων την τελευταία ευδομαδα κάτι ενιοθα 3 με 4 φορές αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρη πως ειταν το μωρο. Δεν έχω νιώσει χριπιμα  αλά κάτι σαν κυμα σαν να με  γαργαλάει κάτι 

Το μωράκι θα είναι...εγώ ας πούμε δεν ένιωσα ποτέ φτερουγίσματα!! Ποτέ!! Μόνο χτυπήματα!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ουτε εγω εχω νιωσει αυτο το φτερουγίσμα που μου λένε όλοι, μέχρι στιγμής τουλάχιστον...το καταλάβαινα ότι κινείται γιατι ένιωθα σαν κυματάκι που λέτε και κάποιες κοπέλες...μονο την προηγούμενη φορά κατάλαβα χτύπημα έντονο κιόλας μια φορά μόνο...επισης εχω καταλάβει και εγώ ότι αναλόγως με το που είναι το μωρο σκληραίνει εκεί η κοιλια για λίγο ποτέ  αριστερά ποτέ δεξια και μετά πάλι μαλακώνει αλλά οποτε ερχετε μπροστά πολύ το καταλαβαίνω σκληρό τότε νιωθω κ τα κυματάκια!!!Να είναι τόσο πολύ η ίδεα μου....

  • Μου αρέσει 3

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, ba_lily είπε:

Εγώ σήμερα είμαι ακριβώς 19 ευδομαδων την τελευταία ευδομαδα κάτι ενιοθα 3 με 4 φορές αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρη πως ειταν το μωρο. Δεν έχω νιώσει χριπιμα  αλά κάτι σαν κυμα σαν να με  γαργαλάει κάτι 

Αχ ναι και γω αυτό το πράγμα!! Αυτό σαν κύμα που λες.. Το μωράκι ειναι:razz:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

Κορίτσια μου ουτε εγω εχω νιωσει αυτο το φτερουγίσμα που μου λένε όλοι, μέχρι στιγμής τουλάχιστον...το καταλάβαινα ότι κινείται γιατι ένιωθα σαν κυματάκι που λέτε και κάποιες κοπέλες...μονο την προηγούμενη φορά κατάλαβα χτύπημα έντονο κιόλας μια φορά μόνο...επισης εχω καταλάβει και εγώ ότι αναλόγως με το που είναι το μωρο σκληραίνει εκεί η κοιλια για λίγο ποτέ  αριστερά ποτέ δεξια και μετά πάλι μαλακώνει αλλά οποτε ερχετε μπροστά πολύ το καταλαβαίνω σκληρό τότε νιωθω κ τα κυματάκια!!!Να είναι τόσο πολύ η ίδεα μου....

Όχι δεν είναι η ιδέα σου!! Κι εμένα έτσι ακριβώς είναι η κοιλιά..και μετά μαλακώνει και ξαναμπαίνει μέσα, λογικά χώνεται μέσα το μωράκι!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Όχι δεν είναι η ιδέα σου!! Κι εμένα έτσι ακριβώς είναι η κοιλιά..και μετά μαλακώνει και ξαναμπαίνει μέσα, λογικά χώνεται μέσα το μωράκι!! 

@Evoulini24εντάξει τέλειο... Αυτά εννοείται μόνο το βράδυ συμβαίνουν ήμαστε της νύχτας και την ημέρα ύπνο....χαχαχα 

  • Χαχα 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

@Evoulini24εντάξει τέλειο... Αυτά εννοείται μόνο το βράδυ συμβαίνουν ήμαστε της νύχτας και την ημέρα ύπνο....χαχαχα 

Κοριτσια εγω σημερα ειμαι στη 17η κ ομως ηδη μια βδομαδα ενοιωθα σαν κυμα σε συγκεκριμένο σημείο στην κοιλιτσα.. Απο τωρα σκέφτομαι; αλλα κ ο γιατρος στην αυχενικη μου πε, οτι επειδη είναι το δεύτερο, θα το νοιωσω νωριτερα.. Το πρωτο το ενοιωσα στις 18 εβδομάδες σα χτυπημα! Δλδ τωρα απο τις 16; δε μπορεί να είναι ιδεα μου, γιατι δεν ειναι κατι που το χα πριν μεινω εγκυος, πχ στομαχι εντερο κλπ. Αλλα κ μεις ξενυχτουδες, βραδυ την ακουω, κ σπανια απόγευμα. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Κοριτσια εγω σημερα ειμαι στη 17η κ ομως ηδη μια βδομαδα ενοιωθα σαν κυμα σε συγκεκριμένο σημείο στην κοιλιτσα.. Απο τωρα σκέφτομαι; αλλα κ ο γιατρος στην αυχενικη μου πε, οτι επειδη είναι το δεύτερο, θα το νοιωσω νωριτερα.. Το πρωτο το ενοιωσα στις 18 εβδομάδες σα χτυπημα! Δλδ τωρα απο τις 16; δε μπορεί να είναι ιδεα μου, γιατι δεν ειναι κατι που το χα πριν μεινω εγκυος, πχ στομαχι εντερο κλπ. Αλλα κ μεις ξενυχτουδες, βραδυ την ακουω, κ σπανια απόγευμα. 

@Mareva εμένα είναι το πρώτο μου αλλά αυτά τα κυματακια τα έχω καταλάβει από πολύ νωρίς...πρεπει όμως να έχω απολυτη ησυχια και συγκέντρωση έτσι την καταλάβαινα...και χτες ο που πήγαινε σκληραίνει το σημείο ήταν τελειο!

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Basiliki92 είπε:

@Mareva εμένα είναι το πρώτο μου αλλά αυτά τα κυματακια τα έχω καταλάβει από πολύ νωρίς...πρεπει όμως να έχω απολυτη ησυχια και συγκέντρωση έτσι την καταλάβαινα...και χτες ο που πήγαινε σκληραίνει το σημείο ήταν τελειο!

Αχ τα γλυκουλια μου!!! Ποσο ανυπομονώ!!!! Κ γω βραδυ.. Κ μολις τωρα!!!!! Παλι σαν κυματακι, σα μικρη πιεση!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω νιωσει σχετικά νωρίς ακόμα και ο αντρας μου ..  το εχω νιωσει σα μπουρμπουλυθρες; ο αντρας μου σα γουργουριτο χαχχαχα 

Αλλα ειναι το δεύτερο που λενε όντως οτι το ακούς σχετικά πιο νωρίς.  

Εγω ομως ανυπομονώ για κατι πιο έντονο ,μεχρι τωρα σίγουρα δε τον νιωθω καθε μερα και οχι πάνω από 2 φορες .. που εκει αναρωτιέσαι κι ολας ήταν το μωρο ή χαίρομαι με τα έντερα μονη μου ;;;χαχχαχαχ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια σε αυτή την εγκυμοσύνη μου δεν λέει να χαρώ.. Όλο κάτι συμβαίνει.. Εκεί που πάω να χαλαρώσω.. Τσουπ κάτι προκύπτει! Ο αιματοκριτης στο πάτο το ίδιο και η αιμοσφαιρινη.. Τα λευκά υψηλά γύρω στο 13000.(στη πρώτη εγκυμοσυνη είχα φτάσει 18.000!!)και τώρα η crp 12!! Με ανώτατο το 5!Η γενική ούρων βγήκε καθαρή και δεν είμαι κρυωμένη κάτι... Που στο καλό είναι αυτή η φλεγμονή;;; Έχω πάθει ψυχολογικό δεν έχω όρεξη για τίποτα... 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Αχ βρε κορίτσια σε αυτή την εγκυμοσύνη μου δεν λέει να χαρώ.. Όλο κάτι συμβαίνει.. Εκεί που πάω να χαλαρώσω.. Τσουπ κάτι προκύπτει! Ο αιματοκριτης στο πάτο το ίδιο και η αιμοσφαιρινη.. Τα λευκά υψηλά γύρω στο 13000.(στη πρώτη εγκυμοσυνη είχα φτάσει 18.000!!)και τώρα η crp 12!! Με ανώτατο το 5!Η γενική ούρων βγήκε καθαρή και δεν είμαι κρυωμένη κάτι... Που στο καλό είναι αυτή η φλεγμονή;;; Έχω πάθει ψυχολογικό δεν έχω όρεξη για τίποτα... 

Αχ!! Τι ειναι αυτο τωρα ;;; πήρες το γιατρό;

Εχω τσιμπιες απο κάτω σημερα με αγχώνει το γεγονός.. λογο τραχήλου. 

Απο την αλλη νομιζω οτι καθε φορα που ειναι να αλλάξω εβδομάδα εχω τσιμπήματα κυρίως στη μητρα .. αλλα σημερα ειναι στο πιπι απο κάτω 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

@Aria konsta έτσι είχα και εγω τσιμπήματα και μου χε μετρήσει τράχηλο επίσης έκανα και καλλιέργεια ουρών  για ουρολοίμωξη... και αφού ήταν καλά απλά μου αύξησε μαγνήσιο... έχετε μετρήσει κολπικα τράχηλο? (μπορεί να είναι και από κούραση-βάρος )


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...